Atėnų zoologijos sodas - Kelionės su vaikais
Atėnų zoologijos sodas
Atėnų zoologijos sodas
2024-11-09

Atėnų zoologijos sodas

Keliaujant po pasaulį su vaikais, viena iš svarbiausių lankytinų vietų kurias nori pamatyti šeimos – zoologijos sodai. Vienas iš jų, kurį būtina aplankyti su vaikais planuojant kelionę į Graikiją – Atėnų zoologijos sodas. Tai vienas didžiausių zoologijos sodų Graikijoje, kurį mes buvome aplankę du kartus, ir galime pasidalinti savo įspūdžiais su jumis.

Atėnų zoologijos sodas, buvo aplankytas du kartus – pirmąjį kartą nespėjome visko pamatyti, nors atrodė, jog laiko buvome suplanavę pakankamai. Sekantį kartą, atsivedėme čia ir kitus šeimos narius, labai norėjome parodyti tai kas paliko mum didelį įspūdį. Apie tai ir papasakosime šiame straipsnyje.

Atėnų zoologijos sodas – kiek planuotis laiko?

Kaip ir minėjome, vieno karto mums nepakako. Lankantis zoologijos soduose, laiką norisi išnaudoti maksimaliai, ypač keliaujant su vaikais. Apžiūrėti visus gyvūnus, neskubant, susipažįstant su jais, reikia laiko – norisi leisti savo mažiesiems keliautojams išnaudoti savo smalsumą ir jų neskubinti.

Mes buvome beveik paskutiniai išėję iš zoologijos sodo, kuriame praleidome daugiau nei 3 valandas. Todėl lankantis Atėnų zoologijos sode, rekomenduojame pasiplanuoti 4-5  valandas. Laikas čia tikrai neprailgs, turėsite laiko viską apvaikščioti, ar pailsėti ir pavalgyti ten esančiame restorane. Tėvų su vaikais patogumui, yra žaidimų aikštelė, kurioje vaikai galės šiek tiek pailsėti nuo vaikščiojimo ir pasikrauti energijos tolimesnei kelionei.

Atėnų zoologijos sodas

Atėnų zoologijos sodas apima daugiau nei 20 hektarų, kur gyvena daugiau nei 2000 gyvūnų. Čia sutiksite apie 290 skirtingas rūšis įskaitant roplius, katinus iš Afrikos savanos, dykumos gyvūnus ir daugybę kitų.

Kai kurie zoologijos sodo gyventojai gali ateiti su jumis pasisveikinti, pavyzdžiui užlipant ant galvos!

Atėnų zoologijos sode gyvūnai turi pakankamai vietos, todėl buvo įdomu stebėti kaip jie elgiasi. Ilgesniam laikui stabtelėjome prie dramblių, ir vis laukėme kol praeis pro mus arčiau. Labai gražus vaizdas buvo kai vienas dramblys savos straubliu paėmė už kito uodegos, ir taip susikabinę jie vaikščiojo po teritoriją.

Draugiškumo susilaukėme iš margaspalvių snapų šeimininkų – tukanų. Šie paukščiai nebuvo kažkur toli pasislėpę, o priešingai – priskridę arčiau, norėjo būti pakalbinti.

Aplankius teritoriją kur gyvena liūtai, mažasis keliautojas galėjo pasijusti kaip safaryje atsisėdus į ekspozicinį džipą. Jeigu jūsų vaikas tikras automobilių entuziastas, gali būti sunku iš čia jį iškrapštyti.

Viena iš draugiškų zoologijos sodo vietų su mažesniais vaikais buvo kamerūno avių, Afrikos pigmenių ožkų ir triušiukų aptvarai. Čia užėjus, gali laisvai vaikščioti tarp gyvūnų, juos glostyti ir pamaitinti. Tik svarbu paminėti, kad jei esate su vaikišku vežimėliu ir jo krepšyje turite užkandžių – būtinai juos paslėpkite, nes avytės ir ožkytės kaip mat viską atims.

Pakeliui sutikome įvairių paukščių, pingvinus, vėžlius – tiek mažus, tiek didelius. Šikšnosparnius, miegantį tinginį ir dar daug kitų gyvūnų

Patirtis su lemūrais

Vieta į kurią tą pačią dieną sugrįžome kelis kartus, ir iš kurios nesinorėjo išeiti, buvo erdvė kurioje laisvai lakstė lemūrai! Galioja ta pati taisyklė – viskas kas skanu, turi būti paslėpta, nes kitaip prie jūsų supuls tiek lemūrų, kad nespėsite suskaičiuoti. Tiesa, bijoti jų nereikia, jie labai draugiški ir švelnūs, bei tvarkingi.

Mum nutiko taip, kad nepagalvojome, ir vaiko vežimo krepšyje palikome užkandžius. Apturėjome tikrai didelę juoko dozę. Greitai paslėpti užkandžius kuprinėje buvo sunku kai ant galvos, rankų, kojų, pečių, buvo įsitaisę bent po kelis lemūrus.

Pavykus išsilaisvinti, šioje erdvėje leidome laiką toliau. Pagal taisykles jų liesti ar imti nelabai galima, ko žinoma niekas ir nedarė. Lemūrai patys noriai ėjo pas lankytojus, užlipdavo ant kelių ar pečių.

Antrą kartą aplankius Atėnų zoologijos sodą taip greit pasidžiaugti jais nepavyko, nes viduje buvo darbuotoja kuri labai prižiūrėjo tvarką. Matyt ir mažieji padūkėliai žino, kad jai esant nevalia išdykauti. Bet vos tik išėjus darbuotojai, lemūrai vėl puolė linksmintis.

Juk kiekviena gyva būtybė nori susipažinti su atvykusiais svečiais. Svarbiausia laikytis mandagaus elgesio su gyvūnais ir paisyti taisyklių.

Apsilankymas su gidu

Keliaujant po zoologijos sodus, tai dažniausiai būna savarankiški apsilankymai. Norintiems sužinoti daugiau apie Atėnų zoologijos sodą ir ten gyvenančius gyvūnus, galite rinktis apsilankymą su gidu.

Beje, apsilankius su mažuoju keliauninku Zoopark Vilniuje, jam buvo keista, kodėl gi Lemūrai pas jį neateina?

 

Straipsnis „Atėnų zoologijos sodas“ yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atėnai su vaikais, Atėnų zoologijos sodas, Graikija Atėnai zoo, Graikija su vaikais, Ką pamatyti Atėnuose, Ką veikti Atėnuose, Kelionė į Graikiją Atėnus su vaikais, Kelionė su vaikais į Atėnų zoologijos sodą, Zoologijos sodas Graikijoje Atėnuose