Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023 - Kelionės su vaikais
Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023
Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023
2023-12-24

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023

Šiemet kvietėme Jus keliauti po Lietuvą aplankant miestų ir miestelių kalėdinių eglučių įžiebimus. Dar lapkritį prasidėję didieji kalėdų eglių įžiebimai traukdavo ne tik vietinių gyventojų minias, tačiau sulaukdavo ir nemažai svečių iš kitų miestų. Mums pavyko šiemet aplankyti net kelis šventiškai pasipuošusius miestus, tad kviečiame ir Jus pamatyti, kokios yra gražiausias eglutės Lietuvoje 2023.  O Jūs ar jau išsirinkote savo mėgstamiausią kalėdinę žaliaskarę?

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023

Norėtume Jus pakviesti sukurti šeimos ar draugų tradiciją – kasmet aplankyti po keletą kalėdiškai pasipuošusių mūsų šalies miestų ir kurti smagias kalėdinių eglučių trasas po Lietuvą! Garantuojame, kad šios akimirkos suteiks Jums ne tik naujų įspūdžių, bet ir padovanos didžiausią kalėdinę dovaną – smagų laiką su vaikais, kuris išliks jaukiuose atsiminimuose visam gyvenimui! Be tik patys tikrai galėsite pasakyti, kokios yra gražiausios eglutės Lietuvoje 2023 metais.

Mūsų aplankytos gražiausios eglutės Lietuvoje 2023

Vilnius

Šiemet sostinėje, pasislėpusi tarp milžiniškų dekoruotų dovanų dėžučių, sužibo tikra žaliaskarė! Tikra natūrali eglutė Vilniaus Katedros aikštėje sužibo net po 14 metų pertraukos, o per tuos metus miestas stebino vis naujais puošybos ir kūrybiškumo sumanymais. 

Daugiau nei 16 m aukštį siekiantį medį vilniečiams padovanojo miesto gyventojas. Ties trijų sklypų riba augusi eglė kėlė pavojų gyventojų saugumui, tuo tarpu Katedros aikštėje atrado savo didžiausią pašaukimą – skleisti šviesą ir suburti žmones!

Prie eglutės tradiciškai veikia ir kalėdinė mugė, o šalia esančiuose Valdovų rūmuose vyksta šauniausios žiemos pramogos – čiuožykla, dirbtuvės ir vakaro pasirodymai!

Beje, šiemet svarbiu akcentu Vilniui tapo ir pirmą kartą visuomenei atidaryta Prezidentūros kiemo eglė, kurią puošia tardiciniai lietuvių kultūros kalėdiniai karpiniai, sukuriantys specialią didelę šviečiančią kompoziciją – ją sudaro 10 metrų aukščio Kalėdų eglė, keturios advento žvakės bei medinė prakartėlė, sukurta pagal žinomos šalies tautodailininkės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės autorinį karpinį.

Ir svarbiausia žinia auginantiems mažas padaužas – Kalėdų Traukinukas, kuris smagiai pasivažinėti ir pasidairyti po šventinę sostinę kvies iki 2024 m. sausio 7 d. (imtinai). Į traukinuką įsėsti galima jo pagrindinėje stotelėje – šalia Katedros aikštės, Šventaragio g. 2 (greta VRM pastato).

Kaunas

Kauno eglutė visada stebina originalumu ir neribota fantazija, tuo visą kalėdinį laikotarpį pritraukdama svečius ir iš kitų miestų. 

Šiemet angelų plunksnomis pasidabinusi žaliaskarė kviečia visus tiesiog į „lengvas Kalėdas Kaune“. Prie eglės tradiciškai veikia labai jauki ir kvepianti kalėdinė mugė.

Ir svarbu – daug veiklos vaikams Kaunas žada tris dienas iki Kalėdų – prie eglės mažieji galės patys išsikepti skanumynų, sukurti savo angeliuką ir apsilankyti Kalėdų pašte.

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023. Kaunas

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023. Kaunas

Širvintos

Širvintos kasmet vis labiau stebina ir pritraukia ne tik savo rajono gyventojus, bet ir daugybę vilniečių. Pritraukė ir mus, nes tokio grožio instaliacijos, reikia pripažinti, pavydėtų ir Vilnius! Aplink eglę išsidėstė visa pasakų karalystė, kurią juosia šviečiačios pilies sienos. Šioje Kalėdų karalystėje galima sutikti tipinius pasakos elementus – stebuklingą pilį, didelį sostą, elegantišką karietą ir netgi drakoną. Kelią į pilį (I. Šeiniaus alėją) ženklina šviečiančios karalystės vėliavos. Jei dar nebuvot – tikrai nepatingėkite užsukti, nes vaizdas išties užburiantis ir nepraprastai įtraukiantis vaikus. 

Širvintų miesto eglutė ir karalystė

Širvintų miesto eglutė ir karalystė

Kaišiadorys

2024 metais Kaišiadorys tampa Lietuvos kultūros sostine, todėl eglė papuošta specialiai pagamintais žaisliukais, atspindinčiais šį ypatingą miestui perduotą titulą. Aštuoniolikos eglučių ir šviečiančių girliandų skliautu pradėti magišką kelionę visus kviečia aikštėje sustojęs kalėdinis traukinukas.

Šiemet Kaišiadoryse sužibo net 37 savivaldybės įstaigų bei partnerių papuoštų eglučių miestelis. Kiekviena eglutė yra išskirtinė. Vaikščiojant parko takeliais bus galima net tik pasigrožėti eglutėmis, bet ir, nuskenavus QR kodą, balsuoti už labiausiai patikusią eglutę.

Kalėdos Kaišiadoryse

Kalėdos Kaišiadoryse

Klaipėda

Klaipėdos miesto šventes šiemet papuošė gražuolė žaliaskarė – natūrali, 12 metrų aukščio eglutė, kurią miestui padovanojo jo gyventojai. Nepakartojamo jaukumą Teatro aikštėje kuria ne tik eglutė, bet ir švieselėmis migsinti išskirtinė ledo čiuožykla, nušviesta tūkstančių lempučių. Kodėl čiuožykla išskirtinė? Nes savo forma ji atkartoja pačią Teatro aikštę, tad yra apvali ir užima beveik 500 m. Pačiuožinėti joje galima bus iki sausio 7 dienos!

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023

Anykščiai

Anykščiai, neatisilikdami nuo šių metų natūralumo trendo, taip pat pasipuošė nuostabiu tikru medeliu – natūralią 11 metrų aukščio sidabrinę eglę miestui padovanojo Andrioniškio seniūnijos gyventojai Vida Jozokienė su šeima.

Nors eglė ir natūrali, bet labai kūrybiškai „įrėminta“ – susidaro įvaizdis, jog ji supakuota į didžiulę dovanų dėžutę, tad tampa išskirtine dovana kiekvienam atvykusiajam jos pamatyti. 

Tačiau net ir pasibaigus šventėms Anykščiai kviečia į kultūrinius renginius – iki pat gruodžio pabaigos įvairiose miesto erdvėse vyks koncertai.

Kretinga

Kalėdinė Kretinga žavi nepaprastu jaukumu – čia šventinė žaliaskarė šviečia ne viena. Greta Rotušės aikštės esančiame skvere įrengtas unikalus Žėrinčių eglučių skveras, veiksiantis visą šventinį laikotarpį. Po miestą važinėja ir ypatingoji šventinė atrakcija – Kalėdinis traukinukas, kviečiantis ir mažus, ir didelius. 

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023. Kretinga

Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023. Kretinga

Druskininkai

Jei kartais užsuksite pasivaikščioti po Druskininkus ar pasilepinti mineralinėms voniom, būtinai užsukite ir į miesto centrą, kuriame jūsų laukia ne tik gražioji eglė, bet ir visa švieselėmis mirgsinti alėja! Praeikite eglučių taku ir nusifotografuokite prie labai fotogeniškų šviečiančių dekoracijų. 

Pramogų aikštėje įsikūrė šventinis miestelis su įspūdingais atrakcionais, Gydyklų parke – tradicinis kalėdinių kompozicijų parkas, kuriame pasakų tema sukurtas šventines instaliacijas įrengė net 70 kurorto įstaigų, organizacijų, seniūnijų, mokyklų, vaikų darželių.

Druskininkų miesto eglutė

Druskininkų miesto eglutė

Pakruojo dvaras

Šis dvaras, mūsų manymu, laimėjo šiemet ne tiek eglučių konkursą, kiek pačios idėjos. Dvaro komanda sukūrė gyvą kosminę kalėdų pasaką! Tai didžiausia Kalėdų kosminė stotis Pakruojo dvare.

Čia svečius pasitinka na šiaip eglutė, o visas žybsinčių eglučių miškas. Eglutės, beje, gavo šioje pasakoje ypatingą šansą savo gyvenime, nes šventiniam laikotarpiui buvo išgelbėtos nuo pavertimo biokuru ir dar gali padžiuginti didelius ir mažus. 

Visoje milžininškoje dvaro teritorijoje veikia šventinė mugė, Kalėdų Senelio svetainė, Šiaurinės žvaigždės paštas, jauki arbatinė, gausybė nykštukų dovanų manufaktūrų bei daugybė nerealių pramogų ir dekoracijų, kosmoso tematika. 

Dvaro komanda pasakoja, jog čia vyksta įspūdingi lazerių, šviesų ir muzikos šou, profesionalių aktorių pasirodymai, nykštukų ir baltųjų lokių lydimas atvyksta kosminis Kalėdų Senelis, su elfų pagalba parašytus vaikų laiškus jam neša paštininkas kupranugaris Bučkis, amatininkai moko smalsiausius svečius gaminti originalias dovanas mylimiems, prekeiviai mugėje siūlo įvairiausias gėrybes nuo meduolio iki aštuonkojo.

O po to nuo Kalėdų miestelio įeinate į visą milžinišką šviesų parką ir atsiduriate lyg Visatoje. Kalėdų kosminė stotis svečių laukia kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, o nuo Kalėdų iki Naujųjų metų – kasdien.

Gražiausias Kalėdų festivalis Pakruojo dvare – tai straipsnis, kuriame rasite mūsų visus įspūdžius apsilankius šiame festivalyje.

Panevėžys

Šiemetės eglės bei miesto puošybos tema – „Kalėdų garsai“. Miesto viešose erdvėse šventinę nuotaiką kuria „skambantys“ papuošimų elementai. Laisvės aikštės fontane galima pasigrožėti balerinų snaigių šokiu bei akomponuoti joms fortepijonu. Senvagėje miesto gyventojus pasitinka natų arka, kviečianti nusifotografuoti ir pasidalinti šventiniais linkėjimais su artimaisiais. Nepriklausomybės aikštėje įkurtas jaukus natūralių eglučių parkas. Ši šventinė oazė miesto centre kviečia pasinerti į užburiantį Kalėdų pasakos pasaulį. Oficialiai paskelbus kalėdinio laikotarpio pradžią šventinėmis puošmenomis nušvito pagrindinės Panevėžio gatvės, pėsčiųjų takai, J. Basanavičiaus g. tiltas, Senvagė, Nepriklausomybės aikštė.

Kalėdinius miestelius, Kalėdų senelių rezidencijas ir renginius Lietuvoje rasite straipsnyje Kalėdiniai miesteliai ir renginiai Lietuvoje. O „Kelionės su vaikais” taip pat kviečia šventinę nuotaiką patirti ir Šviesų parkuose visoje Lietuvoje.

Straipsnis Gražiausios eglutės Lietuvoje 2023 yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.