Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais
Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais

Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais

Šiame straipsnyje mes pasidalinsime patarimais ir idėjomis, kaip planuoti įsimintiną ir smagią kelionę į Rygą, kuri garsėja savo žavinga senamiesčio architektūra, įvairiais muziejais ir atrakcijomis. O nuo šių metų pabaigos Rygą galėsime pasiekti ir traukiniu!

Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais yra puiki proga ne tik pažinti naują kultūrą, bet ir praleisti kokybišką laiką su šeima. Nuo edukacinių ekskursijų po istorinius miesto rajonus iki linksmų nuotykių parkų ir interaktyvių muziejų.

„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ jau šią žiemą planuoja keleiviams pasiūlyti naują tarptautinę susisiekimo geležinkeliu jungtį su Latvija. Tikimasi, kad pirmasis tiesioginis be persėdimų traukinys iš Vilniaus į Rygą galės išvykti jau šių metų gruodžio 27 d. Tarptautine jungtimi traukiniai kursuos tiesioginiu maršrutu Vilnius–Kaišiadorys–Šiauliai–Joniškis–Jelgava–Ryga. Gruodžio pabaigoje startuosiantis maršrutas traukiniu Vilnius-Ryga truks apie 4:15 val., tačiau bus siekiama ją sutrumpinti.

Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais

Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais

Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais – GIDAS

Live Riga ir Kelionės su vaikais Jums sudarė GIDĄ, ką aplankyti, pamatyti Rygoje su vaikais žiemą. Patikėkite Ryga žiemos metu su vaikais nemažiau įspūdinga kryptis nei šiltuoju metų laiku.

Pramogos Rygoje su vaikais:

 1. Rygos zoologijos sodas
 2. Adventica pramogų parkas

Ką pamatyti žiemą Rygoje su vaikais:

 1. Rygos senamiestis
 2. Domo bažnyčia ir šv. Petro bažnyčia
 3. Daugava upės promenada
 4. Žiemos mėnulis prie Operos teatro

Rygos muziejai su vaikais:

 1. Latvijos nacionalinis gamtos istorijos muziejus
 2. Rygos automobilių muziejus
 3. Laima šokolado muziejus
 4. Rygos kino muziejus
 5. Pasaulio kepurių muziejus
 6. Rygos mados muziejus
 7. Latvijos sporto muziejus

Parkai Rygoje žiemą su vaikais:

 1. Bastion kalnas
 2. Esplanados parkas
 3. Šviesų sodas Mežaparke
 4. Kronvalda parkas

Kur pavalgyti su vaikais Rygoje:

 1. Poilsio centras „Lido”

Pramogos Rygoje žiemą su vaikais

Rygos zoologijos sodas

Rygos zoologijos sodas veikia ištisus metus: tai ideali laisvalaikio ir iškylų vieta vasaromis, o žiemą zoologijos sodo durys atidaromos konkrečiu metu, kad būtų galima parodyti tam tikrus gyvūnus – sniego pelėdas, arktines lapes.

Daugiau nei 3000 gyvūnų iš įvairių žemynų: žirafos, begemotai, tigrai, kengūros, lemūrai ir daugybė kitų. Zoologijos sode galite paglostyti kai kuriuos latviškus tradicinius naminius gyvūnus, kuriuose visada yra gyvūnų jauniklių – ėriukų, paršelių ir triušiukų. Didelį plotą užima vandens paukščiai, plėšrieji paukščiai. Atogrąžų namuose taip pat galite pamatyti roplių ir vabzdžių – aligatorių, krokodilų, marmozečių ir puikią varliagyvių kolekciją.

Adventica pramogų parkas

Lietuvoje esančio mūsų mėgstamiausios pramogų parko Adventica brolis. Šeimos pramogų parkas ADVENTICA, įsikūręs Rygoje (Latvija) prekybos centro OLIMPIA antrame aukšte. Tai daugiau nei 2.300 kv. m. ploto patalpose kaip visada ypatingai didelis dėmesys buvo skirtas lankytojų saugumui, patogumui ir komfortui.

Pramogų parke gausu tiek tradicinių, tiek ir niekur nematytų atrakcionų: didelės, atviros, šviesios, gerai iš visų pusių matomos erdvės, nauji, saugūs, įdomūs, nematyti atrakcionai ir pramogų įranga, erdvūs, estetiški tualetai, jauki tėvų poilsio erdvė su gėrimų sala.

Ką pamatyti Rygoje žiemą su vaikais

Rygos senamiestis

Rygos senamiestis – seniausia sostinės dalis, miesto centras, taip pat turistų mėgstama poilsio ir pramogų vieta, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestis pasižymi unikalia architektūra.

Čia nuo 72 metrų aukščio bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabi Rygos miesto panorama. Rygos senamiesčio gatvėse ir aikštėse yra begalė restoranų, kavinių ir barų kiekvienam skoniui. Vaikščiodami po miestą ir klaidžiodami po gatveles, mes visada užsukame į Rygos centrinį turgų, kur vietinėje kavinukėje gali skaniai ir nebrangiai užkąsti. Beje turgus dirba kiekvieną dieną.

O žiemą Rygos senamiestis nušvinta įvairiomis švieselėmis, vyksta kalėdinė mugė. Šiemet mugė vyks nuo gruodžio 3 dienos iki sausio 7 dienos, todėl puiki proga žiemiškai kelionei traukiniu į Rygą su vaikais.

Daugava upės promenada

Ji įkurta dešiniajame Daugava upės krante, apjuosia senamiestį iki Kengarags rajono. Žiemos metu čia ypač gražu!

Žiemos mėnulis prie Operos teatro

Šalia Operos teatro šventinę atmosferą sukuria 11 metrų aukščio mirguliuojantis Mėnulis – pagrindinis Kalėdų šviesos tako akcentas. Dviejų metrų aukštyje įrengta platforma. Kitoje pusėje – priešais Operos teatrą Žvaigždė spigina švelnia šviesa virš Operos aikštės.

Objektą bus galima apžiūrėti nuo gruodžio 3 d. iki vasario 5 d.

Rygos muziejai su vaikais

Latvijos nacionalinis gamtos istorijos muziejus

Tai tikra gamtos oazė civilizacijos viduryje – Rygos centre. Žmogaus evoliucija, retieji gyvūnai ir paukščiai iš viso pasaulio, vabzdžių, augalų ir mineralų kolekcijos, kelionė į Žemės istoriją, ugnikalnio išsiveržimo atkūrimas, dangaus tyrimai, kelios parodos, modernūs ir interaktyvūs ekranai, viktorinos ir istorijos – apsilankymas muziejuje su malonumu įsimins ir mažiems, ir suaugusiems lankytojams!

Rygos automobilių muziejus

Jo kolekcija yra trijuose aukštuose ir užima daugiau nei 4000 kvadratinių metrų, o šiuo metu jame eksponuojama didžiausia ir įvairiausia senovinių transporto priemonių kolekcija Baltijos šalyse – daugiau nei 100 unikalių automobilių, motociklų ir dviračių.

Muziejus taip pat siūlo išsamias ekskursijas su gidu po muziejaus kolekciją, muziejaus kavinę, suvenyrų parduotuvę ir nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę. Edukacinės programos vaikams: interaktyvios paskaitos apie saugaus eismo, transporto priemonių statybos istorijos ir inžinerinių žinių. Vaikai gali taip pat įsitraukite į įdomią veiklą lauko ir vidaus žaidimų aikštelėse.

Laima šokolado muziejus

Tik čia pasinersite į vis dar paslaptingą šokolado gaminimo pasaulį, kur susijungia skonis, kvapas ir garsas. Prisiragaukite įvairiausių rūšių šokolado, pamatykite specialius ingredientus šokolado gamyboje, pamatykite, kaip pakuojamas šokoladas ir pamatykite legendinį Laima laikrodį.

Rygos kino muziejus

Čia galėsite pasijausti lyg kino žvaigždės – nukels į kitą ekrano pusę, kurioje gausu dekoracijų, įrangos. Pamatysite ne tik filmukų piešimą, bet ir lėles, skaitmeninę animaciją – vaikai pamatys kaip evoliucionavo jų mylimi animaciniai filmai. Jei planuosite vizitą iš anksto, pasidomėkite dėl vykstančių diskusijų, susitikimų, filmų peržiūrų.

Pasaulio kepurių muziejus

Šis muziejus jus nustebins įspūdinga senovine kolekcija galvos kepurių/apdangalų iš žmogaus plaukų, kaulų, brangakmenių ir kitų medžiagų. Čia kepurės ir stebins, ir kels šiurpuliukus – ekstravagancija ir unikalumas vienoje vietoje, o kartu – pasijusite tarsi apkeliautumėte pasaulį pagal kepures.

Rygos mados muziejus

Mamas ir dukreles kviečia Rygos mados muziejus, kuriame pamatysite gausią Aleksandro Vasiljevo įspūdingų apdarų kolekciją. Įvairūs raukiniai, siluetai, aksesuarai, spalvos, klostės- unikalu ir verta pamatyti. Kiekviena, apžiūrinėdama įvairių epochų sukneles, kažką pritaikys ir dabartiniam apsirengimui, o gal prisimins, kas slypi spintoje – juk sakoma, kad mada sukasi ratu.

Latvijos sporto muziejus

O tėčiai su berniukais tuo metu, kol šeimos damos apžiūrinėja įspūdingąsias sukneles, gali apsilankyti Latvijos sporto muziejuje. Gausybė medalių, taurių, sportinio inventoriaus, aprangų, audio ir video medžiagos, kuri pasakoja sporto istoriją nuo 19 amžiaus iki šių dienų. Jei pavargsite apžiūrinėti eksponatus – pasimankštinkite, čia jūsų laukia laipiojimo sienelė ir stalo žaidimai. Sportas ir menas – suderinama.

Rygos parkai žiemą su vaikais

Bastion kalnas

Vadinamas viena romantiškiausių vietų Rygoje, gausus jaukių alėjų, takelių pasivaikščiojimams. Nebijokite, šis parkas jaukus tiek vasarą, tiek žiemą ir rasite itin lengvai – visai šalia Laisvės paminklo.

Bastejkalns parke Rygos šventinę dvasią skleidžia iki trijų metrų aukščio iškilę apšviesti ledo kristalai ir švytintis žirgas. Be to, Bastejkalns tiltas papuoštas spindinčiomis žvaigždėmis, kurios savo spindesį meta virš miesto kanalo, dar labiau nušviesdamos parką tikra magija.

Objektą bus galima apžiūrėti nuo gruodžio 3 d. iki vasario 5 d.

Esplanados parkas

Pačiame miesto centre, apsuptas Elizabetės, Kalpakos, Krišjāņa Valdemāra ir Brīvības gatvių, plyti 8,78 hektarų dydžio Esplanados parkas. Šiame parke įsikūrę du nuostabūs muziejai: Latvijos nacionalinis menų muziejus ir Meno akademijos muziejus.

Šviesų sodas Mežaparke

Rygos Mežaparke įsikūręs „Šviesų sodas” nušviečia apylinkes savo ryškiomis šviesomis. Parko lankymas mokamas.

Objektą bus galima įsigyti nuo gruodžio 3 d. iki vasario 5 d.

Kronvalda parkas

Kai Rygos Kronvalda parką užklumpa žiema, jis virsta stebuklų šalimi. Parke jus nustebins šventinės Kalėdų rogės, papuoštos švytinčiomis šviesomis.

Objektą bus galima apžiūrėti nuo gruodžio 3 d. iki vasario 5 d.

Šventinė Ryga

Šventinė Ryga

Kur pavalgyti su vaikais Rygoje

Poilsio centras „Lido” – jau daugiau nei 20 metų yra viena žinomiausių ir populiariausių poilsio vietų šeimoms Rygoje. Čia yra 5 skirtingos karuselės, autodromas, mini automobiliai, ponių sodas, velokartai, batutai ir valtelės! Žinoma, negalima pamiršti ir apsilankymo populiariame restorane, kuriame kiekvienas bėsimėgaujantis laisvalaikiu „Lido” poilsio centre ras ir sau geidžiamą skanėstą.

Guide 24/7 programėlė – lietuviškai kalbantis „gidas“ savarankiškam keliavimui po Rygą

Jei norite pažinti Rygą savarankiškai – rekomenduojame parsisiųsti nemokamą lietuvių sukurtą programėlę Guide 24/7apple arba google play parduotuvių.

Programėlėje rasite audiogidą lietuvių kalba ir maršrutą po Rygą. Maršrute rasite ne tik audiogido pasakojimą apie lankytiną vietą, bet ir kitą naudingą informaciją: darbo laiką, įėjimo mokesčius bei rekomendacijas.

Tik 6,99 eur  ir jūs turėsite savo asmeninį, lietuviškai „kalbantį“gidą  bei maršrutą Latvijos sostinėje Rygoje. Galite įsigyti ir maršrutus po regionus su 30 objektų tik už 8.99 eur ir naudotis neribotai visa šeima.

Išbandykite! Parsisiųsti ir susipažinti su programėle – nieko nekainuoja! Parsisiuntę programėlę galėsite patogiai ir svarbiausiai – lietuvių kalba klausytis pasakojimų ne tik apie Rygą bet ir kitų šalių bei miestų lankytinus objektus ir naudotis žemėlapiu!

Guide 24/7

Guide 24/7

Kur keliauti Latvijoje – pataria „Kelionės su vaikais”.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Latvijoje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. LATVIJA. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Latvijoje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Adventica, Keliaujame su vaikais, Keliaujančios šeimos, Kelionė traukiniu į Rygą su vaikais, kelionės su vaikais, kelionės su vaikais rekomenduoja, Latvija su vaikais, Muziejai su vaikais Rygoje, reklama, Ryga, Ryga su vaikais, Rygoje su vaikais, Rygos zoologijos sodas, Traukiniu į Rygą, Traukinys Vilnius-Ryga, Žaidimų aikštelės Rygoje