Kelionė į Egiptą su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Egiptą su vaikais
Kelionė į Egiptą su vaikais
2023-01-15

Kelionė į Egiptą su vaikais

Egiptas – puiki ir labai populiari kryptis visais metų laikais. Dėl palankaus klimato, gerų kainų ir trumpo (4/5 valandų skrydžio). Egiptą renkasi ir aktyvaus sporto mėgėjai ir šeimos su kūdikiais bei vaikais. Egiptas – ne Europos Sąjungos šalis, todėl svarbu tinkamai pasiruošti. Paklausite mūsų kodėl svarbu tinkamai pasiruošti – tam, kad kelionė į Egiptą su vaikais nesibaigtų dar neprasidėjus, o nuvykus į vietą viešbučio nereikėtų iškeisti į ligoninę.

Kelionė į Egiptą su vaikais – „Kelionės su vaikais ®“ dalinasi svarbiausia informacija, kaip pasiruošti kelionei į Egiptą su vaikais, ką svarbu pasiimti su savimi. Taip pat čia rasite patarimus bei rekomendacijas, ką svarbu žinoti atostogaujant Egipte. Straipsnyje dalinamės ir geriausiais viešbučiais poilsiui su vaikais bei ypatingai gerais kelionių pasiūlymais su fantastiškomis nuolaidomis. 

Pasiruošimas kelionei į Egiptą su vaikais

Egiptas – ne Europos Sąjungos šalis, todėl prieš kelionę svarbiausia pasitikrinti savo ir vaikų paso galiojimus. Grįžimo dieną tiek suaugusiųjų, tiek vaikų pasas turi galioti  bent 6 mėn. po išvykimo iš šalies.  Esame ne kartą susidūrę su tėvų klausimais, kurie nusiperka kelionę ir likus kelioms dienoms pamato, kad dokumentų galiojimo laikas greitai baigsis. Tokiu atveju belieka skubėti ir tikėtis, kad pasų poskyris spės pakeisti dokumentus iki išvykimo į kelionę į Egiptą su vaikais.

Ruošiantis kelionei į Egiptą su vaikais labai svarbu pasirūpinti ir kelionės draudimu. Nes net ir būtinosios pagalbos Egipte su vaikais negausite su Europos sveikatos draudimo kortele. Čia ji negalioja. Nuoširdžiai rekomenduojame pasirūpinti kelionių draudimu ruošiantis kelionei į Egiptą su vaikais, nes būtent Egipte keliautojai patiria nemažai sveikatos negalavimų.

Daugiau aktualios informacijos apie pasiruošimą kelionei su vaikais rasite straipsnyje Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais

Kaip pasirinkti viešbutį kelionei į Egiptą su vaikais

Dažnai sulaukiame tėvelių klausimų kaip pasirinkti viešbutį kelionei su vaikais į Egiptą.

5 svarbiausi ypatumai, kuo turi pasižymėti geras viešbutis, kuris pritaikytas poilsiui su vaikais:

  1. Viešbutis turėtų būti šalia ar netoli oro uosto. Jei keliaujate su didesne kompanija – pagalvokite ir apie privatų pervežimą, kuris tikrai sutrumpins pervežimo laiką.
  2. Privalumas – didelė viešbučio teritorija. Jei viešbutis turi didelę žalią teritoriją – būsite tikri, kad turėsite, kur migdyti vaiką ir rasite pavėsį. Su vaikais patogiausiai ilsėtis viešbutyje, kuris prie pat jūros ir turi smėlėtą paplūdimį.
  3. Viešbučio infrastruktūra – atkreipkite dėmesį, ar viešbutis pritaikytas ir saugus poilsiui su vaikais – specialios zonos vaikų laisvaikiui, vaikų baseinai. Svarbu atkreipti dėmesį, ar yra kūdikiams lovytės kambariuose.
  4. Viešbučio siūlomos pramogos ir užimtumas vaikams. Pasidomėkite, ar yra vaikų klubas, vaikų priežiūros paslaugos, vaikų žaidimo kambarys, žaidimo aikštelė, specialios pramoginės programos vaikams.
  5. Specialus ir pritaikytas meniu. Pasidomėkite, ar viešbučio meniu pritaikytas vaikams (garintos daržovės, kruopos), ar turi maisto smulkintuvą. Sužinokite, ar viešbučio restoranuose yra vaikiškos kėdutės.

Remdamiesi tėvų rekomendacijomis, kurie atostogavo Egipte esame Jums atrinkę geriausius viešbučius poilsiui su šeima ir vaikais Egipte. Šiuos viešbučius rasite straipsnyje TOP10 viešbučių Egipte šeimoms su vaikais.

Daugeliui šių viešbučių dabar galioja ypatingai geros net 7 proc nuolaidos, kurias taiko mūsų draugai, atostogų su vaikais organizavimo ekspertai Pasirink sparnus.

Praktiški patarimai ruošiantis kelionei į Egiptą su vaikais

Dalinamės svarbiausiais praktiškais patarimais, kurie padės ruošiantis kelionei į Egiptą su vaikais ir būnant Egipte.

Svarbiausia prisiminti – kad jokiu būdu negalima vartoti vandens iš krano. Tiek vaikams, tiek suaugusiems rekomenduojame netgi dantis po valymo skalauti vandeniu iš buteliuko. Taip pat labai svarbu visus gėrimus gerti be ledukų, nes ledukai gaminami iš to pačio krano vandens. Jei vaikai mažesni ar jų skrandukai jautresni – rekomenduojame jiems papildomai vandenį virinti.

Taip pat vaikų rankytes ir burną prausti arba vandeniu iš buteliuko arba virintu vandeniu. Turėkite visuomet su savimi Oktisept purškalo, kad esant reikalui galėtumėte dezinfekuoti vaiko rankytes, žaisliukus ar čiulptuką. Nepamirškite ir dezinfeksinio skysčio suaugusiems!

Jei vaikas valgo mišinuką, rekomenduojame vežtis su savimi buteliukų plovimo skystį. O po kranu išplautus buteliukus dezinfekuoti virintu karštu vandeniu po kiekvieno naudojimo.

Pasiimkite su savimi smulkių eurų ar dolerių, Egipte, kaip ir visuose arabų kraštuose, itin mėgstami arbatpinigiai. Nepagailėkite jų barmenams, kambarių tvarkytojoms ar viešbučio personalui.

Pramogos su vaikais Egipte

Nors daugelis viešbučių siūlo daugybę paramogų, tačiau kelionės į Egiptą metu su vaikais rekomenduojame išbandyti šias pramogas.

Pramogos Hurgadoje

Jungle vandens parkas

Didžiausiame Raudonosios jūros pakrantėje esančiame vandens pramogų parke jūsų laukia linksmybės ir įspūdžiai. Mėgaukitės vandens žaidimais, didžiuliais baseinais, bangų baseinais, plaukiojimu plaustais ir dar daugiau su visos dienos įėjimo bilietu.

Vandens parke „Jungle Aqua Park” yra 35 vandens nusileidimo kalneliai, 14 lauko baseinų, šildomas baseinas, vandens ežerai, skėčiai prie baseinų ir gultai. Didžiausias Hurgados vandens pramogų parkas yra vos už 25 minučių kelio automobiliu nuo miesto centro.

Mūsų partneriai siūlo puikią išvyką į šį vandens parką su paėmimu iš viešbučio ir pietumis.

Makadi vandens parkas

Pabėkite nuo karščio ir šokinėkite į vandenį viename didžiausių Egipto vandens parkų, esančių visai netoli Hurgados, kuriame yra 50 vandens atrakcionų, baseinų, vaikų parkas, poilsio zonos ir dar daugiau.

Mūsų partneriai siūlo puikią išvyką į šį vandens parką su paėmimu iš viešbučio ir pietumis.

Delfinų stebėjimas

Puiki pramoga tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Norėdami išvengti derybų ir įvairių apgavysčių – rekomenduojame šią ir panašias ekskursijas įsigyti iš patikimų partnerių iš anksto. Pas mūsų partnerius galite įsigyti delfinų stebėjimo kruizą su paviršiniu nardymu ir pietumis tik už 22.5 eur.

Kelionė povandeniniu laivu „Sea Scope” ir nardymas su vamzdeliu

Įlipkite į žavų pusiau povandeninį laivą ir tyrinėkite povandeninį pasaulį prie Hurgados krantų. Pusiau povandeniniai laivai turi didelius panoraminius langus ir nardo ne itin giliai. Todėl po vandeniu atsiveria geriausi vaizdai, ypač netoli rifų.

Įsigykite nuostabius įspūdžius mūsų partnerių sistemoje. 

Pramogos Šarm el Šeiche

Vandens parkas

Praleiskite fantastiškai smagią dieną su visa šeima Šarm el Šeicho vandens parke. Mėgaukitės daugiau nei 38 skirtingais nusileidimo kalneliais. Jei esate adrenalino mėgėjas, išbandykite „Twisters”, daugiafunkcinį kalnelį, laisvąjį kritimą ir kitus jaudinančius atrakcionus. Arba tiesiog atsipalaiduokite baseinuose ir deginkitės saulėje. Čia tikrai kiekvienas ras ką nors sau, įskaitant delfinų nusileidimo kalnelį vaikams skirtoje zonoje.

Parkas įsikūręs didelio viešbučio komplekso teritorijoje, todėl prireikus galima naudotis daugybe patogumų, pavyzdžiui, greito maisto restoranais, švediško stalo pietumis ir daugybe gėrimų pardavimo vietų.

Įsigykite bilietą ir mėgaukitės vandens pramogomis.

Delfinų pasirodymas

Stebėkite neįtikėtiną delfinų pasirodymą.

Jei norite nusifotografuoti su delfinais arba pasiplaukioti kartu su jais, įsigykite papildomą bilietą. Susipažindami su šiais mylimais gyvūnais vandenyje, kartu su šeima sukurkite brangius prisiminimus.

Povandeninis laivas

Atraskite kvapą gniaužiantį Raudonosios jūros povandeninį pasaulį iš patogaus povandeninio laivo. Plaukdami skaidriu Raudonosios jūros vandeniu pro bet kurį iš 18 povandeninių langų stebėkite spalvingas žuvis.

Įsigykite eskursiją su paėmimu iš viešbučio.

Ką svarbu pasiimti su savimi kelionei į Egiptą su vaikais. Kelioninė vaistinėlė

Dalinamės svarbiausių daiktų sąrašu, kuriuos būtina pasiimti su savimi ruošiantis kelionei į Egiptą su vaikais.

Kelioninė vaistinėlė

Būtinai atsakingai susipakuokite kelionę vaistinėlę, kad esant nedideliam negalavimui – turėtumėte reikalingų medikamentų.

SVARBU! Jei negalavimas rimtas, prastai jaučiatės Jūs ar vaikas – nedelsdami kreipkitės į gydytoją!

Kelionė į Egiptą su vaikais. Vaistinėlė

Kelionė į Egiptą su vaikais. Vaistinėlė

Saulės ir kita kosmetika

Turbūt net nereikia priminti apie saulės kosmetiką ir jos svarbą kelionių metu. Net jei ir yra debesuota, būtinai naudokite saulės kremą, nes intensyvi saulė kaitina ir pro debesis. Rekomenduojame turėti ir kremą nuo iššutimų, net jei namuose tokio ir nenaudojate, Egipte gali jo prireikti. Nes karštu oru vaikas daugiau prakaituos.

Drėgnos servėtėlės

Turbūt kiekviena mama sutiks, kad be šios priemonės neįmanoma išsiversti. O ypač keliaujant. Labai rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į daiktų valymo servetėlės. Jos tikrai praktiškos ir naudingos. Jomis visuomet nuvalome stalą ir kėdutę kavinėje, lėktuvo atlošus, sėdynes ir kitas vietas, kurios atrodo itin nešvarios.

Rankų dezinfektantas

Numeris vienas daiktas kelionėje į Egiptą. Keliaujant labai praverčia mini pakuotės, kurių turime visur – kuprinėse, rankinėse. Ypač šiuo metu yra didelis pasirinkimas šių priemonių ir vaikams. Gražiose pakuotėse, skaniai kvepiančių – tad prieš kelionę pasirūpinkite iš anksto. Kad vaikas pats mielai jais naudotųsi. Jei vaikas mažesnis – rinkitės Oktispet purškalą vietoj dezinfektanto.

Plaukimo liemenė arba kitos pagalbinės maudynių priemonės

Mūsų pagrindinė rekomendacija – IŠBANDYKITE PRIEŠ KELIONĘ. Daugeliui vaikų, ypač mažesnių, plaukimo ratas, liemenė gali pasirodyti bauginantys. Vaikas nenorės juose būti ar jais naudotis. Todėl nuoširdžiai rekomenduojame ypač prieš pirmąją kelionę pagalbinę plaukimo priemonę įsigyti ir išbandyti bei prisipratinti namuose. Nes tai, kad patiko ir tiko draugės ar pažįstamos vaikui, nebūtinai tiks ir Jūsų vaikui. 

Vaikiška kuprinė

Labai rekomenduojame įsigyti kokybišką vaikišką kuprinę kelionėms. Ji bus skirta susidėti keliems vaiko užkandžiams, jo žaisliukams ar gertuvei. Nuo mažens vaiką svarbu pratinti atsakingumo, kad kelionėje norimus žaisliukus turi susidėti į kuprinę, ją saugoti. Savo kuprinė – vaikui ir smagu, ir patogu. O patogu ir tėvams. 

Vandens žaislai

Dažnai viešbučiuose ar turistams skirtose parduotuvėse kainos būna stipriai didesnės nei įprastai. Juk vis vien žmogus neturi pasirinkimo ir tenka pirkti. Mums taip buvo Tailande,  kai už pripučiamą čiužinį sumokėjome virš 40 eurų, o jis neatlaikė nė mėnesio. Ypač perkant mažesniems vaikams vandens žaislus atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Ar tikrai pagamina iš kokybiškų medžiagų, netoksiško PVC be flatalų. O tokių nevisada rasite turistinėse vietose. Atostogų laiką skirkite atostogavimui, o ne vaikščiojimui po parduotuves. Visais reikiamais daiktais pasirūpinkite iš anksto, kad tik atvykus nereikėtų bėgti į parduotuvę.

Jei vaikas mažas, o keliaujate žiemos sezonu, rekomenduojame įsigyti nedidelį baseiną. Jame vanduo greitai sušils nuo saulės, vaikui bus malonu maudytis.

Gertuvė

Be šio daikto turbūt nė viena mama neįsivaizduoja tiek savo, tiek vaiko gyvenimo. O kelionėse gerti vandenį labai svarbu. Svarbiausia kelionėms pasirinkite kokybišką gertuvę, kuri nebijo smūgių. O bent jau mums svarbiausias kriterijus – kad nebūtų jokių išsiliejimų. Gertuvę vaikui geriausia pripildyti virintu vandeniu.

Užduočių ir veiklos knygelės

Jos pravers ir kelionėje užimant vaiką lėktuve ir atostogų metų. Mes nuo metų iki dabar draugaujame su Flinto leidyklos knygelėmis. Labai rekomenduojame jas išbandyti ir Jums.

Vaikams tinkama apranga kelionei į Egiptą

Ką svarbu pasiimti ir kaip tinkamai sudėti rūbelius vaikui.

Svarbiausia – kepurė, vandens batai, maudymosi apranga su saulės apsauga. Keliaujant be kepurės – nė žingsnio. Labai rekomenduojame turėti dvi – vieną skirtą maudynėms vandenyje, kitą ant kranto.

Maudymosi aprangą ypač mažesniems vaikams rinkitės pagamintą iš kokybiškų medžiagų. Audinys turi turėti aukštą (50+ UPF) apsauginį veiksnį nuo kenksmingos UV spinduliuotės. Mes rekomenduojame kelionėms turėti bent du ar tris komplektus, kad esant poreikiui galėtumėte aprengti vaiką, o vėliau nereikėtų rengti šlapiu.

Vandens batukus rekomenduojame turėti, jei planuojate daug laiko leisti prie baseino. Taip apsisaugosite nuo slydimo ir griuvimo. Taip pat vaiko kojos bus apsaugotos nuo akmenukų įbrėžimų, koralų, kurių Egipte tikrai daug. Be to vandens batukai apsaugo ir nuo karšto smėlio. 

Prieš kelionę pasidomėkite, kokiu tuo metu temperatūra vyrauja Egipte. Vasarą būna tikrai karšta, tad tikrai prireiks lengvų natūralaus pluošto rūbelių. Žiemos metu – pravers ir striukė, ir šiltesnės kelnytės, nes vakarais būna vėsu ir vėjuota.

Labai rekomenduojame su savimi pasiimti nedidelį kiekį skalbiklio ar ūkiško muilo, kad galėtumėte greitai išskalbti rūbelius ir nereikėtų vežtis su savimi viso vaiko garderobo.

Tėvų atsiliepimai apie poilsį Egipte

Marta Rutkauskienė Egipte su dukra ir vyru atostogavo lapkričio mėnesį. Ji su šeima renkasi Egiptą dėl gero oro žiemos metu. Martos šeima pasirinko Albatros moderna viešbutį dėl tuo metu jam galiojusios itin geros kainos. Martos teigimu už šį viešbutį verta mokėti iki 500 eurų žmogui.

Saulė su vyru ir dviems vaikais kiekvienais metais žiemos metu skrenda į Egiptą. „Tai tobula kryptis poilsiui su vaikais. Netolimas skrydis, švelnus klimatas, skanus maistas. Svarbu tik pasirinkti gerą viešbutį“ – sako Saulė.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.