Lavinamosios Montessori priemonės Yes for skills
Lavinamosios Montessori priemonės Yes for skills
Lavinamosios Montessori priemonės Yes for skills
2022-12-12

Lavinamosios Montessori priemonės Yes for skills

Vaiko lavinimas tėvams gali tapti ne tik būtina pareiga, bet ir smagia kūrybiška veikla, kuriai net nereikia nustatyti jokių rėmų.

Lietuvoje sukurtos pagalbinės lavinamosios Montessori priemonės Yes for skills padės ne tik smagiai mokytis, bet ir džiaugsmingai leisti laiką drauge. „Kelionės su vaikais®“ Jums rekomenduoja nuostabias Montessori korteles ir knygeles. Jos puikiai tiks ne tik lavinimui namuose, bet ir kelionių metu užtikrinti vaiko užimtumą.

Kaip lavinti vaiką?

Šis klausimas vis dažniau kyla jaunose šeimose, kur vis daugiau dėmesio yra skiriama vaikų auklėjimui, ugdymui, jų talentų ieškojimui, įgūdžių stiprinimui. Neretai tėvai jaučiasi suglumę – informacijos tiek daug, ką gi pasirinkti? Ingrida, norėdama lavinti savo sūnelio įgūdžius, pradėjo domėtis Montessori metodika ir kurti ugdomąsias priemones pati. Taip gimė mintis padėti ir kitiems tėvams, ieškantiems kokybiškos mokomosios pagalbos.

„Norėjosi sukurti ką nors unikalaus, išskirtinio ir svarbiausia – įdomaus. Kad vaiko ugdymas tėveliams būtų ne varginanti – tačiau įdomi ir įtraukianti veikla. Taip ir gimė idėja.“ – teigia Yes for Skills įkūrėja Ingrida Matlauskienė. Ir nors pirminė mintis buvo korteles kurti sūnui, dabar kortelės ir kitos įvairios priemonės gali džiuginti visus vaikus.

Lavinamosios Montessori kortelės

Viskam pradžią davė idėja kurti būtent lavinamąsias korteles. Mokymo principas yra pagrįstas Montessori pedagogika, kurioje didžiausias dėmesys yra skiriamas vaiko savarankiškumo ugdymui. „Juk vaikas yra savo individualios asmenybės kūrėjas ir pats save kuria per tikslingai nukreiptą veiklą ir priemones. Kitaip sakant, kiekvienas vaikas yra unikalus, todėl jam turi būti suteikiamos visos sąlygos ir būtent tokia veikla, kur jis gali išreikšti savo individualumą, savarankiškumą bei laisvę, kuri yra svarbi vystymuisi, pažinimui bei ugdymui“ – pabrėžia Ingrida motyvuodama būtent šios metodikos pasirinkimą savo kuriamoms priemonėms.

Vienas svarbiausių privalumų – kortelės yra universalios, todėl jas galima naudoti įvairaus amžiaus vaikams! Jos tinkamos ir kūdikėlio pirmąjai pažinčiai su piešiniais, spalvomis, formomis, garsais, bet taip pat ir vaikučiui besimokančiam pirmųjų žodžių, sakinių, paprastų žaidimų. Su amžiumi vaikai kortelių dėka gali mokytis skaityti, rašyti ir skaičiuoti, pažinti pasaulį, gyvūnus ir įvairius objektus.

Lavinamųjų kortelių temų pasirinkimas yra itin platus – nuo tolimųjų kraštų, miško, ūkio bei kitų gyvūnų iki pasaulio žemynų, architektūros statinių, profesijų, emocijų pažinimo ir dar daug kitų.

Kita puiki šių kortelių savybių – čia nėra jokių griežtų, apibrėžtų taisyklių. „Naudojantis kortelėmis, figūrėlėmis ar kitomis priemonėmis atliekant užduotis, žaidžiant, viską galite keisti, bandyti kitas variacijas, tai laisvas ir neįpareigojantis mokymosi ir nuotaikingo laisvalaikio praleidimo procesas.“ – aiškina idėjos iniciatorė.

Daugumą kortelių temų galima rinktis iš trijų skirtingų iliustracijų: realios nuotraukos baltame fone nuotraukos natūraliame fone arba pieštinio iliustratoriaus kurto paveiksliuko.

Kortelių universalumas skypi ir jų panaudojimo galimybėse – jos skirtos ne tik tėvams, tačiau ir ugdymo įstaigoms: darželiams, mokykloms, logopedams. Galima jas naudoti ir psichologinės pagalbos tikslais, norint padėti pažinti vaiko jausmus ir mintis.

Žaidimams – ypatinga vieta

Ne paslaptis, jog dažniausia vaikų meilės kalba tai kartu leidžiamas laikas ir bendras žaidimas. Būtent žaisdami vaikai jaučiasi geriausiai, atsipalaiduoja, džiaugiasi ir mokosi daugybės dalykų, įgyja naujų įgūdžių. Būtent todėl Yes for Skills kūrėjai nusprendė pagelbėti tėvams stiprinti ryšį su vaikais per žaidimus ir sukūrė smagių kortelių žaidimų, kuriuose galima spėlioti, skaičiuoti, ieškoti, pažinti ir net kažką išgalvoti.

Knygos ne tik skaitymui

O kas jeigu knygą galima būtų ne tik skaityti, bet joje galima būtų klijuoti, atplėšinėti, ieškoti ir keverzoti? Tai įmanoma! Lietuviai nusprendė sukurti tokią knygą, kurią visi vaikai mėgtų labiausiai iš visų. Kuri duotų vaikams laisvės ir galimybę ją vartyti ir spręsti užduotėles nors ir šimtą kartų per dieną. Yes for Skills kuriamose knygose gausu daugkartinių lipdukų, kurių pagalba vaikai ne tik lavina smulkiąją motoriką, bet ir mokosi apie gamtą, pasaulį, sužino apie saugaus eismo taisykles, mokosi atpažinti ir įvardinti jausmus arba tiesiog dėlioja paveikslėlį iš fragmentų.
Yra ir speciali versija patiems mažiausiems – medžiaginė lavinamoji knyga, kurią galimą vartyti ir klijuoti sėdint mamai ant kelių, važiuojant mašina arba lovoje prieš miegą.

Puiki dovanos idėja

Montessori kortelės ar knygos gali tapti puikia dovanos idėja Kalėdoms. O taip pat jos tiks ir bet kokia proga. Tai naudinga, prasminga dovana, kuri nekleliaus dulkėti į lentynos kamputį. Ypač korteles galite parinkti vaikams pagal jų amžių ar pomėgius. O ir kaina tokių unikalių, kokybiškų kortelių labai draugiška.

Svarbu, jog tiek kortelės, tiek knygelės yra netoksiškos ir ilgaamžės. Pritaikytos mažoms rankutėms, todėl tikrai gali rasti vietą kiekvieno mažylio kasdienybėje.

Apie lavinamąsias Montessori priemonės Yes for skills rasite ir mūsų partnerio WeLoveLithuania svetainėje.

Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.