10 mitų apie apsaugą nuo saulės - Kelionės su vaikais
10 mitų apie apsaugą nuo saulės
10 mitų apie apsaugą nuo saulės
2024-06-10

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

Nors internete gausu informacijos ir straipsnių iš mokslininkų bei ekspertų, apie saulės žalą mūsų odai ir organizmui, Lietuvoje kasmet daugėja vėžinių odos susirgimų. Šiame straipsnyje paneigsime 10 mitų apie apsaugą nuo saulės. Todėl, jei vis dar abejoji, ar verta saulės kremą įtraukti į kasdienį odos priežiūros ritualą – būtinai paskaityk.

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

Reikia naudoti kremą tik tuo atveju, jei būdami ant saulės „nudegate“

Vienas iš dažniausiai girdimų 10 mitų apie apsaugą nuo saulės. Saulės kremas ir kiti apsauginiai produktai skirti ne tik tiems, kurių oda yra jautri. Net jei po dienos saulėje nejaučiate perštėjimo ar nepastebite paraudimo – tai nereiškia, jog jūsų oda yra atspari kenksmingiems saulės UV spinduliams.

Naudojant saulės kremą neįdegsite

Kremas nuo saulės negali 100% apsaugoti nuo visų spindulių. Kuo didesnis apsauginis faktorius (dažniausiai apsauginiai kremai būna nuo SPF15 iki SPF100), tuo labiau užtikrinate, jog mažesnis kiekis žalingų saulės spindulių įsiskverbs į jūsų odą. Tačiau tobulai apsaugoti odos neįmanoma ir įdegti net su apsauga nuo saulės tikrai pavyks.

Kaip saugiai ir gražiai įdegti saulėje

Kaip saugiai ir gražiai įdegti saulėje

Saulės kremai neturi galiojimo laiko

Nors dalis žmonių, reguliariai nenaudojantys saulės kosmetikos galvoja, jog ir šiais metais galima atostogoms pasiimti prieš n metų pirktą saulės kremą ir viskas bus gerai – tai netiesa. Savaime suprantama, kad negalima naudoti saulės kremo su pasibaigusiu galiojimu. Tačiau, labai svarbu, kad įsidėmėtumėte, kad dažniausiai saulės kremai ir kosmetika yra tinkaa naudoti 6 mėnesius nuo  produkto atidarymo. Tad jei kremas galioja iki 2027.12, o atidarei praeitą vasarą – deja naudojimui jis nau nebetinkamas. 

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

Saulės kremas yra atsparus vandeniui

Nors dalis saulės kremų yra specialiai sukurti būti labiau atsparūs vandeniui, po maudynių jūroje ar ežere rekomenduojama pakartotinai pasitepti, jog užtikrintumėte kuo aukštesnę odos apsaugą.

Kokybiška saulės kosmetika

Kokybiška saulės kosmetika

Kremas nuo saulės nereikalingas žiemą arba kai debesuota ir vėjuota

Šį mitą girdime labai dažnai. Jei saulė yra pasislėpusi už debesų arba lyja, tai nereiškia, jog galime nenaudoti jokios apsaugos. Net ir šaltaisiais metų mėnesiais mūsų oda, nenaudojant apsaugos, yra pažeidžiama. Daugiau informacijos, kaip rūpintis oda žiemą rasite straipsnyje Odos priežiūra žiemą. Jei vis dar abejojate, ar Jums reikia apsaugos nuo saulės priemonių, paskaitykite straipsnį Kodėl reikia naudoti saulės kosmetiką?

Mano makiažo bazė yra su SPF, todėl kremo nuo saulės man nereikia

Net jei jūsų kosmetikoje yra aukšo faktoriaus saulės apsauga, rekomenduojama nepraleisti šio svarbaus veido odos priežiūros žingsnio ir naudoti saulės kosmetiką. Kodėl? Nes makiažą naudojame tik veido srityje ir nuosekliai juo nepadengiame tokių vietų kaip kaklas, ausys bei visas kūnas. Taip pat saulės apsaugą reikia tepti pakartotinai kas maždaug 2 valandas. Tai reiškia, jog ryte prieš darbus užtepta makiažo bazė tikrai neapsaugos jūsų nuo žalingų saulės spindulių.

Jei naudosiu saulės kremą – negausiu pakankamai vitamino D

Tam, jog organizmas pagamintų pakanakamai vitamino D, mums užtenka saulėje praleisti vos 3-5 minutes, ilgesnis laikas saulėje nepadidina per dieną pagaminamo vitamino kiekio. Tačiau, jei nenaudojame apsaugos nuo saulės, ilgesnis laikas spinduliuotėje didina šansus susirgti odos vėžiu. Jei nerimaujate, kad šio vitamino jums neužtenka, galite naudoti maisto papildus.

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

Drabužiai pakankamai apsaugo odą nuo saulės spindulių

Vasarą, kuomet temperatūra aukšta ir pagrindiniai mūsų nešiojami drabužiai yra lengvų ir plonų audinių šortai ar maikutės – drabužių dėvėjimas tikrai mūsų neapsaugos. Daugelis vietų, įskaitant veidą, kuris nėra uždengiamas net žiemos metu, išliks pažeidžiamos, todėl lengva paplūdimio skara ar plona skrybėlė nėra priežastis praleisti kremo nuo saulės ritualą.

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

10 mitų apie apsaugą nuo saulės

Apsauga nuo saulės nereikalinga, nes naudoju savaiminį įdegį arba lankausi soliariume

Tamsi oda tikrai neveikia kaip apsauginis barjieras nuo saulės. Ar tai būtų „netikras“ įdegis, ar apsilankymas soliariume – tai nereiškia, jog saulės kremo jums nebereikia. Specialistų nuomone, apsauga nuo saulės reikalinga ne tik baltaodžiams, todėl priimti sprendimą, ar verta naudoti apsaugą nuo saulės, remiantis savo kūno spalva – tikrai nederėtų.

Keliaujant automobiliu, apsauga nuo saulės nereikalinga

Visai nesvarbu ar laipiojate kalnuose ar vaikšiojate jūros pakrante ar sėdite traukinyje ar važiuojate automobiliu į darbą ar gaminate vakarienę namuose – apsauga nuo saulės būtina visais atvejais. Nei kepurė, nei langai jūsų pilnai neapsaugos. Todėl, jei norite išvengti odos ligų ir gyventi sveikai, kiekvieną dieną svarbu pasirūpinti, jog nr.1 jūsų draugas būtų apsauga nuo saulės.

Kokybiška apsauga nuo saulės

Visa mūsų mėgstamiausia saulės kosmetika, kurią naudojame jau ne vienerius metus yra iš DERMEDIC SUNBRELLA linijos. Šio prekės ženklo produktais pasitikme ir esame juos išbandę įvairiomis sąlygomis. Ir namie ir kelionių metu visada su savimi turime ir naudojame šiuos produktus, kurie pritaikyti ir vaikams, todėl vienu produktu gali naudotis visa šeima. Šios priemonės yra dermatologinės ir kliniškai išbandytos, taip pat tinka jautriai odai, turi raminančių ir drėkinančių savybių. Jų sudėtyje naudojama veiklioji medžiaga Aqua-proVita D3, kuri yra vitamino D3 pirmtakas. Ir žinoma, svarbiausia – turi 4 spindulių spektro apsaugą. 4 lygių gležnos vaikų odelės apsaugos sistema nuo UVA, UVB, infraraudonųjų spindulių ir regimosios spinduliuotės suteikia labai aukšto lygio visapusišką apsaugą nuo saulės.

Mūsų mėgstamiausios Dermedic Sunbrella Baby saulės kosmetikos priemonės

DERMEDIC SUNBRELLA BABY purškiamasis apsauginis pienelis nuo saulės vaikams, SPF 50+ (150 ml) – mums absoliutus hitas, nes labai patogus naudoti! Papurškus ant odos labai lengva paskirstyti delnu, galima labai lengvai ir greitai pasiekti visas atviras kūno vietas (tai ypač svarbu su vietoje nenustygstančiais mažyliais). Nelimpa, nepalieka jokių baltų žymių.

Tinkamas nuo 6 mėnesių.

Veikliosios medžiagos: mineralinių ir cheminių filtrų kompleksas UVA + UVB + VL + IR, Aqua-proVita, vitaminai C ir E, glicerinas, D-pantenolis.

DERMEDIC SUNBRELLA BABY apsauginis pienelis nuo saulės vaikams, SPF 50, nuo 6 mėnesių (100 g) – suteikia SPF 50 lygio apsaugą. Skirtas vaikams ir kūdikiams nuo 6 mėnesių (esant poreikiui tinka naudoti nuo pirmojo mėnesio).

Šiame pienelyje yra specialus kompleksas, sudarytas iš jautriai kūdikio odelei saugių mineralinių filtrų, kurie odos paviršiuje sudaro apsauginę plėvelę, kuri neleidžia prasiskverbti UV spinduliams.

Labai lengvai pasiskirsto, nelipnus, neriebus, bet tikrai labai veiksmingas! Be to:

  • padeda pagreitinti epidermio atsinaujinimą;
  • palaiko optimalų odos drėgmės lygį;
  • be cheminių filtrų, sudėtyje yra tik mineraliniai filtrai;
  • galima naudoti vaikams ir kūdikiams, vyresniems nei šešių mėnesių (esant ypatingam poreikiui galima naudoti nuo pirmojo mėnesio);
  • atsparus vandeniui.
Mėgstaiausias Dermedic Sunbrella baby kremas nuo saulės

Mėgstaiausias Dermedic Sunbrella baby kremas nuo saulės

Mūsų mėgstamiausios Dermedic Sunbrella saulės kosmetikos priemonės suaugusiems

DERMEDIC SUNBRELLA apsauginis veido kremas nuo saulės SPF 50+. Šis veido kremas, skirtas ilgalaikei odos su matomais kapiliarais apsaugai nuo UVA ir UVB spindulių būnant saulėje. Labai stipri apsauga (SPF 50+). Sudėtyje yra terminio vandens, UVA ir UVB saulės filtrų, nuo IR efekto apsaugančių medžiagų, augalų ekstraktų (arnikų, paprastųjų kaštonų, vynuogių, hamamelių), alantoino, glicerolio.

Jis padeda kovoti su veido paraudimu, taip pat padeda stiprinti kraujagyslių sieneles. Jis yra atsparus saulės šviesai ir vandeniui.

DERMEDIC SUNBRELLA vėsinamasis losjonas po deginimosi. Jis rekomenduojamas jautriai, sausai, labai sausai ir po saulės vonių išsausėjusiai odai. Kruopščiai sukurta formulė suteikia komforto pojūtį ir vėsina odą po kaitinimosi saulėje.

Kremas regeneruoja ir maitina odą, kartu kruopščiai ją drėkina bei suteikia gaivų vėsinimo pojūtį, drėkina ir minkština odą. Ramina sudirgimus, apsaugo nuo odos skilinėjimo. Taip pat nepalieka žymių ant drabužių.

Labai rekomenduojame DERMEDIC SUNBRELLA  saulės kosmetiką, nes ją išbandėme bei naudojame ir ypatingomis Kanarų sąlygomis, kur saulė itin kaitri ir pavojinga. Taip pat Tailande, kur vidutinė temperatūra dažniausiai virš 30 laipsnių.

Mūsų mėgstamiausios Dermedic kosmetikos priemonės

Mūsų mėgstamiausios Dermedic kosmetikos priemonės

Geriausia saulės kosmetika vaikams – itin svarbus daiktas keliaujant. Daugiau apie pasiruošimą kelionėms su vaikais skaitykite straipsnyje Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
10 mitų apie apsaugą nuo saulės, apsauga nuo saulės, Dermedic, Dermedic Lietuva, Dermedic Sunbrella, Geriausia saulės kosmetika, Geriausia saulės kosmetika vaikams, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, reklama, Saulės kosmetika, Saulės kosmetika vaikams