Medicinos pagalba ir sveikatos paslaugos Tenerifėje
Medicinos pagalba ir sveikatos paslaugos Tenerifėje
Medicinos pagalba Tenerifėje

Medicinos pagalba ir sveikatos paslaugos Tenerifėje

„Kelionės su vaikais ®“ dalijasi su Jumis naudingais patarimais ir informacija apie lankytinas vietas su vaikais Kanarų salose. Jei keliaujate Tenerifėje – lankytinus objektus galite rasti „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Atostogaujant ar žiemojant Tenerifėje ne tik svarbu žinoti, kur keliauti, ką valgyti, kur apsipirkti, bet ir kur ieškoti pagalbos, jei sveikata „paveda“ ar nelaimė atsitinka.

Medicinos pagalba ir sveikatos paslaugos Tenerifėje: pagal dažniausiai užduodamus klausimus, Jums paruošėme ATMINTINĘ.

Neabejojame Jums pravers ir mūsų paruošti Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais.

Kelionės ir sveikatos draudimas

Europos sveikatos draudimo kortelė

Pasirūpinkite kelionės ir medicininiu draudimu. Tai itin svarbu.

Išsiimkite Ligonių kasų išduodamą Europos sveikatos kortelę ir sau, ir vaikams. Galite tiesiog nuvykti į arčiausią Ligonių kasų padalinį ir vietoje Jums pagamins kortelę. Galite užsakyti internetu ir atsiimti po pranešimo. Turėkite savo ir vaikų asmens dokumentus – jų prireiks tiek užsakant, tiek atsiimant korteles.

Europos sveikatos kortelė Jums užtikrins galimybę kreiptis į valstybines sveikatos įstaigas Tenerifėje dėl skubios ar ūmios situacijos bei traumų.

Svarbu! Nespėjusiems pasigaminti ar pamiršusiems į lagaminą įsimesti Europos sveikatos draudimo korteles, ligonių kasų specialistai primena greitą nemokamą išeitį – į savo mobilųjį telefoną akimirksniu galima atsisiųsti kortelę pakeičiantį sertifikatą. Sertifikatas, kaip ir Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), patvirtina privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusio asmens teisę gauti būtinąją medicinos pagalbą, kurios išlaidas visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos.

Jei PSD apsidraudęs gyventojas išvyko iš Lietuvos nepasiėmęs ESDK arba kelionės metu ją prarado, o jam skubiai prireikė kreiptis į Europos šalies gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, savo mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu galima prisijungti prie VLK informacinės sistemos ir savarankiškai susiformuoti sertifikatus, laikinai pakeičiančius kortelę. Ten pat sertifikatą galima suformuoti ir savo nepilnamečiams vaikams. Tam kad būtų galima žmogų identifikuoti, reikia prisijungti per Elektroninių valdžios vartų portalą. Informacinė sistema automatiškai sertifikatą suformuoja einamajam mėnesiui.

Svarbu žinoti, kad jei viešėdamas Europos šalyse apdraustasis neturėjo nei ESDK, nei ją pakeičiančio sertifikato, suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas jam teks apmokėti savo lėšomis. Tačiau net ir tokiu atveju, grįžus į Lietuvą, galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal savo gyvenamąją vietą dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

Europos sveikatos draudimo kortele

Europos sveikatos draudimo kortelė

Kelionių draudimas

Jei keliaujate su vaikais, mes patariame pagalvoti ir apie papildomą Kelionių draudimą (medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų kelionėje draudimą). Taip jausitės saugiau, galėsite kreiptis ir į privačias ligonines, klinikas bei gydytojus.

Kreipkitės į draudimo brokerį Donatą Kricką elektroniu paštu arba tel. +37061519944, kuris puikiai pažįsta vietinę sveikatos sistemą ir Jums parinks bei pasiūlys tinkamiausią draudimą Jūsų kelionei ar žiemojimui Tenerifėje.

Jei turite banko kortelę, gali būti jog su ja turite ir Kelionių draudimą. Būtinai pasidomėkite prieš perkant papildomai – galite sutaupyti. Pasidomėkite ir ar galioja Jūsų šeimos nariams ir kokios to galiojimo sąlygos.

Medikamentai

Rekomenduojame ir patariame visus svarbiausius ir Jums įprastus vaistus pasiimti su savimi iš Lietuvos. Vaistinėse vaistų čia netrūksta, tačiau ne visus, kuriuos galimai Jūs esate įpratę naudoti, rasite (ypač antialerginių, nuo kosulio, netgi gerųjų bakterijų vaikams). Pasiimkite sau įprastus vaistus, nes galite nusivilti, kad apvažiavę kelias vaistines taip ir negausime Jums įprastų, o atostogos gali apkarsti vien dėl to. Be to turistinėse vietose labai dažnai vaistinės siūlo žolinius ar homeopatinius vaistus, kurie nebūtinai bus tinkami Jūsų vaikui ar Jums.

Kelioninė vaistinėlė

Kelioninė vaistinėlė

Kur kreiptis sunegalavus vaikui ar kitam šeimos nariui Tenerifėje?

Valstybinės medicinos įstaigos

Čia pateikiame tik mūsų išbandytas gydymo įstaigas ir bendrus patarimus pagal mūsų patirtį. Dar kartą primename, jog valstybinės medicinos įstaigos – skubios pagalbos skyriai, poliklinikos ir ligoninės ūmios ligos ar traumos atveju su Europos sveikatos draudimo kortele priims nemokamai.

Jei atsitiko nelaimingas atsitikimas ir norite kuo skubiau gauti pagalbą – kreipkitės į artimiausią URGENCIA (pirmosios pagalbos skyrių), kuri yra Jūsų ar kaimyniniame mieste. URGENCIA skyriuje priims su Europos sveikatos draudimo kortele nemokamai.

Svarbu žinoti, kad jei gydytojai įvertins, jog Jūsų vaikui ar Jums reikia specifinės pagalbos – parekomenduos kreiptis greičiausiai į pagrindinę ir didžiausią salos universitetinę ligoninę CANDELARIA (Hospital Universitario Nuestra Señora de La Candelaria).

Atkreipiu dėmesį, jog ir URGENCIA skyriai yra skirtingo lygio, turintys skirtingus specialistus ar net įrangą. Kuo didesnis miestas, tuo URGENCIA skyrius profesionalesnis ir galintis pasiūlyti didesnę pagalbą.

Viena iš didžiausių pietų Tenerifėje URGENCIA yra pietų ligoninėje Hospital del Sur de Tenerife.

Mūsų patirtis: mums teko dėl traumų susidurti tik su viena valstybine URGENCIA saloje, kuri aptarnauja gana didelį regioną saloje. Vienu atveju jie mums ir susiuvo žaizdą. Kitu atveju padarę rentgeno nuotraukas nusiuntė rimtesnei konsultacijai į didesnę ligoninę. Mūsų patirtis pati geriausia, aptarnavo mandagiai, rūpinosi vaikais maksimaliai, tikrai stengėsi atlikti savo pareigą kuo geriausiai ir maloniausiai, kiek buvo galima toje situacijoje.

Privačios medicinos įstaigos – ligoninės

Privačiose ligoninėse Europos sveikatos draudimo kortelė negalios. Jei turite kelionių draudimą, visas išlaidas prašykite pagrįsti sąskaitomis ir kreipkitės į savo draudimą dėl išlaidų atlyginimo. Jei neturite draudimo, teks susimokėti patiems.

Didžiosios privačios klinikos pietų Tenerifėje: Quiron Salud ir Hospiten Sur.

Mes dažniausiai lankomės pastarojoje – HOSPITEN SUR (nesumaišykite su valstybine Hospital del Sur), nes Quiron Salud mūsų situacijoje negalėjo pasiūlyti tam tiktų specialistų, todėl ir pasirinkome Hospiten Sur.

Hospiten Sur – didelė privati ligoninė, kurios paslaugomis dažnai naudojasi ir patys vietiniai gyventojai. Lankomės Hospiten Sur dažniau nei kitos gydymo įstaigose. Beveik visada susiduriame su laukimo problema. Gydytojų specialistų paslaugomis bei dėmesiu esame patenkinti. Labai patogu, jog viskas vienoje vietoje – labaratorija, echoskopija, rentgenas ir pan. Esame gulėję ir stacionare. Palatos tvarkingos, erdvios, atskira lova lydinčiam asmeniui, su atskiru palatoje esančiu san. mazgu, TV, internetu, rankšluosčiais, vienkartinėmis šlepetėmis. Maistas tikrai neblogas, didelės porcijos.

Pliusai: ligoninė didelė, turi virš 200 lovų stacionarą, neblogus specialistus, kurie būna kartą ar porą kartų į savaitę atvyksta iš sostinės klinikų ir ligoninių. Turi visą įrangą, labaratoriją, atlieka operacijas ir kitus tyrimus bei intervencijas. Esant reikalui pasiūlo vertėją iš/į anglų ar vokiečių kalbą.

Minusai: dėl to paties dydžio, pirmosios pagalbos skyrius gana užimtas ir tenka palaukti, kol priima specialistai. Netgi turint rezervuotą laiką ir kreipiantis ne į pirmos pagalbos skyrių, kartais reikia palaukti ir valandą iki priėmimo, nors ir yra paskirtas laikas.

Privačios klinikos ir gydytojai

Tikrai yra tokių ir ypač turistinėse vietose, tačiau mums patiems netenka dažnai naudotis jų paslaugomis.

Esame bendravę su lenke gydytoja, kalbančia angliškai ir turinčia tikrai didelę paklausą lietuvių mamų tarpe – tai Consulta Médica Krystyna Maria Panek Blaszczak, priima savo klinikoje Puerto de Santiago. Rekomenduojame, jei gyvenate netoliese ir nereikia labai skubios pagalbos, tačiau nerimaujate dėl pakilusios temperatūros ar kitokių nemalonių simptomų.

Skiepai

Mūsų pirmoji rekomendacija – pasikalbėkite su Jūsų vaikų gydytoju dar Lietuvoje. Mūsų patirtis rodo, jog dalį skiepų gydytojai tiesiog sudėlioja kitu grafiku – taip nereikia kitoje šalyje rūpintis šiuo klausimu. Vienus skiepus gydytojai padarys Jums dar prieš išvykstant, kitus nukels šiek tiek vėlesniam laikui.

Jei visgi atvykstate ilgesniam laikui ir norite pasidaryti vieną ar kelis skiepus – mūsų rekomendacija susisiekti su jau paminėta gydytoja Consulta Médica Krystyna Maria Panek Blaszczak, kurios patirtis kaimyninėje šalyje Lenkijoje, Jums užtikrins lengvesvį bendravimą ir planavimą. Su ja susisiekite netgi prieš atvykstant į Tenerifę – taip gausite aiškesnę informaciją, kuriuos skiepus gydytoja galės suorganizuoti, o kuriuos geriau pasidaryti Lietuvoje.

Svarbu! Kadangi grafikas ir dalis skiepų Ispanijoje ir Kanaruose skiriasi – gali būti, jog tam tikrų skiepų netgi negalėsite gauti.

Yra šeimų, kurios atvykusios su kūdikiais ir turėdamos Europos sveikatos draudimo kortelę, būtinuosius skiepus pasidarė valstybinėse poliklinikose. Todėl tokia galimybė taip pat yra, tik susiorganizuoti dėl kalbos barjero gali būti sudėtingiau.

Tyrimų labaratorijos

Didžiausia problema su kuria mes susiduriame čia, jog dėl kraujo tyrimų prieš skiriant antibiotikus reikia kovoti. Nežinau, kaip jie skiria juos vietiniams, tačiau jei turistai kreipiasi su karščiuojančiu vaiku – labai dažnai išrašo antibiotikų net neatlikę būtinų kraujo tyrimų CRB (uždegimo rodiklio) lygiui nustatyti.

Todėl labai dažnai sulaukiame klausimų dėl tyrimų laboratorijų Tenerifėje.

Savo laboratoriją turi jau minėta Hospiten Sur.

Red Canaria Laboratorios yra visas laboratorijų tinklas Tenerifėje. Kelios iš jų pietuose:

Stomotologo paslaugos

Net ir dantų skausmas gali apkartinti atostogas. O jei ilgiau atostogojauta ar žiemojate, jau gali iškilti ir kitų situacijų, kai reikės kreiptis į stomotologą ar parodyti vaiko dantukus. Juk situacijų galime turėti įvairių nuo skausmo iki tokių, jog neiškrenta pieninis dantukas, o kitas jau dygsta.

Visada tokiais klausimais rekomenduojame kreiptis į lietuvį stomotologą Mindaugą Uselį, tel. +34603363200. Jis ne tik patars ir nuramins, bet esant reikalui ir priims konsultacijai ar gydymui.

Mindaugas ir Tenerifėje lankiusis Agnė Penkauskaitė, kuri pasirūpino Lietuvių bendruomenės narių dantų švara, mums atsako į kai kuriuos klausimus, apie tai, kur nereiktų laukti ir kreiptis su vaikučiais skubiai pas gydytoją, net jei žiemojate ne Lietuvoje.

  • Mes klausėme, ar taisyti sugedusius pieninius dantukus, nes juk vistiek jie iškris.

Mindaugas ir Agnė sako: „Taip, nes negydyti pieniniai dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas.”

  • Ką daryti jei auga nuolatinis, o pieninis dar neiškritęs?

Mindaugas ir Agnė atsako: „Jei pieninis dantis paslankus, kliba, tada reiktų vaiką paskatinti jį išjudinti, jeigu pieninis dantis yra nepaslankus ir jo judinimas vaikui yra skausmingas, rekomenduojama apsilankyti pas odontologą ir išklausyti jo rekomendacijų.”

Mums taip buvo nutikę ir deja be Mindaugo pagalbos mes tąkart neišsivertėme.

Galimi pavojai sveikatai

Sakyčiau tokių saloje labai nedaug, jei būsite kaip įprastai atsargūs, saugūs ir atidūs.

Kažkokių labai pavojingų gyvūnų ar vabzdžių nėra. Saugokitės medūzų, kurių kartais išmeta srovės į krantą – tuomet ir gelbėtojai uždeda vėliavas, kad jos “atvyko”.

Maistas čia tikrai kokybiškas, pasikliaukite savo uosle ir skoniu. Negerkite ir nenaudokite vandens iš krano maisto gamyboje – pirkite didelius 8 L butelius.

Keliaudami į kalnus ar šiauriau pasiimkite šiltesnių drabužių, kad neperšaltumėte.

Kalima – smėlio audra nuo Afrikos dykumų. Vietininiai ir gyvenantys ilgiau stengiasi labai nekeisti savo dienotvarkės dėl smėlio audrų. Tačiau mažiau pratusiems, turintiems kvėpavimo ligų rekomenduojame vengti aktyvios veiklos lauke, būti daugiau uždarose patalpose arba keliauti į kalnus, kur kalima jaučiasi mažiau. Svarbu žinoti, jog dažnai su kalima dažnai atkeliauja ir tokie nemalonūs virusai, kaip roto, noro ar panašūs, kai kuriems žmonės skauda galvą.

Tačiau oras Tenerifėje daugiau mažiau geras visus metus, todėl kaip tik pastiprinsite savo sveikatą ir pasilepinsite šiluma, vandens pramogomis.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.