Briuselio komiksų kelias - Kelionės su vaikais Keliaujame
Briuselio komiksų kelias
Briuselio komiksų kelias

Briuselio komiksų kelias

Briuselyje gyvenančių lietuvių vaikų internetinis žurnaliukas Maklinėtojai dalijasi įspūdžiais iš Briuselio komiksų kelio.

Briuselio komiksų kelias. Briuselis dažnai yra vadinamas Europos Sąjungos sostine, bet susipažinę su belgišku menu ir kultūra pripažins – Briuselį tikrai galėtų pavadinti ir linksmų piešinėlių – komiksų – sostine. Mieste yra net keletas komiksų muziejų, daugybė komiksų piešinių ant namų sienų, skulptūrų. Ir, žinoma, kiekviename knygyne, parduotuvėje ar senienų krautuvėlėje galite įsigyti naujų ar senų komiksų. Jeigu norite jų įsigyti, klauskite, kur yra „BD“ skyrius. BD (pranc. „Bande dessinée”) komiksais vadinami Belgijos ir Prancūzijos autorių kurti komiksai prancūzų kalba.

Briuselio komiksų veikėjai

Pats populiariausias komiksų veikėjas Belgijoje neabejotinai yra Tintin’as (autorius Herge). Tintin’o, kapitono Hadoko ir šunelio Sniegiaus piešinį galite rasti visai netoli žymiojo besišlapinančio berniuko fontano Briuselyje.

Kiti žinomi veikėjai – Smurfai (pranc. Les Schtroumpfs), Spiru (pranc. Spirou), Sėkmės vaikis Lukas (pr./angl. Lucky Luke), Kvikas ir Flupkė (pranc. Quick et Flupke), kostiumuotasis Katinas (pranc. le Chat), Gastonas Lagafas (pranc. Gaston Lagaffe), Marsupilamis, Lukas ir Liusė (pranc. Bob et Bobette, oland. Suske en Wiske, angl. Spike and Sucy).

Komiksai yra tokie populiarūs Belgijoje, jog galima sakyti, susidarė tikras komiksų kultas – komiksų veikėjams statomos skulptūros (tuo ypač pasižymi Šarlerua miestas, kuris bene kasmet nustebina pastatydamas po naują milžinišką komiksų veikėjų skulptūrą), kuriami muziejai ar net pėsčiųjų maršrutai.

Briuselio komiksų kelias

Mes pabandėme įveikti dalį Briuselio komiksų kelio. Visus (šiuo metu jų yra 60, bet kasmet vis daugėja) piešinius ir jų adresus galite rasti Briuselio komiksų kelio žemėlapyje. Piešiniai tikrai įspūdingi ir pagyvina kartais ne itin išvaizdžią aplinką. Piešiniai išsibarstę po visą Briuselį, tai vienos dienos tikrai nepakaks. Be to, beieškodami ant sienų nupieštų komiksų veikėjų, pamatysite daug kitokių meno kūrinių ant sienų. Belgijoje labai populiari gatvės menų bei sienų piešinių (angl. murals, pranc. la peinture mural) kultūra.

Norintiems ne tik pamatyti komiksų piešinius ant Briuselio pastatų, bet ir sužinoti apie komiksų kultūrą, būtinai patartume apsilankyti Belgijos komiksų centre (pr. Centre Belge de la BD), kuris įsikūręs adresu: 20 Rue Des Sables – 1000 Briuselis.

Maklinėtojai maklinėjo Belgijoje ir aplankė daugiau įdomių vietų Troliai šalia Briuselio, Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje.

Kopijuoti ir naudoti be autorių ar „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.