Atostogos Lenkijoje prie ežerų - Kelionės su vaikais
Atostogos Lenkijoje prie ežerų
Atostogos Lenkijoje prie ežerų
2023-07-22

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Atostogos Lenkijoje prie ežerų – nuostabi alternatyva poilsiui prie jūros. Lenkijoje ežerų pakrantės nuostabios – su puikiai išvystyta infrastruktūra, gerais viešbučiais, pramogomis vaikams ir daugybe lankytinų objektų.

Gižycko miestelis labai mėgstamas pačių lenkų, dažnai dar vadinamas Lenkijos ežerų vasaros sostine. Mozūrijos kraštas, kuris nuo Lietuvos Lenkijos pasienio nutolęs vos kelios valandos automobiliu – „Kelionės su vaikais“ vienos iš įkūrėjų Agnės ir jos šeimos labai mėgstama kryptis. Agnė su šeima ir vaikais dažnai čia vyksta pramogauti ir pailsėti. Atostogos Lenkijoje prie ežerų ar trumpa savaitgalio išvyka čia yra būtent tai, ką rekomenduojame šeimoms su vaikais ieškantiems gero, kokybiško, smagaus ir pigesnio poilsio.

Kodėl verta aplankyti ežerus Mozūrijos krašte

Atostogos Lenkijoje prie ežerų yra tai, ką rekomenduojame šeimoms, kurios klausia, kur netoli nuvažiuoti su šeima ir vaikais pailsėti. Daugeliui tėvų rekomenduojame ypač pirmoms kelionėms su vaikais rinktis išvykas į Lenkiją. Lenkija ir Mozūrijos  regionas, kuris vadinamas tūkstančio ežerų kraštu – vos kelios valandos automobiliu nuo Vilniaus, tad su vaikais ar kūdikiu nesunkiai nuvyksite su vienu sustojimu. Net jei ir vyksite iš Klaipėdos, nereikės tarpinės nakvynės ir labai nepavargsite.

Miestai prie ežerų Mozūrijoje puikiai pritaikyti poilsiui. Net sunku būtų rasti panašią alternatyvą Lietuvoje. Geri viešbučiai su spa, pramogos, daug veiklos vaikams, kavinės, sutvarkyti paplūdimiai.

Čia lankėmės prieš kelias savaites. O prieš du metus net ir šventėme Motiejaus gimtadienį.

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Gižycko – tobulos atostogos Lenkijoje prie ežerų šeimos atostogoms ar savaitgaliui

Mozūrijos kraštas Lenkijoje dar vadinamas tūkstančio ežerų kraštu. Gižycko kurortinis  miestelis mažiau populiarus ir žinomas tarp lietuvių nei Mikolaikos ar Augustas. Tačiau patikėkite, jis gali tapti puikia atostogų ar savaitgalio išvykų kryptimi. Atostogos Lenkijoje prie ežerų ir būtent Gižycko mums labai patinka. Čia nuostabi itin didelė ežero pakrantė – smėliukas, labai nuožulnus krantas, persirengimo kabinos. Šalia labai daug kavinių ir užkandinių. Kaip ir Mikolaikos ar Augustavas tobulai pritaikyta šeimoms su vaikais. Daugiau apie atostogas Lenkijoje prie ežerų esame rašę ir straipsnyje Poilsis Lenkijoje.

Gižycko, kaip ir kiti Mozūrijos krašto miesteliai turi puikiai išvystytą poilsio infrastruktūrą prie ežerų. Čia viskas – ir nedidelis pramogų parkas (atrakcionai) ir dviračių, ir paspirtukų nuoma. Veikia ir daug prekybinių taškų su vasaros atributais (įvairiais žaislais, pripučiamomis vandens prekėmis, užkandukais). Prie pat ežero pakrantės – laivelių kaip ir Mikolaikose nuoma. Labai rekomenduojame paplaukioti ežere savarankiškai. Arba su ekskursijų laiveliais ežere arba kanalais. Lenkijos turizmo portalas pateikia statistiką, kad aplink Gižycko yra šimtas ežerų. Tikrai neskaičiavome, bet panašu, kad taip ir yra.

O dabar dalinamės bei kviečiame apie viską skaityti plačiau ir susiplanuoti nuostabią savaitgalio išvyką ar atostogas su šeima.

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Pramogos vaikams

Atostogos Lenkijoje prie ežerų – tikras rojus vaikams. Garantuojame, vaikams čia pramogų ne tik kad nepritruks, bet ir bus net per daug. Visai netoli miesto centro vaikams nuostabus laipynių parkas. Čia labai daug įvairių trąsų. Yra ir mažesniems vaikams skirtų trąsų be karabinų. Labai faina vieta ir su tikrai draugiškomis kainomis. Jei mėgstate vandens pramogas – Boyen wake parkas kaip tik Jums. Netoli nuo laipynių parko prie nedidelio ežero yra wake parkas, bandens batutai, kavinė.

Taip pat prie paplūdimio veikia pramogų parkas BAJKA. Mažesniems vaikams – puikios pramoginės karuselės, yra pramogų ir didesniems vaikams. Kainos atrakcionų 4-5 eurai. Čia daugybė batutų, dviračių, įvairių mašinėlių nuoma. 

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Atostogos Lenkijoje prie ežerų

Pramogos visai šeimai

Pagrindinė ir smgiausia pramoga visai šeimai – pasiplaukiojimas laiveliais ežere ar kanalais. Labai rekomenduojame išsinuomuoti laivelį, kuriams nereiklaingos laivavedžio teisės ir pasiplaukioti po ežerą savarnkiškai. Juos nuomuoja visur. Valandos kaina 150 zlotų, 3 valandos – 400 zlotų.

Pasiplaukiomas ežere

Pasiplaukiomas ežere

Taip pat galite pasirinkti ir įvairaus ilgio (yra nuo valandos iki vos ne visos dienos) pasipalaukiojimų dideliais laiveliais po ežerą, kanalus ar iki kitų miestų. Vandens pramogos ir pasiplaukiojimai – čia pagrindinė pramoga.

Ką pamatyti Gižycko

Labiausiai rekomenduotume aplankyti ir pamatyti Gižycko įžymybę – pasukamą tiltą. Taip taip, ne pakeliamą, o pasukamą tiltą, kokių Europoje tėra likę tik du. Šis aštuonių metrų tiltas sukiojasi pagal grafiką.

Pasukamas Gižycko tiltas

Pasukamas Gižycko tiltas

Labai rekomenduojame pakilti į vandens bokštą. Nuo šio vandens bokšto apžvalgos aikštelės, atsiveria puiki miesto ir apylinkių panorama. Beje viršuje yra nedidelė kavinė. Bokštas yra prie Lidl parduotuvės, tad nesudėtinga rasti parkavimo vietą.

Gižycko vandens bokštas

Gižycko vandens bokštas

Pasivaikščiokite ir po patį miestelį. Labai nedidelis ir jaukus. Aplankykite ir šešiakampės žvaigždės formos tvirtovę Bojen.

Jei nebijote aukščio – rekomenduojame ir pamatyti Gižycko iš aukštai sukantis apžvalgos ratu.

Gižycko apžvalgos bokštas

Gižycko apžvalgos bokštas

Ką pamatyti netoli Gižycko

Jei turite šiek tiek daugiau laiko – labai rekomenduojame aplankyti vieną populiariausių ir lankomiausių objektų visoje Šiaurės Lietuvoje. Tai – Vilko guolis. Čia miškuose iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos labiausiai į rytus nutolusioje Vokietijos Reicho provincijoje, Adolfas Hitleris buvo įsirengęs karinį štabą.

Netoli Ketrzyno miestelio esantis kompleksas, kurį sudarė 50 bunkerių, 70 kareivinių, du aerodromai ir geležinkelio stotis, buvo pastatytas 1940–1944 m. Betoninių konstrukcijų sienos buvo nuo penkių iki septynių metrų storio. Priartėjus Raudonajai armijai, 1945 m. sausio 24 d. vokiečių Vermachtas susprogdino būstinę. Tačiau čia išlikę nemažai pastatų ir įdomių objektų. Nuo 2017 metų „Vilko guolį“ perėmė valstybė ir tai tapo itin lankomu objektu.

Net jei ir neesate tikintys ar mėgstantys bažnyčias ar religinius objektus rekomenduojame aplankyti Šventą Lipką. Tai itin populiarus ir tursitų lankomas objektas. Kartu su čia esančiu vienuolyno komplekso, čia yra puiki 17 a. baroko Palaimintosios Mergelės Marijos bažnyčia, kur rengiami vargonų koncertai. Šį bažnyčia yra žymi savo grojančiais ir šokančiais vargonais. Rekomenduojame prieš vykstant pasidomėti kokiu metu vyksta grojimai vargonais.

Taip pat rekomenduojame aplankyti Mikolaikų miestelį bei Elk mietelį.

Dar viena labai populiari ir lankytina vieta šiame regione tai Stančikų tiltai. Tai du išardyto siaurojo geležinkelio tiltai. Abu tiltai penkių arkų, abiejų ilgis 180 m, aukštis 31,5 m. Tai aukščiausi tiltai Lenkijoje. Netoli jų yra ir Stančikų apžvalgos bokštas. Labai gražios vietos. Tikrai rekomenduojame įtraukti į savo maršrutą vykstant į arba iš Gižycko.

Kur nakvoti ir kur pavalgyti

Lenkijoje maisto porcijos žymiai didesnės nei Lietuvoje, bent jau 80 proc. kavinių ir restoranų. Tad turėkite omenyje užsisakinėdami maistą. 

Jei ieškote labiau tradicinio maisto – ieškokite Karczma.

Gizycko labai mėgstame kavinę Browar Chmury. Ant ežero kranto, netoli paplūdimio. Turi nuostabią terasą su vaizdu į laivelius ir ežerą. Vietoje gamina savo alų. 

The white bear coffe – labai faina stilinga kavinė su skaniais desertais. Labai instagramiškas interjeras.

Boyen Taverna labai smagi vieta, su skaniu maistu netoli tvirtovės Bojen.

Nakvynei galime rekomenduoti vietą, kurią esamę išbandę ir patys. Tai St. Bruno viešbutis. Viešbutis tikrai įspūdingas – įsikūręs pilyje, turi baseiną. Kaina nėra labai maža, tačiau nakvynei vieta tikrai įspūdinga. Įsikūręs prie pat pagrindinio kanalo. Viešbutyje puikus žaidimų kambarys. Kitoje pasukamo tilto pusėje yra kempingas, apie jį girdėjome puikių atsiliepimų.

Šį kartą lankydamiesi Gižycko buvome užsisakę nakvynę ne pačiame Gižycko, o nedideliame Wilkasy miestelyje, kuris yra 5 kilometrai už Gižycko. Labai nedidelis ir jaukus miestelis su puikia prieplauka, maudynėms pritaikyta pakrante, keliomis jaukiomis kavinėmis. Mums labai patiko.

Wilkasy miestelis

Wilkasy miestelis

Daugiausiai nakvynės vietų Gižycko yra privačiame sektoriuje. Tad drąsiai ieškokite Booking platformoje! 

Booking.com

Keliaujame Lenkijoje su kūdikiu

Sulaukiame daug klausimų kaip keliaujame su kūdikiu, kuriam jau pradėjome primaitinimą. Ką darome keliaudami, kai Paulei laikas valgyti. Atsakymas labai paprastas. Su mumis keliauja PONN tyrelės. Labai džiaugiamės, kad Paulei pradėję primaitinimą, susidraugavome su ekologiškomis PONN tyrelėmis, kurios puikiai tiko ir patiko Paulei.

Kuomet negalime pasiūlyti namuose pagaminto maisto – mums į pagalbą atskuba ekologiškos PONN tyrelės. Su šiomis tyrelėmis ir užkandžiais užaugo Motiejus, o dabar jas ragauja ir Paulė.

PONN tyrelės

PONN tyrelės

Praktiniai patarimai

Jei planuojate apsilankyti Gižycko, rekomenduojame šiek tiek iš anksto pasidomėti nakvyne, nes vasaros metu miestelis labai populiarus, labai daug atostogaujančių lenkų su šeimomis. Nebijokite nakvynės ieškoti ir netoliese esančiuose miesteliuose aplink Niegocin ežerą. Visur puikiai išvystyta infrastruktūra.

Kadangi tai kurortiniai miesteliai, tad maisto prekių parduotuvės čia dirba ilgiau nei įprastai. Dažniausiai iki 23.00 val. Be to prisiminkite, kad didžiosios maisto ir buities prekių parduotuvės sekmadieniais nedirba. Jei gyvenate toliau nuo Gizycko centro ar gretimai esančiame miestelyje – patogiausia ir arčiausiai centro parkuoti automobilį stovėjimo aikštelėje prie Kolejowa 18.

Norėdami sutaupyti keliaudami ir atostogaudami Lenkijoje naudokite kaip ir mes  myTU mokėjimo kortelę, nes:

  • Galime išsiimti iki 200 eur nemomamai, o išsiimti vietine valiuta pinigus bankomate yra pigiau nei išsikeisti eurus keityklose.
  • Mokėdami užsienyje visada renkamės „mokėti vietine valiuta”. Kai išsiimant grynuosius ar atsiskaitant mokėjimo kortele mūsų klausia, ar norime mokėti eurais, ar vietine valiuta – visada renkamės mokėjimą vietine valiuta, kad išvengtume papildomų valiutos konvertavimo mokesčių!
  • Mokant myTU kortele netaikomi papildomi mokesčiai už tai, kad mokama ne eurais (kaip įprastai taiko kiti tradiciniai bankai). Mokėjimams kortele ne eurais taikomi standartiniai valiutų kursai.

Apie pramogas ir apsipirkimą Suvalkuose skaitykite straipsnyje TOP pramoga vaikams Suvalkuose ir Apsipirkimas ir pramogos Lenkijoje Suvalkuose.

Apie poilsį Lenkijoje prie jūros skaitykite straipsnyje Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais  bei Kelionė į Gdanską su vaikais

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Lenkijoje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. LENKIJA. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Lenkijoje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atostogos Lenkijoje prie ežerų, Automobiliu į Lenkiją su vaikais, Gižycko lankytinos vietos, Kelionė automobiliu į Lenkiją, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, Lenkija su vaikais, Lenkijos ežerai, Mozūrijos kraštas, Poilsis Lenkijoje, Ponn tyrelės, reklama, Savaitgalio kelionė į Lenkiją su vaikais