Kelionės su vaikais į Tailandą - Kelionės su vaikais
Kelionės su vaikais į Tailandą
Kelionės su vaikais į Tailandą
2022-06-15

Kelionės su vaikais į Tailandą

Svajojate apie ilgas atostogas, o gal ir žiemojimą Tailande? Viena iš „Kelionės su vaikais®“ įkūrėjų Agnė pasakoja apie savo dar neišdilusius įspūdžius iš kelionės Tailande. Kelionės su vaikais į Tailandą – kokie įspūdžiai po kelionės ir, žinoma, patarimai kitiems, apie tai dar tik nedrąsiai svajojantiems, keliautojams. Neriam į Agnės pasakojimą ir bent mintimis pakeliaukim ir pasvajokim kartu.

Kelionės su vaikais į Tailandą – jei manęs paklaustų, kodėl savo atostogoms dviems mėnesiams pasirinkome Tailandą, neabejodama pasakyčiau, kad tai ideali vieta visiems. Tiek šeimoms su vaikais, tiek linksmybių išsiilgusiems jaunimui, tiek vyresnio amžiaus užsieniečiams, kurie džiaugiasi ramybe ir užsitarnautu poilsiu.

Kelionės su vaikais į Tailandą, mano nuomone, turi viską, ko reikia idealiam poilsiui ir kiekvieno skoniui. Tai ir triukšmingi vakarėliai ir nuošalūs paplūdimiai, tai ir ramybė, jogos pamokos, masažai arba linksmybėmis alsuojantis Bankokas, tai ir nacionaliniai parkai ir nardytojų rojus, tai visame pasaulyje pažįstama Tailando virtuvė su savo gatvės maistu arba pasaulinio lygio restoranai, jau nekalbant ir apie itin turtingą šalies istoriją.

Kiekvienas gali rasti, tai ko ieško, tik reikia teisingai pasirinkti. Mes gyvenome trijose salose – Ko Tao, Ko Pangan ir Ko Samui. Visos skirtingos, bet visos labai savotiškai žavios.

Ko`Tao – maža tobula rojaus sala

Šią salą atradome pirmą kartą būdami Ko Samui ir nuplaukę ten nardyti. Ji taip mus sužavėjo, kad nusprendėme ten grįžti ilgesniam laikui. Koh Tao tik 21 kvadratinio metro sala, ganėtinai toli nuo žemyninės dalies nutolusi sala, todėl tikrai nėra greitai ir lengvai pasiekiama. Artimiausias oro uostas arba Ko Samui arba Chumpong. Toliau tik keltas. Mes skridome į Bankoką iš ten į Surat Thani ir tada keltu toliau.

Koh Tao, tajų kalba reiškia vėžlys. Ši sala – nardytojų rojus. Ji ne tik kad geriausia nardymo vieta Pietryčių Azijoje, bet ir ta, kurioje per metus išduodama daugiausiai PADI nardytojų sertifikatų visame pasaulyje. Nereikia plaukti net į įlankas ar specialias vietas, nors jų apstu, užtenka įbristi iki kelių ir matai pilna žuvyčių, nes vanduo be galo skaidrus.

Keltai atplaukia į salos didžiausią miestelį Mae Haad, bet mums jis iškart nepatiko, nes vanduo nuo keltų ir laivų tikrai labai drumstas. Kitų vietų salos nesirinkome, nes jos labai nuošalios, norit pavalgyti ar vakare išgerti kokteiliuką bare reikės arba plaukti vandens taksi ar važiuoti motoroleriu, nebent Jums tinka viešbučio, kuriame gyvensite, baras.

Sairee beach

Sairee beach populiariausia salos vieta, pajūrys tobulas atostogoms su vaikais. Jūra sekli, vanduo skaidrus. Mūsų mažasis tiesiog žaidė ar plaukiojo, o mes galėjome ramiai sėdėti ant kranto.
Labai platus viešbučių ir vilų pasirinkimas, daug parduotuvių, kavinių ir jauki promenda. Kitos salos vietos mažiau urbanizuotos, bet ne ką mažiau gražios, tik didžiojoje dalyje jų krantai statūs ir akmenuoti.

Labai rekomenduoju nuomuotis motorolerį, nes sala tokia graži, kad atima žadą, tik reikia nepamiršti, kad didžioji dalis salos kelių yra akmenuoti, tad reikia įvertinti savo vairavimo galimybes. Keliai statūs, vingiuoti.

Saloje didžioji dalis vokiečių, prancūzų ir britų, kas mane tikrai džiugina – nėra rusų, kaip Patajoje ar Pukete. Sala įvairiapusė, tikrai daug jaunimo, nes pilna barų ir linksmybių, bet puikiai tinka ramiam šeimų poilsiui.
Jei mėgstate paviršinį nardymą Jums čia rojus, ekskursijos tikrai nebrangios, visos dienos, aplankant 5 top nardymo vietas apie 25 eurai. Galite užsisakyti ir privačias ekskursijas. Mūsų TOP trys vietos – Mango bay, Ao Luek ir Nangyuan.
Nangyuan tai trys salos, kurios susijungia balto smėlio siaurais takeliais. Vaizdas pasakiškas, o tiesiog įbridus į vandenį atsiveria tobulas vaizdas – vanduo skaidrus, o po juo 100 skirtingų žuvų, koralų. Jei rankose po vandeniu laikysite maisto, žuvytės valgys tiesiog iš Jūsų rankų.

Kainos nuo minimumo iki maksimumo. Bendri kambariai biudžetiniams keliautojams nuo 5 eurų už naktį. Išskirtinės vilos nuoma gali kainuoti ir 1000 eurų. Rinktis tikrai yra iš ko. Tas pats ir su maistu – tailandiečių gatvės maisto rasite ir už kelis eurus, bet galėsite rinktis ir vakarienes pranbangiuose restoranuose.

Jei kas ieškote kur ilsėtis Tailande, rekomenduojame pasidomėti būtent Ko Tao sala. Tikrai nuostabi vieta!

Ko Panganas – žymiausio pasaulyje vakarėlio, jogos mokyklų ir tobulų paplūdimių sala

Ši sala laikoma “backpacker’ių” rojumi, joje tikrai daug jaunimo, bet puikiai poilsiauti galima ir su vaikais. Būtent čia vyksta “Fool Moon” vakarėlis, dėl kurio ši sala žinoma visame pasaulyje. Tai lyg Europos Ibiza. Jis būna kartą per mėnesį, kai mėnulio pilnatis ryškiausia Haad Rin paplūdimyje. Aš asmeniškai, jei leidžia galimybės, rekomenduočiau lankyti salą bet kuriomis kitomis dienomis, tik ne tomis kai vyksta vakarėlis (ir kelios prieš ar po), nes viešbučių kainos, ypač pietinėje dalyje, kur vyksta vakarėlis ženkliai pakyla. Be to, vakarėlio dienomis saloje būna žymiai daugiau jaunimo, kartais neblaivaus, o ir šurmulys kartais ima varginti, ypač keliaujant su šeima.

Lankytų miestų ir miestelių rekomendacijos

  • Haad Rin. Piečiausas salos paplūdimys, kuriame vyksta žymieji vakarėliai. Man asmeniškai didelio įspūdžio nepadarė, nes pajūrys ganėtinai siauras ir pilnas jaunimo, daug kavinių, labai triukšminga. Be to, pats miestelis nėra patogus, nes kalnuotas, todėl nepatogu su vežimėliu. Bet kelias nuo Thong Sala iki Haad Rin labai vaizdingas, tolumoje matosi Koh Samui sala, vandenynas. Būtinai pasivažinėkite.
  • Baan Tai. Miestelis išilgai kelio nuo Thong Sala iki Haad Rin. Paplūdimys nelabai švarus, kavinės išsidėsčiusios palei judrų kelią.
    Mae Haad. Nedidelis jaukus miestelis ir gražus pajūris su koraliniu rifu. Mums labai patiko. Baan Chalokum. Tradicinis žvejų miestelis įlankoje, todėl jūra tinkama maudynėms. Būtent iš čia keliasi didžioji dalis turistų į vadinamą gražiausią salos pajūrį Bottle beach. Bottle beach. Vadinamas gražiausiu salos pajūriu. Pasiekiamas tik pėsčiomis per kalnus arba laiveliu. Tiesiog idiliškai gražus, rekomenduoju.
  • Thong Nai Pan Noi ir Thong Nai Pan Yai. Du maži miesteliai, rytinėje salos dalyje atskrti kalva, su labai gražiais paplūdimiais, todėl pasiekiami vieninteliu keliu per kalnus. Kelias vaizdingas, bet nepatyrusiam vairuotojui gali būti ne itin malonus vairavimui. Tačiau patys pajūriai tiesiog tobuli atostogoms: įėjimas į jūrą negilus, todėl įlankoje ramu ir nebanguota. Ideali vieta Vaikams maudytis. Noi miestelyje daugiau prabangių viešbučių, kavinių ir restoranų pačiame miestelyje, o Yai labiau bohemiškas. Mes gyvenome būtent Yai. Visos kavinės ir viešbučiai išsidėstę ant jūros kranto. Visą laiką būdami ten vaikščiojome basomis. Iš viešbučio pajūriu į kavinę, iš jos atgal. Žmonių nedaug, ramu. Tikrai visiems rekomenduočiau šią vietą atostogoms su vaikais.
    Tiesa, dar yra daug nepaminėtų kitų miestelių, bet juose nebuvome, todėl kažką pakomentuoti būtų sunku.

Paplūdimiai, kuriuos verta aplankyti

Saloje begalė nuostabių paplūdimių, todėl nepatingėkite ir skirkite laiko juos aplankyti. Kai kurie iš jų lengvai pasiekiami, kai kurie tik laiveliais, tačiau visos kelionės vertos. Visi paplūdimiai savaip nuostabūs, todėl stenkitės aplankyti jų kuo daugiau
Didelį įspūdį paliko ir labai rekomenduojame Mae Haad paplūdimį, kuriame susijungia dvi vandens srovės ir skirtingų spalvų vanduo. Būtent toje vietoje yra smėlio keliukas, kuriuo galima nueiti iki netoli esančios salos. Tik važiuokite antroje dienos dalyje, kai būna atoslūgis, nes ryte ar per pietus dar reikės bristi ar net kai kur paplaukti, nes takelis bus apsemtas. Be to, šalia yra puikus rifas paviršiniam nardymui
Kelkitės su laiveliu (boat taxi) arba leiskitės į poros valandų žygį per kalnus iki Bottle beach. “Instagram” nuotraukų vertas pajūris apsuptas kalvų.

Ką dar verta nuveikti ar pamatyti Tailande

Viena didžiausių rekomendacijų – išsinuomoti motorolerį, žinoma, jei esate įvertinę savo galimybes vairuoti. Taksi saloje brangus, be to ne visur įmanoma nuvažiuoti, o su motoroleriu bus pasiekiamos visos gražiausios salos vietos. Reikėtų paminėti, kad salos keliai ne visur asfaltuoti, norint nuvažiuoti prie krioklių ar apžvalgos aikštelių gali tekti įveikti nemenką akmenuotą ir statų kelio ruožą – būkite tam pasiruošę. Būtinai važinėkitės su motoroleriu. Keliai saloje apsupti užburiančios gamtos – palei vandenyną, džiungles arba palmių plantacijas. Net nepastebėsite kaip tiesiog važinėdami atrasite gražių vietų. Toks važinėjimas būdavo kaip ramybės terapija mums.

Naktiniai turgūs neatsiejama Tailando gyvenimo dalis. Šeštadienį salos sostinėje Thong Sala prie pat uosto vyksta didelis turgus, uždaromas eismas kinų rajono gatvėje. Galima nusipirkti visko – nuo įvairaus maisto, iki kosmetikos ir rūbų.
Taip pat šiame mieste kiekvieną vakarą vyksta naktinis maisto turgus, kuriame rasite labai didelį įvairaus maisto pasirinkimą, tiek tailandietiško, tiek europietiško, indiško, japoniško ar skrudintų egzotinių kirminų. Net jei gyvenate toliau, verta nors retkarčiais čia atvykti, o mes lankėmės beveik kas antrą vakarą.

Saulėlydžiai saloje tiesiog nepakartojami. Mes kelis kartus saulę palydėjome važiuodami motoroleriu, nes kelias vingiuoja palei pat vandenyną. O norintiems palydėti saulę patogiai įsitaisius kavinėje, yra dvi labai populiarios kavinės – Amsterdam bar ir Roof Top bar & restaurant, kur susirenka daug žmonių.

Jei jau pailsėjote ir patinginiavote, nepatingėkite ir rinkitės įvairias ekskursijas į kitas salas. Gamta čia užburianti, o ekskursijų pasirinkimas taip pat didelis. Mūsų rekomendacijos – Koh Tao arba Angthong nacionalinis parkas. Jei paklaustumėte manęs ar grįžtume atgal – tikrai taip! Tad drąsiai rekomenduojame ir Jums!

Trečioji pagal dydį sala tailande – Ko Samui

Ko Samui viena iš didžiausių turizmo mekų Tailande. Lyginant su kitomis salomis ji nemaža, tačiau visą galima apvažiuoti per porą valandų. Ji laikoma romantiško poilsio ir jaunavedžių sala. Ir ne veltui, saulėlydžiai ir paplūdimiai tiesiog atima žadą.
Didieji ir populiariausi miesteliai su savo paplūdimiais – Chaewng, Lamai ir Bophut. Jei ieškote ramybės rekomenduojame Mae Nam paplūdimį.

Saloje tikrai išvystytas turizmas, labai daug europiečių, kurie čia su vaikais leidžia žiemas. Labai išvystyta visa infrastruktūra – tarptautinės mokyklos, ligoninės, didieji viešbučių tinklų, europietiškos parduotuvės. Saloje sau tinkamą poilsį ras ir tie, kas ieško prabangos ir tie, kas už nakvynę pasiruošę mokėti dešimt eurų.

Įdomu tai, kad šioje saloje driekiasi didžiausios kokosų palmių plantacijos, tad nenuostabu, kad kokosų nusipirkti galima visur, o ir prekių iš jų pasirinkimas didelis.
Saloje gausu turistams skirtų ir jų pamėgtų lankytinų vietų – ant vandens stovinti Budos skulptūra, kriokliai, įvairios apžvalgos aikštelės, akvariumai, drugelių parkas, dramblių prieglaudos, slaptas Budų sodas.

Saloje pats populiariausias sportas – tailandietiškas boksas Muay Thai. Jei turite laiko, apsilankykite, emocijų bomba garantuota.
Daug įvairių ekskursijų – į šalimais esančias salas, nardymo vietas, bet mums labiausiai patikusi ir išskirtinė ekskursija buvo į Ko Madsum salą, kurioje galima paplaukioti su kiaulėmis. Būtinai ja pasidomėkite, nes kelionių agentūros nelabai ją reklamuoja.

Ir dar kartą pasikartosiu, bet jei iš tiesų norite pamatyti tikrąjį salos grožį – sėskite ant motorolerio ir važiuokite kur akys mato. Ypač centrinėje salos dalyje kalnuose. Vaizdai tokie, kad kartais net pamiršdavau pasiimti telefoną ir fotografuoti.

Kelionės su vaikais į Tailandą

Daug klausimų sulaukėme “…o kaip sekėsi keliauti su vaiku?/kaip jautėsi vaikas..” Galiu dar kartą patvirtinti, kad Tailandas yra pritaikytas poilsiui su vaikas. Didesniuose miestuose ir salose yra visus europietiškus standartus atitinkančios gydymo įstaigos, įstabaus grožio paplūdimiai, didelis pasirinkimas apgyvendinimo įstaigų, europietiškų produktų pasiūla (mišinukai, sauskelnės, tyrelės), tikrai skanus maistas, be to jautiesi visada saugus. Daugelyje viešbučių visada vaikui išvirs atsivežtos avižų ar kitų kruopų košės, o restorane paruoš pasirinktą patiekalą be prieskonių.

O svarbiausia – visur jautiesi saugus tiek dieną, tiek naktį vaikščiodamas nors ir neapšviestu keliu. Prie vilos laikydavome vežimėlį, žaislus – niekada niekas nedingo. Kartais net vilos neužsirankindavome naktį. Per visus du praleistus mėnesius nė karto neteko susidurti su jokia apgavyste, kas dažnai pasitaiko keliaujant kituose kraštuose. Tailandiečiai dievina vaikus, visada padės, nusišypsos, iškels vežimėlį iš kelto, nuneš lagaminą ar atidarys duris nesitikėdami arbatpinigių – jie tiesiog draugiški, šilti ir gyvenimą mylintys žmonės.

Tai ar verta keliauti su vaiku į Tailandą? ŽINOMA! Be to, vaikams iki 3 metų Tailande beveik viskas nemokama – keltai, parkai, ekskursijos, transportas.

Kiek kainuoja atostogos Tailande

Pabaigai, atsakymas į patį dažniausią klausimą “…kiek?..”. Didžiausia investicija keliaujant į Tailandą – lėktuvo bilietai. Visa kita jau priklauso nuo tavęs ir tavo poreikių. Jei gali per dieną skirti 50 eurų šeimai – užteks, jei gali 200 eurų, drąsiai išleisi ir juos.

  • Nakvynė. Gali rasti nakvynę namelyje už 10 eurų nakčiai, gali išsinuomoti ir kambarį viešbutyje už 30 eurų, o už ištaikingą vilą su nuosavu baseinu sumokėti 100 eurų. Apartamentų kainų ir kokybės pasirinkimas labai platus!
  • Maistas. Maisto kainos taip pat labai įvairios. Europietiškame restorane gali reikėti sumokėti daugiau nei pas mus, bet vietiniame naktiniame turguje ar kavinėse valgant nacionalinius patiekalus vakarienei užteks ir 10 eurų. Jei bandysite nacionalinius gatvės valgius, tikrai sutaupysite.
  • Kitos kainos. Parduotuvėse maisto kainos sakyčiau panašios kaip ir pas mus, tačiau už europietiškus produktus teks pakloti nemažai – tamsią duoną, fermentinį sūrį, varškę. Jų kainos triskart didesnė nei pas mus. Ypač brangus importuotas alkoholis – vyno butelis, pas mus kainuojantis 7 eurus čia kainuoja apie 30 eurų. Motorolerio nuoma dienai nuo 5 iki 10 eurų, taksi kurortuose tikrai brangus.
Tailandas su vaikais

Tailandas su vaikais

Pabaigai, Tailandas mūsų šeimą sužavėjo žmonių nuoširdumu ir geranoriškumu, kvapą gniaužiančia gamta, nuostabiu oru ir geru kokybės ir kainos santykiu. Esant galimybei rekomenduoju tai padaryti visiems, o ir patys tikrai kartotumėme dar kartą. Lietuvišką pilkumą ir šaltį iškeisti porai mėnesių į spalvas ir skonius buvo vienas geriausių ir smagiausių sprendimų mūsų šeimai.

Šis straipsnis Kelionės su vaikais į Tailandą yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.