Malagoje su vaikais - Kelionės su vaikais
Malagoje su vaikais
Malagoje su vaikais

Malagoje su vaikais

„Kelionės su vaikais“ ir vienos iš įkūrėjų Jolitos šeima su Greta ir Oskaru kviečia jus atrasti Malagą – Ispanijos miestą, kuriame rasite viską, ko reikia šeimos su vaikais atostogoms. Čia rasite viską – nuo istorinių paminklų iki šiuolaikiškų pramogų parkų bei čia pat pėstute pasiekiamų paplūdimių.

Malaga, saulės ir kultūros lopšys, yra tobula vieta šeimos atostogoms. Įtraukite Malagą su vaikais į savo kelionių sąrašą ir patirkite, kaip išties gali atrodyti šiuolaikinės šeimos atostogos! Šiame straipsnyje mes pasidalinsime geriausiais patarimais ir Malagos gidu, ką Malagoje su vaikais aplankyti, kur pramogauti, kur pavalgyti ir kaip keliauti.

Malagoje su vaikais

Malagoje su vaikais

Ką aplankyti Malagoje su vaikais?

Mes buvome Malagoje savaitgalį keturias dienas, todėl suplanavome tam tikras veiklas iš anksto. Pirmiausiai norėjome vaikus supažindinti su Malagos istorija. Greta ir Oskaras kalba ispaniškai, todėl jiems Ispanijos miestai yra labai įdomūs. Su vaikais jau aplankėme visas Kanarų salas, net kelis kartus lankėmės Barselonoje.

Šįkart rinkomės Malagą neatsitiktinai – po vasarą aplankyto Maroko, vaikai tiesiog įsimylėjo arabiškąją kultūrą, todėl iškart balsavo šįkart lankyti Malagą. Malaga, vienas iš seniausių miestų Iberijos pusiasalyje, turi turtingą ir įvairiapusišką istoriją, kurioje ypač ryški jos arabiška dalis. Arabų įtaka Malagoje prasidėjo VIII amžiuje, kai musulmonai iš Šiaurės Afrikos užkariavo ir įsitvirtino Andalūzijoje, įskaitant Malagą. Šis laikotarpis, žinomas kaip Maurų okupacija, tęsėsi iki XV amžiaus pabaigos ir paliko gilų pėdsaką miesto architektūroje, kultūroje bei gyvenimo būde.

Malagos arabišką paveldą galima matyti įvairiose miesto vietose. Vienas iš ryškiausių pavyzdžių – įspūdinga Alcazaba tvirtovė, pastatyta maurų laikotarpiu ir laikoma viena iš geriausiai išlikusių tokių tvirtovių Ispanijoje. Šis architektūros šedevras yra ne tik istorinis paminklas, bet ir liudijimas apie išskirtinį maurų meistrų meistriškumą ir jų įtaką Malagos miesto išvaizdai.

Be Alcazabos, arabišką įtaką Malagoje galima pamatyti ir kitose srityse. Tai apima įvairius meninius ir kultūrinius aspektus, pvz., keramiką, tekstilės dirbinius, taip pat maisto kultūrą, kuriame atsispindi arabų virtuvės įtaka. Maurų palikimas Malagoje yra neatsiejama miesto istorijos dalis, teikianti jam unikalų ir žavingą charakterį, kuris traukia lankytojus iš viso pasaulio.

Muziejai Malagoje su vaikais

Malaga vadinama „muziejų miestu” ir ne veltui. Malagoje yra daugiau nei 30 muziejų, kurie yra išsidėstę per visą miestą. Malagos muziejai yra labai įvairūs – nuo Pablo Picasso gimtojo miesto meno galerijų iki modernaus meno centrų, technologijų ir transporto muziejų. Kiekvienas muziejus pasižymi unikaliais eksponatais ir temomis. Muziejai draugiški šeimoms su vaikais, net atrodytų labiau skirtas suaugusiems, vistiek stengiasi organizuoti įvairius užsiėmimus ir edukacijas vaikams.

Mums pavyko aplankyti vos kelis, tačiau jau nusprendėme, kad vien dėl muziejų verta grįžti į Malagą dar kartą. Dėl nepatogaus darbo laiko šįkart nespėjome aplankyti ir mūsų draugų Inetos šeimos rekomenduojamo Aeronautikos muziejaus.

Picasso muziejus

Malaga yra pasaulinio lygio menininko Pablo Picasso gimtasis miestas. Picasso Muziejus Malagoje yra vienas iš pagrindinių traukos centrų mieste, pabrėžiantis jo svarbą meno pasaulyje. Picasso Muziejus yra puiki vieta supažindinti vaikus su vieno garsiausių menininkų Pablo Picasso kūryba. Muziejus siūlo specialias edukacines programas vaikams, įtraukiančias įvairias menines veiklas ir mokymo metodus, leidžiančius vaikams ne tik pažinti, bet ir patirti meno kūrimo procesą.

Mums pasisekė, jog mums lankantis Malagoje Picasso muziejus šventė jubiliejų – spalio 27 d. Malagos Picasso muziejui sukako 20 metų. Ta proga muziejų mes lankėme nemokamai!

Tačiau įprastai lankantis, labai rekomenduojame įsigyti bilietus į Picasso muziejų iš anksto, nes tai vienas populiariausių muziejų Malagoje.

Malagoje su vaikais

Malagoje su vaikais

Malagos muziejus

Svarbiausias aspektas, jos visiems Europos Sąjungos gyventojams šis muziejus yra nemokamas! Labai patogu jį lankyti paskutinę dieną prieš išvykstant, jei turite su savimi bagažą. Muziejuje taip pat nemokamai galite saugiai pasidėti savo kuprines ir lagaminus į saugojimo spinteles ir vaikščioti po muziejų be papildomo svorio.

Malagos muziejus (Museo de Málaga) yra vienas iš svarbiausių kultūros taškų Malagoje, kuris suteikia lankytojams galimybę pažinti ir susipažinti su miesto bei regiono istorija ir kultūra. Šis muziejus yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių Andalūzijos regione.

Čia rasite kelis skyrius: archeologijos ir dailės.

Archeologijos skyrius Malagos muziejuje yra neįkainojamas lobynas, atskleidžiantis regiono praeitį. Čia eksponuojami radiniai, kurie datuojami nuo priešistorinių laikų iki Maurų okupacijos pabaigos. Eksponatai apima romėniškus mozaikas, maurų keramiką, ir kitus artefaktus, kurie leidžia lankytojams giliau pažinti regiono istorinę ir kultūrinę raidą.

Dailės skyriuje lankytojai gali pamatyti įvairių amžių ir stilių tapybos ir skulptūros darbus. Šis skyrius apima darbus nuo Renesanso iki šiuolaikinio meno, suteikdamas įžvalgų į Ispanijos ir Europos meninę raidą. Čia eksponuojami kūriniai yra puikus pavyzdys Ispanijos dailės istorijos įvairovės ir gilumos.

Malagos muziejus įsikūręs įspūdingame pastate, kuris savaime yra architektūrinis objektas. Pastatas buvo atnaujintas ir pritaikytas muziejui, bet išsaugojo savo istorinę vertę ir žavesį. Malagos muziejus taip pat siūlo įvairias edukacines programas ir ekskursijas, kurios yra pritaikytos įvairaus amžiaus lankytojams. Tai suteikia galimybę vaikams ir suaugusiems giliau pažinti ir išmokti apie istoriją ir meną interaktyviu būdu.

Pramogos Malagoje su vaikais

OXO Video žaidimų muziejus

Nors tai muziejus, tačiau mes drąsiai tai vadiname pramoga su šiek tiek didesniais vaikais (maždaug nuo 6 metų), nes muziejus interaktyvus ir Jūs ir Jūsų vaikai galite ne tik apžiūrėti eksponatus, bet ir juos išbandyti – tai reiškia neribotą 2-3 valandų žaidimą su įvairiais video žaidimais, žaidimų aparatais ir netgi išbandyti virtualius akinius.

Muziejus, skirtas vaizdo žaidimų istorijai. Trys aukštai: vaizdo žaidimų praeitis, dabartis ir ateitis. O ekskursija pradedama 3D kambaryje – daug nepasakosime, reko

Apsilankymo pabaigai OXO siūlo terasą – ant stogo įrengtą restoraną, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas. Mes nebandėme šio restorano maisto, tačiau pasirinkimas tikrai didelis – yra picų, burgerių, salotų.

Galite įsigyti bilietus į OXO video žaidimų muziejų iš anksto.

Miesto parkai ir žaidimų aikštelės

Miesto parkai Malagoje yra labai svarbi miesto dalis. Juose lankosi tiek vietiniai, tiek turistai.  Praktiškai visuose ar šalia rasite ir vaikų žaidimų aikšteles.

Parque de Málaga (Malagos Centrinis Parkas)

Parque de Málaga, taip pat žinomas kaip El Parque, yra vienas iš pagrindinių miesto parkų, esantis pačiame miesto centre. Čia galite pasivaikščioti medžių pavėsyje, pasigrožėti fontanais ir pamaitinti laukinėmis jau tapusias papūgas.

Jardín Botánico-Histórico La Concepción

Jardín Botánico-Histórico La Concepción yra istorinis botanikos sodas, esantis šiek tiek toliau nuo miesto centro. Tai vienas iš svarbiausių subtropinių sodų Europoje, kuriame galima pamatyti įvairias augalų rūšis iš viso pasaulio. Šis parkas siūlo įvairius edukacinius turus ir veiklas, kurios yra puikiai pritaikytos vaikams.

Paseo del Parque

Paseo del Parque yra populiarus pasivaikščiojimo takas Malagos centre, esantis šalia El Parque. Tai puiki vieta pasivaikščioti su vaikais, čia taip pat yra keletas kavinių ir užkandinių, kur galima pailsėti ir paragauti vietinių skanėstų.

Paplūdimiai Malagoje su vaikais

La Malagueta paplūdimys

La Malagueta – tai populiariausias paplūdimys Malagoje, esantis vos už kelių minučių kelio nuo miesto centro. Šis paplūdimys yra labai patogus šeimoms, nes čia yra visos būtinos patogumai: įrangos nuomos punktai, dušai, tualetai ir gelbėjimo postai. Dar Malaguete garsėja „čiringitomis”, kur jau nenaudojamose valtelėse kepama žuvis ir jūrų gėrybės. Būtinai išbandykite!

El Palo paplūdimys

El Palo yra dar vienas puikus pasirinkimas šeimoms. Šis paplūdimys yra šiek tiek toliau nuo miesto centro, bet siūlo ramesnę aplinką ir mažiau žmonių. Tai idealus pasirinkimas šeimoms, norinčioms atsipalaiduoti ir mėgautis saule bei jūra.

Pedregalejo paplūdimys

Pedregalejo, žinomas dėl savo žvejybos kaimelio atmosferos, taip pat yra populiarus tarp šeimų. Čia galite ne tik mėgautis paplūdimio malonumais, bet ir paragauti vietinių jūros gėrybių iš artimųjų restoranų. Pedregalejo paplūdimys yra puikus pasirinkimas norintiems patirti vietinę kultūrą ir mėgautis ramia aplinka.

Ekskursijos ir pasivaikščiojimas po Malagą su vaikais

Ekskursijos po miestą su vaikais

Mes seniai jau norėjome išbandyti su vaikais mūsų su vyru pamėgtą būdą pažinti miestus – free walking tour. Tai ekskursija, kurią užsakyti nekainuoja nieko, nėra jokio išankstinio mokėjimo, o po ekskursijos palieki gidui tiek, kiek tau atrodo buvo verta ekskursija – savo nuožiūra.

Mes užsisakėme dvi ekskursijas – viena po Alcazaba pilį, o kitą istorinę po Malagos miestą. Šįkart ekskursijas užsakėme ispanų kalba, nes vaikams paprasčiau suprasti nei angliškai. Tačiau rinktis galima iš daugybės kalbų.

Kuo dar šios ekskursijos mums patinka? Žinoma, viskas labai priklauso nuo gido, tačiau ekskursijų metu dažnai gauname ne tik pagrindinę informaciją apie lankomą miestą ar vietą, bet ir patarimus ir tipsus, ką aplankyti, kada galima aplankyti kokį muziejų nemokamai, ką ir kur skaniai valgyti ir kitų naudingų patarimų. Trunka jos labai tinkamą laiką su vaikais – pusantros valandos. Dešimtmetė Greta puikiaisiai išlaikė dėmesį ir atidžiai klausėsi gido, na o aštuometis Oskaras kartais nukrypdavo nuo grupės pasidairyti aplink ar susirasdavo kitokios veiklos.

Kaip rasti šias ekskursijas? Tiesiog įveskite į GOOGLE „free walking tour Malaga” (šias ekskursijas jau esame bandę ir Sevilijoje, ir Valensijoje, ir šiaurės Ispanijos miestuose – Bilbao, San Sebastiane). Ir išsirinkite iš daugybės pasiūlymų sau labiausiai patinkančią ir tinkančią – pagal laiką, dieną, eskursijos pobūdį. Esame išbandę ir GuruWalk, ir Civitatis, ir Freetour, ir daugybę kitų.

Malagos centras ir daugybė parduotuvėlių

Malagos miesto centras yra gyvas ir spalvingas, siūlantis gausybę lankytinų vietų ir unikalių parduotuvių. Vaikščiodami po senamiestį, galite atrasti ne tik istorines vietas, bet ir vietinių amatininkų darbus, tradicinį maistą ir originalias dovanas.

Calle Larios – pagrindinė pėsčiųjų gatvė Malagos centre, pilna įvairių parduotuvių, kavinių ir restoranų. Tai puikus pasirinkimas norint pajusti miesto pulsą, apsipirkti ir paragauti vietinių skanėstų.

Plaza de la Merced – miesto aikštė, kurioje yra įvairių kavinių, restoranų ir menininkų darbų. Čia taip pat yra Pablo Picasso gimimo namai, kurie dabar veikia kaip muziejus.

Calle Granada siūlo įdomių parduotuvių, barų ir restoranų. Čia taip pat yra keletas meninių galerijų ir originalių parduotuvėlių.

Būtinai užsukite į vietinių parduotuvėles, knygynus – kas mums labai įsiminė, kad kiekviena iš jų turi savitą interjerą, daugybę detalių, įdomiausių prekių ir produktų.

Turgus ir Medina

Malagos turgus ir Medina yra vieni iš svarbiausių miesto kultūrinių ir prekybinių centrų, kurie atspindi autentišką Andalūzijos kultūrą ir istoriją.

Atarazanas Turgus (Mercado de Atarazanas) – istorinis paveldas. Pastatas, kuriame įsikūręs turgus, buvo pastatytas ant buvusios maurų laikų laivų dirbtuvių vietos. Čia galima rasti šviežiausius produktus – nuo jūros gėrybių iki vietinių vaisių ir daržovių. Turguje taip pat yra įvairių užkandžių barų, kur galite paragauti tradicinių Ispanijos užkandžių, tokių kaip tapas.

Medina – tai Malagos istorinė širdis. Senamiesčio gatvės ir pastatai yra puikus Andalūzijos architektūros pavyzdys. Mažos, jaukios kavinės ir barai, kur galima paragauti vietinio vyno ir tapas. Amatų dirbtuvės ir parduotuvės, siūlančios rankų darbo suvenyrus, keramiką ir tekstilės dirbinius.

Dėmesio verta Malagos Katedra – vienas iš miesto simbolių. Šis įspūdingas pastatas, žinomas kaip „La Manquita“ dėl savo nebaigtos pietinės bokšto dalies. Katedra yra unikalus architektūros stilių mišinys, daugiausiai įkvėpta Renesanso ir Baroko stilių. Katedros vienas iš charakteringų bruožų yra nebaigtas bokštas, dėl ko ji gavo pravardę „La Manquita“, reiškiančią „mažoji vienarankė“.

Galite užsisakyti ir labai nebrangų turą, kur gidas Jums papasakos daug įdomių faktų apie šias vietas.

Promenada

Malagos promenada, žinoma kaip Paseo del Parque, yra vienas iš pagrindinių traukos centrų. Einant palei pakrantę, atsidursite Muelle Uno – tai prekybos ir pramogų kompleksas Malagos uoste. Čia galite apsipirkti, paragauti vietinių ir tarptautinių patiekalų arba tiesiog mėgautis vaizdu į jūrą. Be to, čia yra šiuolaikinio meno muziejus – Pompidou centro padalinys.

Gražiausios pilys

Alcazaba

Alcazaba yra vienas iš geriausiai išlikusių maurų laikotarpio fortifikacijų Ispanijoje. Statyta VIII–XI amžiuje, ši tvirtovė yra puikus islamo architektūros pavyzdys, su sudėtingais skliautais, arkadomis ir išpuoselėtais sodais.

Lankytojai gali pasigrožėti įspūdingais vaizdais į Malagos miestą ir Viduržemio jūrą, tyrinėti senovės sienas ir gynybinius bokštus.

Mes lankėmės su free walking tour gidu, tačiau galite apsilankyti ir užsakydami labai nebrangų turą su gidu.

Svarbu! Mes Jums išduosime paslaptį, jog sekmadienį po 14 val. įėjimas į pilį nemokamas.

Gibralfaro Pilis (Castillo de Gibralfaro)

Gibralfaro pilis, esanti ant to paties pavadinimo kalno, yra tiesiogiai susijusi su Alcazaba tvirtovė. Ši XIV amžiaus pilis pasižymi įspūdingais gynybiniais sienų kompleksais ir bokštais.

Iš pilies atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Malagą ir jos pakrantę.

Kur ir ką valgyti Malagoje?

Malaga, esanti Andalūzijos regione, garsėja savo skanių ir autentiškų patiekalų įvairove. Nuo tradicinių tapas barų iki šiuolaikinių restoranų.

Tapas barai – būnant Ispanijoje ir ypač Malagoje tapas yra būtinas paragauti patiekalas. Tai maži užkandžiai, kurie gali būti tiekami su įvairiais pagrindais: mėsa, žuvimi, daržovėmis ar netgi sūriu. Aplankykite vietinius tapas barus, ypač senamiestyje ir aplink Atarazanas turgų. Čia galite rasti tiek tradicinius, tiek šiuolaikiškus tapas variantus.

Churros su šokoladu – nors mums churros nėra jokia naujiena, nes mėgaujamės jomis Kanaruose, tačiau Malaga irgi giriasi, kad čia churros su šokoladu ypač skanios.

Gidas labai rekomendavo pabandyti vietinį sumuštinį – burgerį, būtnai paragauti espeto (ant iešmo keptos žuvies).

Mūsų atrastos vietos ir rekomendacijos

Pusryčių vietos

Mes labai mėgstame sočius, bet neapsunkinančius pusryčius, kurie mums suteikia energijos ilgiems pasivaikščiojimams ir miesto tyrinėjimui. Mūsų pamėgtus ACAI pusryčius išbandėme su vaikais ir Malagoje.

Acai uogos, kilusios iš Pietų Amerikos. Acai dubenėlius galima pagardinti įvairiausiais ingredientais, pavyzdžiui, šviežiais vaisiais, riešutais, sėklomis ir natūraliu saldikliu, todėl kiekvieną rytą galite turėti skirtingą ir gardų patiekalą.

ACAI NATURA ir OAKBERRY – šias išbandėme Malagos centre. Mums labiau patiko ACAI NATURA – jaukesnė kavinukė, kurioje galime jaukiai suvalgyti pusryčius, o ir kaina mažesnė. Tiesa OAKBERRY nors ir brangesnis neriboja priedų skaičiaus.

Vieną rytą mes nusižengėme savo pusryčių taisyklės ir užsukome į nerealią blyninę La Desayuneria, kur pavalgėme ne tik vėlyvus pusryčius, bet ir pietus vienu metu. Tiek visko buvo gausiai. Drąsiai dalinkitės, nes jei užsakysite porcijas kiekvienam atskirai, greičiausiai taip ir neįveiksite jų. Beje tai tinklinis restoranas, bet mes ėjome į šalia turgaus esantį, kad sočiai pavalgę galėtume klajoti Medinos gatvelėmis.

Jūros gėrybės

Malaga yra garsi savo šviežiomis jūros gėrybėmis. Paragaukite vietinio „espeto” (ant iešmo keptos žuvies), šviežių austrių ar kalmarų. Uostas ir El Palo rajonas siūlo puikių jūros gėrybių restoranų.

Mes labai rekomenduojame espetas ragauti Malagueta esančiose čiringitose – vietiniuose paplūdimio restoranėliuose.

Kur ir ką valgyti Malagoje?

Kur ir ką valgyti Malagoje?

Lotynų Amerikos virtuvė

Visi žinote, jog Tenerifėje mes dažnai išbandome naujus restoranus, o vienas iš mūsų atradimų yra Peru virtuvė. Todėl ir Malagoje nepraleidome progos išbandyti Peru virtuvę. Išbandėme du.

Pirmasis į kurį nuėjome ir kuris turi net kelias lokacijas Malagoje buvo La Barra Inka. Ragavome sevičės rinkinį, vaikai valgė antieną ir makaronus su jautiena. Patiko ir desertai. Rekomenduojame.

Na, o didžiausią įpūdį paliko Lotynų Amerikos patiekalus tiekiantis restoranas ANDINO, tai turbūt vienas geriausių pietų Amerikos virtuvės restoranų, kokius teko lankyti, o ir patiekalai ne tik Peru virtuvės, bet ir Kolumbijos, Čilės. Ragavome ir sevičės, ir makaronus, ir įdarytą avokadą, ir desertus. Viskas patiko nerealiai!

Kur nakvoti Malagoje?

Nuo prabangių viešbučių iki jaukių butų ir hostelių, kiekvienas ras sau tinkamą vietą.

Miesto centras – norintiems būti arti pagrindinių lankytinų vietų ir mėgstantiems miesto gyvenimą. Čia rasite daugybę viešbučių ir apartamentų, esančių netoli pagrindinių atrakcijų, pavyzdžiui, Alcazabos, Picasso muziejaus ir Malagos katedros.

La Malagueta rajonas – puikiai tinka tiems, kurie nori būti arti paplūdimio ir tuo pačiu mėgautis miesto patogumais. Šis rajonas siūlo daugybę viešbučių ir apartamentų su vaizdu į jūrą, taip pat lengvą prieigą prie populiarių paplūdimių ir uosto zonos.

Soho rajonas – puikiai tinka meno ir šiuolaikinės kultūros mėgėjams. Soho yra žinomas dėl savo meno galerijų, šiuolaikinės kultūros ir hipsteriškos atmosferos. Čia rasite stilingų viešbučių ir butų.

Mūsų patarimas – atidžiai skaitykite atsiliepimus. Tai mums pagelbėjo ir itin pasiteisino šįkart. Gyvenome butuke visai centre, tačiau vos 3-4 minutės pėstute nuo aktyviausių gatvių – taip viskas buvo šalia, tačiau naktį turėjome gana ramų poilsį.

 

Praktiniai patarimai

Kada keliavome Malagoje su vaikais  ir kada rekomenduojame keliauti?

Greta ir Oskaras Malagoje buvo spalio pabaigoje ir tai buvo pats geriausias sprendimas keliauti tokiu metu.

Malaga, dėl savo malonaus Viduržemio jūros klimato, yra patraukli kelionių kryptis beveik visus metų laikus. Tačiau renkantis laiką kelionei su vaikais, svarbu atsižvelgti į kelias pagrindines aplinkybes: orą, turistų srautus ir kultūrinius renginius.

Rugsėjis ir spalis Malagoje yra laikomi idealiais mėnesiais šeimoms, ieškančioms ramesnės atmosferos. Temperatūra šiuo metu yra maloni, svyruodama apie 20-25 laipsnius Celsijaus. Mažiau turistų reiškia, kad galėsite ramesne aplinka mėgautis miesto lankytinomis vietomis. Ruduo taip pat yra puikus laikas aplankyti muziejus ir dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose.

Nors žiema Malagoje nėra itin šilta, jei ieškote gerų orų ne tik pakeliauti, bet ir pasimėgauti saulės ir jūros malonumais, tačiau jei norite pažinti miestą, jo kultūrą – tai taip pat tinkamas laikas.  Temperatūra žiemą svyruoja nuo 12 iki 18 laipsnių Celsijaus. Kalėdų laikotarpis mieste yra ypatingai žavus su įspūdingais šviesų ir papuošimų dekoracijomis, kurios jau mums lankantis buvo ruošiamos.

Pavasaris Malagoje prasideda nuo kovo ir tęsiasi iki gegužės. Šiuo metu oras yra švelnus, su vidutinėmis temperatūromis nuo 18 iki 25 laipsnių Celsijaus. Tai puikus metas aplankyti Malagą su vaikais, nes miestas dar nėra perpildytas turistų, o gamta prabunda ir žydi. Vaikus ypatingai sužavės gausybė parkų ir sodų mieste.

Nuo birželio iki rugpjūčio Malagoje daugiausiai turistų. Vasaros mėnesiai yra karšti, su temperatūromis, kartais perkopiančiomis 30 laipsnių Celsijaus ribą. Šis laikotarpis yra idealus mėgstantiems saulę ir paplūdimius. Tačiau verta atsiminti, kad tai yra turistinis sezonas, todėl rekomenduojame iš anksto planuotis apgyvendinimą ir lankytinas vietas.

Transportas

Važiuoti iš orouosto patogiausia ir pigiausia traukiniu. Mieste tikrai galite visas lankytinas vietas pasiekti pėstute. Mums Malaga todėl ir patiko, kad tai labai kompaktiškas miestas.

Jei patinka HOP IN HOP OFF ekskursijos, o Malagoje dar ir plaukiantis autobusas – įsigykite specialią kortelę kartu su įėjimais į muziejus. Kortelė transportui ir muziejams.

Grynieji ir mokėjimas kortele

Restoranai, viešbučiai priima mokėjimus kortele. Kelionėse mes naudojame myTU mokėjimo kortelę, nes:

  • Galime išsiimti iki 200 eur nemokamai. Grynųjų mums prireikė free walking turuose.
  • Naudojame kortelę atsiskaitymams internetu, t.y. įsigyjant bilietus į pramogas, muziejus, užsakant ekskursijas.
  • Nuo 7 metų amžiaus vaikams galima atidaryti nemokamą sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu. Mūsų vaikai turi myTU korteles, kas labai patogu – visada pervedame vaikams atostogoms skirtą sumą, kurią jie gali naudoti savo nuožiūra.
  • Jei mokėjimo kortelė buvo pamesta arba pavogta, galime ją iškart užrakinti savo programėlėje ir užsisakyti naują.
  • Galime bet kada įjungti / išjungti bekontakčius mokėjimus, grynųjų pinigų išėmimą iš bankomatų ir mokėjimus internetu.
  • Galime bet kada pakeisti savo kortelės atsiskaitymo limitą.

Kiti patarimai

Aktyviam miesto pažinimui labai svarbu, kad būtų kur pasidėti bagažą. Mes atkreipėme dėmesį jog mieste daug saugojimo kamerų.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Ekskursijos Malagoje, ką pamatyti Malagoje, Ką valgyti Malaggoje, Ką veikti Malagoje su vaikais, Kelionė į Malagą, kelionės su vaikais, Kelionės su vaikais keliauja į Malagą, Kur valgyti Malagoje, lankytinos vietos Malagoje, Malaga rudenį, Malaga su vaikais, Malaga su vyresniais vaikais, Malagoje su vaikais, Pramogos Malagoje, Restoranai Malagoje