Kelionė su vaikais į Tunisą - Kelionės su vaikais
Kelionė su vaikais į Tunisą
Kelionės su vaikais į Tunisą
2023-05-04

Kelionė su vaikais į Tunisą

Kelionė su vaikais į Tunisą tampa vis dažnesniu lietuvių pasirinkimu atostogoms. Puikaus klimato šalis traukia turistus ir savo egzotiška islamo kultūra, ir turtinga istorija. O ką veikti Tunise su vaikais?

Kelionės su vaikais dalinasi TOP lankytinomis ir pramogų vietų, kad kelionė su vaikais į Tunisą būtų įdomi, aktyvi ir saugi.

Kada keliauti į Tunisą

Tunisas, kaip ir Egiptas ar Marokas, yra puiki kryptis norint ilgiai džiaugtis šiluma. Kai Lietuvoje jau šaltukas spaudžia nosis, ten dar galima džiaugtis saule ir šiluma. Todėl kelionė su vaikais į Tunisą yra dažnas šeimų atostogų krypties pasirinkimas.

Nors Tuniso klimatas yra gana skirtingas priklausomai nuo vietos (vienoje pusėje Viduržemio jūros pliažai, kitoje Sahara), tai geriausias laikas keliauti su vaikais yra sezono pradžioje (kovas-birželis) ir pabaigoje (rugsėjis-spalis). Keliauti liepos-rugpjūčio mėnesiais su vaikais tikrai nepatariame, nes tuo metu Tunise vyrauja karštas sausas oras, o temperatūra siekia net 40 laipsnių dieną.

Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais

Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais

Praktiniai patarimai keliaujant į Tunisą

Kelionė su vaikais į Tunisą bus tikrai puiki patirtis visai šeimai, jei tinkamai jai pasiruošite. Būtinai prieš kelionę paskaitykite mūsų paruoštą straipsnį „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais“.

Atskridę į šalį, iškart išsikeiskite valiutą į dinarus, kuriuos draudžiama atsivežti ir išvežti, tad išsaugokite valiutos keitimo čekį iki kelionės pabaigos – kitaip nekeis valiutos. Atsiskaitykite visur būtent dinarais, kitaip prekeiviai gali išdrįsti jums skaičiuoti 1:1 su eurais (realus kursas apie 1 EUR=3.34 TND).

Maistas – puikus, šviežias, turtingas skoniais, jaučiasi ir buvusi prancūzų kolonizacijos kulinarinė įtaka. Kainos nedidelės, taip pat ir vandens pramogoms.

Tvarką stebi daugybė policijos pareigūnų, ypač turistinėse zonose. Pliažuose taip pat galima pareigūnus gan dažnai pamatyti, pravažiuojančius keturračiais.

Kelionė į Tunisą

Kelionė į Tunisą

Kaip keliauti po Tunisą

Transportas Tunise gana pigus, palyginus su Europos standartais, tad pvz. kelionė taksi gali būti tikrai puikia ir patogia idėja keliaujant su vaikais.
Nebijokite Tunise pasivažinėti tuk tukais ir taxi į vietinius miestelius. Su taxi iš anksto susiderinus kainą gaunasi labai pigu.

Tunise taip galite drąsiai nuomotis automobilį – keliai čia tikrai geri, o ir degalai nebrangūs. Kiek brangiau nei Europoje gali apsieiti automobilio nuoma.

Kelionė su vaikais į Tunisą

Kelionė su vaikais į Tunisą

Norėdami nuvykti į norimus objektus ar norėdami išbandyti vietines pramogas, galite rinktis pvz. pavežėjimą džipu, kur vairuotojas dar ir papasakos kažką ar parodys. Vis dėlto kiekvienai kelionei rekomenduojame rinktis patikimus paslaugų tiekėjus, visų pirma dėl saugumo, o antra – dėl pačios paslaugos kokybės.  Pasidairykite veiklų, ekskursijų mūsų partnerių programėleje Get Your Guide, kur rasite įdomiausias vietos pramogas, tame tarpe ir privačius pavežėjimus iki lankytinų objektų.

TOP5 pramogos Tunise su vaikais

Midoun krokodilų ūkis

Labai įdomi ir neįprasta vieta, kurioje galima pamatyti vienoje vietoje didžiausią krokodilų susibūrimą, jų čia daugiau nei 100! Čia galima ne tik iš arti pamatyti šiuos grėsmingus gyvūnus, bet ir aplankyti nedidelį informacinį centrą, susipažinti su gyvatėmis, smaugliais.

Carthage Land Hammamet

Įsikūręs pusiaukelėje tarp Tuniso ir Suso, pačioje Yasmine Hammamet medinos širdyje, Carthage Land yra didžiausias ir garsiausias Tuniso pramogų parkas, ideali vieta, kai kalbama apie laisvalaikį ir pramogas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Nuo didelių įspūdžių 5D kine, adrenalino antplūdžio King Konge ar kelionės piratu laivu iki kultūrinių atradimų galite mėgautis daugybe užsiėmimų, tinkamų šeimos išvykoms. Parkas yra padalintas į keletą zonų, įskaitant pramogų parką, vandens parką, kultūrinių atradimų zoną, vaikų zoną, valgomojo zoną ir ekstremalią zoną.

Tunisia Happy Land Park

Pramogų ir atrakcionų erdvė Tuniso mieste. Puiki vieta praleisti vakarą su smagiais žaidimais. Įėjimo mokesčio nėra, perkate bilietų paketą ir kiekvienas žaidimas kainuoja apie 4 ar 5 bilietus. Pvz. galima paimti dvidešimt dinarų pakuotę, kurioje yra 25 bilietai.

Naktinis safaris Tuniso Sacharos dykumoje

Neeilinė ir tikrai ypatingai įsimintina pramoga, kuri patiks net ir paaugliams! Patirkite beduinų gyvenimo būdą nakvodami Tuniso Sacharos dykumoje. Vis dėlto šią pramogą raginame išbandyti tik su patikimais gidais.

„Žvaigždžių karų“ filmavimo aikštelės

Aplankykite nepamirštamas „Žvaigždžių karų“ filmavimo vietas Tunise, įskaitant scenas iš Tatuino, Larsų šeimos sodybos ir daug daugiau. Pasivaikščiokite po Žvaigždžių karų kanjoną ir Mos Espa gatvėmis.

TOP10 lankytinų vietų ir pramogų Tunise

Tuniso Medina ir miesto turgus

Pasivaikščiokite tipinėmis siauromis miesto gatvelėmis persipinančiomis su turgaus prekyba, susiraskite kavinukę su panorama. Verta atkreipti dėmesį į namų duris – kiekvienos ypatingos ir neretai gražiai išpuoštos. Miesto turgus, nors ir nedidelis, bet tikrai vertas dėmesio, ypač jei lankotės pirmą kartą arabų kultūros šalyse.

Sousse senamiestis – Medina

Įtrauktas į UNESCO paveldą kaip geriausias arabiškos architektūros pavyzdys Tunise. Pagrindinės must see vietos – didžioji Sousso mečetė, tvirtovė – vienuolynas Ribat bei tvirtovė Kasbah. Be to, siaurų gatvių labirintas, paslėptos mečetės, kurių nemato turistai bei nepakartojamas arabiškas (berberiškas) spalvų ir skonių margumynas.

El-Jem amfiteatras

Labai gerai išsilaikęs romėnų amfiteatras, pastatytas III mūsų eros amžiuje, yra net daug geresnės būklės nei Romos Koliziejus. Čia sutiksite mažai turistų, o įėjimas nebrangus. Puikus Tuniso akcentas.

Chott El Jerid druskos ežeras

Nepamirštama patirtis pamatyti šį druskos ežerą ir mėgautis nuostabiu saulėtekiu ar saulėlydžiu. Tarp Tozeur ir Kebili miestų. Tai didžiausia Sacharos dykumos druskos keptuvė, kurios plotas viršija 7000 km2. Čia vyrauja tipiškas karštas dykumos klimatas – dienos temperatūra vasarą, esant tankiai saulės spinduliuotei, kartais siekia 50 °C ir daugiau, iš ežero išgaruoja vanduo, susidaro plonas sūrios plutos sluoksnis. Vasarą Chott el Djerid beveik visiškai išdžiūsta.

Mėgaukitės saulėtekiu nuostabioje vietoje su patikimais gidais, pervežimais. 

Kartaginos archeologinė zona

Tarp šių garsių griuvėsių lankytinų vietų yra didžiulis amfiteatras ir urvas. Įėjimas į griuvėsius apima puikų senovės Kartaginos muziejų. Galima rinktis ir įdomias alternatyvas, pvz. lankymą su gidu važiuojant dviračiais.

Sidi Bou Said

Stulbinančios panoramos Sidi Bou Said miestelis su garsiais mėlynai baltais pastatais.

Pasižvalgykite po ekskursijas ir būtinai apsilankykite išskirtiniame miestelyje.

 

Dougga senovinio miesto liekanos

Tai ypatingas archeologinis akcentas įtrauktas ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kadangi kalvos viršūnės griuvėsiai užima 75 hektarus, gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti tyrinėti, tad patariame rinktis kelionę su gidu arba iš anksto ištyrinėti objektus ir susidaryti žemėlapį.

Berberų klajokių miestas Tataouine

Sugrįžkite į berberų, karavanų ir ksurų laikus šioje ekskursijoje po žavų Tataouine miestą. Galite rinktis kelionę su gidu. 

Kanjonai

Chebika, Tamerza ir Mides – šie gamtos lobiai tikrai verti dėmesio. Nuo griūvančių krioklių iki gilių tarpeklių – grožėkitės nuostabia pietų Tuniso gamta.

Žygis kupranugariais po Sacharos dykumą

Būtų tikrai apmaudu neišbandyti šios pramogos! Rekomenduojame rinktis patikimus gidus, įvertinti savo keliionių galimybes – kai kurie žygiai būna vos kelių valandų, o kiti pusdienio ar net 2 dienų su nakvyne palapinėse. Mūsų rekomendacija pasitikti arba palydėti saulę Sacharoje.

Kelionės į Tunisą  su kelionių agentūra

Jei nenorite organizuotis kelionės savarankiškai, čia Jums padės kelionių oranizatoriai. Į Tunisą yra vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus užsakomaisiais reisais. Mes nuoširdžiai rekomenduojame kreiptis į mūsų partnerius Pasirink Sparnus. Jei norite, kad kelionės planavimu pasirūpintų patikima kelionių agentūra ir suorganizuotų Jums nepamirštamas atostogas, rinkitės patikimus partnerius.  Parašykite Pasirink Sparnus – jie Jums pasiūlys geriausią kelionės variantą, o kreipdamiesi pasakykite KELIONĖS SU VAIKAIS. Esame tikri Jums dar ir nuolaidą pritaikys.

Visą informaciją ką veikti keliaujant rasite straipsnyje „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.