TOP10 knygų apie Lietuvą vaikams - Kelionės su vaikais
TOP10 knygų apie Lietuvą vaikams
2022-10-28

TOP10 knygų apie Lietuvą vaikams

Leiskimės po Lietuvą su vaikais. Pažinkime savo kraštą, žaiskite, gaminkite darbelius.

„Kelionės su vaikais ®“sudarė TOP10 knygų apie Lietuvą vaikams sąrašą ir dalijasi su Jumis. Vaikai pažins Lietuvą, o tėveliams bus puiki proga atnaujinti savo žinias.

Kelionė po Lietuvą: enciklopedija vaikams

Viskas, ką vaikai turėtų žinoti apie Lietuvą – vienoje knygoje! „Kelionė po Lietuvą” – tai knyga, padėsianti geriau pažinti nuostabaus grožio šalį.

Vaikams, tėvams ir mokytojams skirtame leidinyje yra viskas, ko reikia supažindinti mažuosius skaitytojus su Lietuvos istorija, geografija bei biologija.

Enciklopedijos rengėjos pradeda nuo pažinties su mūsų valstybe. Jauniesiems atradėjams pasakojama, kas gi yra Lietuva, kokio ji dydžio, kas valdo mūsų šalį, kaip keitėsi pinigai.

Skyriuje „Gamtinė aplinka“ autorės pasakoja apie tai, kas slypi mūsų šalies gelmėse, koks yra Lietuvos paviršius, kaip keičiasi gamta skirtingais metų laikais.

Ypač informatyvios knygos dalys „Gyventojai“, „Gyvenvietės“ ir „Etnografiniai rajonai“, kuriose skaitytojų laukia pažintis su skirtingų tautybių mūsų šalies gyventojais, kalbomis, kuriomis šnekama, senovės tikėjimu, valstybinėmis šventėmis ir didžiaisiais Lietuvos miestais.

Svarbi ir šalies istorijai skirta dalis.

Knyga kupina smagios veiklos – užduočių, žaidimų, darbelių. Knyga skirta pradinukams.

Autorius: Edita Minkuvienė, Aušra Didžgalvienė
Leidykla: Alma littera
Metai: 2020
Kaina: apie 15 eur.

Kakės Makės enciklopedija apie Lietuvą

Iš kur kilo Lietuvos vardas? Kiek ežerų tyvuliuoja Lietuvoje? Kas yra „Tautiška giesmė” ir kas saugo Lietuvą?

Visi atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų – šioje spalvingoje ir įtraukiančioje Kakės Makės enciklopedijoje! Mažesni vaikai tikrai žino Kakę Makę, todėl su malonumu leisis kartu į kelionę po Lietuvą.

Knygoje rasite šias temas: Lietuvos istorija, amatai, geografinė padėtis, etnografiniai regionai gamta, gyvūnai, kultūra.

Autorius: Vaida Dubickienė, Eglė Čebatorienė
Leidėjas: Alma littera
Metai: 2018
Kaina: apie 15 eur.

Enciklopedija apie Lietuvą

„Enciklopedija apie Lietuvą“ skirta skaitytojams nuo 10 metų. Knygoje pateikiamos temos apie lietuvių kalbą, istoriją, miestus, geografiją, gyvūniją ir augaliją, etnografinius regionus, kultūros paveldą, religijas ir kitas Lietuvai svarbias temas. Enciklopedija papildyta įdomiais faktais, istorijomis, skaitiniais, remiamasi naujausia statistika ir šių dienų aktualijomis. „Enciklopedija apie Lietuvą“ kiekvienam moksleiviui taps tiek pagalbininke mokykloje, tiek įdomia knyga laisvalaikio skaitiniams.

Autorius: Danguolė Kandrotienė
Leidykla: Debesų ganyklos
Metai: 2015
Kaina: apie 10 eur.

Pasaibos kelionė po Lietuvą

Pasaibos kelionė po Lietuvą: ką veikti, kai nežinai, ką veikti?, skirtas keliaujančioms (arba norinčioms pradėti keliauti) šeimoms su 4-7 metų vaikais.

Po knygelės tekste paminėtus lankytinus objektus yra palanku keliauti šeimoms su mažais vaikais.

Autorius: Danguolė Kandrotienė
Leidykla: Debesų ganyklos
Metai: 2019
Elektroninis knyge
lės variantas: https://www.lithuania.travel/lt/publications

Stumbrytės Plukės atostogos Lietuvoje

Stumbrytė Plukė praleido nuostabias atostogas Lietuvoje. Ji viešėjo Lietuvos miestuose, skrido oro balionu, lankėsi muziejuose ir net plaukė laivu. Knygelė 7-10 m. amžiaus vaikams.

Autorius: Danguolė Kandrotienė
Leidykla:Debesų ganyklos
Metai: 2016
Elektroninis knygelės variantas: https://www.lithuania.travel/lt/publications

Vytuko Lietuva

Tai pasakojimas apie lietuvių emigrantų vaiką, gyvenantį Airijoje, jo šeimą ir užsimezgusią gražią vaikišką draugystę su airių mergaite Monika. Smalsi klasės draugė paskatina lietuvį Vytuką ieškoti atsakymų į klausimus, kas jis, iš kur, kuo ypatingas kraštas, iš kurio jis atvykęs, kokia jo tėvynės istorija, gamta ir kultūra.

Autorius: Liudvikas Jakimavičius
Leidėjas: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
Išleidimo metai: 2014
Kaina: apie 15 eur.

Pažink Lietuvą: veiklos knyga su lipdukais!

Keliaukite per didžiuosius Lietuvos miestus, aplankykite muziejus. Šioje veiklos knygelėje rasite daug smagių užduočių – spalvinimas, kryžiažodžiai, lipdukai. Puiki veiklos knygelė ilgesnei kelionei automobiliu, lėktuvu ar šaltam savaitgaliui namuose.

Leidykla: Alma littera
Metai: 2019
Kaina: apie 5 eur.

Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai

Vilniaus centre stūksantys Valdovų rūmai mena ne vieną neeilinę istoriją – juk čia ilgus metus buvo šalies valdovų rezidencija, kurioje jie gyveno arba apsistodavo grįžę į šį kraštą. Knygoje „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ istorikės Nelė Kostinienė ir Živilė Mikailienė žadina snaudžiančias Valdovų rūmų sienas, kad šios papasakotų apie didžiųjų Lietuvos kunigaikščių gyvenimą bei kasdienybę.

Grafinėje istorijoje žaisminga kalba pristatomos ne tik politinės ir dinastinės peripetijos, kunigaikščių charakteriai ar net jų augintiniai, bet ir Vilniaus pilių perstatymų istorija nuo Gedimino sapno iki šių laikų. Knygą puošia 80 Linos Itagaki iliustracijų ir valdovų geneologija, todėl istorija pasirodys įdomi ne tik mokyklinukams, darželinukams, bet ir jų tėveliams. Nors pačioje istorijoje nerasite užduočių, tačiau perskaičius knygą rekomenduojame sugrįžti į muziejų ir kasose pasiimti Varno užduočių knygelę. Tai – grafinės istorijos papildymas, kuris padės surasti eksponuojamus knygos herojų asmeninius daiktus ir taps puikiu vadovu po Valdovų Rūmų ekspoziciją. Atlikę visas užduotis pažinosite rūmų šeimininkus kaip geriausius savo draugus.
Knyga skirta 6-12 m. vaikams.

Parengė: Nelė Kostinienė, Živilė Mikailienė, Lina Itagaki.
Leidykla: „Tikra knyga“
Metai: 2019
Kaina: apie 10 eur

Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą

Pirmoji populiarių istorinių romanų rašytojos Ginos Viliūnės knyga vaikams.

“Labas, mano vardas Gina, esu rašytoja ir mėgstu kurti įvairias istorijas. Parašiau šią knygą, nes man labai patinka ruoniai. Kodėl ruoniai? – paklausi tu. Prieš daugelį metų, kai mano dukros dar buvo mažos, nuvažiavome į Lietuvos jūrų muziejų, pamatėme ruonius ir įsimylėjome. Juk jie tokie smalsūs, padykę, visai kaip šuniukai, tiktai jūros. Kuo daugiau apie šiuos gyvūnus sužinojau, tuo mielesni jie man tapo. Gal ir tau ims patikti ruoniai, kai perskaitysi šią knygą?

Jos herojai – ruoniukai Smiltė ir Vėjus – gimė Jūrų muziejuje, o kiek paūgėję buvo paleisti į laisvę – Baltijos jūrą. Smiltė ir Vėjus, kaip ir vaikai, yra linksmi, draugiški ir smalsūs, tačiau ne visada klauso mamos, todėl pasimeta ir turi įveikti ilgą kelią, kol vėl randa savo šeimą. Keliaudami jie patiria daugybę nuotykių, susiduria su pavojais, susipažįsta su jūros gyventojais.
Ar žinai, kad Baltijos jūroje gyvena net trijų rūšių ruoniai ir mažiausi pasaulyje banginiai, vadinami jūrų kiaulėmis? Knygoje rasi ir daugiau įdomybių apie jūrą ir jos gyventojus.
Drauge su ruoniukais Smilte ir Vėjumi pažink Baltijos jūrą!”

Autorius: Gina Viliūnė
Leidėjas: Tyto alba
Metai: 2019
Kaina: apie 10 eur.

100 dalykų, kuriuos reikia žinoti nuotykių ieškotojams

Smagi ir išmintinga knyga skirta jauniesiems pasaulio atradėjams: joje rasite daug naudingų žinių apie gamtą, patarimų ką veikti gamtoje, kaip pasirengti paprastomis išvykoms ir ilgesnėms kelionėms, ką pasiimti į savo kuprinę, kaip orientuotis vietovėse, išsivirti maisto, pasistatyti palapinę, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kaip elgtis kalnuose, miškuose, sniegynuose. Tikra mažojo skauto knyga. Patarimai pravers iškylaujant gamtoje Lietuvoje – juk mes turime tiek daug gamtos objektų.

Iš vokiečių kalbos vertė ir adaptavo Jūratė Baltušienė
Leidėjas: Vaiga
Metai: 2015
Kaina: apie 5 eur.

Jums gali būti patikti „Kelionės su vaikais ®“ straipsnis Knygos apie keliones po Lietuvą. TOP10

Šis straipsnis-sąrašas yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.