TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje - Kelionės su vaikais
TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje
Molėtų Technikos muziejus
2023-02-23

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

Pavargote tūnoti namuose esant blogam orui? Rekomenduojame pasižvalgyti po muziejus, nes jie tikrai gali nustebinti ir padovanoti begalę ne tik žinių, bet ir žaidimų bei pramogų. Muziejų Lietuvoje yra net keli šimtai!

Mes, norėdami palengvinti jums šią užduotį, paruošėme sąrašą TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje! Pasirinkite apskritį ir pirmyn!

Objektus rasite ir mūsų kelionių žemėlapyje. Šis TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje sąrašas Jūsų patogumui suskirstytas pagal apskritis, o šalia pavadinimo nurodytas ir miestas. O jei paspausite ant pavadinimo su aktyvia nuoroda, iškart būsite nukreipti į „Kelionės su vaikais ®“ žemėlapį ir konkretų muziejų, kur rasite išsamų aprašymą, muziejaus kontaktus ir nuorodą į google žemėlapio navigaciją.

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje yra Jūsų turiningo laisvalaikio su vaikais gidas.

Vilniaus apskritis

1. Žaislų muziejus (Vilnius)

Būtina ne tik pamatyti, bet ir patirti! Čia įvairių laikų žaislus galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti, išmėginti. Be to, bilietas į šį muziejų tai puiki dovana kiekvienai šeimai.

2. Energetikos ir technikos muziejus (Vilnius)

Kažkada nelabai žinomas, o dabar atgimęs su nauja inovatyvia jėga. Čia rasite ne tik autentiškus senuosius energetinius įrenginius, bet ir vaikų salę bei naujai įkurtą Virsmo salę. Nepražiopsokite ir įdomiojo Tesla šou, kurį galima pamatyti kasdien. Bilietus rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu! Apie muziejų galite daugiau paskaityti straipsnyje Energetikos ir technikos muziejus Vilniuje“.

3. Geležinkelio muziejus (Vilnius)

Muziejus atgijo ir pristato ypatingą, įtraukiančia erdvę, kur su vaikais galėsite išbandyti traukinio vairavimą, stebėti judantį minitraukinių pasaulį, statyti bėgius. Veikia interaktyvi geležinkelių istorijos paroda. Lauke esančioje ekspozijoje galima iš arti pamatyti ir paliesti tikrus traukinius!

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

4. Mo muziejus (Vilnius)

Muziejus yra atviras vaikams ir nuolat rengia edukacijas įvairaus amžiaus vaikams. Norint dalyvauti, rekomenduojame registruotis muziejaus puslapyje nurodytais kontaktais.

5. Gedimino pilis (Vilnius)

Mokyklinio amžiaus vaikams tikrai patiks įsiropšti ne tik į kalną, bet ir į bokštą, kur kiekviename aukšte galima pamatyti kaip miestas atrodė prieš 700 metų ir kaip keitėsi, palieti riterių šarvus, o nuo stogo terasos pamatyti visą sostinės panoramą!

6. Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras (Vilnius)

Lankytojai čia pasijus tarsi gamtos apsuptyje. Aplinka yra moderni, pritaikyta edukacijoms, tyrinėjimams. Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Centras įsikūrė Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų.

7. Valstybės pažinimo centras (Vilnius)

Technologijas ir daiktinius įrodymus jungiantis modernus centras, aiškinantis valstybės sistemą vaikams suprantamais būdais. Stebėkite centro FB puslapį, nes dažnai yra rengiamos edukacijos šeimoms, dirbtuvės, vyksta nuotolinės edukacijos.

8. Valdovų rūmai (Vilnius)

Stebėkite rūmų informaciją, nes nuolat yra rengiamos teminės edukacijos, pristatymai, dirbtuvės. O jei pasiseks, rūmų konsultantus pamatysite pasipuošusius senųjų epochų rūbais!

9. Vilniaus muziejus (Vilnius)

Čia pristatomi unikalūs ir dar nežinomi, tačiau aktualūs pasakojimai bei miesto istorijos. Taipogi vyksta daugybė įdomiųjų dirbtuvių, pvz. meduolių marginimo dirbtuvės.

10. Iliuzijų muziejus (Vilnius)

Čia iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais ir klasikinėmis paslaptimis. Šią išskirtinę edukacinę patirtį praturtina interaktyvios pramogos — piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis.

11. Pinigų muziejus (Vilnius)

Vizualūs muziejaus sprendimai, meno kūrinių integravimas, įvairios interaktyviosios priemonės, vaizdo, garso ir šviesos efektai ne tik žadina lankytojų susidomėjimą, bet ir suteikia galimybę kaupti ir įtvirtinti įgytas žinias. Yra specialūs leidiniai vaikams, internaktyvios pramogos.

12. Europos parkas (Vilniaus r.)

Europos parkas laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. Čia veikia ir atradimų erdvė, kur galėsite paliesti patį Europos žemyno centrą, sužinoti kryptis ir atstumus iki visų Europos sostinių, atskleisti besisupančio ant vieno taško namo paslaptį, surasti didžiausią pasaulyje krėslą, pilną vandens.

13. Bažnytinio paveldo muziejus (Vilnius)

Šis, atrodytų, rimtas muziejus siūlo ne tik apsilankyti jame, pažinti įvairių įžymių asmenybių istorijas, bet ir švęsti vaikų gimtadienius! Susirinkę ieškos lobių, aus juostą ir pasidarys sau karūną!

14. Naujasis arsenalas (Vilnius)

Pagrindinė Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicija, įkurta Naujajame arsenale, supažindina ne tik su Lietuvos valstybės istorija, bet ir etnine lietuvių kultūra.

15. Senasis arsenalas (Vilnius)

Archeologijos ekspozicija „Lietuvos proistorė“ – tai 12 tūkstančių metų kelionė, prasidedanti nuo seniausio įvykio – kai nuslinkus ledynui Lietuvos teritorijoje pasirodo pirmieji žmonės, ir pasibaigianti geležies amžiuje, kai Lietuvoje susiformuoja baltų gentys, kurių pagrindu tuoj bus kuriama valstybė.

16. VU Zoologijos muziejus (Vilnius)

Šiame muziejuje lankytojai gali išvysti Lietuvos ir pasaulio gyvūnus, pradedant mažiausiais kolibriais, kinivarpomis, kirstukais ir baigiant didžiausiais – raganosiu, ragasnapiu, stručiu, nilo krokodilu, anakonda. Dėl lankymo būtina susitarti iš anksto.

17. Vilniaus gynybinės sienos bastėja (Vilnius)

Čia galima pamatyti ne tik pirmuosius parakinius šaunamuosius ginklus, bet ir išsamiai susipažinti su artilerine Lietuvos praeitimi, pasivaikščioti senaisiais koridoriais. Bastėja, kaip pastatas, skaičiuojantis net penktąjį savo šimtmetį, lankytojui pasakoja ir apie Vilniaus praeitį, atskleisdama daugybę netikėtų klausimų.

18. Verkių regioninis parkas (Vilnius)

Keliaudami Verkių rūmų parko takais susipažinsite su kraštovaizdžio architektūros vertybėmis bei ornitologiniu taku. Eisite pasakiško grožio takais palei Nerį.

19. Muitinės muziejus (Vilnius)

Nepraleiskite galimybės pabuvoti viename iš nedaugelio muziejų, kur kai kuriuos eksponatus ne tik galima, bet ir būtina liesti. Interaktyvios eksponatų paieškos, patraukliai pateikta informacija kompiuteriuose su jutikliniais ekranais, filmuota vaizdo medžiaga, į judesį reaguojančios garso sistemos ir kitos šiuolaikinės technologijos padės pažinti Lietuvos muitinės istoriją iš arti.

20. Trakų istorijos muziejus (Trakai)

Galima pasižvalgyti po ekspozicijas, patyrinėti pilies koridorius arba sudalyvauti edukacijoje, kur dalyviams suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su viduramžių laikų riteryste ar inkvizicija, karine technika ar karinių pergalių paslaptimis, gotikos architektūra ar herbų sudarymo įmantrybėmis. Vyksta ir viduramžių karybos edukacijos užsiėmimai.

21. AJ Šokolado skulptūrų muziejus (Trakai)

Šokolado skulptūrų muziejuje eksponuojama daugiau nei šimtas per pastaruosius metus meistrų sukurtų skulptūrų. Muziejuje įrengti keturi kambariai. Kiekviena salė – skirtinga.

22. Kelių muziejus (Vievis)

Čia kaupiami eksponatai, atspindintys Lietuvos kelių istoriją nuo Romos imperijos laikų iki mūsų dienų: statinių maketai, kelių tiesimo ir tvarkymo įrankiai, mašinos, vežimai, kelio ženklai, kelių žemėlapiai itt. Jei vaikai myli didžiulę techniką, jiems būtinai patiks!

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

23. Ukmergės kraštotyros muziejus (Ukmergė)

Čia nuolat vedamos etnografinės, gamtos, istorijos įdomybių pamokėlės mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, šeimoms. Siekiama supažindinti su krašto istorija, etnografija, gamtos vertybėmis, pasaulio įdomybėmis ir ugdyti pilietiškumą bei meilę gimtąjąm kraštui.

24. Užugirio mokykla – muziejus (Ukmergės raj.)

Muziejinį kompleksą sudaro A. Smetonos gimto namo pamatai, 1935 m. prezidento statyta mokykla, dvaras su žeme. Užugirio muziejus įsikūręs gatviniame Užulėnio kaime, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona.

25. Nalšios muziejus (Švenčionys)

Tai daugiau kaip 62 000 archeologijos, gamtos, istorijos ir etnografijos objektų, pasakojančių netikėtas istorijas ir atskleidžiančių gilias praeities paslaptis, lobynas. Muziejus išsiskiria ne tik eksponatų gausa, tačiau ir virtualiomis ekspozicijomis, siūlančiomis galimybę su muziejaus kolekcijomis susipažinti įprastinių dvimačių bei 360° nuotraukų galerijų bei video įrašų pagalba.

26. Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras (Šalčininkų raj.)

Galite apžiūrėti Dieveniškių krašto namų apyvokos reikmenų ir tradicinių amatų muziejinę ekspoziciją, akmeninių skulptūrų parkelį. Netoliese esančiame Poškonių kaime pasivaikščiokite gatve ir pamatykite autentiškas senąsias trobas, o pavažiavę porą kilometrų toliau pamatysite vienus iš didžiausių ir seniausių Lietuvos ąžuolų – Stakų ir Grybiškių.

27. Sirvėtos regioninio parko Lankytojų centras (Švenčionių raj.)

Vidaus ekspozicijos tema – mitologija. Pagrindinis jos akcentas – gyvybės medis, simbolizuojantis nenutrūkstamą gyvenimo tėkmę. Jo viduje galima pasiklausyti sakmių ir trumpam pasinerti į stebinantį mitų pasaulį. Sirvetos regioniniame parke galite aplankyti Mitologinį taką, pavasarį parke atsidarys naujas, vaizdingas pažintinis takas, kuriuo patogiau galėsite pasiekti Kačėniškės piliakalnį.

28. Labanoro regioninio parko lankytojų centras (Švenčionių raj.)

Ekspozicijoje yra ką veikti visai šeimai. Galima žaisti žaidimus, įlįsti į „urvą“ ir „sutikti“ daug įdomių žvėrelių, pasiklausyti paukščių balsų arba įdomaus Labanoro kraštui būdingo instrumento – „Labanoro dūdos“ – garsų, pamatyti kaip iš arti atrodo drugelio sparnas, musė ar kiti vabzdžiai, pasijusti erelio žuvininko šeimos dalimi.

Kauno apskritis

29. Lietuvos aviacijos muziejus (Kaunas)

Muziejaus fonduose saugoma virš 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų – per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Šiuo metu veikia tik lauko ekspozicija, o pagrindinis ekspozicijos pastatas kol kas rekonstruojamas.

30. Velnių muziejus (Kaunas)

Dėl remonto darbų laikinai nedirba. Vis dėlto verta jį įtraukti į ateities planus. Vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, suvenyrų, kaukių ne tik iš Lietuvos, bet net iš 70 pasaulio šalių.

31. Muziejus Atominis bunkeris (Kaunas)

Čia pristatoma unikali kolekcija ,,KGB bunkeris”, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Iki šiol apie KGB naudotą sekimo techniką galėjome tik paskaityti knygose arba pamatyti kino filmuose apie Džeimsą Bondą.

32. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius (Kaunas)

Šiuolaikiškai ir interaktyviai pristatoma lietuvių tradicinė muzika. Instrumentus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išgirsti jų garsus, pagroti, sudainuoti sutartinių karaoke.

33. Karo muziejus (Kaunas)

Ypatingas dėmesys čia yra skiriamas militariniam Lietuvos paveldui, tad ekspozicijose yra įspūdingos ginklų ir karo technikos kolekcijos. Salės suskirstytos pagal laikotarpius ir temas.

34. T.Ivanausko zoologijos muziejus (Kaunas)

Muziejaus ekspozicija išdėstyta per 3 aukštus, kur rasite didžiulę gyvūnų skeletų, iškamšų kolekciją. Klasikinė ekspozicija dabar papildyta interaktyviais informaciniais terminalais – iš jų galima patiems pasižiūrėti filmuotą, animuotą medžiagą apie biogrupių atstovus. Interaktyvūs terminalai skatina virtualiai keliauti, patirti gyvąją gamtą, išgirsti paukščių balsus, susipažinti su gamtosauga Lietuvoje ir pasaulyje.

35. Medicinos ir farmacijos muziejus (Kaunas)

Turėsite galimybę pamatyti farmacijos skyriaus ekspoziciją, receptų kambarį (oficiną), koktoriją (kur buvo gaminami užpilai bei nuovirai), materialinį kambarį (kur buvo laikomos medžiagų atsargos), labaratoriją, rūsį su įdomiais eksponatais.

36. Vaikų literatūros muziejus (Kaunas)

Muziejus vadinamas PASAKŲ NAMU, čia apsilankę maži ir dideli pamatys, išgirs, sužinos apie geriausias lietuvių literatūrines pasakas, eilėraščius, pjeses ir jų kūrėjus. Čia galima žaisti, kurti, svajoti – čia VISKAS LEIDŽIAMA. Net ir EKSPONATUS LIESTI RANKOMIS! Tokį muziejų bent kartą per visus mokymosi metus privalo aplankyti kiekvienas vaikas ir mokytojas. Net neskaitantieji vaikai bus paskatinti ugdyti įprotį – SKAITYTI.

37. IX Fortas (Kaunas)

IX forto muziejaus ekspozicijos lankytojus supažindina su abiejų okupacijų – sovietų ir nacių – Lietuvai atneštu skausmu ir kančiomis, tremtimi, Gulagų kalėjimais, žydų holokaustu, au aplink miestą buvusios Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų savita ir įdomia karine architektūra su tragiškais įvairių žmonių, patekusių į IX fortą, likimais. Rekomenduojame lankytis su vyresniais vaikais.

38. Aštuonračio muziejus (Raseinių raj.)

Galėsite pamatyti senovinių baldų, gramofonų, radijo aparatų, pieno apdorojimo įrangos ir kitokių namų apyvokos reikmenų. Kieme stovi graži senųjų automobilių kolekcija. Akį traukia gražuoliai motociklai. Dyzelinis variklis suka akmeninių girnų malūną, o norintys gali pabandyti susimalti grūdus rankinėmis autentiškomis girnomis. Sodyboje stovi senovinė kalvė.

39. Liaudies buities muziejus (Kaišiadorių r.)

Eksponuojami gyvenamieji namai, ūkiniai trobesiai, technikos paminklai, atgabenti iš visos Lietuvos regionų – Žemaitijos, Dzūkijos, Aukštaitijos ir Suvalkijos. Čia vyksta tradiciniai renginiai: Užgavėnės, Žolinė, Pirties diena, Joninės, Oninės ir kt.

40. D. Poškos Baublių muziejus (Raseinių raj.)

Pirmasis senienų muziejus Lietuvoje. Muziejų išskaptuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas Dionizas Poška. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus ir daugiau kaip 200 knygų bibliotekėlę.

41. Prienų krašto muziejus (Prienai)

Rengia daugybę įdomiųjų edukacijų, kurios padeda geriau pažinti senuosius lietuvių papročius. Yra ir virtualus turas.

42. Birštono muziejus (Birštonas)

Čia per pusvalandį galima sužinoti įdomiausius faktus apie kurorto istoriją ir pamatyti nemažai vertingų istorinių, meno ir technikos eksponatų. Be to, muziejaus lankymas nemokamas.

43. Jonavos krašto muziejus (Jonava)

Įsikūręs unikalioje vietoje – senojoje Jonavos pašto stotyje. Čia veikia archeologinė, etnografinė, istorinė ir meninė ekspozicijos, visos vertos dėmesio. Įėjimas į šį muziejų – nemokamas.

44. Kėdainių krašto muziejus (Kėdainiai)

Muziejus yra vienas seniausių Lietuvoje. Restauruotose vienuolyno celėse ir patalpose įrengta 16 ekspozicijų salių, edukacinė klasė, fonduose saugoma daugiau nei 50 000 archeologijos, raštijos, istorijos, etnografijos, dailės, fotografijos, numizmatikos eksponatų.

45. Raseinių krašto istorijos muziejus (Raseiniai)

Šiuolaikiškos ekspozicijos, edukaciniai užsiėmimai, švenčių ir atmintinų datų minėjimai sukviečia į muziejų įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių žmones. Yra virtualus turas.

46. Nemuno kilpų regioninis parkas (Birštonas)

Nuostabios gamtos apsuptyje galima susipažinti ir su krašto istorija – parko teritorijoje yra 20 piliakalnių. Aukštame Punios piliakalnyje galėjo stovėti garsi Pilėnų pilis. Nuostabūs vaizdai atsiveria nuo Pošvenčio, Naravų, Paverknių piliakalnių. Vertingi liaudies meistrų architektūros kūriniai – Prienų ir Nemajūnų medinės bažnyčios.

47. Dubysos regioninio parko lankytojų centras (Raseinių raj.)

Lankytojų centro ekspozicijos pasakojimas apie parko vertybes perpintas Maironio eilėmis. Poeto naratyvas tęsiamas ir Dubysos regioninio parko sukurtame ir lankytojų jau pamėgtame pažintiniame take „Maironio kelias padubysiu“.

48. Biržų regioninio parko lankytojų centras (Biržai)

Įrengta ekspozicija, supažindinanti su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Prasmengančios žemės kraštas“, kadangi Biržų kraštas garsėja smegduobėmis, įgriuvomis, įdomiais geologiniais procesais. Antroje ekspozicijų salėje lankytojams parengta mineralų bei uolienų ekspozicija, interaktyvus kerno ekspozicijos stendas.

Klaipėdos apskritis

49. Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Muziejaus ekspozicijos įsikūrusios Nerijos forte, čia veikia akvariumas, jūrų gamtos ekspozicija, jūrų paukščių ir žinduolių baseinai, laivybos istorijos ekspozicija. Neseniai atsinaujinęs muziejus tapo dar patrauklesnis vaikams. Nepamirškite aplankyti ir delfinariumo!

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

50. Laivas-muziejus Sūduvis (Klaipėda)

Laivas M52 „Sūduvis“ buvo perduotas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms 1999 m. Jis dovanotas Vokietijos, kurios jūrų pajėgose buvo pakrikštytas M1071 „Koblenz“ vardu ir naudojamas nuo 1958 m. 2021 m. laivas baigė tarnybą ir buvo perduotas Lietuvos jūrų muziejui, kuris šį eksponatą atveria visuomenei, pritaikant muziejinei ir edukacinei veiklai.

51. Laikrodžių muziejus (Klaipėda)

Kviečiame apsilankyti Laiko pasaulyje – pamatyti, susipažinti, patirti, pajusti laiko ritmą ir jį skaičiuojančią laikrodžių įvairovę. Šalia muziejaus pastato išlikusioje XIX a. parko dalyje įrengtas uždaras kiemelis su veikiančiais saulės laikrodžiais.

52. Klaipėdos pilies muziejus (Klaipėda)

Pasitelkus ~5 tūkst. radinių kolekciją bei naujausias technologijas 800 kv. m. dydžio ekspozicinėse erdvėse sukurta senosios Klaipėdos istorijos rekonstrukcija nuo XIII iki XVIII a. Modernių sprendimų mėgėjams – įspūdinga jų gausa: interaktyvūs terminalai, projektoriai, didžiausia projekcija muziejaus patalpose, įgarsintos zonos, įvairios hologramos, LED ekranai.

53. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Klaipėda)

Apima šio krašto priešistorę, kuršių ir skalvių genčių gyvenimo ir laidojimo papročius, Vokiečių ordino užkariavimus ir jų sukurtos valstybės gyvavimą. Ypatingą vietą ekspozicijoje užima lietuvininkų tradicinė kultūra.

54. Lakūno S.Dariaus gimtinė (Klaipėdos raj.)

Veikia atstatytoje S. Dariaus tėvų sodyboje. Gyvenamajame name ir klėtyje įrengtos ekspozicijos. Eksponuojamas simbolinis granitinis kompasas žemėje, sukurtas remiantis „Lituanica“ lėktuve buvusio kompaso prototipu. Prie muziejaus, S. Dariaus memorialiniame parke veikia skrydžių lauko aikštelė.

55. Klaipėdos rajono amatų centras (Klaipėdos raj.)

Jauki amatų centro aplinka, įdomios edukacijos, nemokama žolelių arbata, kuria bus pavaišintas kiekvienas užklydėlis, bei nepakartojami ir vienetiniai pačių pasigaminti darbai džiugins jus ir namuose.

56. Pajūrio regioninio parko lankytojų centras (Klaipėdos raj.)

Pajūrio regioninio parko lankytojų centras supažindina su išskirtine pajūrio pakrante. Čia galima susipažinti su ekspozicija apie gintaro gaudymą, žvejybą, kultūros paveldą, jūrų kopų susidarymą, išgirsti įdomių faktų apie vietinius augalus ir gyvūnus ar dalyvauti profesionalių gidų vedamose ekskursijose.

57. Gintaro muziejus (Palanga)

Ekspozicijoje apie 5 000 eksponatų, pats didžiausias – vadinamasis „Saulės akmuo“ – sveria 3 524 g. Dėmesio vertas ir dvaras, kuriame įrengtas muziejus, bei šalia jo esantis parkas, kuris savo grožiu stebina ypač šiltuoju matu laiku.

58. Palangos kurorto muziejus (Palanga)

Įsikūręs ypatingo grožio viloje ,,Anapilis”. Dažnai turistų nepastebėtas, o vertas dėmesio, nes pasakoja apie kurorto istoriją, poilsiavimo tradicijas, miesto keitimąsi.

59. V. Into akmenų muziejus (Mosėdis)

Slėnyje akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis. Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras. Muziejuje – nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pusbrangių akmenų) kolekcijos.

60. Orvidų sodyba (Gargždelės kaimas)

Muziejuje Jūs atrasite daug V. Orvido bei kitų menininkų darbų iš akmens ir medžio. Turėsite galimybę pamatyti didelę senovinių daiktų kolekciją, tarp jų netgi tanką. Kiekvienas muziejaus akmuo yra kažkuo ypatingas, žadinantis apmąstymus apie gyvenimą ir amžinybę. Po teritoriją veda takeliai, skatinantis įsigilinti į save ir Dievo paieškas.

61. Rusnės etnografinė sodyba muziejus (Rusnė)

Muziejuje supažindinama su Rusnės gyvenamąja buitimi. Daržinėje įrengtas autentiškas klojimo teatras, o trečiame pastate sukaupti namų apyvokos reikmenys, be kurių neapsiedavo nei viena šeima.

62. Raganų kalnas Juodkrantėje (Neringos sav.)

Unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę–mistinę dvasią.

Alytaus apskritis

63. Šakočių muziejus (Druskininkų sav.)

Čia eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas, jo aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg! Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse. Ekskursijos metu galima sužinoti, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat pamatyti daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.

64. Miško muziejus Girios aidas (Druskininkų sav.)

Puiki vieta iš arti pažinti Dzūkijos gamtą ir supažindinti vaikus su miško gyvūnais, vabzdžiais, paukščiais ir augalais. Muziejuje įrengti interaktyvūs žaidimai ir fone skambantys gamtos garsai vėliau leis Jums atpažinti bet kurio paukščio čiulbėjimą.

65. Druskininkų krašto muziejus (Druskininkai)

Įskikūręs pagrindinėje Druskininkų gatvėje, nuostabaus grožio pastate. Čia įrengta nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga. Siūlome sudalyvauti smagiose edukacinėse programose: „Į svečius pas kurorto vaistininką“, „Druskininkai – mano miestas“ arba piešimo ant vandens (ebru) pamokėlėse.

66. Anzelmo Matučio memorialinis muziejus ir medžio skulptūrų parkas (Alytus)

Ekspozicijose ir fonde saugojamos A. Matučio knygos, kiti leidiniai, rankraščiai, mašinraščiai, dokumentai, raštai, fotografijos, fotonegatyvai, skaidrės, asmeniniai daiktai, atminimo rinkinys, kitų rašytojų vaikų literatūros rinkinys.

67. Alytaus kraštotyros muziejus (Alytus)

Įdomiai ir šiuolaikiškai įrengtose patalpose pažinsite krašto istoriją, sužinosite kaip atrodė buitis prieš 100 metų.

68. Rašytojo Martyno Vainilaičio sodyba – muziejus (Varėnos raj.)

Čia poetas, beveik tris dešimtmečius vasarodamas ir įkvėpimo besisemdamas iš nuostabios apylinkių gamtos, rašė nepakartojamus kūrinius vaikams. Šiame dvare gyvena daug medinių veikėjų iš poeto sukurtų pasakų: nykštukų, ežiukų, lydekų, monų, girinių, laumių, kuriuos išdrožė liaudies meistras Adolfas Teresius.

69. Drevinės bitininkystės ekspozicija (Varėnos raj.)

Bityne galima pamatyti, kaip kelminiuose aviliuose prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus ir vaškas. Taip pat galima pamatyti, kaip daromi kilminiai aviliai, nedideli aviliai – vabikai, skirti bičių spiečiams vilioti. Vasaros pradžioje į avilius leidžiami nauji spiečiai. Bityne galima išbandyti ne vieną amatą.

70. Merkinės krašto muziejus (Merkinė)

Miestelio centre įsikūrusiame muziejuje ne tik pamatysite šiuolaikiškai įrengtą ekspoziciją, bet ir turėsite galimybę išgirsti pasakojimų apie Merkinės pilies ir miesto laikus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio V. Vazos mirtį Merkinėje 1648 m., Lietuvos partizanų įvykdytą Merkinės puolimą 1945 m. ir kitas šio krašto istorijas.

71. M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus (Druskininkai)

Pažinsite didžiojo meninko buitį, gyvenimo vingius, pamatysite autentiškus jo namų daiktus, pvz. Mykolo Oginskio M. K. Čiurlioniui dovanotas pianinas, pirmieji autoriniai M. K. Čiurlionio tapybos darbai, specialiai jubiliejinei datai parinktos fotografijos.

72. Žuvinto biosferos rezervatas (Alytaus raj.)

Lankytojų centre įrengta ekspozicija supažindins Jus su Žuvinto gamtos vertybėms ir rezervato istorija. Kviečiame apžvelgti įspūdingą ežero panoramą ir stebėti paukščius per teleskopus užlipus į apžvalgos bokštelį pastato viršuje. Žuvinto ežero gamtos take galite betarpiškai stebėti ir girdėti niekad nenurimstantį Žuvinto ežero gyvenimą.

73. Veisiejų regioninio parko lankytojų centras (Lazdijai)

Šiuolaikiškas ir interaktyvus centras įsikūręs išlikusiame Veisiejų dvaro rūmų dešiniajame fligelyje. Dzūkija nuo seno garsėja liaudies meistrų darbais, tad austų juostų motyvas lydės lankytoją nuo pat ekspozicijos pradžios. Čia sutinkama ir išskirtinė gamtinė vertybė ir parko simbolis – Europinė medvarlė.

Marijampolės apskritis

74. Zuikių muziejus Sasnavoje (Marijampolės raj.)

Galima pamatyti apie 2700 įvairiausių zuikučių mažiausias – vos 1 cm., didžiausias – 3 m. Zuikiai į muziejų atvykę iš įvairių pasaulio kampelių, įdomu tai jog lankytojai gali prisidėti prie ekspozicijos kūrimo atnešdami savo jau išaugtą zuikutį, taip prisidėti prie tvarios aplinkos.

75. Plaktukų muziejus (Vilkaviškio raj.)

Muziejuje šiandien yra apie 1 000 eksponatų. Plaktukai sunumeruoti, prie kiekvieno parašyta kilmės šalis ir paskirtis. Jų yra pačių įvairiausių: skirtas smulkiems darbams, akmenims tašyti, girnoms kalti, juvelyro plaktukas, teisėjo, mėsininko, baldžiaus ir t.t.

76. Bulvės muziejus (Šakių raj.)

Muziejus įkurtas kiek neįprastoje vietoje – nuotekų siurblinėje, kurią agronomas įsigijo, suremontavo ir joje įrengė ekspoziciją. Muziejus turi net tris aukštus, kurie skirti atskiroms ekspozicijoms. Čia galima daug sužinoti apie bulvininkystę – nuo jos atsiradimo Europoje XVI a. iki dabartinių šios ūkio sekcijos selekcijos pasiekimų, nuo sėjamosios iki sandėliavimo.

77. Varlių namelis (Šakių raj.)

Varlių kolekcijoje per 12 metų čia sukaupta 4080 eksponatų, kuriuos namo šeimininkė rinko 12 metų.

78. Lekėčių miško muziejus (Šakių raj.)

Pamatykite daugiau nei 1000 gyvūnų eksponatų, iškamšų, drugių ir vabzdžių kolekcijų, brakonierių darbo įrankių, gamtos siurprizų. Muziejų itin mėgsta vaikai, o ir suaugusieji čia sužino įdomių ir naujų faktų.

79. Vinco Kudirkos muziejus (Kudirkos naumiestis)

Muziejuje gausu medžiagos ne tik apie V. Kudirką, bet ir apie miesto istoriją, pristatomi ano meto drabužiai. Antrojo aukšto ekspozicijoje lankytojas pateks tarsi į „labirintą” ir eis praeities takais susipažindamas su knygnešystės ir XIX a. antros pusės tautinio judėjimo veikėjų – varpininkų – epocha.

80. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus (Marijampolė)

Saugoma apie 40 tūkst. buities ir etnografijos, dailės ir meno, raštijos, fotografijos, numizmatikos ir archeologijos eksponatų, atskleidžiančių suvalkiečių papročius, gyvenimo būdą, menančių Marijampolės krašto ir miesto raidos istoriją, partizaninio judėjimo bei tremties laikotarpio įvykius.

81. Kalvarijos krašto muziejus (Kalvarija)

Supažindina su krašto istorija, vykdo daug edukacinių programų ir renginių.

82. Zanavykų muziejus (Šakių raj.)

Įsikūręs gražioje Zyplių dvaro sodyboje – vežiminės pastate. uvusiose dvaro arklidėse yra įrengta Zyplių dvaro galerija, čia nuolat eksponuojama daug meno dirbinių: paveikslų, rankdarbių, medžio, akmens skulptūrų, keramikos, kalvystės, stiklo dirbinių, įspūdingi sodai, kaukės. Kituose dvaro pastatuose – kalvė, keramikos dirbtuvės.

83. Čekauskų etnografijos muziejus (Šakių raj.)

Renkama medžio ir linų apdirbimo įrankiai, buityje naudoti namų apyvokos daiktai, truputis sovietmečio radiotechnikos, mini biblioteka. Čekauskų etnografijos muziejus yra taikus muziejus, kuriame nėra eksponatų militaristine tematika.

84. Etnografinė Suvalkiečio sodyba – muziejus (Šakių raj.)

Autentiška XIX a. pabaigos kaimo turizmo sodyba. Iki šių dienų išlikusi klėtis, senoviniai ūkiniai pastatai, kluonas puikiai perteikia suvalkiečio gyvenimo dvasią. Sodybai jaukumo suteikia didelis kiemas, sodas ir ežerėlis.

85. Senovinių automobilių ir motociklų muziejus „Kubilkiemis“ (Marijampolė)

Čia rasite ne tik senų automobilių modelių, bet ir senosios technikos kolekciją, keletą dešimtmečių menančių žaislų.

86. Paežerių dvaras (Vilkaviškio raj.)

Įspūdingos išorės dvaro rūmai ežero pakrantėje pastatyti dar 18 amžiuje. Čia vyksta edukacinės programos mažiems ir dideliems.

Telšių apskritis

87. Žemaitijos kaimo ekspozicija (Telšiai)

Svarbiausias šios ekspozicijos uždavinys pavaizduoti liaudies buitį natūralioje aplinkoje, išsaugoti autentiškus liaudies architektūros paminklus kaip mokslo šaltinį ir etninį paveldą. Ekspozicijos plote yra 16 autentiškų XIX a. pabaigos – XX a. pradžios pastatų. Visuose pastatuose įrengtos ekspozicijos, jose eksponuojami autentiški baldai, darbo įrankiai, buities apyvokos reikmenys, indai, interjerus puošia kryžiai ir paveikslai.

88. Meškų muziejus (Telšiai)

Unikali vieta Lietuvoje, kur surinkta per 5837 iš įvairios medžiagos, skirtingų dydžių ir formų meškų ir meškučių. Daugelis čia gyvenančių meškų turi savo unikalią istoriją, kurią perdavė juos čia apgyvendinę šeimininkai. Muziejaus idėja neatsiejama nuo Telšių krašto istorijos, kuri byloja, kad Meška – žemaičių simbolis.

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje

89. Šaltojo karo muziejus (Plungės r.)

Vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Čia buvo dislokuotos 4 vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 MT galios termobranduolinėmis galvutėmis.

90. Viekšnių vaistinės muziejus (Mažeikių raj.)

Vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Tai autentiška iki mūsų laikų išlikusi XIX a. antroje pusėje įkurta vaistinė.

91. Mažeikių muziejus (Mažeikiai)

Įdomiai pateikta miesto istorija, sukurti autentiškos ekpozicijos salės.

92. Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejus (Mažeikių raj.)

Griškevičius teoriškai ir praktiškai siekė įrodyti, kad žmogus, kaip ir paukštis, gali skraidyti, suprojektavo ir aprašė skraidymo aparatą „garlėkį“, kurio maketą muziejaus lankytojai gali išvysti, drauge su kitais, aviatoriui skirtais eksponatais.

93. Rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos memorialinis muziejus (Mažeikių raj.)

Ekspozicija sukurta iš asmeninių rašytojos daiktų, pasakoja apie jos gyvenimą ir asmenybę.

94. Kukių sodyba-muziejus (Mažeikių raj.)

Sodyboje muziejų įkūrė Gediminas Januška su sūnumi Linu. Jie senelio sodybą per daugelį metų pavertė tikru istorijos lobynu, kuriame galima rasti beveik viską, kas reiškia Lietuvą nuo pat XX amžiaus pradžios iki nepriklausomybės atkūrimo po sovietmečio.

95. Žemaitijos nacionalinio parko Platelių lankytojų centras (Plungės raj.)

Apsilankiusieji žaisdami galės išmokti įvairių žemaitiškų žodžių ir posakių. Ekspozicijoje įrengta 50 magnetinių žemaitiškų-lietuviškų žodžių dėlionė bus smagi mokoji priemonė.

96. Varnių regioninio parko lankytojų centras (Telšių raj.)

Čia pateiktos gamtinės ir archyvinės nuotraukos, garso įrašai su paukščių ir varlių balsais, sakmėmis ir mitais, žemaitiškai įgarsinti tekstai, galimybė pamatyti Lūksto ežero gintarą, reljefinis Varnių regioninio parko maketas, Šatrijos geologinis pjūvis, archeologinio paveldo pristatymas.

Panevėžio apskritis

97. Kalėdinių žaisliukų muziejus (Panevėžio r.)

Kolekciją sudaro apie 3000 senų Kalėdų šventės atributų: girliandų, kaukių, domino, Senių Šalčių, Snieguolių, dirbtinių eglučių, snaigių, iš plastmasės, metalo, kartono, popieriaus, folijos, vamzdelių ir karoliukų pagamintų žaisliukų.

98. Lėktuvų muliažų muziejus – Įstros lėktuvų muziejus (Panevėžio r.)

Lėktuvų ekspozicija po atviru dangumi, kurioje tarybinius laikus menantys V.Lapėno atgabenti kariniai ir mokomieji naikintuvai, sraigtasparniai bei restauruotas radaras-lokatorius, galintis sukti savo didžiulę parabolinę anteną. Muziejaus viduje – lėktuvų propeleriai, matavimo prietaisai, ekipiruotė, aviacinė elektronika, juodosios dėžės ir begalė kitų įdomių eksponatų.

99. Senovinės technikos muziejus (Biržų r.)

Pamatysite traktorių raidą nuo garo traktorių iki senovinių traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių, senovinių radijų, vaikiškų vežimėlių, žaislų ir kitas kolekcijas.

100. Arbatinukų galerija (Biržų r.)

Tai tikras arbatos pasaulis Biržuose. „Biržų arbatinės“ kolekcijoje daugiau nei 800 eksponatų ir ekspozicija greitai auga! Čia rasite arbatos ir viskas kas prie arbatos. Antrame pastato aukšte galima užsisakyti kambarį ir apsistoti viešbutyje, kuriame net šviestuvai iš arbatinukų!

101. Lėlių namai ir Linksmakiemis (Rokiškio r.)

Muziejuje jau apie 1500 lėlių iš viso pasaulio. Čia ir lėlės su mimika, čia ir rankų darbo lėlės, čia ir tradicinės užsienio šalių lėlės ir istorijos apie jas visas. „Lėlių namuose” įsikūręs ir lėlių teatras „ČIZ“.

102. Sigutės Kiaulėnienės šeimos lėlių muziejus (Biržų r.)

Pamatysite apie 150 pačios Sigutės kurtų ir įvairiausiais drabužėliais papuoštų lėlių bei virš 1200 padovanotų ir rinktų lėlių, taip pat senovinių buities rakandų, padargų.

103. Avinukų ekspozicija Milišiūnų avių ūkyje (Biržų r.)

Čia per 1000 eksponatų. Lentynose nugulė visi daiktai ir suvenyrai, susiję su avimis, surinkti per daugiau nei dešimtį metų. Ekspozicijoje išvysite įvairių formų, spalvų ir faktūrų puodelius, žaislines ir suvenyrines avytes, įvairius rūbus dekoruotus avimis. Ūkyje laukia ir daugiau pramogų.

104. Biržų krašto muziejus “Sėla” (Biržai)

Muziejaus salėse esanti ekspozicija pasakoja apie krašto istoriją ir kultūrą. Tai sėlių ir žiemgalių archeologija, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epocha, Biržų kraštas Rusijos imperijos valdymo, Nepriklausomos Lietuvos ir XX a. II pusės laikotarpiu.

105. Linų muziejus (Panevėžio apskritis)

Įsikūręs senoviniame malūne. Čia vykdoma edukacinė programa “Lino kelias”. Jos metu rodoma, kaip senovėje buvo apdorojami linai. Pirmame aukšte yra įrankiai linams apdirbti, sėtuvė su būgnu. Išbandyti linų apdorojimo procesą siūloma ir lankytojams.

106. Siaurasis Aukštaitijos geležinkelis (Panevėžys)

Siauruku galima ne tik keliauti nustatyta trasa, bet ir patirti daug nuotykių! Čia rengiamos teminės, sezoninės, šventinės pramogos, veikia net pirtelė ant bėgių!

107. Rokiškio krašto muziejus (Rokiškis)

Muziejuje sukaupta ir saugoma per 100 000 vnt. muziejinių vertybių. Šiandien muziejus ne tik kultūros vertybių saugotojas. Jis ir švietimo įstaiga, ir pramogų, laisvalaikio vieta.

108. Palėvenės dominikonų vienuolyno kompleksas (Kupiškis)

Restauruotame svirne ir ten esančiuose rūsiuose vysta įvairios edukacinės programos, kurių metu lankytojai gali išgirsti pasakojimus apie vienuolyno istoriją, apsilankyti paslaptinguose vienuolyno rūsiuose, pamatyti raudantį akmenį ir sužinoti jo paslaptį, o taip pat paragauti patiekalų, kuriuos gamino vienuoliai.

109. Kupiškio etnografijos muziejus (Kupiškis)

Įsikūręs sename pastate, turtingas puikiais eksponatų rinkiniais, šiuolaikinėmis parodomis, įdomiais projektais, edukacijomis.

110. Adomo Petrausko muziejus ant keturių akmenų (Kupiškis)

Įsikūręs jaukioje sodyboje muziejus pristato senuosius amatus, įrankius, organizuojami įvairūs renginiai ir edukacijos. Yra ir basakojų takas.

Utenos apskritis

111. Angelų muziejus (Anykščiai)

Savo sukauptą profesionalių menininkų sukurtų angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje per šimtą angelų: nutapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir kitokių, kviečiančių atvykti ir pamatyti juos.

112. Arklio muziejus (Anykščių r.)

Čia saugomos ir eksponuojamos gausios Lietuvos arklininkystės istoriją menančios eksponatų kolekcijos. Teritoriją sudaro keliuose pastatuose išsidėsčiusios ekspozicijos, amatų centras, aukštaitiškos sodybos. Demonstruojama ir mokoma tradicinių amatų, galima pasivažinėti arklio traukiamu vežimu.

113. Etnokosmologijos muziejus (Molėtų r.)

Muziejų sudaro trys dalys: požeminė galerija, observatorijos bokštas su 80 cm teleskopu, dieną apylinkių apžvalga iš 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės ir lauko ekspozicija, kur galite ieškoti iš akmens padarytos Saulės sistemos planetų.

114. Plaktukų muziejus (Ignalinos r.)

Galima pamatyti nuo mažiausio iki didžiausio plaktuko. Jie atvežti iš įvairių pasaulio kraštų, tačiau nemažą kolekcijos dalį sudaro mūsų krašto meistrų kalvių, batsiuvių, stalių, medkirčkų įrankiai. Tarp įdomybių atkreipia dėmesį akmens amžiaus skeltuvas, medicinos, kulinarijos, radiotechnikos įrankiai.

115. Senovinės bitininkystės muziejus (Ignalinos r.)

Rasite čia apie 200 eksponatų ir 25 medžio skulptūras. Siūlomos ir edukacinės programos: „Kvapų palėpė“ bičių produktų aromaterapija, „Nuo žolyno iki korio“ ir „Radvilų desertas“ bičių produktų degustavimo programos, „Bitelės žvakelė“ žvakių liejimo programa. Muziejuje priglobtos prezidento V. Adamkaus bitės.

116. Tiltiškių vandens malūnas – radijo muziejus (Zarasų r.)

Pagrindinis muziejaus eksponatas – tai pats vandens malūnas, išlikusios orginalios girnos, keltuvas, autentiški vitražai… Šiuo metu didžiają muziejaus dalį užima senoviškų radijo aparatų kolekcija: nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmūjų garso laikmenu gramofoninės plokštelės, Kauno radijo gamykloje gamintos magnetolos.

117. Apverstas namas (Anykščių r.)

Toks Kitoks miestelis – tai unikalus ir vienintelis ne tik Lietuvoje bet ir visoje Europoje išskirtinių pramogų kompleksas, duris lankytojams atvėręs duris 2022 metų gegužės 14 d. Šiame miestelyje, kuris yra įsikūręs šalia Anykščių, lankytojų laukia Apverstas namas, kuriame viskas pastatyta aukštyn kojomis, fizikos dėsnius paneigiantis Pasviręs namas ir itin stiprius ir svaiginančius pojūčius sukeliantis 360 laipsnių apsisukantis namas.

Apverstas namas Anykščiuose

Apverstas namas Anykščiuose

118. Siauruko muziejus (Anykščiai)

Garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones – daug eksponatų šiame muziejuje galima pamatyti. Stotyje – laukiamojo salė, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetas. Galima išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.

119. Molėtų technikos muziejus (Molėtų raj.)

Kolekcija, kurioje dabar daugiau nei 290 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų bei kitų transporto priemonių. Daugumą eksponatų lankytojams sudaryta galimybė ne tik apžiūrėti, bet ir patiems išbandyti! Pasipildžiusi senovinės radijo, audio, TV aparatūros ekspozicija, kuri taip pat tapo interaktyvi. Patogiai įsitaisę į senovinius fotelius galėsite pažiūrėti 90 – ųjų filmų iš video kasečių, pažaisti Sega ar Arcade žaidimų konsolėmis.

120. Raganų muziejus Pačkėnuose (Utenos r.)

Gyventoja Judita Krutoguz, kuri raganas kuria jau 30 metų, muziejui padovanojo raganaičių kolekciją, turinčią savo istorijas ir legendas, kurias muziejaus lankytojams seka gyva Raganaitė (personažas) su smėlio pasakos preliudija. Raganų nereikia bijoti, jas reikia pažinti!

121. Ežerų žvejybos muziejus (Mindūnai)

Čia įkurdinta įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių kolekcija – net penkiuose žemynuose medžiojusio Antano Truskausko trofėjų ekspozicija. Į muziejų įeina ir daugiau ūkinių pastatų: žvejo kambarys, kamarėlė, žuvų rūkyklos. Šalia įrengtas baseinėlis, kuriame plaukioja žuvys.

122. Istorijų dvarelis (Anykščiai)

Galite čia susipažinti su įkvepiančia interaktyvia ekspozicija, išgirsti įspūdingas istorijas ir… viską PALIESTI! Visiems iki šiol sunku patikėti, kad čia galima viską liesti, trepsėti ir net garsiai kalbėti! Tikras vaikų rojus žemėje!

123. Molėtų krašto tradicinių amatų centras (Molėtai)

Centre daugiausia dėmesio skiriama su žvejyba susijusiems amatams: bučių pynimui, tinklų nėrimui, tradicinei žvejybai, senajam kulinariniam paveldui. Centre puikiai įrengtos specialios keramikos, vilnos vėlimo patalpos, sukurta reikalinga techninė bazė šių amatų produktams gaminti, demonstruoti. Taip pat amatų centre liejamos žvakės, siuvinėjama, verdama žuvienė, naturalių žolelių arbata, marginami margučiai, karpomi karpiniai, pinamos juostos.

124. Antazavės dvaras ir Tradicinių amatų centras (Zarasų raj.)

Cokolinėje rūmų dalyje įrengtos medžio drožybos, audimo bei keramikos dirbtuvės – sukurta reikalinga techninė bazė tradicinių amatų produktams gaminti. Vyksta amatų demonstravimas. Amatininkai noriai dalijasi savo sukaupta patirtimi su kiekvienu apsilankiusiu.

Šiaulių apskritis

125. Šokolado muziejus (Šiauliai)

Senajame fabriko pastate, įsikūrė „Rūtos“ šokolado muziejus. Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: čia galima nusifotografuoti ir elektroniniu paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų.

126. Katinų muziejus (Šiaulių r.)

Čia galima pamatyti katinėlių statulėles, paveikslus, atvirutes, pašto ženklus, indus, žaislus, piešinėlius, knygas, netgi paskaityti eilėraščių apie kates. Eksponatai į muziejų atkeliavę iš viso pasaulio.

127. Dviračių muziejus (Šiauliai)

Prieš beveik keturis dešimtmečius įkurtame muziejuje dera tradicinės ekspozicijos ir naujausios technologijos. Kiekvienas lankytojas čia tampa aktyviu dalyviu, galinčiu susipažinti su dviračio istorija ir išmėginti šios transporto priemonės teikiamas galimybes ir pramogas.

128. Inkilų muziejus (Šiaulių r.)

Natūralioje gamtoje po atviru dangumi Lietuvos ornitologų draugija 2012 m. padėjo įkurti pirmąjį Lietuvoje Inkilų muziejų. Pirmaisiais metais buvo iškelta per šimtą įvairaus dydžio inkilų, skirtų daugiau nei dvidešimčiai rūšių paukščių. Šalia įrengti 7 stendai, kuriuose pateikiama informacija apie inkilų iškėlimo zonas, aprašyti juose perintys paukščiai bei paaiškinta, kuriai paukščių rūšiai skirtas kiekvienas iškeltas inkilas.

129. Šiaulių geležinkelio muziejus (Šiauliai)

Ekspozicija skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais. Čia lankytojus pasitinka siaurojo geležinkelio garvežys PT-4–153 ir plačiojo geležinkelio garvežys L–0106, vikšrinės traktorių, įvairių tipų drezinos, siaurojo geležinkelio vagonas ir kita technika.

130. Telefonijos muziejus (Šiauliai)

Telefonijos muziejus įsikūręs istoriniame pastate (buvusi miesto iždinė), pačiame Šiaulių miesto centre. Tai vienas iš nedaugelio tokio tipo inovatyvų, šiuolaikiškų, istorinių Telefonijos muziejų Lietuvoje. Muziejuje organizuojamos apžvalginės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai skatins lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais.

131. Policijos muziejus (Šiauliai)

Čia rasite skirtingais laikotarpiais naudotus šaunamuosius ginklus, specialiąsias apsaugos, radijo ryšio, greičio kontrolės priemones, tarnybinę uniforminę aprangą, apdovanojimus ir kitus įdomius jau istorijos dalimi tapusius atributus. Muziejuje esanti išskirtinė atrakcija – virtualios realybės 360 laipsnių vaizdo reportažai – lankytojai galės dalyvauti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojų vykdomoje operacijoje.

132. Fotografijos muziejus (Šiauliai)

Vienintelis specializuotas fotografijos istorijos, meno ir technikos muziejus Lietuvoje, svarbus daugiafunkcinis fotografijos centras, kuris saugo ir reprezentuoja reikšmingą beveik 150 000 eksponatų ir muziejinių vertybių Lietuvos vizualiojo paveldo, fotografijos technikos ir įrangos, spaudinių ir dokumentų rinkinį.

133. Centų kambarys (Šiauliai)

Jame sienos, lubos ir baldai apklijuoti lietuviškų centų monetomis. Jomis padengtas ir ant sienos kabantis didžiulis Lietuvos žemėlapis.

134. Radijo ir televizijos muziejus (Šiauliai)

Čia lankytojai kviečiami tyrinėti, atrasti ir gal net pirmą kartą išvysti įvairius technikos prietaisus. Ekspozicijoje rodomi vertingiausi muziejuje saugomi eksponatai, kurie datuojami nuo XIX a. pabaigos iki pat šių dienų. Jie atskleidžia muzikinių dėžučių, gramofonų, patefonų, radijo imtuvų, televizorių ir kitų telekomunikacijos prietaisų raidą, padeda pažinti ir suprasti jų veikimo principus, galimybes.

135. Pakruojo dvaras (Pakruojis)

Prikeltas gyvenimui iš naujo dvaras yra žymus savo edukacinėmis veiklomis, teminiais renginiais.

136. Žagarės lėlių namai (Žagarė, Joniškio r.)

Pamatysite istorinių lėlių kolekciją, išgirsite vaizdingą pasakojimą apie jų kūrybą, susipažinsite su pasaulio tautinių lėlių kolekcija, lietuvių tautinių bei žiemgalių lėlių ekspozicijomis, teatro lėlėmis, turėsite progą pamatyti trumpą filmuką bei pasinaudoti vietiniu paštu.

137. Joniškio krepšinio muziejus (Joniškis)

Muziejuje išradingai, vaizdžiai ir edukatyviai pasakojama Joniškio, Lietuvos ir pasaulio krepšinio istorija. Vienintelė šalyje krepšinio aikštelė ant lubų su muziejuje apsilankiusių krepšininkų delnų antspaudais, Lietuvos ir užsienio krepšinio legendų marškinėliai, įspūdingo dydžio sportiniai batai, autografai, jų pelnyti ir muziejui padovanoti garbingiausi apdovanojimai, gausybė įdomiausių eksponatų nepaliks abejingų.

138. Girnų muziejus (Pasvalys)

Pasvaliečio muziejininko Antano Stapulionio sodyboje sukaupta dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija po atviru dangumi, kurioje apie 320 eksponatų: 214 girnapusių, 64 dubenuotieji akmenys, 7 „pėduotieji” akmenys, 2 akmenys–riboženkliai bei malūno krumpliaračių ekspozicija.

139. Baltų kultūros pažinimo centras (Šiauliai)

Centre šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti sąmoningą baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimo nuostatas.

140. Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Šiauliai)

Ištisus metus sodyboje vyksta kasdienis malūnininko šeimos gyvenimas, malami grūdai, kepama duona, vedami edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos, per kurias su unikalia malūno įranga bei grūdų malimo procesu supažindina pats malūnininkas.

141. Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras (Šiaulių raj.)

Čia turės ką veikti tiek suaugę, tiek vaikai. Ekspozicijoje gausu žaidimų, dėlionių, galvosūkių, pažintinių filmukų, pasakų. Ne tik vaikams bus įdomu pabandyti iš smėlio pilti spalvotus kalnus, įspausti paviršiuje savo kūno atspaudą, pasisupti ant „milžino ašarų“, paklausyti žilabarzdžio senelio padavimų.

142. Kurtuvėnų gyvojo žirgo muziejus (Šiaulių raj.)

Kurtuvėnų dvaro arklidėse galite pažinti žirgus, savitą muziejaus gyvenimą, kuriame gyvena apie 30 žirgų. Visuomet bet kokiu oru galite užsukti pajodinėti žirgais ar poni arkliukais, prisijungti į vykstančią jojimo mokyklą, išjoti į žygį žirgais po nuostabias Kurtuvėnų regioninio parko apylinkes, taip pat pasivažinėti brička ar autentiška karieta.

143. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras (Kelmės raj.)

Galima iš arti pažvelgti į gervės lizdą, išgirsti išskrendančių gervių klyksmą ir, pakėlus galvą, pamatyti ištisas gervių virtines čia pat, po lankytojų centro stogu. Sustojus prie šviesdėžių, galima pamatyti, kaip tirpdami ledynai suformavo šio krašto reljefą ir retus gamtos darinius – akmenų ruožus.

144. Ventos regioninio parko ekspozicija (Akmenės raj.)

Ekspozicijų salė, kurioje galite prisiliesti prie milijonus metų menančių juros periodo fosilijų, daugiau sužinoti apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, tai pat susipažinti su iškiliausiomis krašto asmenybėmis, kurios gyveno ir kūrė parko teritorijoje. Lankytojų centro ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai, filmų peržiūros įranga, interaktyvūs stendai, atkuriami gamtos garsai, kad lankytojai patirtų betarpišką gamtos suvokimo jausmą.

Tauragės apskritis

145. Jurbarko krašto muziejus (Jurbarkas)

Lankytojai gali nusifotografuoti apsirengę aukštuomenės rūbais, kurie yra sukabinti dvaro rūbinėje. Joje eksponuojami vyriškų, moteriškų ir vaikiškų rūbų komplektai, atspindintys XIX a. aukštuomenės mados tendencijas.

146. Kęsčių gaisrinės muziejus (Jurbarko raj.)

Čia dažniau šurmuliuoja lankytojai, ekskursijų dalyviai, krykštauja vaikai, nei išvažiuoja ugniagesių automobilis su įjungta pavojaus sirena. Muziejaus lankytojams leidžiama apsirengti ugniagesių uniformomis, pasimatuoti šalmus. Vyksta ir fotosesijos.

147. Smalininkų senovinės technikos muziejus (Jurbarko raj.)

Sukaupta per 7000 eksponatų, atspindinčių žemės ūkio, buities, amatų, technikos raidą. Tai įvairūs senoviniai vidaus degimo varikliai, traktoriai ir transporto technika, elektros, radijo, kino, foto ir kita senovinė technika. Kartu eksponuojami ir kitokie senoviniai daiktai: nuo mėsmalių iki skaičiavimo mašinų.

148. Lakūno Stasio Girėno gimtinė (Šilalės raj.)

Atstatytas ir įrengtas žymiojo lakūno namas. Name ir klėtelėje yra įrengta Stasiui Girėnui ir Vytogalos kaimo istorijai skirta ekspozicija. Kiekvienais metais liepos viduryje Vytogaloje minimos Dariaus ir Girėno skrydžio ir jų žuvimo metinės.

149. Panemunių regioninio parko lankytojų centras (Jurbarko raj.)

Moderni bei unikali ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo” įkurta visai neseniai. Veiklos joje netrūks – naršysite išmaniuose terminaluose, pereisite per sielius, išgirsite panemunės gyvūnus bei paukščius, plauksite valtimi ir dar daug pamatysite!

150. Viešvilės rezervato lankytojų centras (Tauragės raj.)

Ekspozicija savo turiniu atspindi pagrindines rezervato vertybes. Ji pritaikyta įvairioms lankytojų amžiaus grupėms ir kiekvienas jų ras sau įdomią informaciją. Yra ir žaidimų, užduočių, kurias išsprendusieji pasitikrins žinias. Mažasis rezervato svečias pasijus karaliumi pelėdų soste, kuriame išdrožtos visos pelėdos, gyvenančios Lietuvoje.

TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje tai puikus gidas Jums ką veikti su vaikais ištisus metus.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.