Anykščiai – puiki kryptis su vaikais ne tik vasaros metu. Žiemos metu pramogų Anykščiuose pasirinkimas labai didelis. Nesvarbu, kad lauke temperatūra minusinė.
Žiemos pramogos Anykščiuose – pramogų ras ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai ir tie, kurie mėgsta ramesnes pramogas.
Kalitos kalnas – žiemos pramogų Anykščiuose rojus
Kalitos kalnas – tai objektas kuris dažniausiai lankomas žiemą. Tačiau čia gausu pramogų ir vasarą. Jei būsite Anykščiuose, būtinai užsukite čia.
Ko gero žymiausias ir populiariausias objektas čia, prie kurio laukia daugiausiai lankytojų – rogučių trasa. Beveik 500 m atkarpoje – įvairūs posūkiai, kilpą, tramplinas, linksmieji kalneliai. Rogutės skrieja iki 40 km/h, todėl adrenalinas bei neišdildomi įspūdžiai garantuoti tiek mažam, tiek dideliam. Labai smagu, kad rogutės veikia visą sezoną. Žiemos pramogų Anykščiuose neisivaizduojame be šių rogučių.
Kalitos kalnas žymus ir savo slidinėjimo trasa, kuri veikia jau nuo gruodžio 18 d.
SPA viešbutis „Nykščio namai“
Žiemos pramogų Anykščiuose naujiena – nuostabus, naujai ką tik atsidaręs SPA viešbutyje „Nykščio namai“. Modernus, puikiai pritaikytas lankymui su vaikais. O ir kaina itin draugiška. Be to, šis viešbutis – būtent ta vieta, kur rekomenduojame apsistoti Anykščiuose su vaikais. Visą šio viešbučio aprašymą ir mūsų rekomendacijas rasite straipsnyje Nakvynė su vaikais Anykščiuose.
Šiuo metu „Nykščio namai“ turi ypatingai gerų pasiūlymų poilsiui su SPA, kurių kaina tikrai nustebins. O ir žiemos pramogas Anykščiuose galėsite išbandyti niekur neskubėdami ir mėgaudamiesi puikiu poilsiu.
Medžių lajų takas
Medžių lajų takas – yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Tai pirmasis šiame regione takas, kuris vingiuoja Anykščių šilelio medžių viršūnėmis, nuo žemės pakildamas net į 21 m aukštį. Anykščių regioniniame parke esantis lajų takas driekiasi 300 m ir baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio galima pasigrožėti įspūdinga poeto A. Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio gamta bei Šventosios upės vingiais, o tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštu.
Medžių lajų takas ypatingas tuo, kad kiekvienu metu laiku jis labai skirtingas. Tai ką matote vasarą ar ankstyvą pavasarį visiškai skiriasi nuo to ką matote žiemą. Viena iš mūsų rekomenduojamų žiemos pramogų Anykščiuose žiemą – būtinai aplankyti Medžių lajų taką.
Keliaudami iki Medžių lajų tako pradžios – būtinai aplankykite ir Puntuko akmenį.
Kalėdinis siaurukas
Kalėdinis Siaurukas – viena iš tų žiemos pramogų Anykščiuose, kurios tikrai negalite praleisti. Tai magiška kelionė Siauruku iki Troškūnų vienuolyno požemių. O ten ypatinga programa, kuri nepaliks abejingų nei vaikų, nei suaugusių. Tai ir nykštukų dirbtuvėlės, ir susitikimas su Kalėdų Seneliu.
Jei nenorite važinėti pačiu Siauruku – aplankykite muziejų. Muziejaus ekspozicija pasakoja unikalaus XIX a. pab. – XX amžiaus technikos paminklo – siaurojo geležinkelio – atsiradimo istoriją ir raidą. Čia viskas pakeri savo istorija, senus laikus menančiais statiniais: stilingas dviaukštis stoties pastatas, kaip ir greta išlikę gyvenamieji geležinkelio darbuotojų namai, vandens bokštas, prekių sandėliai, erdvi akmenimis grįsta aikštė bei plieninis tiltas per Šventąją.
Muziejuje lankytojai gali pamatyti įvairius su Siauruko istoriją susijusius eksponatus, paklausyti įdomaus gido pasakojimo, o didžiausiam vaikų džiaugsmui – pasivažinėti rankine drezina ir triračiu dviračiu ant bėgių.
Istorijų dvarelis Anykščiuose – muziejus, kuriame viską galima liesti
Netikėtai čia siekiama pristatyti žinomus istorijos faktus, atrasti reikšmingas smulkmenas, detales ir iš jų sudėlioti savą ano laikmečio versiją. Atradimai, nuotykiai, didžioji legendų knyga, praeities personažai, į kuriuos galima persikūnyti – visa tai ir dar daugiau laukia lankytojų.
Istorijų dvarelis mažiesiems lankytojams ir jų šeimoms yra parengęs įdomiausių edukacijų, žaidimų. Pažadame – šioje erdvėje rasite paslapčių (juk dvaruose jų visada būna), nuotykių, atradimų ir pasakojimų apie tikras šiose apylinkėse nutikusias istorijas.
Visi lankytojai, tiek tėvai, tiek vaikai, muziejaus lankyme dalyvauja ne tik kaip pasyvūs lankytojai, bet kaip aktyvūs dalyviai, kurie gali paliesti ir išmėginti juos sudominusius eksponatus, pasiklausyti tradicinės vietinių žmonių tarmės, atsiliepti senoviniu telefonu, išgirsti kaip 1863 m. sukilėliai ruošiasi mūšiui, aprengti tų laikų ponus ir tarnus bei pro durų plyšį pamatyti vaiduoklį ir net pasigaminti skaitytojo pažymėjimą.