Turkija su vaikais - Kelionės su vaikais
Turkija su vaikais
Turkija su vaikais
2023-04-19

Turkija su vaikais

Daugelis šeimų ir kelionių ekspertų teigia, kad Turkija su vaikais – puikus pasirinkimas. Yra ir tokių, kurie šios krypties vengia, nes jiems Turkija, tai tik „viskas įskaičiuota“ viešbučiai ir paprastos atostogos.

Mes norime su Jumis pasidalinti savo atostogų Turkijoje įspūdžiais, rekomendacijomis bei lankytinomis vietomis. Taip pat geriausiais viešbučiais šeimoms. Turkija su vaikais – puikus pasirinkimas atostogoms.

Kodėl Turkija su vaikais  – puikus pasirinkimas

Lietuviai Turkiją mėgsta. Turkija su vaikais – dažnas šeimų pasirinkimas, kurios ją renkasi dėl puikaus kainos ir kokybės santykio. Tačiau Turkija tai kur kas daugiau nei patogaus poilsio rojus – tai nepaprasto grožio kalnų ir jūrų šalis, turtinga savo gamta, istoriniu paveldu ir kultūra. Pažinkite su vaikais kitokią, tikrąją Turkiją!

Turkija su vaikais išlieka viena populiariausių atostogų krypčių tarp lietuvių šeimų. Visgi dažna šeima Turkiją aplenkia būtent dėl to, kad ši šalis tapo pigių atostogų ir „turistyno“ simboliu. O gaila! Norime jus padrąsinti pažinti Turkiją, nes galime jus užtikrinti – ši šalis turi ką pasiūlyti kiekvienai šeimai!

Svarbus viešbučio pasirinkimas

Geros atostogos ir Turkija su vaikais – nuo ko tai priklauso? Iš mūsų patirties – pagrindiniai potyriai priklauso nuo to, kokį viešbutį pasirinksite ir kaip leisite savo laisvalaikį. O renkantis visada atkreipkite dėmesį į atsiliepimus, įvertinkite kokio poilsio norite ir kas jums nepriimtina. Mes visada renkamės tuos, kurie turi daugiau žvaigždučių, nes Turkijoje kiek kitokie žvaigždučių standartai nei Europoje, tad kartais 3 žvaigždutės gali rimtai nuvilti ir sugadinti atostogas.

Jei keliaujate su mažyliais, puikiai tiks ramesni viešbučiai, bet net ir juose visada būna visokiausių veiklų vaikams – būna animatoriai, vaikų šokiai, veidukų dažymas, konkursai. Mokyklinukams ieškokite viešbučių, kurie turi smagius baseinų kompleksus, čiuožyklas, uždarus baseinus, įdomią pramogų programą, didelę maisto įvairovę.

Mėgstate pasivaikščiojimus, norite tyrinėti miestą? Rinkitės viešbučius mieste – nors ir nenueisite su šlepetėmis iki jūros, bet atokiau nuo paplūdimio esantys viešbučiai vežioja ten savo svečius nemokamais autobusiukais.

Kadangi mes patys keliaujame ir visuomet stengiamės rekomenduoti Jums tik savo išbandytas ir patikrintas vietas, tad norime pasidalinti ir savo atsiliepimais apie viešbutį, kuris puikiai tinka poilsiui su vaikais – Eftalia Ocean. Esame atostogavę ir Eftalia Marina, kuris taip pat neblogas, tačiau labiau galime rekomenduoti Eftalia Ocean.

Eftalia Ocean – viešbutis Turkijoje šeimoms

Eftalia Ocean – priklauso penkių viešbučių tinklui, kurie yra vienoje vietoje (Eftalia Marina, Eftalia Aqua resort, Eftalia Holiday village ir Eftalia Splash). Eftalia Ocean – pats geriausias iš jų. Atostogaudami viešbutyje ir leisdami laiką prie baseino, susipažinome su kitomis šeimomis su vaikais ir girdėjome atsiliepimus, kad jie buvo pasirinkę Eftalia Splash, tačiau primokėjo, kad būtų perkelti į Eftalia Marina. Nes Eftalia Splash, jiems pasirodė senas, netvarkingas ir nepateisino jų lūkesčių. Visi šie penki viešbučiai savo teritorijoje turi pramogas vaikams ir suaugusiems, savo baseinus ir vandens kalnelius, tačiau kitoje gatvės pusėje ji visi turi ir atskirą pramogų kompleksą Eftalia Island. Visų viešbučių svečiai Eftalia Island gali naudoti nemokamai. Eftalia island turi daugybę baseinų, vandens kalnelių, kavinių, restoranų.

Pats viešbutis Eftalia Ocean labai didelis, modernus. Nors labiau priskirtume prie ekonominės klasės, tačiau aukštesnės ekonominės ir drąsiai galime rekomenduoti. Ypač jeigu Jūsų vaikams patinka vandens pramogos – nes vandens kalnelių ir tikrai puikių yra ir pačioje viešbučio teritorijoje. Yra 24/7 dirbantis užkandžių baras, taip pat vaikiškas meniu (specialaus kūdikiams nėra).

Mes buvome apsistoję Swim up tipo kambariuose (labiau mini kotedžuose). Visuomet keliaujant stangiamės apsistoti tokio tipo kambariuose. Nors jų kaina ir yra didesnė, tačiau mums jie atrodo labai verti tų papildomų pinigų. Visų pirma, nes su vaikais patogu. Kol Motiejus miegodavo per pietus, kai itin karšta, aš neturėdavau sėdėti kambaryje, o galėdavau ir išsimaudyti ir terasoje paskaityti knygą. Be to labai patogu su vaikais pasimaudyti, nes šiais baseinas naudojasi tik kiti swim up kambarių gyventojai. Be to šie swim up kambariai per du aukštus, tad su didesne šeima labai patogu. Taip pat jie yra nutolę nuo pagrindinio pastato, tad ir nuo viso šurmulio.Vienintelis minusas – vaizdas į automobilių aikštelę, bet mums tai nemaišė.

Kaip keliauti Turkijoje?

Kiekvienas viešbutis ir turoperatorius jums pateiks savo kelionių pasiūlymus. Tai patogu, nes tiesiog sumokate ir važiuojate patogiu autobusu į įdomiausias vietas, grįžtate dažniausiai tokiu metu, kad spėtumėte pavalgyti pietų ar vakarienės. Bet su mažais ir judriais vaikais gali būti kebloka.

Galite nuomotis ir automobilį, Turkija turi puikius kelius, bet reiktų įvertinti vietinę vairavimo kultūrą ir rinktis tik patikimą auto nuomos kompaniją, išsiaiškinti visas draudimo sąlygas. Siūlome paieškoti nuomos mūsų Discover partners rezervavimo sistemoje – patikima sistema, puikus aptarnavimas iškilus klausimams.

Dar vienas įdomus sprendimas – autobusiukas, tiksliau kažkada buvusios Lietuvoje ,,mikruškės” atitikmuo, viekiantis tokiu pat principu. Jie dažnai važiuoja pro viešbučius, važiuodami tarp dviejų artimiausių didesnių miestų. Pvz. jei gyvenate viešbutyje 10-20 km nuo Alanijos, dažniausiai galite iki Alanijos nukakti būtent tokiu autobusiuku, taip pat grįžti. Autobusiukai sustoja stotelėse, bet kartais ir tiesiog prie viešbučio, jei pamojuosite. Kelionė kainuoja vieną kitą euriuką, susikalbėti visada kažkaip pavyksta, nes turkai be galo malonūs ir atviri. Grįžtant kartais užtenka jog pasakot viešbučio pavadinimą ir vairuotojai pasako, ar pro jį važiuoja, sustoja kur reikia. Apie tokius autobusiukus tikrai verta užklausti viešbučio administratoriaus, nes tai net savotiška, kartais chaotiška, atrakcija, ypač vaikams, kurie niekada nevažiavo 90-ųjų mikriukais. Patarimas – jei galite rinkitės nešioklę, bet jei turėsite vežimą, autobusiuko vairuotojas jums jį mandagiai įdės į specialią bagažinę. Be to, tokios kelionės dažniausiai trunka iki valandos, tad vaikams labai nepabos.

TOP13 pramogų Turkijoje su vaikais: Alanija ir Antalija

Antalijos Akvariumas

Puiki vieta parodyti vandens pasaulį ir jo gyvūnus. Pamatysite čia daugybę žuvų, ryklius, o gal spėsite pamatyti pro stiklą kaip narai maitina ryklius. Yra taip pat tunelis po vandeniu, vaškinių skulptūrų salė su žinomais herojais. Beje ar žinojote, kad Antalijos akvariumas turi didžiausią pasaulyje akvariumą turnelį. Tikrai labai verta apsilankyti.

Bilietus į akvariumą galite įsigyti iš anksto ir saugiai.

Antalijos akvariumas

Antalijos akvariumas

Sealanya Dolphin Park

Prie Alanijos esantis delfinų parkas turi delfinų ir ruonių pasirodymų, vieta tikrai smagi, nors kainos ir nemažos.

Eftalia Island Waterpark

Prie Alanijos esantis vandens pramogų parkas siūlo nemažai visokiausių čiuožyklų, taip pat baseinus su pramogomis mažiems vaikams.

Waterhill/Aqualand Antalya

Čia rasite daugybę baseinų ir vandens čiuožyklų. Adrenalino ieškotojai gali išdrįsti išbandyti Crazy River ir Kamikaze. Yra gultai, bangų baseinas, vaikams pritaikytos pramogos, gaiviųjų gėrimų kioskai ir restoranai ir net baras prie baseino. Parkas yra be grynųjų pinigų; galite palikti savo piniginę ir naudoti spec kortelę, kad sumokėtumėte už viską, kas yra parke.

Water Planet Aqua Park

Didžiausias Turkijos Viduržemio jūros regiono vandens parkas, kuriame kasdien telpa 2000 žmonių, kviečia linksmintis, veikti ir patirti nuotykius. Su vaizdu į jūrą, tarp medžių.  Patirkite  adrenaliną šuoliu su guma ir slysdami čiuožyklomis! Ypač didelė ir puiki erdvė mažiems vaikams.

Turkija su vaikais

Turkija su vaikais

Aktur park

Čia rasite daugybę tipinių pramogų parkų dalykų – velnio ratą, kartingus, ekstremalias pramogas ir kita. Įsikūręs Antalijos centre.

Alanya Aqua Fun City

Naujausias Alanijos pramogų miestas su 5 žvaigždučių viešbučio komfortu, laukia jūsų visą dieną trunkančia animacija, putų vakarėliais, vandens žaidimais, luna parku, nuotykių kursu ir daugybe kitų smagių užsiėmimų.

Perge su VR akiniais

Kad istoriniai objektai vaikams nepabostų, pasinaudokite išsirtine ekskursija su virtualios realybės akiniais! Jų pagalba keliausite laike ir gyvai matysite kaip konkretūs objektai atrodė prieš daugiau nei 20 šimtmečių!

Įsigykite šią ekskursiją iš anksto.

Selfie Park Antalya

Asmenukių parkas yra didžiausias Europoje asmenukių muziejus, patrauklus įvairaus amžiaus žmonėms su daugiau nei penkiasdešimties skirtingų koncepcijų asmenukių studijomis.

Aqua Atlantis

Vandens parkas „Aqua Atlantis“ yra „Nirvana Cosmopolitan“ viešbutyje Laroje / Antalijoje, 17 km nuo miesto centro ir 10 km nuo Antalijos tarptautinio oro uosto. „Aqua Atlantis“ yra puiki vieta smagiai praleisti laiką ir mėgautis vandens pramogomis. Turi daugybę ekstremalių čiuožyklų.

Antalya zooparkas

Į zoologijos sodą gana lengva patekti iš senamiesčio, galite važiuoti geležinkeliu T1B iki Fatih ir nueiti apie 10 minučių iki įėjimo. Zoologijos sode yra daug gyvūnų, kuriuos įdomu stebėti, liūtai ir lokiai animuoti. Su vežimėliu pravažiuoti galima, bet nepatogu, nes reikia kartais paeiti į įkalnę.

Alanija: Kruizas piratų laivu per Viduržemio jūrą

Jūsų vaikams patinka filmai apie piratus? Plaukite ypatingu piratų laivu! Apsilankysite jūros urvuose, tokiuose kaip Fosforo urvas, turėsite daug galimybių maudytis ir atsipalaidavę mėgaukitės ant grotelių keptais pietumis.

Nuostabus kruizas laivu ir putų šou.

Važiavimas lynu virš Alanijos

Paaugliams pabodo gulėti prie viešbučio baseino ir vaikštinėti su tėvais? Pasiūlykite jam adrenalino kupiną veiklą nuostabių Tauro kalnų papėdėje ir daugiau nei 1000 metrų aukštyje ir mėgaukitės vaizdais, kai važiuojate virš žemės. Fotografuokite kalno papėdėje ir grožėkitės Alanija iš naujos perspektyvos. Bilietus šiai adrenalino mėgėjų pramogai galite įsigyti saugiau ir iš anksto.

Ekskursijos Turkijoje

Ekskursijos Turkijoje

TOP20 lankytinų objektų Antalijoje ir Alanijoje su vaikais

Alanijos miestas

Viduramžių pilies stebima Alanija puikiai jungia tradicijas ir turizmą. Paplūdimiuose rikiuojasi kokteilių barai, restoranai ir viešbučiai, prieplaukoje stovi daugybė turistinių laivų ir mažų laivelių, o vaikštinėdami promenada galite pakramsnoti šiltų kukurūzų – jie čia ypatingai skanūs. Miesto gatvelės tankiai nusėtos prekiautojais, kurie siūlo įsigyti saldumynų, prieskonių, lėkštučių ar džinsų. Prie promenados yra didelė vaikų pramogų erdvė, šalia – gražiai apsodintas medeliais Kačių parkas su fontanėliais ir tilteliais. Miestas puikiai pravažiuojamas vaikišku vežimu, išbandėme!

Mes rekomenduojame Jums pasivaikščiojimą su gidu po miestą ir saulės palydėjimą – ekskursija nebrangi, bet labai verta dėmesio.

Alanya Teleferik

Nuostabi pramoga – galite funikulieriumi pakilti į Alanijos prieplauką saugantį kalną ir matyti ne tik miestą, bet ir įlanką, jūrą, joje plaukiančius laivus.

Sapadere Kanionas

Patirkite Tauro kalnų dykumą ekskursijoje po Sapadere kanjoną iš Alanijos. Vaikščiosite mediniais takais, eisite tarp aukštų uolų, pamatysite nuostabius krioklius, besiliejančius per kalnus, ir įšoksite į ledines maudynes. Mes siūlome keliauti su patikima organizuota ekskursija.

Kapadokija

Nors tai gan tolimas kelias nuo turistinių miestų, bet patikėkite, vaizdai to verti! Neįtikėtinų formų uolos, kalnų apsupta žemuma, kur kas rytą pakyla dešimtys oro balionų! Jei bijote skristi, galite tiesiog stebėti. Rekomenduojame labiau su mokyklinio amžiaus vaikais, ypač jei keliausite autobusu, nes laukia ilgas kelias.

Įspūdingas skrydis už labai patrauklią kainą mūsų partnerių ekskursijų sistemoje.

Apie kelionę į Kapadokiją galite paskaityti ir straipsnyje „Kelionė aplink pasaulį su vaiku“.

Pamukkale

Visiškai nereali vieta, nors irgi nemažai atitolusi nuo turistinių miestų. Mėgausitės čia natūraliais skaidriais baltais Pamukalės baseinais, karštomis versmėmis. Rekomenduojame čia vykti tik prasidedant sezonui (balandį-gegužę), nes karštomis dienomis čia galima “iškepti” and saulės.

Daugybę eskursijų pasiūlymų rasite mūsų atrinktuose.

Hierapolis senovės miestas

Prie pat Pammukale rasite ir Hierapolį. Puikiai išsilaikiusios senovės miesto liekanos, kur dar prieš mūsų erą žmonės atvykdavo gydytis karštomis versmėmis, savitas romėniškas SPA. Pamatykite ir vietą, kur, neva, maudėsi pati Kleopatra!

Salda ežeras

Prie Pamukkale ir Hierapolio esantis unikalus ežeras, kuris dėl balto smėlio yra visiškai skaidrus!

Manavgat kriokliai

Manavgat miestas, netoli abiejų kurortinių, turi gražiuosius krioklius, kuriuos galima stebėti pavyzdžiui iš laivelio, plaukiant upe.

 

Duden kriokliai

Visai netoli Antalijos esantys kriokliai, kur galėsite mėgautis žalia aplinka, grynu oru, pušų kvapu, vėsia atmosfera ir įspūdingais kriokliais. Kriokliai yra nacionaliniame parke, po kurį galima ramiai pasivaikščioti.

Antalija

Nors miestas vadinamas tiristiniu, bet tikrai turi daugybę įdomių vietų, išlikusių nuo amžių istorijos. Apžiūrėkite Kaleici – senamiestį. Pamatykite pagrindines lankytinas vietas, įskaitant Hadriano vartus, Laikrodžio bokštą, Kesik minaretą ir miesto sienas, datuojamas II a.

Side miestas

Nors ir priklausantis turistinio populiarumo miestams, bet turintys taip pat puikiai išsilaikiusius senovės miesto griūvėsius. Įsivaizduokite praeitį, kai matote milžinišką amfiteatrą, stadioną, romėniškus vartus, miesto sienas ir romėniškas pirtis. Pasivaikščiokite 500 metrų ilgio pagrindine gatve su daugybe kolonų, fontanų ir bronzos amžiaus akropoliu.

Aspendos senovės liekanos

Kadaise buvęs vienas svarbiausių Pamfilijos miestų, Aspendosas dabar yra labai populiarus turistų lankomas objektas, garsėjantis puikiai išlikusiu romėnišku amfiteatru, pastatytu 155 m.

Senovės Perge

Senovės Graikijos miestas, visai arti nuo šiuolaikinės Antalijos. Tai buvo vienas turtingiausių ir gražiausių senovės pasaulio miestų, labiausiai žinomas dėl savo šventyklos, skirtos nuostabiai gamtos deivei Artemidei.

Paskendęs miestas Simena

Ypatingai įdomi vieta tiems, kas mėgsta paviršinį nardymą – iš vandens kyšo senovinės miesto liekanos, o po vandeniu matosi dar daugiau!

Myros

Senovinis Myros miestas yra ant Myros upės kranto. Apsilankykite senovės Graikijos amfiteatre ir pamatysite uolose iškirstus išskirtinius Likijos nekropolio kapus, panašius į tuos Jordanijoje.

Tahtali kalnas ir funikulierius

Pramoga drąsiesiems – pavažiavę vos apie 60 km nuo Antalijos rasite jau aukštus kalnus. Keliaukite funikulieriumi į Tahtali kalno viršūnę, esančią 2 365 metrų virš jūros lygio aukštyje. Mėgaukitės įspūdingais Antalijos pakrantės vaizdais iš viršaus. Pasiimkite striukes!

Įsigykite Tahtali funikulieriaus bilietus.

Tazi kanjonas

Iš Antalijos galima pasiekti ir šį unikalų gamtos paveldą – žalią kanjoną su giliu tarpekliu. Giliame didžiulio tarpeklio dugne teka kalnų upė, kuri savo kelią kūrė šimtmečius. Plaukiant galima pasiekti ir Köprülü Kanjoną. Veikla, žinoma, tinkama tik su vyresniais vaikais.

Antalijos muziejus

Muziejuje yra 13 ekspozicijų salių su eksponatais nuo paleolito amžiaus iki Osmanų laikų. Specialus vaikų skyrius siūlo užsiėmimus, skatinančius domėtis antikvariniais daiktais ir muziejais. Labai gausu įspūdingų, puikiai išsilaikiusių eksponatų.

Termessos

Maždaug 34 km į šiaurės vakarus nuo Antalijos yra Termessos ir gražus Güllük Dagi nacionalinis parkas. Senovinis Psidian miestas pastatytas ant kalnų platformos, apsuptas pušynų ir gausybės retų augalų. Tai viena geriausiai išsilaikiusių istorinių Turkijos vietų ir dėl savo izoliuotos vietos ramybės ir ramybės oazė.

Antalya Bazar

Būtų gaila neapsilankyti Turkijos turguje, kur rasite ir tradicinių prieskonių, šviežių vaisių bei šiuolaikinės aprangos, kurios produkcija garsėja Turkija.

Jei Turkija su vaikais Jūsų pasirinkimas ir ieškote pačių geriausių viešbučių savo atostogoms – rekomenduojame paskaityti mūsų paruoštą straipsnį „Geriausi VIP viešbučiai su vaikais Turkijoje“.

Ruošiantis kelionei būtinai rekomenduojame pasirūpinti savo ir šeimos saugumu. O kaip tai padaryti – rasite mūsų paruoštame straipsnyje „Saugumas keliaujant su vaikais”. Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais rasite straipsnyje „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais”.

Jei norite, kad kelionės planavimu pasirūpintų patikima kelionių agentūra – mes rekomenduojame kreiptis į Pasirink Sparnus

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.