Lumina parkas Alisa stebuklų sode - Kelionės su vaikais
Lumina parkas Alisa stebuklų sode
Šviesų parkai Lietuvoje 2023 m.

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

VU Botanikos sode spalio 20 d. atsidarė šviesų ir instaliacijų parkas „Lumina“. Šiais metais lankytojai kviečiami atrasti magišką ir kerintį L. Carrollo „Alisos stebuklų šalyje“ motyvais sukurtą šviesų instaliacijų parką. Ekspozicijoje – originalūs Lietuvos ir Lenkijos menininkų sukurti darbai. „Lumina“ parkas VU Botanikos sode veiks jau antrąjį sezoną.

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

Šaltuoju rudens ir žiemos sezonu VU Botanikos sodo lankytojų lauks ne tik naujoji teminė istorija „Alisa stebuklų sode“, naujos šviesų instaliacijos, bet ir pasikeitęs „Lumina“ parko VU Botanikos sode takas. „Lumina“ parko lankytojai patirs galybę naujų įspūdžių, atras naujas ir galbūt nematytas sodo erdves, o jau matytas išvys kitoje aplinkoje. Lumina parkas Alisa stebuklų sode yra ta vieta, kurią tikrai turite aplankyti su vaikais šį rudenį.

Lankytojams bus pristatomos net keturių menininkų šviesų instaliacijos: lietuvių autorių Agnės Kišonaitės „Češyro katinas“ ir Kotrynos Čalkaitės „Plantae magica“ bei lenkų menininko Jarosławo Koziaros „Tulpės“.

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

„Rudenį ir žiemą visiems norisi daugiau šilumos ir jaukumo, tad šiais metais kviečiame pasivaikščioti ir pasisemti įspūdžių apsilankant naujoje „Lumina“ parko šviesų bei garsų instaliacijoje „Alisa stebuklų sode“. Džiaugiamės, kad lankytojai išvys įspūdingas lietuvių ir lenkų kūrėjų šviesų instaliacijas. VU Botanikos sodas lankytojams lieka atviras visus metus, o tamsiuoju paros metu – jau nuo spalio 20 dienos – atversime vartus į šviesų instaliacijas „Alisa stebuklų sode““, – sako VU Botanikos sodo direktorius Audrius Skridaila.

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

Praktiniai patarimai lankantis Alisa stebuklų sode

„Tikime, kad į VU Botanikos sodą sugrįžtantis šviesų instaliacijų parkas ir vėl taps sostinės gyventojų bei miesto svečių traukos vieta. Pirmasis „Lumina“ parko sezonas parodė, kad nesuklydome pasiūlę tokią pramogą. Džiaugiamės, kad šiais metais į VU Botanikos sodą sugrįžtantis „Lumina“ parkas vėl suteiks progą lankytojams tamsius rudens ir žiemos vakarus praleisti šviesų, garsų ir magijos kupiname renginyje – pasivaikščioti „Alisos stebuklų sode“. Kaip ir praėjusiais metais, lankytojams pristatysime ne tik temines šviesų instaliacijas, bet ir menininkų kūrinius, kurie neabejotinai papuoš sodą“, – sako Jan Szagdaj, „Lumina“ parko Lenkijoje vadovas.

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

Lumina parkas Alisa stebuklų sode

Kaip ir praėjusiais metais, lankytojai, keliaudami VU Botanikos sode įsikūrusio parko taku, galės stabtelėti ir įsigyti užkandžių, karštų ir gaiviųjų gėrimų. Taip pat bus galima įsigyti „Lumina“ parko atvirukų. Projekto organizatoriai bendradarbiauja su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir dalį pelno nuo parduotų atvirukų skirs LRK organizacijai.

„Lumina“ parkai veikia keturiuose Lenkijos miestuose – Vroclave, Poznanėje, Liubline ir Bydgoščiuje. Šiais metais „Lumina“ šviesų instaliacijų parkai įsikurs net penkiuose Europos miestuose už Lenkijos ribų: Vilniuje, Budapešte, Prahoje, Sofijoje ir Roterdame.

Šviesos parkai Lietuvoje 2023 m.

Šviesos parkai Lietuvoje 2023 m.

Bilietus galiet įsigyti Lumina park internetinėje svetainėje.

Apie Lumina parką Pilių parkai, vekiatį Vilniuje Kalnų parke skaitykite straipsnyje Lumina park Vilnius Kalnų parke.

Visus Lietuvoje 2023 m. vykstančius šviesos ir šviesų parkus galite rasti straipsnyje Šviesų parkai Lietuvoje.
Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Alisa stebuklų sode, Lumina park, Lumina Parkas Botanikos sode, Lumina parkas Vilniuje, šviečiantis parkas, šviečiantys parkai, šviesos festivalis, šviesos parkai, šviesos parkas, šviesų festivalis, šviesų parkai, Šviesų parkai 2023, Šviesų parkai Lietuvoje, šviesų parkas, žibintų parkai, žibintų parkas