TOP10 knygų apie keliones po Lietuvą - Kelionės su vaikais
TOP10 knygų apie keliones po Lietuvą
TOP10 knygų apie keliones po Lietuvą

TOP10 knygų apie keliones po Lietuvą

Kelionės su vaikais sudarė sąrašą Knygos apie keliones po Lietuvą. TOP10 ir dalijasi su Jumis. Gražių įspūdžių ir svajonių apie keliones beskaitant.

TOP10 knygų apie keliones po Lietuvą: susiplanuokime keliones, atostogas ir savaitgalius po Lietuvą.

Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas

Tai jau trečiasis atnaujintas knygos leidimas. Skirta tiek jaunesniems, tiek vyresniems skaitytojams. Nuostabi nauja knyga – norintiems pažinti ir atrasti gražiausias Lietuvos vietoves: rezervatus, nacionalinius ir regioninius parkus, – tai, kas vertingiausia mūsų šalies gamtoje. Tai lyg paruoštukas įdomiam laisvalaikiui, atrandant ir tyrinėjant saugomas teritorijas, jų gamtą ir kitas vertybes.
Knygoje pateikiamos 5 nacionalinių parkų, 30 regioninių parkų ir 6 rezervatų lankytinos vietos su maršrutų žymomis, žemėlapiais, GPS koordinatėmis ir trumpais kiekvieno objekto aprašymais.

Tai viena iš informatyviausių „Knygos apie keliones po Lietuvą” TOP10 sąrašo knygų.

Knyga parengta bendradarbiaujant kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.
Leidykla: Terra Publica
Metai: 2020
Kaina: apie 16 eur.

Po Lietuvą su šeima

Tai kelionių vadovas, kuriame rasite 25 specialiai šeimai parengtus maršrutus ir daug naudingos informacijos: kaip pasirengti kelionei, ką įdomaus papasakoti mažiesiems, kur papietauti, kur geriausia vieta nusifotografuoti ir netgi ką parsivežti lauktuvių. Jūsų laukia įsimintinos kelionės po didžiuosius miestus, etnografinius regionus, kelionės dviračiais, įdomiausi lankytini objektai ir dar neatrasti Lietuvos kampeliai.

Neabejotinai tai viena iš naudingiausių TOP10 sąrašo „Knygos apie keliones po Lietuvą” knyga.

Autorius: Vytautas Kandrotas
Leidykla: Terra Publica
Metai: 2019
Kaina: apie 11 eur.

Lietuvos švyturių istorija

Tai kitokia knyga, nei įprastos knygos apie keliones po Lietuvą. Tačiau galbūt tai įkvėps Jus apsilankyti ir pamatyti Lietuvos švyturius? Ar esate buvę veikiančiame švyturyje, ar susipažinote su jo įrengimais? Mes esame ir tai labai įdomi patirtis.
Ši knyga – tai išsamus veikalas apie švyturius ir kitus navigacinius objektus, buvusius ir esamus dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Skaitytoją nustebins laivybos ir švyturių istorijos faktų gausa, sukaupta keliolika metų kruopščiai tyrinėjant farologijos sritį. Autorius neapsiriboja Lietuvos teritorija, pateikia netikėtai platų švyturių istorijos paveikslą, nagrinėja įvairius temos aspektus. Tai vienintelė, išsami kada nors išleista Lietuvoje. Gausybė iliustracijų ir netikėtos istorinės žinios – tai vertingas istorinis leidinys.

Autorius: Aidas Jurkštas
Leidėjas: Aido švyturiai
Metai: 2017
Kaina: apie 28 eur.

Dvarai kviečia užsukti

Pažintinio bei praktinio pobūdžio nauja mūsų knyga pristato tuos atgimusius dvarus, kurie laukia lankytojų. Knygoje pateikiama išsami informacija apie dvarų praeitį ir dabartį, o svarbiausia – vienoje vietoje, koncentruotai informuojama apie dvaruose teikiamas paslaugas ( kavinės, viešbučiai, muziejai ir t.t.).

Dvarų aprašymuose surasite labai daug informacijos – kuriuose dvaruose galite apsistoti, o kuriuose pavalgyti, kitas teikiamas paslaugas, nuorodas apie darbo laiką, adresus.

Autorius: Algimantas Semaška
Leidėjas: Algimantas
Metai: 2016
Kaina: apie 12 eur.

Įdomiausios kelionės po Lietuvą. TOP 1000 objektų

Tai kompaktiška, sutrumpinta, turistinė kelionių vadovo „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ versija. Šis vadovas – kompaktiško ir patogaus formato turistui skaityti, vartyti ir kuprinėje saugoti. Knygoje atrinkta „TOP 1000“ lankytinų Lietuvos vietų, 530 nuotraukų, kurios padės atpažinti vietoves ir objektus, net 60 paruoštų maršrutų su žymomis žemėlapiuose, objektų GPS koordinatės ir QR kodai su nuorodomis išsamesnei informacijai.

Autorius: Vytautas Kandrotas
Leidykla: Terra Publica
Metai: 2019
Kaina: apie 19 eur.

Įdomiausi Lietuvos technikos paminklai

Knyga, parengta technikos srities specialistų, supažindinančių skaitytojus su iki šių dienų išlikusiomis technikos paveldo vertybėmis. Ar žinote, kurioje Lietuvos vietoje nutiesti seniausi keliai, geležinkeliai ir tiltai? Kur driekiasi senasis pašto kelias, vadinamas traktu, ir kuriose pašto stotyse ilsėdavo pavargę keliautojai? Ant kalvų lygumose stovintys malūnai, pamaryje ar Baltijos jūros pakrantėje šviečiantys švyturiai, bokštuose valandas skaičiuojantys laikrodžiai ir kiti technikos paminklai kviečia pažinti šimtmečiais saugotą mūsų istoriją. Ir ne tik per šiandienines ir istorines knygos iliustracijas nusikelti į tuos laikus, kai šie didingi objektai tarnavo žmonėms. Ši knyga praturtins Jūsų istorines ir kultūrines žinias, padės išvysti Lietuvos raidą ir pažangą.

Sudarytojas – dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas
Leidykla: Terra Publica
Metai: 2009
Kaina: apie 20 eur.

 

 

Ežerai. 119 Lietuvos ežerų

Nors mūsų šalies ežeringumas artimas pasaulio vidurkiui, neretai sakoma, kad Lietuva yra ežerų kraštas. Išsamūs ežerų aprašai: ežero ir jo vardo kilmė, salos, intakai, vandens temperatūros sluoksniai, kraštovaizdis.

Autorius: Kęstutis Kilkus
Leidėjas: Alma littera
Metai: 2013
Kaina: apie 19 eur.

Didžioji knyga apie Lietuvą

Viena senesnių knygų, kurioje surinkta labai naudinga ir išsami informacija apie Lietuvą.
Didžioji knyga apie Lietuvą“ yra pirmoji, kuri suteikia galimybę pažinti šalies gamtos ir kultūros paveldą kaip nedalomą, todėl įdomią ir patrauklią gamtos, praeities ir dabarties kultūros visumą.
Didžioji knyga veda įsimintinu Lietuvos pažinimo keliu, kuriame autoriai dalijasi savo patirtimi ir kviečia skaitytoją tapti naujų nepaprastų vietų atradėju.

Autorius: Autorių kolektyvas
Leidėjas: Alma littera
Metai: 2011
Kaina: apie 8 eur.

Iškylos Lietuvoje. Kelionės ir receptai

Kelionės kitaip? Mėgstate iškylauti ir kartu aplankyti naujas neatrastas vietas? Susirinkus visas reikalingas priemones, sėsti į automobilį ir pasileisti po gražiausias Lietuvos vietas?

Ši knyga padės kiekvieną jūsų kelionę paversti smagia pramoga – patirsite naujų įspūdžių, lankydamiesi nuostabiose Lietuvos vietose, skaniai ir sočiai pasivaišinsite, naudodamiesi pateiktais receptais ir ugnies teikiamais malonumais.

Žinyne rasite: 20 įdomiausių kelionių maršrutų po Lietuvą automobiliu, 100 vertingiausių lankytinų objektų, daugiau kaip 150 gamtoje gaminamų patiekalų receptų.

Sudarytojai: Daiva Dmuchovska ir Vytautas Kandrotas
Leidėjas: Terra Publica
Metai: 2014

Kulinarinės kelionės

Dar viena kitokia ir išskirtinė knyga apie keliones. Juk net keliaudami svetur visada ragaujame vietinių valgių, perkame vietinių skanumynų lauktuvėms. Taigi ir šioje knygoje rasite gražiausių Lietuvos vietovių aprašymus, sužinosite, kokių tradicinių valgių verta paskanauti įvairiuose Lietuvos kampeliuose, kur galima išmokti pasigaminti skirtingoms vietovėms būdingų patiekalų. Sužinosite, ką apie savo gimtąsias vietas kalba žymūs Lietuvos žmonės, kokiais šeimos valgių receptais jie dalijasi su skaitytojais. Taip pat knygoje rasite daugiau kaip 100 tradicinių lietuviškų valgių aprašymų ir receptų.

Sudarytojai: Daiva Dmuchovska, Vytautas Kandrotas
Leidykla: Terra Publica
Metai: 2017
Kaina: apie 10 eur.

„Kelionės su vaikais” straipsnyje TOP10 stalo žaidimų apie Lietuvą rasite mūsų išbandytus ir atrinktus žaidimus šeimai. Pažinkite Lietuvos geografiją, miestus ir susiplanuokite maršrutus TOP10 knygų apie Lietuvą vaikams.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.