Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje - Kelionės su vaikais
Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje
TOP15 veiklų vaikams Alytuje
2022-07-15

Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje

Šį kartą mus patraukė Nemuno vingyje įsitaisęs miestas Alytus. Tarsi nujautėme, kad bus daug nuotykių gamtoje, ir tikrai neapsirikome! Galime garantuoti, kad pramogaujant Alytuje, tikrai neteks nusivilti nei dideliems, nei mažiems.

Taigi, šiandien, dalinamės, ką veikti su vaikais Alytuje, kodėl į kelionę būtina vežtis riešutų, koks rekordas slypi šiame mieste, kodėl čia gali tekti nešti mylimuosius arba būti patiems nešamiems ant tilto ir visi kiti atsakymai mūsų kartu su Alytaus turizmo informacijos centru paruoštame sąraše „Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje”.

Aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas ir Alytaus piliakalnis

Ramiam šeimyniniam pasivaikščiojimui, puikiai tiks „Baltosios rožės“ tiltas. Tai aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas (jo aukštis net 38,1 metrai). Stovint ant tilto atsiveria nuostabi Alytaus miesto panorama. Įdomu tai, kad Baltosios rožės tiltas yra net įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą, kaip aukščiausias tokio pobūdžio tiltas ir ant jo yra šešios žymos kas 40 metrų, ties kuriomis įvardyta meilės pagal Aristotelio filosofiją rūšis. Įrodyti savo meilę mylimajam ar mažiesiems mylimukams galima nunešant juos ant rankų iki tam tikros meilės rūšies žyminčios ribos. Taip pat nuo tilto matomas Alytaus piliakalnis – vienas iš lankomiausių objektų Alytaus mieste. Iki jo galima nukakti laipteliais žemyn nuo tilto arba nutiestais išasfaltuotas kelias. Prie piliakalnio įrengtos poilsio zonos su pavėsinėmis ir laužavietėmis, vaikų žaidimo aikštelėmis. Šalia tilto – Dainų slėnis, Panemunės dviračių takai, Dailidės ežero rekreacinė zona.

Privažiavimas – nuo Basanavičiaus gatvės. Privažiavimas prie Alytaus piliakalnio – Piliakalnio gatve.

Dviračių ir pėsčiųjų takai ir Didžiosios Dailidės ežero rekreacinė zona

Jei su šeima planuojate kelionę į Alytų nepamirškite pasiimti savo dviračių ar paspirtukų, nes Alytuje vingiuoja net 30 km pėsčiųjų ir dviratininkų takų, kurie veda per žymiausius Alytaus objektus. O maloniam laikui gamtoje, rekomenduojame rinktis Dailidės ežero rekreacinę zoną, kurioje yra ne tik pėsčiųjų ir dviračių takai, bet įrengtas teritorijų apšvietimas, paplūdimys, poilsio aikštelės su pavėsinėmis ir laužavietėmis, tinklinio, vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, valčių prieplauka su pontoniniu tiltu, gelbėtojų namelis ir kita geram ir patogiam poilsiui reikalinga infrastuktūra. O jei keliaujate su vyresniais vaikais ar patys ieškote daugiau iššūkių čia rasite vandenlenčių parką ir elektrinių paspirtukų nuomą.

Jaunimo parkas

Tęsiant pažintį su Alytaus gamta ant savo transporto priemonių, kviečiame aplankyti Jaunimo parką. Šis parkas buvo įkurtas 1984 m., jame buvo pastatyta pirmoji Lietuvoje aštuonių metalo plastikos skulptūrų kompozicija. Šiuo metu čia įrengtos vaikų žaidimų, šachmatų, sporto, riedlenčių-riedučių, treniruoklių, parkūro aikštelės, pažymėti dviračių takai, riedlenčių parkas bei dvi dviračių kalnelių trasos. Viena trasa skirta vaikams ir pradedantiesiems, o kita – didžiausia dviračių kalnelių trasa Lietuvoje, puikiai tinkanti ir lenktynėms „vienas prieš vieną“. Bet labiausiai mažiesiems patiks parko gyventojos voverytės, kurios smalsiai pasitinka lankytojus, todėl nepamirškite pasiimti riešutų!

Kurorto parkas

Dar viena visai šeimynai rekomenduojama vieta – tai Kurorto parkas. Skvere už Laisvės Angelo aikštės, įrengta moderni laipynių ir sūpuoklių vaikų žaidimo aikštelė. Čia galima išbandyti lauko muzikos instrumentus, kuriais gali groti visi mylintys muziką: profesionalai, pradedantieji ir mėgėjai. Šalia – Laisvės Angelo paminklas, spalvinga aplinka traukianti Žalioji gimnazija, rožynais garsėjantis Miesto sodas su dar tarpukariu įrengtu fontanu.

Kurorto parkas. Lauko instrumentai. E. Rugieniūtės nuotr.

Kurorto parkas. Lauko instrumentai. E. Rugieniūtės nuotr.

Anzelmo Matučio memorialinis muziejus ir medžio skulptūrų parkas

Jei oras nelepina, aplankykite muziejų, kuris įkurtas name, kuriame 1961–1985 metais gyveno vaikų poetas, pedagogas Anzelmas Matulevičius-Matutis. Pastato antrame aukšte išsaugotas rašytojo darbo kambarys su autentišku interjeru, biblioteka, suvenyrais ir asmeniniais daiktais. Įvairūs eksponatai ir fotografijos byloja apie tolimas keliones ir meilę gamtai. Muziejuje moksleiviams ir šeimoms siūlomos įvairios edukacinės programos, rengiamos vaikų kūrybos parodėlės. Kitapus gatvės, A. Matučio parke, lankytojus pasitinka mediniai poeto kūrinių personažai: Raganosis, Drevinukas, Pelėda ir kiti.

Alytaus kraštotyros muziejus

Jei norite pasisemti daugiau žinių apie Alytaus kraštą ir istoriją, rekomenduojame aplankyti Alytaus kraštotyros muziejų. Kuriame saugoma beveik 100 tūkst. eksponatų – tai istorinė, etnografinė ir archeologinė medžiaga, patekusi į muziejaus fondus iš visų Pietų Lietuvos rajonų. Modernios ir interaktyvios ekspozicijos išradingai pasakoja krašto istoriją. Iš muziejaus prisiminimui galite parsisiųsti elektroninį atviruką. Čia vyksta edukaciniai užėmimai mokiniams ir suaugusiems. Rugpjūčio pabaigoje bus atidaryta nauja ekspozicija „Dzūko pirkia“. Dirba antradieniais – šeštadieniais.

Alytaus miesto voveraitės

Alytaus miesto parkai garsėja voverėmis, kurias galima išvysti Miesto sode, Kurorto parke arba Jaunimo parke. Bet pažintį su voveraitėmis galite pradėti ir aplankydami miesto skulptūras. Be to, mažiesiems gali būti puiki užduotis perskaityti, kokie užrašai puošia skulptūras. Išduosime paslaptį, voveraičių bronzinę skulptūrą mama Alsodra ir mažylį Sodriuką, puošia žodžiai „Laimę susikuriame patys“. O 2020 m. pradžioje ant suoliuko Senamiesčio skvere, prie knygų mainų namelio, įsitaisė bronzinė voveraitės skulptūra (aut. M. Zavadskis), kurią juosia užrašas „Alytiškių iniciatyvos“, o knygoje užrašyta „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“.

Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje

Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje

Gatvės menas Alytuje

Ar žinojote, kad 2020 m. Alytus tapo gatvės meno miestu? Miestas virto gyvu ir spalvingu, nes 5 pastatai buvo išmarginti įvairiais piešiniais. Todėl puikiu oru, galite pasidaryti spalvingą ir įdomią ekskursiją su šeima pačiame mieste.

Miesto piešinius galima rasti:

 • Siuvėjos piešinys – Ugniagesių gatvė;
 • Taikos balandis ryškiose spalvose – Šaulių namų pastatas, S. Dariaus ir S. Girėno g. 10;
 • Keleivis – senoji autobusų stotis, Jotvingių g. 10;
 • Nerūpestingos ateities vizija – Jaunimo centro pastatas – Tvirtovės g. 3;
 • Telegrafas – Pulko gatvės 12A numeriu pažymėtas pastatas.

Alytaus miesto fontanai

Vanduo vaikų džiaugsmas, o Alytaus mieste yra net 4 fontanai, kurių vandens purslais gali mėgautis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Fontanus galima rasti:

 • Alytaus miesto sodo fontanas – S. Dariaus ir S. Girėno g., Alytus;
 • Alytaus Senamiesčio skvero fontanas – Alyvų takas, Alytus;
 • Pirmojo Alytaus istorinės aikštės fontanai – A. Juozapavičiaus g., Alytus;
 • Alytaus Rotušės aikštės fontanas – Rotušės a., Alytus.

Lėlių teatras „Aitvaras“

Lėlių teatre „Aitvaras“ vaikai gali pamatyti ne tik spektaklius, bet ir sudalyvauti edukacinėje programoje, kurios metu galės susipažinti su lėlių teatro specifika, lėlių technikomis, pasigaminti lėlę ar pirštinę – lėlę ir sužinoti jos valdymo ypatumus.

Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje

Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje

Žuvinto biosferos rezervatas

Vienas įspūdingiausių gamtinių objektų šiame regione Žuvinto biosferos rezervatas. Žuvintas yra seniausia ir pirmoji Lietuvoje saugoma teritorija. Prie Žuvinto ežero yra mokomasis pažintinis takas su apžvalgos bokšteliu. Pusketvirto šimto metrų ilgio lieptas su paukščių stebėjimo bokšteliu skirtas apžvelgti Žuvinto ežero pakrantes ir susipažinti su turtingu ežero, jo pakrantės nendrynų ir krūmų paukščių pasauliu, pagrindinėmis augalų rūšimis. Atnaujintame lankytojų centre įrengta moderni ekspozicija, skirta Žuvinto ežero ir jo pakrančių gamtos įvairovei ir tvarkymui. Ekspozicija paruošta savarankiškam lankytojui: informaciniame portale yra įdomios medžiagos apie biosferos rezervatą: gamtos, kultūros vertybes ir atskiras rezervato dalis, stenduose – pasakojimus apie Žuvinto ežero ir jo pakrančių gamtą. Čia pat galima pasižiūrėti pirmųjų, jau istoriniais tapusių filmų apie Žuvinto rezervatą.

Butrimonių miestelio trikampė aikštė ir fontanas

Pakeliui nepamirškite aplankyti dar vieno unikalaus objekto – 2019 m. Butrimonyse buvo atidaryta rekonstruota vienintelė Lietuvoje trikampė aikštė. O išskirtinis visos Lietuvos dėmesio sulaukęs atnaujintos aikštės akcentas – fontanas. Vienintelis toks Lietuvoje: akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys. Per fontano sieną bėga vanduo, kuris sukuria nepakartojamą vaizdą. Sutemus fontanas nušvinta įvairiomis spalvomis.

Butrimonių fontanas ir trikampė aikštė

Butrimonių fontanas ir trikampė aikštė

Daugų miestas

Taip pat pakeliui Dauguose, Turgaus aikštėje, įrengta moderni vaikų žaidimų aikštelė, kurioje galima smagiai praleisti laiką. Bet labiausiai mūsų akį patraukusi vieta – tai Dauguose, švariame Didžiulio ežere, išskirtinėje vietoje ant ežero kranto, įrengtas vandens batutų parkas. Ekologiška ir švari aplinka leis ne tik išbandyti jėgas ant batutų, bet ir ramiai poilsiauti Daugų saloje.

Daugų centrinė vaikų aikštelė. Turgaus aikšte.

Daugų centrinė vaikų aikštelė. Turgaus aikšte.

Pivašiūnų amatų centras

Maisto mylėtojams ar mažiesiems kulinarams būtina aplankyti Pivašiūnų amatų centrą. Čia jums bus suteikta galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo ruginės duonos kepalėlį, sumušti sviestą dzūkiška „buikele“ ir čia pat jį skanauti. Norintiems pajusti dzūkišką skonį – čia pasiūlys bulvinių dzūkiškų bandų, grikinių babkų, pyragų, pyragėlių, kūčiukų kepimą ir ragavimą.

Senųjų amatų mylėtojai taip pat neliks nuskriausti. Jie galės pasimokyti medžio drožybos, puodžiaus amato, velti veltinius, pinti įvairius dirbinius iš vytelių arba dzūkiškus kašikus (pintines), lieti žvakes ir megzti raštuotas vilnones kojines ir pirštines.
Suvenyrų parduotuvėlėje net įnoringiausias suras sau mielą rankų darbo daiktą.

Alytaus rajono paplūdimiai

Jei keliaujant su vaikais pasitaikė labai karšta diena, galite rinktis ir laisvalaikį ant ežero kranto. Alytaus rajone viešieji, nemokami sutvarkyti paplūdimiai yra su įrengtomis vaikų žaidimų aikštelėmis, tinklinio aikštelėmis. Čia galite praleisti visą karštą dieną arba tik stabtelti atsigaivinti.

O juos rasti galima:

 • Paplūdimys Simne prie Giluičio ežero – Jaunimo g., Simnas, Alytaus r.;
 • 4 paplūdimiai Daugų mieste prie Didžiulio ežero – Daugai, Alytaus r.;
 • Paplūdimys Pivašiūnuose prie Ilgio ežero – Ežero g., Pivašiūnai, Alytaus r.

Įdomiausios veiklos vaikams Alytuje buvo aprašytos ir kituose mūsų straipsniuose: Alytus su vaikaisĮ Alytaus kraštą – pažinti dzūkišką paveldą.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.