Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje - Kelionės su vaikais
Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje

Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje

Mokėjimo kortelė mokyklinio amžiaus vaikui gali būti tiek naudinga, tiek svarbi įgūdžių ugdymo priemonė. Tačiau ar ji būtina kiekvienam vaikui, priklauso nuo šeimos poreikių, gyvenimo būdo ir vaiko brandos lygio. Jolitos, iš „Kelionės su vaikais”, aštuonerių bei devynerių metų vaikai myTU mokėjimo kortelėmis naudojasi jau metus – savo patirtimi jau dalinomės.

Pastebime, jog tik prasidėjus mokslo metams tėvelių bendravimo grupėse labai dažnai keliami klausimai dėl mokėjimų kortelių vaikams ir kokią pasirinkti iš rinkoje siūlomų. Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje – kokią pasirinkti, ar reikalinga, ar patogu?

Su mumis savo patirtimi sutiko pasidalinti ir Rasos šeima su paaugle dukra, kurie taip pat beveik metus naudoja myTU mokėjimo kortelę.

Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje – kodėl patogu ir naudinga?

 • Finansinio raštingumo mokymasis: mokėjimo kortelė leidžia vaikui praktiškai išmokti tvarkyti pinigus, planuoti biudžetą. Vaikas gali mokytis naudotis bankininkystės programėlėmis, stebėti savo sąskaitos balansą ir mokytis tvarkyti elektroninius mokėjimus.
 • Saugumas: mokėjimo kortelė sumažina poreikį nešiotis grynuosius pinigus, o tai mažina vagysčių, pinigų pametimo rizikas.
 • Kontrolė ir stebėjimas: tėvai gali sekti vaiko išlaidas realiu laiku, o kai kurios kortelės leidžia nustatyti išlaidų ribas ar blokuoti tam tikras pirkimo kategorijas.
 • Patogumas: vaikas gali mokėti už pirkinius, paslaugas ar pramogas be grynųjų pinigų. Kortelė gali būti naudinga mokyklos ekskursijose ar kai reikia atsiskaityti už mokyklos reikmenis, maistą valgykloje-kavinėje.
 • Savarankiškumo ugdymas: turėdamas savo mokėjimo kortelę, vaikas jaučiasi atsakingesnis ir savarankiškesnis.
 • Pradėjus eiti į mokyklą, vaikas ima daugiau bendrauti su bendraamžiais, dažniau lanko įvairias pramogas ar renginius ir gali turėti poreikį atsiskaityti pinigais. Be to, mokykloje dažnai yra organizuojamos ekskursijos, reikia mokėti už mokyklos valgyklą, užsiėmimus ar reikmenis.

Mokėjimo kortelė gali padėti šiose situacijose, suteikiant patogumą ir saugumą.

Vis dėlto svarbu, kad tėvai įsitikintų, jog jų vaikas yra pasirengęs naudotis mokėjimo kortele atsakingai, ir užtikrinti, kad vaikas supranta, kaip saugiai naudotis kortele bei kaip tvarkyti asmeninius finansus.

Paauglės Sandros istorija

Sandros mama Rasa pasakoja, jog su dukra apie finansinius klausimus pradėjo kalbėtis, kai ši buvo dar mažo amžiaus, vos 3-4 metų. Aišku tie pokalbiai buvo lengvi, kad būtų vaikui aiškiai suprantami. Kalbant su dukra apie pinigus aktualiausios temos buvo – jos pirkiniai ir taupomi iš senelių ir kitų gauti pinigai. Rasa dalijasi savo prisiminimais: – „Anksčiau dukra dar nelabai suprato iš kur kortelėje atsiranda pinigai. Jai, kaip ir turbūt daugeliui vaikų, tuo metu atrodė, kad mokėjimo kortelė, kaip neišsemiamas lobynas, su kuria gali pirkti, pirkti ir pirkti ir pinigai niekada nesibaigs.“

O vaikui atidarius sąskaitą ir gavus mokėjimo kortelę, kartu ateina ir supratimas, kad pinigų suma joje yra ribota. Pinigai atsiranda, jei jie yra pervedami, o atsiskaitant už prekes, balansas sąskaitoje sumažėja išleistai sumai.

Sandros mama Rasa sako, jog buvo kelios priežastys dėl kurių nusprendė, kad dukrai reikia kortelės:

 • Mokytųsi finansinio raštingumo, galėtų taupyti įvairioms progoms gautas pinigines dovanas ir kartu planuotis savo pirkinius.
 • Su kortele lengva ir paprasta atsiskaityti.

myTU kortelė paauglei ir mokyklai– kodėl myTU?

Rasa sako, jog ieškojo sprendimo, kokią kortelę dukrai parinkti, kad būtų patogu jai ir jiems – tėvams, naudotis, taip pat, kad kortelė būtų susieta su tėvų sąskaitomis. Dukros lankomos mokyklos elektroniniame dienyne Rasa pamatė reklamą apie myTU kortelę. Tuo metu jau buvo mačiusi ir kelias myTU mokėjimo kortelių apžvalgas „Kelionės su vaikais“ internetiniame puslapyje. Šeima sužinojo ir kad kelios draugų šeimos ir jų vaikai turi myTU mokėjimo korteles, tad šie geri myTU atsiliepimai ir paskatino priimti sprendimą užsakyti myTU ir savo paauglei dukrai.

Rasa giria, kad ypač nustebino greitas sąskaitos atidarymas. Smagu buvo, kad dukra galėjo pati prisidėti prie savo kortelės sąskaitos paskyros kūrimo, duomenų suvedimo ir pan. – galėjo pati rūpintis savo pirmosios kortelės įsigijimu. Taip pat šeimai patinka, kad labai greitai telefone galima prisijungti prie sąskaitos ir stebėti atsiskaitymus, pinigų likutį realiuoju laiku. Kiekvieną kartą dukrai atsiskaitant ar pervedant pinigus, tėvai, gauna pranešimus, todėl gali stebėti dukters „pinigų naudojimo maršrutus“.

Rasa apibendrina, kodėl rinkosi myTU kortelę:

 1. myTU nemokama kortelė. Nėra jokių papildomų kasmėnesinių ar kasmetinių mokesčių vaikui.
 2. Greitai atidaroma kortelės sąskaita.
 3. Lengvai valdoma, suprantama kortelės sąskaitos paskyra telefone.
 4. Galima greitai koreguoti nustatymus – užrakinti kortelę, kai vaikas jos neranda, aktyvuoti ar blokuoti pinigų išgryninimą, nustatyti pinigų išėmimo limitą.
 5. Nepriskaičiuojami papildomi banko mokesčiai, atsiskaitant myTU kortele užsienyje, kur naudojama kita valiuta – tai padeda sutaupyti.
 6. Lengvas pinigų pervedimas, skolų gražinimas, ypač, jeigu draugai turi myTU sąskaitą. Tuomet užtenka draugą pažymėti, suvesti pinigų sumą ir paskirtį bei paspausti mygtuką. Tai sutaupo laiko, nereikia ieškoti ir rašyti jo sąskaitos numerio.

Sandra labai laukia, kuomet myTU kortelę bus galima susieti su atsiskaitymo telefonu funkcija, ir būtų galima atsiskaitinėti telefono prisilietimu, ypač tai labai aktualu, kai kortelė netyčia lieka namie.

Tėveliai norėtų kelionių draudimo paslaugos, kuri dažnai kituose bankuose siūloma jau iškart su kortele.

 

Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje – Rasos šeima ir Sandra rekomenduoja myTU mokėjimo kortelę

Sandra rekomenduoja myTU kortelę mokyklai, nes:

 • Ypač lengva pervesti ir gauti pinigus iš žmonių, turinčių tokią pačią kortelę, sąskaitą. (Sandra labai norėtų, kad kuo daugiau jos draugų naudotų šią kortelę).
 • Greitai ir lengvai galima prisijunti prie savo kortelės sąskaitos telefone.
 • Esamuoju laiku galima stebėti savo pirkinius, pinigų likutį ir matyti ar pakaks pinigų pvz. autobusui namo grįžti.
 • Galima prisijungus prie savo kortelės sąskaitos telefone, susikurti savo profilio avatarą. Tai svarbu vaikams, paaugliams, kai jie nori pabrėžti savo įvaizdį, parodyti savo unikalumą.
 • Galima lengvai ir greitai prie savo kortelės sąskaitos telefone atsidaryti sąskaitą taupymui – savo svajonės įgyvendinimui.

Sandros mama Rasa dar papildo šias rekomendacijas:

 • Lengva, patogu ir pigiau atsiskaityti kortele už prekes ir paslaugas užsienyje, kur naudojama skirtinga valiuta, nes nepriskaičiuojami papildomi banko mokesčiai.
 • Sąskaitos atidarymas, kortelės gavimas vaikui nieko nekainuoja, nebent pamestumėte ir reikėtų naujos.
 • Nėra jokių papildomų mėnesinių, metinių mokesčių vaikams.
 • Lengva valdyti tiek savo, tiek vaiko paskyras. Kai reikia – greitai užrakinti kortelę, jei vaikas neprisimena, kur ją padėjo. Pašalinis žmogus, pvz. radęs vaiko pamestą kortelę, negalės pasinaudoti užrakinta kortele. Lengvai ir greitai galima valdyti funkcijas – pinigų išgryninimo – nustatant pinigų limitą, bekontakčio atsiskaitymo – išjungiant jį, kai vykstama į didelius renginius, dėl saugumo ir pan.
Sandros šeima

Sandros šeima

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.

myTU – „Kelionės su vaikais ®“ partneris.

Pasilengvinkite savo kasdienybę pirkdami dovanas kartu su visa šeima naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis, o nuo 7 metų amžiaus, atidaryti sąskaitą mobiliuoju telefonu ir savo atžaloms.

Kelionės su vaikais rekomendacija, kortelė mokyklai, kortelė vaikams, Mokėjimo kortelė vaikui mokykloje, myTU, myTU naudos, myTU šeima, reklama, vaikų finansinis raštingumas