Atopinės kūdikio odos priežiūra - Kelionės su vaikais
Atopinės kūdikio odos priežiūra
Atopinės kūdikio odos priežiūra
2024-04-10

Atopinės kūdikio odos priežiūra

Atopinis dermatitas – dažna kūdikius ir vaikus kamuojanti liga. Naujiems tėveliams, susiduriantiems su vaikučių odos problemomis gali kilti įvairių klausimų – kas yra tas atopinis dermatitas ir kokia atopinės kūdikio odos priežiūra? Kuo ji skiriasi nuo įprastos odos priežiūros rutinos?

Atopinės kūdikio odos priežiūra yra mums labai pažįstama tema. Auginant mažylius – Motiejų ir Paulę teko daug domėtis ir ilgai ieškoti prevencinių metodų bei tinkančių kosmetikos priemonių. Šiame straipsnyje pasidalinsime svarbia informacija ir mūsų pačių laiko patikrintomis priemonėmis kaip kovoti su atopiniu dermatitu. Apie kūdikių odos priežiūrą galite daug informacijos rasite ir straipsnyje Priežiūros priemonės kūdikių odai.

Atopinės kūdikio odos priežiūra – kodėl ji reikalinga?

Atopinis dermatitas, dar kitaip vadinamas egzema tai odos būklė, kuomet pastebimi išsausėjimai, paraudimai ir pasireiškia nemalonus niežėjimas. Egzema nėra užkrečiama, tačiau, dermatologų teigimu, ši kompleksinė liga gali būti paveldima. Kuomet odą paveikia tam tikri dirgikliai odos būklė pasireiškia ir gali tęstis itin ilgai, jei nebus imamasi jokių priemonių jai palengvinti. Taigi, pastebėjus pirmus požymius verta nedelsti ir pasirūpinti savo kūdikio oda. Kadangi nepakankama priežiūra, kūdikio egzemą gali ženkliai pabloginti.

Atopinės kūdikio odos priežiūra

Atopinės kūdikio odos priežiūra

Pirmieji atopinio dermatito požymiai

Jeigu pastebėjote šiuos požymius, tikėtina, jog jūsų kūdikio oda šiuo metu yra jautresnė arba jį kamuoja egzema:

 • odos išsausėjimas ir suskilinėjimas;
 • stiprus niežėjimas;
 • bėrimai;
 • didėjantys paraudimai su odos šlapiavimu;
 • sustorėjęs paviršinis odos sluoksnis;
 • pajuodę paakiai;
 • žaizdelės;

Kuomet simptomai ilgesnį laiką negydomi, oda gali patinti nuo įbrėžimų, sustiprėja uždegiminis odos procesas, suintensyvėja niežėjimas. Prasideda užburtas niežėjimo – kasymosi ratas, erzinantis jūsų kūdikį. Atopinis dermatitas gali užsitęsti ne tik iki vaikystės, paauglystės bet ir kamuoti suaugus.

Atopinis dermatitas gali sukelti komplikacijų:

 • Vietose, kur buvo dažnai kasoma gali atsirasti odos diskoloracija. Tai odos spalvos pokyčiai – patamsėjimai arba pašviesėjimai galintys išlikti dar keletą mėnesių po odos būklės pagerėjimo.
 • Nuolatinis kasymasis gali sukelti odos infekcijas. Kuomet oda pažeista ją lengviau „puola” įvairūs virusai ir bakterijos. Vėliau infekcija gali persiduoti ir į kitas kūno dalis.
 • Niežėjimas gali kelti problemų bandant užmigti ir pakankamai išsimiegoti. Vėliau miego problemos gali tapti savotiška rutina, dėl kurios vaikas jausis pavargęs ir nepakankamai pailsėjęs dienos iššūkiams įveikti.
 • Gali išsivystyti alergijos tam tikriems maisto produktams.
 • Padidėja tikimybė susirgti astma arba šienlige (alerginiu rinitu) – kuomet vasaros metu organizmas neigiamai reaguoja į žiedadulkes, atsiranda čiaudulys, nosies ir ausų niežėjimas, akių dirginimas.

Atopinio dermatito dirgikliai keliaujant

Esame pastebėję, kad keliaujant, labai suaktyvėja vaikų atopinis dermatitas. Jau tris kartus su šeima žiemojome Azijoje, Tailande, kur oras tropinis ir temperatūra visą laiką siekia 25-30 laipsnių. Pati kelionė pilna dirgiklių – mašinoje kondicionierius, lėktuve suslėgtas, sausas oras. Atkeliavus į vietą norisi daug laiko praleisti saulėje, paplūdimyje, maudantis jūroje ar baseine. Daugiau apie mūsų patirtis Tailande. Visa tai gali pabloginti jūsų kūdikio odos būklę, todėl turime trumpą kasdienę rutiną, kurios pagalba prižiūrime mažosios odą.

Beje keliaujant mums geriausia saulės kosmetika vaikams yra būtent Sunbrella baby linijos.

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Atopinės kūdikio odos priežiūra – svarbi rutina

Siekiant išvengti visų galimų komplikacijų ir palengvinti Atopinio dermatito sukeliamą niežėjimą svarbu turėti griežtą odos priežiūros rutiną. Kuo ji skiriasi nuo įprastos odos priežiūros, prie kurios jau pripratę tėveliai?

Drėkinimas

Atopinio dermatito kamuojamai odai itin svarbi rutinos dalis – pakankamai drėkinti išsausėjusią odą. Todėl odą reikėtų drėkinti dažniau, apie 3-4 kartus per dieną, prisitaikant prie esamos būklės. Jei pagerėja – galima ir rečiau, pablogėjus – dažniau.

Maudynės

Maudytis reikėtų kasdien, kaip ir visiems. Tačiau svarbu pasirinkti tinkamą temperatūrą. Tėveliai ar kiti vaikučiai neturintys atopinio dermatito gali būti pratę maudytis karštam vandenyje arba po šaltu grūdinančiu dušu. O kūdikį, kurio oda itin sujautrėjus, svarbu maudyti po šiltu vandeniu. Taip pat vertėtų maudynių laiką riboti iki 10-15 minučių. Po maudymosi jūroje ar baseine – papildomas prausimasis namuose ar viešbučio kambaryje.

Šluostymasis po maudynių

Šluostant jautrią odą svarbu netrinti, geriau nusausinti švelniais tapšnojančiais judesiais. Įprastai odai šluostymosi procesas nėra toks svarbus, bet atopinę odą gali labai lengvai sudirginti.

Rankšluostis

Jautri oda reikalauja švelnių medžiagų. Todėl po maudynių venkite šiurkščių medžiagų rankšluosčių. Tokios natūralios medžiagos kaip medvilnė, mums patinka labiausiai. Jei keliaujate ir nesate tikri, ar viešbutyje bus tinkamų rankšluosčių, palikite lagamine vietos kūdikio rankšluosčiui.

Ingredientai

Vienas iš svarbiausių punktų! Atopinio dermatito varginamai kūdikėlio odai svarbu atsakingai parinkti kosmetiką. Atkreipkite dėmesį į sudėtį ir ingredientus. Visas priemonių naudojimas nueis veltui ir padarys atvirkštinį procesą jeigu priemonės nebus tinkamos egzemos kamuojamai odai. Svarbu jog sudėtyje nebūtų kvapiųjų medžiagų, muilo, parabenų ar SLS. Dažniausiai tokios priemonės būna pažymėtos kaip jautriai odai tinkamos. Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį ar kosmetika pritaikyta kūdikiams.

Atopinės kūdikio odos priežiūra

Atopinės kūdikio odos priežiūra

Drabužiai

Drabužėliai, kuriais rengiate kūdikį yra svarbūs. Jų medžiaga, kaip ir rankšluosčio, neturėtų būti šiurkšti. Taip pat venkite sintetikos, kuri sukels papildomą prakaitavimą. Drabuželiai turėtų būti laisvesni, nevaržantys judesių ir nekeliantys diskomforto. Žiemą venkite vilnos (nors tai natūrali medžiaga, nuo jos niežti net neturintiems odos problemų).

Taigi atopinio dermatito odos priežiūrai reikia papildomo dėmesio. Higiena, maudymosi vandens temperatūra, odos nusausinimas ir drėkinimas tinkamais ingredientais prisotinta kosmetika gali padėti kūdikio odelei pasveikti.

Mūsų naudojama 5 žingsnių rutina:

 1. Tinkami natūralių medžiagų drabužėliai;
 2. Dirgiklių vengimas dienos eigoje;
 3. Prausimasis šiltoje temperatūroje su tinkamos sudėties priemonėmis;
 4. Tinkamas nusišluostymas švelniu rankšluosčiu;
 5.  Odos drėkinimas tinkamomis priemonėmis.

Papildomi patarimai tėveliams

Pravartu žinoti, jog atopinį dermatitą gali dirginti ir tėvelių rutina. Nors kūdikiui naudojate jautriai odai pritaikytas priemones, svarbu nepamiršti, jog per parą nuolat turite su vaikučiu odos kontaktą. Jūsų mažylis liečiasi prie drabužių ir odos, todėl vertėtų:

 • Naudoti hipoalerginį skalbiklį be kvapiųjų medžiagų, dažiklių, baliklių. Ir skalbti juo ne tik kūdikėlio bet ir visos šeimos drabužius.
 • Atkreipti dėmesį į tai, kokią kosmetiką – kremus, šampūnus, dezodorantus, dekoratyvinę naudojate. Jei vietos, kuriose naudojate šias priemones dažnai turi sąlytį su vaikučiu – geriau jas taip pat pakeisti jautriai odai tinkamomis.
 • Vengti kvepalų. Šviežiai užpurkšti kvepalai ant jūsų odos taip pat gali dirginti jautrią kūdikio odą. Ypatingai, jei tos vietos turi sąlytį su vaiku.
 • Atsisakyti dalies papuošalų. Sudėtyje nikelio turintys mamos ar tėčio papuošalai, liečiantis prie kūdikio odos gali dirginti odą ir pabloginti jos būklę. Jei abejojate dėl papuošalo sudėties geriau jo nedėvėti.

Mūsų mėgstamiausia kosmetika kūdikiams

Jau aptarėme kaip svarbu pasirinkti tinkamą kosmetiką ir akylai pasidomėti joje esančiais ingredientais. Atopiniu dermatitu sergantiems kūdikiams pritaikyta kosmetika padės ne tik prižiūrėti odą ir sušvelninti odos būklę bet ir nuramins niežėjimą, taip erzinantį jūsų mažylį. Mums po ilgų ieškojimų labiausiai pasiteisino DERMEDIC produkcija. Iš pradžių atradome šio prekės ženklo saulės kosmetiką. O dabar visa šeima naudoja šiuos produktus.

Priežiūros priemonės kūdikių odai

Priežiūros priemonės kūdikių odai

DERMEDIC BABY vonios ir dušo aliejus, 500 ml

Odos priežiūros rutinos prausimosi dalyje naudojame kūdikiams pritaikytą vonios ir dušo aliejų. Švelnus kūno prausiklis, skirtas kasdienei jautrios vaikų odos priežiūrai, taip pat esant labai sausai odai, atopiniam dermatitui ar psoriazės simptomams. Tinkamas išties visai šeimai, turintis ir prausimo, ir maitinamąjį aliejuko efektą.

 1. Veikliosios medžiagos: sėmenų aliejus, glicerinas.
 2. Minkštinančioms vonioms.
 3. Švelniai valo odą prausiantis vonioje ir duše.
 4. Linų sėmenų aliejus – maitina, lygina ir minkština odą, turi regeneruojantį poveikį.
 5. Nepažeidžia hidrolipidinio odos sluoksnio ir odos mikrobiomo.
 6. Hipoalerginis.
 7. Tinkamas nuo pirmųjų gyvenimo dienų!

DERMEDIC BABY LINUM EMOLIENT kreminis valomasis gelis vaikams, 200 ml

Kasdieniam vaikų odos ir plaukų plovimui skirtas gelis. Tinka kūdikiams ir vaikams, turintiems labai sausą ar atopinę odą. Labai universalus, nes tinka visam kūnui, lengva pasiimti su savimi į kelionę ir net naudoti visai šeimai.

 1. Nuprausia, nepažeisdamas odos lipidų.
 2. Sudėtyje yra linų sėmenų aliejaus (kuriame gausu omega-3, 6 ir 9 polinesočiųjų riebalų rūgščių), betaino (odos sudirginimą mažinančios medžiagos).
 3. Sumažina niežulį ir odos sudirgimą.
 4. Turi priešuždegiminių savybių.
 5. Pagerina net itin sausos odos būklę.
 6. Sudėtyje nėra muilo, parabenų ar SLS.
 7. Negraužia akių.
 8. Hipoalerginis.
 9. Tinka nuo pirmosios gyvenimo dienos.

DERMEDIC BABY LINUM EMOLIENT lipidus atkuriantis drėkinamasis ir raminamasis kremas vaikams, 100 ml

Kasdienis kremas, skirtas kūdikiams ir vaikams, turintiems sausą, atopinę ir alergišką odą. Labai praverčia ne tik užtikrinant odos drėgnumą, bet ir nuraminant kamuojantį niežėjimą.

 1. Veikliosios medžiagos: Linų sėmenų aliejus su nepakeičiamomis riebalų rūgštimis Omega 3, Omega 6, Omega 9, Migdolų aliejus, alyvuogių aliejus, alantoinas, D-pantenolis, vitaminas E, glicerinas
 2. Ilgam drėkina, surišdamas vandenį epidermyje.
 3. Papildo odos lipidus.
 4. Tinka veidui ir kūnui.
 5. Turi priešuždegiminių savybių, efektyviai mažina niežėjimą.
 6. Ramina odą ir stiprina jos natūralų atsparumą.
 7. Hipoalerginis.
 8. Tinkamas nuo 1 osios dienos.
Atopinės kūdikio odos priežiūra

Atopinės kūdikio odos priežiūra

DERMEDIC BABY LINUM EMOLIENT kūno sviestas, 225 ml

Itin tirštos tekstūros sviestas kūdikiams ir vaikams. Iš mūsų patirties – idealus šaltajam sezonui!

 1. Veikliosios medžiagos: CicalinumTM, taukmedžio sviestas, kakavos aliejus, Super Hartolan, vitaminas E, glicerinas.
 2. Teigiamai veikia  sausos ir atopinės odos simptomus.
 3. Atkuria odos lipidų barjerą.
 4. Mažina epidermio pažeidimus.
 5. Patentuotas kompleksas „Cicalinum“ atkuria fiziologinę odos mikrobiotos pusiausvyrą ir teigiamai veikia atopinės odos sukeliamus simptomus:  tempimo pojūtį, sausumą, šiurkštumą ir kt.
 6. Šis itin tirštos tekstūros sviestas atkartoja hidrolipidų barjerą, o vitaminas E bei sviestmedžių aliejus gali padėti, kol nurims nemalonūs odos pojūčiai.
 7. REKOMENDUOJAMA: naudoti kasdien sausai į atopinį dermatitą linkusiai odai. Intensyviai maitina ir drėkina kūdikių odą.
 8. Hipoalerginis, galima naudoti ką tik gimusiems kūdikiams.
 9. Kliniškai patikrintas.

DERMEDIC BABY LINUM EMOLIENT specialus apsauginis veido kremas vaikams, SPF 15, 50 ml

Veido kremas kūdikiams ir vaikams, turintiems sausą, atopinę ir alergišką odą. Labai universalus ir būtinas kiekvienos mamos rankinuke. Mums tarnavo ne tik veido odai, bet kiekvienam odos ploteliui, kai tik reikdavo greitai ir po ranka. Labai patogus kelionėse ir išvykose, nes turi filtrą apsaugai nuo saulės SPF15!

 1. Aktyvūs ingredientai: Linų sėmenų aliejus su Omega 3, Omega 6, Omega 9 EFA, Mineraliniai filtrai, Mineralinis aliejus, Alyvuogių aliejus, Alantoinas, D-pantenolis, Vitaminas E, Glicerinas, Natūralus ekstraktas AP, Taukmedžio sviestas.
 2. Sukuria apsauginį barjerą gležnai kūdikio odai.
 3. Apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių (kreme naudojami mineraliniai filtrai neprasiskverbia į gležną vaiko odą, jos paviršiuje sukuria apsauginį barjerą, kuris stabdo ir atspindi UV spindulius).
 4. Ramina odos sudirgimus ir paraudimą.
 5. Apsaugo odą ir stiprina jos natūralų atsparumą.
 6. Užtikrina reikiamą odos drėkinimo lygį.
 7. Hipoalerginis.
 8. Tinkamas nuo pirmosios gyvenimo dienos.
Priežiūros priemonės kūdikių odai

Priežiūros priemonės kūdikių odai

Daugiau apie tai, kaip prižiūrėti odą žiemos metu skaitykite mūsų parengtame straipsnyje „Odos priežiūra žiemą”. O kaip prižiūrėti brandžią odą kelionių metu sužinosite straipsnyje „Brandžios odos priežiūra keliaujant”.

Straipsnis Atopinės kūdikio odos priežiūra yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atopinės kūdikio odos priežiūra, atopinės odos priežiūra, Atopinio dermatito dirgikliai, atopinio dermatito prevencija, atopinis dermatitas, Dermedic, DERMEDIC Baby Linum Emolient, DERMEDIC Baby Linum Emolient linija egzemą turintiems kūdikiams., Dermedic kosmetikos priemonės, egzema, kaip gydyti atopinį dermatitą, kaip prižiūrėti atopinę odą, Kūdikių egzema: kaip prižiūrėti?, reklama