Vytelių tiltas Laforė miestelyje Belgijoje - Kelionės su vaikais
Vytelių tiltas Laforė miestelyje Belgijoje

Vytelių tiltas Laforė miestelyje Belgijoje

Briuselyje gyvenančių lietuvių vaikų internetinis žurnaliukas Maklinėtojai ir toliau dalijasi savo kelionių įspūdžiais.

Labai įdomi vieta, kurią aplankė Maklinėtojai – vytelių tiltas Laforė miestelyje Belgijoje per Semua upę.

Jūs turbūt esate matę įvairių pintų daiktų: pintą krepšį, kurį tiesiog galime vadinti pintine, pintą kėdės atlošą, galbūt pintą duoninę, vaisinę, pintą svogūnų ar plaukų kasą, galbūt jūsų seneliai dar yra kur nors išsaugoję pintą apavą, vyžomis vadinamą ir dar keletą kitų pintų daiktų. Piname dažniausiai vyteles išpjautas iš žilvičio arba karklo, rečiau iš blindės ar kitų karklinių augalų.

Bet ar matėte kada nors pintą tiltą? O Linas ir Mantas matė ir išbandė jo stiprumą. Taip, taip nemeluojame! Vytelių tiltas Laforė miestelyje Belgijoje per Semua upę kasmet būna nupinamas iš gana storų vytelių ar virbų. Tiesa, ne karklinių, o storesnių ir tvirtesnių – lazdyno, kuriomis apipinami beržiniai kuoleliai, įsmeigti vandenin.

Šis tiltas – vienintelis senųjų Belgijos pintų tiltų palikimas. Pasiekti jį galite paėjėję 400 m. Semua (pranc. Semois) paupiu nuo Laforė (pranc. Laforêt) miestelio centro. Tokie tiltai paprastai būdavo statomi labai greitai. Nagingi kaimiečiai mokėdavo jį supinti taip, kad jis galėtų atlaikyti net genamus ar nešulius tempiančius gyvulius. Žinoma, pagrindinė tokių pintų tiltų paskirtis buvo derliaus nuėmimas kitame krante ir jo parsigabenimas.

80 metrų ilgio tiltui pastatyti reikia 75 tokių pintų plokščių.  Laforė „pintatiltis“ yra 80 metrų ilgio. Jis pastatomas birželį ir išrenkamas rudenį, paprastai, spalio mėnesį (priklausomai nuo vandens lygio). Stato jį 5 žmonės, kurie užtrunka tiltą pastatyti per vieną dieną. Lazdyno vytelės gali atlaikyti du metus, tad rudenį jos atidedamas iki kitos statybos. Anksčiau Semua paupyje būdavo apie 10-12 tokių tiltų, tačiau XX a. pamažu jų statybos pamažu nyko, kol kasmet teliko statomas šis vienintelis Laforė miestelio tiltas.

Jeigu lankysite gražiuosius Vresse ir Laforė miestelius, būtinai išbandykite šio tilto stiprumą patys!

Maklinėtojai maklinėjo Belgijoje ir aplankė daugiau įdomių vietų Troliai šalia Briuselio, Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje.

Kopijuoti ir naudoti be autorių ar „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.