Kelionė į Alpes su vaiku - Kelionės su vaikais
Kelionė į Alpes su vaiku
Kelionė į Alpes su vaiku

Kelionė į Alpes su vaiku

Susipažinkite su Triple AZ Trip. Tai šeima – Aistė, Aurimas ir Ąžuolas, kurie jau antrus metus keliauja su vaiku po platųjį pasaulį. Šiuo metu jie dalinasi su mumis savo įspūdžiais iš visą gruodžio mėnesį trukusios viešnagės Prancūzijos alpėse, Savoie regione prie Chamonix. “Nuostabios vietos, vaizdai, bent kartą gyvenime tikrai verta ten pabuvoti. Mes išvykome su jausmu, kad dar būtinai sugrįšime”, – pasakoja Aistė.

Kelionė į Alpes su vaiku – šiame straipsnyje dalinamės su Jumis šios keliaujančios šeimos kelionės į Alpes įspūdžiais, rekomendacijomis ir patarimais.

Gražiausi Alpių kurortai

Kelionės į Alpes su vaiku metu kaip didžiausią įspūdį palikusius miestelius Triple AZ Trip išskiria:

  • Chamonix 
  • Saint-Gervais-Les-Bains
  • Megeve

Taip pat prideda, kad visai šalia yra Italija ir Šveicarija, tad vos valanda kelio ir galima aplankyt Ženevoje esančia kalėdinę mugę.

Chamonix ras ką veikti visi – alpinistai ir slidinėjantys, o ir patiems mažiausiems yra apstu kalnelių, kur vaikystę ant rogių ar plastiko maišelių prisimena suaugę.

“Susidaro įspūdis, jog ir didžiausius pesimistus kalnų vaizdai ir hype’as gana greitai paverstų slidinėjimo fanais”, – priduria Triple AZ Trip. Todėl kelionė į Alpes su vaiku puikiai tinka ne tik slidinėjimo mėgėjams.

Iš Chamonix su keltuvu galima užkilti į Aiguile du Midi viršūnę 3842 m, o viršuje esančiame pastate pasitikrinti savo aukščio baimes stikliniame balkone. Tik reikia pridurti, kad kelia vaikus nuo 3 metų, nors rekomendacija nesikelti kol vaikui nėra 5 metų.

Tuo tarpu į Brevent viršukalnę 2525 m. galima kilti jau ir su 2-jų metų vaiku, kur pasitinka tiesiogine ta žodžio prasme kvapą gniaužiantis vaizdas į Mont-Blanc – “the Roof of Europe” 4810 m. Vaizdu ramiai galima pasimėgauti Le Panoramic restorane arba tiesiog sėdint sniego pusnyje – kaip kam mieliau.

Mer de glace ledynas

Šeimyna dalinasi savo įspūdžiais ir iš ekspedicijos raudonuoju traukiniu į ledyną: “važiavom į Mer de glace (Ledo jūra) nuo Chamonix miestelio vos 20 min ir jau buvom užkilę į 1913 m aukštį, tada keltuvu žemyn, 540 laiptelių vėlgi žemyn ir mes ledyno urve. Čia jausmas nenusakomas. Sunku suvokti, kad čia ledynas, o ne kokios dirbtinės ledo skulptūros. Jei būsite šiuose kraštuose, būtinai apsilankykite – labai įdomi patirtis”.

Slidinėjimo trasos šeimoms

Triple AZ Trip dalinasi jų nuomone šeimoms draugiškiausiomis slidinėjimo trasomis:

  • Les Houches
  • Les Planards 

“Deja gruodis nebuvo dosnus sniegu, tad slidinėjimo nebuvo tiek daug, kiek tikėjomės. Džiaugiamės, kad ištaikėme progą paslidinėti Les Houches trasose”, – sako Aistė.

Daugiau patarimų apie slidinėjimą ir poilsį kalnuose su vaikais rasite straipsnyje „Slidinėjimas su vaikais“.

Kelionė į Šveicarijos Alpes su vaiku

Naujųjų pasitikti šeima patraukė į Šveicariją. Iš Kandersteg miestelio keltuvu užkilo į kalną ir apie 25 min pėsčiomis keliavo iki Oeschinesee ežero. Vaizdai magiški! Tiesa, priduria, jei keliausite su mažaisiais, geriausia tai daryti su nešyklėmis arba rogėmis, jei yra pakankamai sniego. Todėl jei gerai pasiruošite – kelionė į Alpes su vaiku bus tikra pramoga tiek Jums, tiek vaikui.

Kelionės į Alpes su vaiku metu šeima aplankė ir Lauterbrunnen miestelį, garsėjantį pačiame miestelio centre esančiu 300m. aukščio Staubbach kriokliu.

“Europa turi fantastines Alpes su begale įspūdingų vietų, kyla noras lankytis dar ir dar kartą! – pokalbio pabaigoje užtikrintai sako Aistė ir Aurimas.

Daugiau apie keliones Šveicarijoje rasite straipsnyje „Šveicarija su vaikais: TOP lankytinos vietos“  ir straipsnyje „Šveicarija su vaikais: bendri patarimai“.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė Triple AZ Trip ir „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.