Lietuvos miestų eglučių įžiebimas - 2023 metais Kelionės su vaikais
Lietuvos miestų eglučių įžiebimas
Lietuvos miestų eglučių įžiebimas
2023-11-30

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas

Iki Kalėdų liko jau mažiau nei mėnuo, o norint jį praleisti džiūgaus laukimo atmosferoje siūlome išsiruošti visa šeima į Kalėdų eglės įžiebimą! Ir neapsiribokite tik savo miestu – vykite į artimiausius ir tolimiausius šalies miestus, pamatykite kuo daugiau Lietuvos kalėdinių miestelių, o adventas taps džiaugsmingas kaip niekad!

Pristatome kalendorių ir išsamų gidą „Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023”, kurio dėka nepražiopsosite jokios šventės! Tai Jūsų Kalėdinis gidas, kokias eglutes aplankyti šiemet Lietuvoje. Nepamirškite paskaityti ir straipsnio Kalėdiniai miesteliai ir renginiai Lietuvoje 2023-aisiais!

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023

Štai ir prasideda laikas, kai vaikai iš advento kalendorių pradeda lupti šokoladukus, dienos bėga šviesos greičiu, o gražiosiomis eglėmis puošiasi ne tik namai, bet ir miestų aikštės. Nors Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023 metais tik prasideda, tačiau Kaunas pasipuošė pirmasis ir pristatė šiemet plunksnuotąją eglutę. Aplink ją išsidėstęs kalėdinis miestelis vilioja pasivaišinti karštais gėrimais ir skanėstais, o aktyvūs ir smalsūs vaikai galės dalyvauti įdomiose dirbtuvėse. Vis dėlto daugiausia veiklos vaikams Kaunas žada tris dienas iki Kalėdų – prie eglės mažieji galės patys išsikepti skanumynų, sukurti savo angeliuką ir apsilankyti Kalėdų pašte.

O kuo gi šiemet nustebins kiti šalies miestai ir kada ten vyks įdomiausi renginiai?

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023 – kalendorius ir gidas

Gruodžio 1 d.: Vilnius, Panevėžys, Alytus, Palanga, Jonava, Gargždai, Mažeikiai, Anykščiai, Šilutė, Šalčininkai

Gruodžio 2 d.: Klaipėda, Šiauliai, Utena, Marijampolė, Druskininkai, Birštonas ir Zarasai

Gruodžio 6 d.: Telšiai ir Preila

Gruodžio 7 d.: Nida

Gruodžio 8 d.: Juodkrantė, Pasvalys, Biržai ir Molėtai

Gruodžio 9 d.: Ignalina, Kėdainiai ir Ukmergė

Vilnius

Miestiečiai šnabžda, kad Vilnius berods nusprendė šiemet grįžti prie ištakų ir po daugelio metų Katedros aikštėje įžiebti tikrą eglę. Gruodžio 1 dieną, nuo 19.30 val., belaukiant svarbiausio vakaro reginio, scenoje Katedros aikštėje vyks šventinis koncertas. 

Mažųjų vilniečių ir miesto svečių džiaugsmui į šventinio Vilniaus senamiesčio gatves gruodžio 1 d. po pietų išriedės – Kalėdų Traukinukas, kuris smagiai pasivažinėti ir pasidairyti po šventinę sostinę kvies iki 2024 m. sausio 7 d. (imtinai). Į traukinuką įsėsti galima bus jo pagrindinėje stotelėje – šalia Katedros aikštės, Šventaragio g. 2 (greta VRM pastato).

Neatskiriama „Kalėdų sostinėje“ tradicija – išskirtine šventine nuotaika garsėjantis Kalėdų Miestelis šiais metais lankytojų lauks Katedros aikštėje nuo 2023 m. gruodžio 1 d. iki 2024 m. sausio 1 d. (imtinai).

Viena šauniausių sostinės vietų šeimet – Valdovų rūmų kiemas, kuriame bus įrengta šventinė čiuožykla po atviru dangumi. O vakarais Valdovų rūmų Didžiajame kieme atgims didžiojo kunigaikščio Gedimino sapno istorija ir Geležinio Vilko legenda – muzikos, šviesos ir video projekcijų šou „Legenda. Vilniaus sapnas“. Mažųjų čia lauks ir ypatinga staigmena – priešais Valdovų rūmus įsikurs Kalėdų Senelio rezidencija, kuri pravers vartus į magišką ir užburiantį pasakų pasaulį.

O gruodžio 2 d., šeštadienį, nuo 12.00 val. vilniečius ir miesto svečius vėl geriems darbams Vilniaus rotušėje burs 21-oji Tarptautinė Kalėdų Labdaros Mugė.

Jei ieškote išskirtinių dovanų savo artimiesiems, užsukite ir į tradicinį jau Kalėdinį dizaino skverą. Gruodžio 13–17 d. Vinco Kudirkos aikštėje įkurtame skvere apie 50 Lietuvos kūrėjų, menininkų ir dizainerių pristatys savo naujausius gaminius ir išskirtinių dovanų asortimentą.

Vilniaus eglutės įžiebimas 2022

Vilniaus eglutės įžiebimas 2022

Panevėžys

Gruodžio 1 dieną, 18 val. šventinio laikotarpio pradžią paskelbs ir Panevėžys – Laisvės aikštėje bus įžiebta miesto kalėdinė eglė. Po kelerių metų pertraukos miesto centre sužibės 13 metrų aukščio natūrali žaliaskarė.

Teatro „Menas“ organizuojamą Kalėdų eglės įžiebimo renginį ves ir koncertuos charizmatiškasis  Vidas Bareikis, scenoje taip pat pasirodys bei šventinę nuotaką kurs šokio ir gimnastikos studija „Academia“. Žinoma, mažieji sulauks ir Kalėdų Senelio.

Kitose miesto viešose erdvėse šventinę nuotaiką taip pat kurs skambantys papuošimų elementai. Laisvės aikštės fontane bus galima pasigrožėti balerinų snaigių šokiu bei akomponuoti joms fortepijonu. Senvagėje miesto gyventojus pasitiks natų arka, kviesianti nusifotografuoti ir pasidalinti šventiniais linkėjimais su artimaisiais. Nepriklausomybės aikštėje bus įkurtas jaukus natūralių eglučių parkas. Ši šventinė oazė miesto centre kvies pasinerti į užburiantį Kalėdų pasakos pasaulį.

Alytus

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė šiais metais alytiškius į Rotušės aikštę pakvies pirmąją kalendorinę žiemos dieną – gruodžio 1-ąją 18.00 val. Alytiškių lauks ne tik įspūdingas ledo ir ugnies šou, mažųjų alytiškių mylimas Kalėdų senelis, bet ir šventinis koncertas, kurio metu išvysite atlikėjos Liepos Mondeikaitės pasirodymą. 

Puikią nuotaiką kurs ir alytiškius džiugins Alytaus jaunimo centro vokalistų Vakarės Jarmalavičiūtės ir Darvino Tamulyno, Alytaus kultūros centro kamerinio choro ,,Varsa“ bei Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos ,,Vaja“ atliekami kūriniai. 

Šventę vainikuos svarbiausias akcentas – Kalėdų eglutės įžiebimas su finaliniu šventinių ugnies kibirkščių šou. 

Šventės dieną alytiškiai galės apsilankyti prekybininkų kalėdinėje mugėje, kuri nusidrieks nuo Rotušės aikštės iki Laisvės angelo.

Beje, alytiškiai džiaugsis net dviem kalėdinėmis eglutėmis! Norint tvariai panaudoti turimus išteklius, nuspręsta turimą eglutės karkasą, naudotą ankstesniais metais, papuošti Naujojoje gatvėje esančioje žiedinėje sankryžoje ir taip miestiečius nudžiuginti dviem eglutėmis. 

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas. Alytus

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas. Alytus

Palanga

Gruodžio 1 dieną visiems kartu įžiebti pagrindinį kurorto Kalėdų simbolį kvies ne tik smagi programa, bet ir paslaptinga Kalėdų eglė – pagrindinės kurorto šventinės puošmenos meninė idėja iki šiol laikoma itin didelėje paslaptyje.

Visą gruodį kurortas kvies į smagias edukacijas, vyksiančias įvairiose kultūrinėse erdvėse – Kurhauze, Palangos burmistro Jono Šliūpo, Gintaro, Kurorto muziejuose ir kitur. Norintieji išbandys vaško žvakių liejimą, susipažins su atvirukų gamybos subtilybėmis, pasigamins šiaudinių žaisliukų, Kūčių bei kalėdinio stalo dekoracijų. 

Filmų mėgėjus į Kurhauzą kvies kalėdinis kinas, kurorto kultūros erdvės žavės meno parodomis, o mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai gruodžio 10 d. ir 17 d. laukiami Kalėdų senelio rezidencijoje miesto baseine. Visą gruodį Kalėdų senelį su palyda bus galima sutikti ir pačiose netikėčiausiose kurorto vietose.

Palangoje žiemos švenčių laikotarpiu ne tik pakvips imbieriniais meduoliais ir aromatinga arbata, bet ir skambės jauki šventinė muzika. Gruodžio 3 d. į koncertą „Advento šviesoje“ pakvies Palangos kurorto muziejus, gruodžio 16 d. Kurhauzas – į koncertą „Mažasis princas“. Muzika čia skambės ir gruodžio 21 d. – klausytojų lauks muzikinis vakaras „Žiemos susitikimai“, o Palangos miesto viešosios bibliotekos erdves gruodžio 20 d. užlies „Kalėdinės klasikos“ melodijos.

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023 metais. Palanga

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023 metais. Palanga

Jonava

Nuo pat ryto miestiečiai bus laukiami Krašto muziejuje ir Turizmo informacijos centre, kur veiks pats tikriausias Kalėdinis paštas, edukacinės parodos skirtos angelams ir veltinio tradicijai.

Nuo 15 val. laukia ypatinga dovana – keliones po Kalėdinių eglučių miestelį „Auksinė giria“ pradės vaikų pamėgtas kalėdinis traukinukas, kuris dirbs iki pat vakaro – 20 valandos.

16.00 – 17.30 val. muziejus kvies į kūrybines dirbtuves „Bičių vaško eglutės žaisliuko liejimas“, kurioms iš anksto registruotis nereikia – bus galima užsukti keliaujant į eglės įžiebimo šventę.

Taip pat bus parengtas šventinis maršrutas žygiams po kalėdiniam laikotarpiui pasipuošusią Jonavą, kurį jonaviečiai ir miesto svečiai galės išmėginti bet kuriuo patogiu metu.

Vakare visi kviečiami į šventę Sąjūdžio aikštėje, kuri prasidės 17.30 val. Čia žiūrovų lauks muzikinė miško istorija apie stebuklingą gilę, kurioje pasirodys vaikų popgrupė „Natukai“, šokių grupė „Contempo“, šokių namų „Melgė“ balerinos ir atlikėja Elvija Zvicevičiūtė. Į šventę atkeliavus Žibinčiui ir Kalėdų Seneliui bus įžiebta pagrindinė Jonavos miesto eglė ir miesto bei rajono organizacijų sukurtas kalėdinių eglučių miestelis. Šventės nuotaiką kurs muzikiniai fejerverkai ir šių metų Eurovizijos dalyvės Monikos Linkytės atliekamos dainos. 

Kalėdų eglutės įžiebimas Jonavoje

Kalėdų eglutės įžiebimas Jonavoje

Gargždai

Jau gruodžio 2 dieną 18 valandą Gargždų miesto eglutės įžiebimo šventė „Mielas Kalėdų Seneli…“. Jei ir jums smalsu, kuo baigėsi šis laiškas, atvykite į Gargždų miesto eglutės įžiebimo šventę ir išgirskite.

Organizatoriai žada, kad renginio žiūrovai išvys dvi skaitmenines kalėdines istorijas, o jas vainikuos įspūdingas lazerių šou. Taip pat visą vakarą vyks ir šventinė kalėdinė mugė.

Eglutės įžiebimas Gargžduose 2023 m.

Eglutės įžiebimas Gargžduose 2023 m.

Mažeikiai

Mažeikiečius ir miesto svečius kalėdinė eglutė, šįkart jau natūrali, pradžiugins gruodžio 1 d. 18.00 val. Kalėdų eglės įžiebimas vyks aikštėje priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią. 

Gruodžio 3 d. 13.30 val. vyks ypatingas renginys – Advento vainiko pašventinimas senamiestyje, V. Burbos skverelyje,. 

Nepritūks ir taip laukiamo Kalėdų miestelio ir mugės – jos atidarymas gruodžio 15 d. 17.00 val. miesto senamiestyje, Vasario 16-osios g., prie geležinkelio stoties. O visai netrukus po mugės atidarymo, 18.00 val. miestiečiai ir svečiai kviečiami į šaunų Monikos Linkytės koncertą Vasario 16-osios g.

Anykščiai

Kaip ir kasmet, pagrindinė Anykščių rajono eglė sužibs šventiškai pasipuošusioje A. Baranausko aikštėje. Šiais metais džiugins gražuolė žaliaskarė, atkeliausianti iš Andrioniškio apylinkių.

Nuo 17.30 visų miestiečių ir miesto svečių laukia spektaklis „Žibintų gatvės istorijos“ ir džiaugsmingas eglės įžiebimas.

Vėliau veiksmas persikels į Anykščių Šv. evangelisto Mato bažnyčią, kurs išgirsite Eugenijaus Chrebtovo (bosas) ir Vitalij Neugasimov (fortepijonas) koncertą.

Iki pat Kalėdų Anykščių muziejuose, bibliotekose ir šventovėse vyks daugybė šventinių renginių, tiek mažiems, tiek ir dideliems. 

Eglutės įžiebimo šventė Anykščiuose

Eglutės įžiebimo šventė Anykščiuose

Šilutė

Rašančius ar jau parašiusius Kalėdų Seneliui laišką, skubame nuraminti, jog Kalėdų Senelio paštas Šilutėje lauks vaikų laiškų nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 15 d. 

Visą mėnesį Šilutės Hugo Šojaus muziejuje gyvens Kalėdų magija, nes veiks paroda ,,Mano Kalėdų pasaka“, kurioje eksponatai pasakos gražiausias kalėdines istorijas. Kūrybinėse dirbtuvėse visi kartu ruoš puikiausias Kalėdines dovanas savo artimiesiems ir draugams. Dovanos medžiagą ir formą galėsite išbandyti emalio papuošalų, žvakių liejimo, cukrinių angelų, meduolių kepimo dirbtuvėse.

Neliks pamiršti ir mažieji muziejaus lankytojai – gruodžio 4–22 d. bus galima apsilankyti kalėdinėse dirbtuvėse, kuriose kursite kalėdinius suvenyrus, eglutės žaisliukus, liesime žvakes ir darysite daug kitų smagių dalykų. Gruodžio 9 d. vyks lietuvininkų tarmės mokyklėlės baigiamasis renginys, kuriame sužinosite kuo gi skyrėsi Kūčių vakarienės valgiai lietuvininkų ir žemaičių namuose, nuo kokių kvapų bei magiškų veiksmų neatsisakydavo namiškiai. O gruodžio 9 ir 16 d. į muziejų atvyks Kalėdų Senelis, jis svajoja susitikti ir įsiamžinti kalėdinėje nuotraukoje su visais vaikais, tikinčiais Kalėdų stebuklu, kuris įvyksta kasmet, nes taip atkeliauja Kalėdos…

Eglutės įžiebimas Šilutėje

Eglutės įžiebimas Šilutėje

Šalčininkai

Šalčininkuose Kalėdų eglė bus iškilmingai įžiebta gruodžio 1 d. 19.00 val. Šiais metais ji bus papuošta išskirtiniais šviečiančiais žiedais, centrinė aikštė bus apšviesta meniniu bei architektūriniu apšvietimu, prie eglutės bus įrengtas iglu namelis, šviečiantys burbulai, taip pat bus galimybė įsiamžinti prie Šalčininkų naujametinio rėmelio. Kalėdinę nuotaiką prie eglutės palaikys muzika ir lempučių šou.

Šalčininkų kultūros centras pasirūpins koncertine programa: atvyks Kalėdų senelis, bus nuotaikinga programa vaikams, fejerverkai. 16.00 val. Šalčininkų miesto parke bus atidaryta įmonių, įstaigų, bendruomenių ir kitų organizacijų eglučių alėja. Miesto parke svečius pasitiks gyva eglutė, čia veiks Kalėdų paštas.

Klaipėda

Klaipėdoje kalėdinis veiksmas prasideda jau gruodžio 2 dieną. 12.00 val. atidaroma Šventinė mugė (Teatro a.), o 17.00 val. klaipėdiečių ir atvykelių laukia iškilmingas Kalėdų eglutės įžiebimo vakaras ir šventinis koncertas „Žiemos tiltai“ (Teatro a.).

Magišką įžiebimo šventę gruodžio 2-ąją savo muzikinėmis dovanomis papuoš – Rokas Yan,  grupė „Baltos varnos“, Rokas Kašėta, Linas Švirinas, Jausmė ir kiek anksčiau į Klaipėdą užsuksiantis Kalėdų Senelis! 

Skambantys varpeliai – vienas gražiausių kalėdinio laukimo garsų. Atsineškite savo varpelį gruodžio 2-ąją 17 val. į eglutės įžiebimo renginį ir sukurkite skambančią varpelių jūrą.

Na o 17.30 val. Ruoškite pačiūžas, nes vyks atviros ledo čiuožyklos atidarymas (Teatro a.). Ledo čiuožykla – tai išskirtinis ir laukiamiausias kalėdinio laikotarpio projektas. Čiuožykla klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus atvira kiekvieną dieną, o nuo gruodžio 8d. vyks ir atviros čiuožimo pamokos. 

Šventės dieną neskubėkite namo, nes 17.40–21.00 val. Teatro aikštėje vyks Diskoteka „Kalėdų link!“ su DJ Wil-O.

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas. Klaipėda

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas. Klaipėda

Šiauliai

Gruodžio 2 dieną Šiauliuose prasideda tikrasis švenčių laukimas. Nuo 12 val atidaroma Kalėdinė mugė

(Varpo g., automobilių stovėjimo aikštelė prie Šiaulių valstybinės kolegijos). 17–18 val. vyks ilgai laukta Kalėdų eglės įžiebimo šventė, kurios metu susirinkusiuosius pasitiks muzikinis šviesų šou. O Prisikėlimo aikštėje nuaidės energingas grupės „Biplan“ koncertas.

Gruodžio 2-14 dienomis Prisikėlimo aikštėje veiks ir šventinis Kalėdų paštas. 

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas. Šiauliai

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas. Šiauliai

Utena

Utena prie miesto eglės Utenos kultūros centro aikštėje kviečia gruodžio 2 d. Čia nuo 12 val. iki 19 val. vyks kalėdinė mugė. 15 val. numatytas šventės atidarymas, svečiai kviečiami pasiklausyti šventinio koncerto. Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija prasidės jau 16.50 val., o po jos nušvis šventiniai fejerverkai ir tęsis šventinis koncertas – svečius džiugins Deivis ir Renata bei Adrina. 

Mažiesiems veiklos irgi netrūks – šventėje galės sutikti Kalėdų Senelį su palyda, įvairių personažų, veiks karuselės, kalėdinio pašto skyrius, Kalėdų Senelio rezidencija. Kalėdinėse kavinukėse bus galima paragauti skanumynų ir susišildyti kava ar arbata.

Kalėdiniai renginiai Utenoje

Kalėdiniai renginiai Utenoje

Marijampolė

Čia Kalėdinės eglutės įžiebimo renginys vyks gruodžio 2 dieną 17 valandą J. Basanavičiaus aikštėje. Visą dieną čia pat šurmuliuos kalėdinė mugė, vakare koncertuos vaikų choras „Kotita“, mažuosius pradžiugins 3D kalėdinė pasaka ir eglutės įžiebti atvykęs Kalėdų senelis. Galėsite gėrėtis dangų nušviesiančiais fejerverkais ir sužibusia nuostabia eglute, o vėliau UAB „Mantinga“,  švęsdama savo gimtadienį,  visiems padovanos šventinį Monikos Marijos koncertą.

Kalėdinės eglutės įžiebimas pradės gražų švenčių laukimo etapą, kurio metu aikštėje įkurtoje Kalėdų senelio rezidencijoje vyks susitikimai, daug smagių edukacijų, o gruodžio 15 dieną Poezijos parkas pavirs į tikrą kalėdinę pasaką – čia sužibs įstaigų, įmonių, bendruomenių ir įvairių organizacijų sukurtos kalėdinės eglutės.

Kalėdinis miestelis Marijampolėje

Kalėdinis miestelis Marijampolėje

Druskininkai

Druskininkai šventėms jau pasiruošę ir visą pirmąjį gruodžio savaitgalį žada daugybę pramogų. Gruodžio 2 dieną nuo 16 iki 21 val. kas valandą ant savivaldybės pastato galėsite stebėti 3D projekciją „Kalėdų Senelio pagrobimas”.

Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24) 18.00 val. vyks Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija. Jos metu jūsų  lauks kalėdinė ugnies šou pasaka „Legenda apie Kalėdų sergėtojus“, didžioji Senelio Kalėdos staigmena, lazerių šou, fejerverkas ir šventinis VIDO BAREIKIO koncertas.

Amatų centre „Menų kalvė“ (M. K. Čiurlionio g. 27) nuo 12.00 val. galėsite išbandyti savo jėgas pindami kalėdinius vainikus, o nuo 13.00 val. kursite savo pirmuosius macrame. 

Gruodžio 3 dieną Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24) 12.00 val. vyks eisena- žygiuosena – važiuosena į Snow Arena Tai bent Kalėdų rezidenciją, o mažieji 12.00–14.00 val. turės galimybę nusifotografuoti su pasakų personažais BE HAPPY.

Druskininkų eglutės įžiebimas 2023

Druskininkų eglutės įžiebimas 2023

Birštonas

Gruodžio 2 d. 17 val. Birštone bus įžiebta Kalėdų eglė, miesto gatves nušvies tradicinis oreivių paradas, lankytojus sveikins Kalėdų Senelis. Šventę vainikuos DJ Jovani koncertas.   Šiais metais Birštonas grįžta prie tikrų kalėdinių tradicijų ir puošia natūralią eglę.

Eglutės įžiebimo ceremonija prasidės kalėdiniu karavanu, kuris bus sudarytas iš Birštono kurorto simbolio – oreivių – kolonos. Kalėdiniu karavanu tiesiai į šventės vietą, J. Basanavičiaus aikštę, atvyks ir Kalėdų Senelis. Oreivių paradas kurorto gatvėmis padovanos įspūdingą ir tik Birštonui būdingą reginį – ugnies šou.   

Kalėdinę nuotaiką šventės metu kurs vaikų kolektyvas „Linksmasis Do“, vaikų mados teatro ir šokių studija „Demo“. Šou metu netrūks linksmų, nuotaikingų dainų, teatralizuotų pasirodymų. Vėliau savo populiariausias dainas atliks atlikėja, dainų kūrėja Jūratė Miliauskaitė, o šventę vainikuos ir diskotekos ritmu į šventinį mėnesį pakvies puikiai žinomas TV bei radijo laidų vedėjas, muzikos prodiuseris DJ Jovani.  

Kalėdų dvasia bus ryški visame Birštone. Ją bus galima pajusti ir Kneipo sode, kuriame spindės dar vienas eglučių miškelis, stovės net 2,5 metrų aukščio balerinos, šviečiančios arkos ir muzikinė dėžutė. Pasukus stebuklingos dėžutės raktelį, bus galima išgirsti gražiausias kalėdines melodijas, nusifotografuoti spindinčių lempučių fone su šeima, draugais.

Zarasai

Jau nuo šio šeštadienio Zarasuose prasidės gražiausių metų švenčių laukimas – bus įžiebta centrinė rajono kalėdinė eglė. Šiais metais yra organizuojama dienos šeimos šventė, kurią vainikuos nuostabios eglės puošmenų įžiebimas.

Gruodžio 2 dieną šventė prasidės 12.00 val. – čia veiks karuselė, vyks žaidimai, edukacijos, Kalėdinė pasaka, Kalėdų senelio paštas. 17.00 val. bus įžiebta Kalėdų eglė, kurią vainikuos Astos Pylipaitės ir vaikų choro koncertas.

Didelis dėmesys šiemet bus skiriamas ir Zarasų prekybos ir paslaugų pasažui. Čia šurmuliuos kalėdinės mugės, veiks Kalėdų senelio rezidencija su edukacijomis. Kiemelyje bus statoma ir eglutė, skveras bus puošiamas lemputėmis.

Kalėdiniai renginiai Zarasuose

Kalėdiniai renginiai Zarasuose

Telšiai

Gruodžio 6 d. apsilankykite Telšiuose – Žemaitijos sostinė tądien minės 232-ąjį miesto gimtadienį ir kartu 18.00 val. įžiebs kalėdinę eglę.

Telšiai turės net dvi egles, vieną iš kurių letenoje laikys milžiniška geležinė meška! Pagrindinė miesto eglė, tradiciškai spindės Katedros aikštėje – kaip visada natūrali, pasidabinusi tūkstančiais mažų lempučių. Tokia pati, tik sumažinta – apie 3 metrų aukščio – eglutės versija žibės Turgaus aikštėje. O letenoje ją laikys 8 metrų aukščio geležinė meška.

Prie pagrindinės miesto eglės, Katedros aikštėje, tradiciškai įsikurs NVO kalėdinė mugė, nuo 16.00 val. čia prekiaus prekybininkai iš visos Lietuvos, veiks Kalėdų senelio ambasada, koncertuos Telšių kultūros centrų kolektyvai, vyks nemokamos ekskursijos, parodos, skirtos Telšių miestui bei kitos žiemiškos (ir ne tik) pramogos. Šventę vainikuos atlikėjo Donato Montvydo gyvo garso koncertas. 

Dvasinį jaukumą Žemaitijos sostinėje kalėdiniu laikotarpiu teiks išskirtinė stiklo plokščių Betliejaus prakartėlė, savo dydžiu vienintelė tokia Lietuvoje.

Žemaitijos turizmo informacijos centras nuo gruodžio 6 d. telšiškius ir miesto svečius kvies į interaktyvų žaidimą, kuriuo siekiama parodyti, kokie šventiškai nuostabūs yra TELŠIAI.

Nida

Šiais metais aplink eglutę Nidoje įsikurs kalėdinė mugė, labiausiai nutolusi į Lietuvos vakarus – nuo gruodžio 7 dienos, įžiebus eglutę, mugėje kiekvieną gruodžio savaitgalį numatoma šventinė programa.

Pasvalys

Pasvalys į eglutės įžiebimo šventę Vytauto Didžiojo a. kviečia gruodžio 8 d. Nuo 10 val. čia vyks kalėdinė mugė, o vakare, 18 val., lauks teatralizuotas eglutės įžiebimas. Svečių laukia koncertinė programa, šventinis fejerverkas ir susitikimas su Kalėdų Seneliu.

Biržai

Gruodžio 8 dieną 17:30 val. visi biržiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Biržų miesto Nepriklausomybės aikštę, kurioje bus įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė.

Šiais metais ne tik tęsiama tradicija ir tūkstančiais žibančių lempučių puošiama tikra žaliaskarė – šventinės dekoracijos Jus pasitiks ir prie  šį rudenį pasodintos miesto eglutės.

Šventiniu laikotarpiu Biržų miesto Nepriklausomybės aikštėje veiks interaktyvus Kalėdų paštas, kuris suteiks galimybę visiems, tikintiems Kalėdų stebuklu, nusiųsti savo parašytus norus, palinkėjimus, svajones ir prašymus Kalėdų Seneliui, savo artimiesiems ar draugams. Laikinojoje šventinėje rezidencijoje vyks susitikimai su Kalėdų seneliu bei jo pagalbininkais. Šventinėmis dekoracijomis pasipuoš Biržų miesto Vytauto ir Rotušės gatvės, miestą pagyvins kalėdinės dekoracijos bei eglės šakų floristinės kompozicijos.

Eglutės įžiebimas Biržuose

Eglutės įžiebimas Biržuose

Molėtai

Ar jaučiatės pasiruošę patirti magišką akimirką tūkstančio žvaigždžių mieste?

Jei gruodžio 8 d. neturite planų, skubėkite į Molėtų eglės įžiebimo šventę – tai ne tik įvykis, tai yra neprilygstamas jausmas, kurį sukuria kartu susibūrę šiltų širdžių žmonės.

Kalėdinė mugė Molėtų savivaldybės aikštėje prasidės nuo 12:00 val., kur sutiks ne tik Kalėdų Senelį, bet ir elfus bei šviesos fėją. O jau nuo 17 val. susirinkusieji nekantriai lauks iškilmingo eglutės įžiebimo. Renginio metu koncertuos Laura Remeikienė ir Kalėdinė kompanija.

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023 metais. Molėtai

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023 metais. Molėtai

Ignalina

Kalėdinis laikas Ignalinoje prasidės eglės įžiebimo švente, kuri šiemet vyks gruodžio 9-ąją. Šeštadienį,  nuo 12 iki 21 val. Laisvės aikštėje šurmuliuos kalėdinė mugė, o vakare lauks ypatingas koncertas, kuriame savo dainas atliks charizmatiškasis Vidas Bareikis. Šventinė eglė bus įžiebta 17 val.  

Kalėdų eglutės įžiebimas Ignalinoje

Kalėdų eglutės įžiebimas Ignalinoje

Kėdainiai

Šiemet Kėdainiai planuoja miestą puošti su mintimi, kad jame būtų jauku, kaip namuose. Centrinė miesto eglutė bus it apsnigta, papuošta snaigėmis, o milijonais švieselių sužibs gruodžio 9-ąją dieną. Tą dieną kėdainiškius pasitiks kalėdinė mugė, į kurią atvyks ir Kalėdų Senelis, o įžiebimo ceremonijos metu vyks koncertas. Eglutės įžiebimo šventėje dainuos kraštietė Aistė Bugaitė, vaikų popchoras „Perliukai“, pasirodymą surengs šokių studija „XLITE“, bei dainuos atlikėjas Justinas Lapatinskas.

Kalėdų miestelis Kėdainiuose

Kalėdų miestelis Kėdainiuose

Ukmergė

Nors ukmergiškiai eglutę įžiebs tik gruodžio 9 dieną, tačiau kalėdiniai renginiai čia vyksta jau nuo lapkričio vidurio – Tuomų ūkyje veikia Kalėdinis paštas, kur vaikai galės išsiųsti laišką pačiam Kalėdų seneliui, o nuo Gruodžio 3 d., Tuomų ūkyje įkurtoje rezidencijoje viešės pats tikriausias Kalėdų senelis.

Patirti kalėdinių nuotykių kviečia ir kitas Ukmergės dvaras – nuo gruodžio 1 d. iki sausio 1 d. veikia ypatinga Kalėdų rezidencija „Vieną kartą dvare…“, kur pasinerti į Kalėdų stebuklus kviečia Krikštėnų dvaras. Įženkite į dvaro parką ir patirkite gražiausias pasaulio pasakas iš naujo.

Gruodžio 8 d. 10.00-18.00 val. vyks Kalėdinių dovanų mugė, o gruodžio 9 d. 17.00 val. vyks ilgai lauktas Kalėdinės eglės įžiebimas aikštėje prie Kultūros centro. Ypatingai daug džiaugsmo mažiesiems bus gruodžio 18-24 d. – būtent tada ant Kultūros centro sienos bus galima pamatyti animacinę kalėdinę pasaką.

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023. Ukmergė

Lietuvos miestų eglučių įžiebimas 2023. Ukmergė

Kalėdinius miestelius, Kalėdų senelių rezidencijas ir renginius Lietuvoje rasite straipsnyje Kalėdiniai miesteliai ir renginiai Lietuvoje. O „Kelionės su vaikais” taip pat kviečia šventinę nuotaiką patirti ir Šviesų parkuose visoje Lietuvoje.

Straipsnis Eglučių įžiebimas 2023 metais yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atrandame Lietuvą, eglės Lietuvoje, Eglučių įžiebimas 2023 metais, Gražiausios eglės, gražiausios eglutės, Gražiausios Kalėdinės eglutės Lietuvoje, Ką veikti laukiant kalėdų, Kalėdinė nuotaika, Kalėdiniai miesteliai, Kalėdiniai miesteliai 2023, Kalėdiniai miesteliai ir renginiai Lietuvoje, Kalėdiniai renginiai 2023, Kalėdiniai renginiai Lietuvoje, kalėdos, Kalėdos 2023, Kalėdos dvare, Kalėdos Lietuvoje, kalėdos su šeima, Kalėdos su vaikais, Kalėdos ūkyje, kalėdų eglutės, Kalėdų mugės, Kalėdų renginiai 2023, Kalėdų senelio rezidencija, Kalėdų senelis, Kalėdų senelių rezidencijos, Kelionės po Lietuvą, kelionės su vaikais, reklama, Susitikimas su Kalėdų seneliu, šventiniai renginiai