Gimdymas Santariškėse - Kelionės su vaikais
Gimdymas Santariškėse
Gimdymas Santariškėse
2023-03-28

Gimdymas Santariškėse

Gimdymas tai viena unikaliausių ir turbūt labiausiai neraminančių patirčių moters ir šeimos gyvenime. Mes „Kelionės su vaikais ®“ rašome apie keliones, tačiau šį kartą norime pasidalinti ne kelionės užsienyje įspūdžiais ar rekomendacijomis, o gimdymo kelionės patirtimi.

„Kelionės su vaikais “ vienos iš įkūrėjų Agnės mažoji keliauninkė Paulė, gimė 2022 m. gruodžio 29 d., kaip ir pirmasis sūnus Motiejus, Santariškių ligoninėje Vilniuje.  Kadangi sulaukėme daug klausimų apie gimdymą, reikalingus daiktus, gimdymą priėmusį gydytoją, todėl Agnė pasidalins plačiau, koks buvo gimdymas Santariškėse.

Agnė nori labai nuoširdžiai pasidalinti savo asmenine patirtimi: kodėl rinkosi Santariškių ligoninę, ar verta imti privačią palatą. Kokie daiktai ir kokios prekės pasiteisino, ko pritrūko, ko visai neprireikė ir ką darytų kitaip gimdydama trečią kartą. Labai atvirai ir nuoširdžiai, kaip mama-mamai.

Šiame straipsnyje rasite ir labai paprastą informaciją apie atvykimą, parkavimą Santariškėse, maitinimą, reikalingus daiktus ir kitus praktiškus patarimus.

Gimdymas Santariškėse (Vilniaus universiteto ligoninės Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre). Kodėl pasirinkome šią ligoninę

Dėl tam tikrų indikacijų gimdyti turėjau III lygio ligoninėje. Tokia ligoninė Vilniuje yra Vilniaus universiteto ligoninės Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras. Tačiau net jei ir nebūčiau privalėjusi rinktis III lygio ligoninės, vis vien gimdyti būčiau pasirinkusi Santariškių ligoninę. Čia gimdžiau ir pirmąjį sūnų Motiejų. Tačiau pagrindinė priežastis, kodėl rinkausi ir rinkčiausi gimdyti Santariškėse yra ta – kad tai geriausia ligoninė Lietuvoje. Pačiame Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre yra  naujagimių intensyvios terapijos skyrius, kuriame esant būtinybei po gimdymo kūdikiui būtų suteikta reikalinga pagalba. Be to būtent Santariškėse yra Vaikų ligoninė su intensyvios terapijos skyriumi, į kurį perveža sunkiai sergančius arba neišnešiotus naujagimius iš kitų ligoninių ir kitų miestų. Gimdymas Santariškėse man suteikė ypatingą saugumo jausmą. Žinojau, jog esant skubios pagalbos poreikiui mano kūdikiui, jo niekur nereikės vežti – pagalba jam bus suteikta vietoje. Taip pat man buvo svarbu ir žinoti, kad jei kažkas atsitiktų kūdikiui – būsiu toje pačioje ligoninėje.

Gimdykla ir palatos po gimdymo

Gimdymas Santariškėse vyksta Akušerijos skyriuje, kur yra 11 gimdymo palatų, visos jos individualios, vienoje jų yra įrengta gimdymo vonia.

Visos palatos po gimdymo yra dvivietės. Tačiau yra ir šeimyninių palatų, kuriose būnate tik Jūs ir vyras. Šių palatų nėra daug. Ar Jūs galėsite gauti šeimyninę palatą, paaiškės tik tą dieną, kai Jūs jau gimdysite. Pagimdžiusios moterys yra guldomos į šeimynines palatas eilės tvarka, tačiau, kad norite šeimyninės palatos, informuokite personalą atvykę gimdyti. Kadangi nei personalas, nei Jūs nežinote, kada pagimdysite – todėl apie laisvą palatą sužinosite tik pagimdžiusi. Jei bus laisva tokia palata, Jūs ją gausite, jei ne, galite prašyti, kad perkeltų tuomet kai atsilaisvins. Tarkime dieną pagulėjusi dvivietėje palatoje. Kiek teko girdėti iš personalo – pirmenybė šioms palatoms yra mamoms po cezario pjūvio.

Palatų kaina šeimai 63 arba 73 eurai (priklauso nuo palatos dydžio). Šeimyninėje palatoje vyras gali būti kiek nori laiko, taip pat gali nakvoti, yra dvi vienvietės lovos. Maitinimas vyrui nepriklauso. Dvi šeimyninės palatos dalinasi vienu tualetu ir dušu. Abudu kartus gimdymas Santariškėse man buvo sėkmingas ir gavau šeimyninę palatą. Mano asmenine nuomone, jei tik finansinės galimybės leidžia – rinkitės šeimyninę palatą. Turėsite daugiau privatumo, ramybės ir erdvės sau ir kūdikiui. Taip pat Santariškėse yra ir palata „Budapeštas“. Ji parai kainuoja 120 eurų. Tai labiau viešbučio kambarys, nei palata.

Dėl maitinimo. Maitinimas priklauso Jums, tačiau kaip ir minėjau maitinimas vyrui nepriklauso. Tiek Jūs, tiek vyras galite užsisakyti maistą į palatą iš F korpuse esančios kavinės Sotro (beje maistas tikrai skanus). Jį Jums pristatys tiesiai į palatą, nereikės niekur eiti. Daugiau apie maisto pristatymą skaitykite.

Atvykimas į Santariškes

Šis mano gimdymas Santariškėse buvo planinis, todėl žinojau tikslią dieną, kada gimdysiu ir ramiai tam ruošiausi. Akušerijos ir ginekologijos centras yra įsikūręs Santariškių g. 2 F korpuse (naujas pastatas). Jei atvykstate gimdyti prie šlagbaumo galite paprašyti apsaugos darbuotojo, kad Jus įleistų į vidų išlipti arčiau prie įėjimo ir išsikrauti daiktus. Tačiau tą padaręs vyras ar lydintis asmuo turi automobilį išvaryti iš šios laikinos aikštelės ir pastatyti parkavimo aikštelėje. Prie Santariškių ligoninės yra net 11 Unipark aikštelių. Patogiausia statyti P5, kuri yra priešais Akušerijos ir ginekologijos centrą ir šalia Vaikų ligoninės. Aikštelių kaina svyruoja nuo 0,8 iki 1,30 euro dieną ir 0,3 euro centų naktį. Paros kaina 9,3 euro.

Jei gimdymas Santariškėse taip pat Jūsų pasirinkimas, atvykus į priėmimo skyrių turėsite palaukti prie durų (stiklinis šildomas vestibiulis), kol Jus priims apžiūrai. Lydintis asmuo Jūsų apžiūros metu turės laukti vestibiulyje su daiktais. Gydytojais po apžiūros nuspręs ar liekate gimdyti, ar dar vykstate namo. Jeigu liekate gimdyti ir keliaujate tiesiai į gimdyklą vyras galės eiti iškart su Jumis. Jeigu keliaujate į priešgimdyvinę palatą (neatsivėręs pakankamai kaklelis, Jus skatins ar kitos priežastys, kodėl dar nereikia į gimdyklą) vyras su Jumis likti negalės.

PRAKTIŠKAS PATARIMAS – Jūsų lauko rūbus ir batus paims priimamajame ir atiduos išvykstant. Vyrų rūbų nepriima, taip pat į gimdyklą vyras privalo avėti šlepetes, tad turėkite atskirą krepšį ir maišą, į kurį susipakuosite vyro lauko avalynę ir rūbus. Nes kitu atveju tiesiog neturėsite, kur padėti batų ir striukės, o su jais nesupakuotais ar nešamais rankoje Jūsų neįleis į gimdyklos vidų. O bendroji F korpuso rūbinė nepriima avalynės. Be to dirba tik tam tikromis valandomis. O juk gimdymas gali užsitęsti ilgiau nei planuojate.

Gimdymo krepšelis, kada ir kaip susidėti

Specialistai rekomenduoja susidėti krepšelį į gimdymo namus dviems mėnesiams iki gimdymo datos. Galbūt tai ir atrodo anksti, tačiau pasirūpinkite reikiamais daiktais anksčiau, kol dar turite jėgų ir noro vaikščioti po parduotuves ar užsisakyti internetu. Be to pagalvokite, jei staiga tektų išvykti gimdyti, ar vyras galėtų Jums supakuoti ir atvežti į ligoninę visus reikalingus daiktus?

Mamos krepšelis į gimdymo namus susideda iš trijų dalių. Pirmasis – krepšelis į gimdyklą mamai ir pirmieji rūbeliai kūdikiui, antrasis – krepšelis į palatą kūdikiui ir trečiasis – krepšelis į palatą mamai. Atvykus į priimamąjį rekomenduoju su savimi pasiimti tik pirmąjį krepšelį – į gimdyklą. O daiktus į palatą Jums ir kūdikiui vyras tikrai spės atnešti po gimdymo.

Jei nėra komplikacijų gimdymo namuose užtrunkate 2-3 dienas, tad krepšelį dėkitės tokiam dienų skaičiui. Kadangi man teko gimdymo namuose praleisti 5 dienas, vyrui teko atvežti daiktų papildomai.

REKOMENDACIJA: kadangi mano vyrui buvo pakankamai sunki užduotis, surasti namuose daiktus, kurių man reikėjo, todėl jei tektų vykti dar kartą į gimdymo namus – namuose palikčiau sudėtą ekstra daiktų krepšelį. Tokį jei tektų gimdymo namuose pasilikti ilgiau nei planuota.

Daiktus į gimdymo namus, kaip ir į kelionę supakavau į patogius kelioninius maišelius arba IKEA zip bag. Kad būtų patogu rasti tiek man, tiek vyrui ir jie neišsimėtytų dideliame krepšyje. Taip pat nesusimaišytų mano ir kūdikio daiktai. Daugelį prekių gimdymui ir į ligoninę įsigijau parduotuvėje 9 mėnesiai.

Gimdymas Santariškėse 2023 m.

Gimdymas Santariškėse 2023 m.

Krepšelis į gimdyklą – ką pasiimti su savimi

Atskirai aptarsiu kiekvieno krepšelio į gimdyklą mamai ir krepšelio į palatą mamai sudėtį.

Svarbiausi dalykai į gimdyklą

Patys svarbiausi dalykai, ką privalote turėti su savimi – tai asmens dokumentas ir nėščiosios kortelė. Saugumo sumetimais nerekomenduojame turėti su savimi piniginės su kortelėmis ar didesnės sumos grynųjų pinigų. Jeigu reikės mokėti už palatą – tą reikės daryti išvykstant iš ligoninės. Jei norėsite maisto iš kavinės – turėkite smulkių pinigų.

Jei atvykus gydytojai nuspręs kad gimdysite, apžiūros kabinete paims Jūsų viršutinius rūbus ir avalynę (juos grąžins Jums išvykstant). Turėsite iškart persirengti tais rūbais su kuriais gimdysite, juos reikia turėti savo. Patogiausia yra naktiniai, kurie pilnai atsisega ir yra tinkami „oda prie odos“ kontaktui. Aš pirkau naktinius kartu su chalatu. Vėliau jie puikiai tiks ir žindant. Aš turėjau dvejus naktinius, su vienais gimdžiau, kitus turėjau persirengti po gimdymo, kuomet jau buvau pogimdyvinėje palatoje, nusiprausiau ir šiek atsigavau. Pirkau šiuos gimdymo naktinius. Iki šiol juos naudoju ir labai džiaugiuosi, nes itin patogūs žindymui. Taip pat turėkite šlepetes. Mano asmeninė rekomendacija – guminės šlepetės. Su jomis bus patogu ir palatoje, ir eiti į dušą. Nereikės turėti dviejų.

Ką dar svarbu su savimi turėti į gimdyklą

Su savimi taip pat turėkite vandens, lūpų vazeliną (bent jau man asmeniškai labai sausėjo lūpos). Man asmeniškai itin padėjo nedidelis rankšluostukas, kurį vyras sudrėkindavo šaltu vandeniu. Jį naudojau kaip kompresą.

Su savimi į gimdyklą taip pat būtina pasiimti sauskelnes po gimdymo. Aš turėjau likusias vienas po pirmojo gimdymo, tačiau pirkau papildomai, nes jų prireikė ir palatoje.

Taip pat su savimi į gimdyklą pasiimkite ir pirmuosius kūdikio rūbelius (vilnones kojinytes, bodžiuką, kelnytes ar šliaužtinuką ir kepurytę). Aš turėjau dar pasiėmusi savo pleduką kūdikiui, tačiau jo neprireikė, nes itin minkštą minky pleduką kūdikiui parūpino personalas.

Taip pat pervežant iš gimdyklos į palatą pravertė chalatas, jį turėjau iš rinkinio, kurį pirkau kartu su naktiniais. Daugiau gimdykloje nieko neprireikė.

Atvykus gimdyti šį krepšelį ir pirmuosius kūdikio rūbelius pasiimčiau kartu su savimi, o visus likusius daiktus vyras tikrai spės Jums atnešti į palatą jau po gimdymo.

Krepšelis į palatą mamai – kosmetinė ir medicinos priemonės

Šią krepšelio dalį kroviau itin atsakingai. Ir ji buvo turbūt užėmė didžiausią dalį mano lagamino. Dalinuosi kaip atrodė jo sudėtis, ko kiek turėjau, kiek sunaudojau, ko pritrūko.

Ką turėjau su savimi ir ko prireikė

  1. Sauskelnės (vienas turėjau į gimdyklą, vienas į palatą, tiek ir prireikė);
  2. Vienkartinės  kelnaitės (turėjau tris vienetus, sunaudojau du);
  3. Didelio sugeriamumo įklotai po gimdymo (turėjau 8 vienetų pakuotę, vyras pirko papildomai). Man labai patiko Baboo firmos. Rinkdamiesi įklotus būtinai žiūrėti, kad jie būtų orui pralaidūs, kvapus sulaikantys ir iš audinio be pūkelio. Įklotus keiskite dažnai.
  4. Vienkartiniai įklotai į liemenėlę (turėjau 10 vienetų, sunaudojau 8)
  5. „Multi-Gyn FemiWash“ prausimosi putos intymiai higienai (jas naudoju ir namuose jau ilgą laiką). Be to labai patogi ir jų nedidelė 100 ml. pakuotė. Itin mėgstu tokias, nes nereikia iš didelių 250 ml ar 500 ml perpilti į mažą indelį. Be to labai patogus dozavimas). Labai svarbu renkantis intymios higienos prausiklį po gimdymo, kurį naudosite ir namuose pogimdyminiu laikotarpiu, atkreipti dėmesį į sudėti. Svarbu, kad sudėtyje nebūtų muilo, kuris sausina oda, sintetinių kvapiklių.
  6. „Multi-Gyn“ kompresai. Jie skirti palengvinti nemalonius pojūčius tarpvietės ir išangės srityse. Pasižymi stipriu raminamuoju poveikiu esant audinių pažeidimams, niežuliui ar sudirgimui.
  7. Šampūnas, dantų pasta ir šepetėlis, dezodorantas (jei planuojate žindyti – pradėkite naudoti bekvapį dezodorantą ir dušo želė. Pašaliniai kvapai ypač „Oda prie odos“ kontakto metu tikrai nereikalingi), veido kremas, šukos ir Jūsų įprastai naudojama ir Jums reikalinga kosmetika.
  8. Vaistai ar maisto papildai, kuriuos vartojate.
  9. Drėgnos servetėlės (turėjau pakuotę, jos ir užteko).

Rekomendacija

Labai patogu įsigyti jau sudarytą gimdyvės krepšelį. Jame yra visi reikalingi paketai, taip ir higienos priemonių mėginukai nedideliais įpakavimais. Tad turėsite progą juos išbandyti ir jei tiks ir patiks – nusipirksite dideles pakuotes.

Aš sudaryto krepšelio nepirkau, nes turėjau likusių priemonių nuo pirmojo gimdymo, kai ką atidavė draugės. Be to „Multi-Gyn FemiWash“ naudoju ir kasdieninėje higienos rutinoje.

Ką turėjau su savimi ir ko neprireikė

  1. Vienkartiniai paklotai (turėjau jų 5 vienetų pakuotę, neprireikė nei vieno, nes juos duodavo ligoninė);
  2. Dušo želė kūnai (jos buvo ligoninėje);
  3. Dėžutė vienkartinių servetėlių (jos buvo ligoninėje).

Ko neturėjau su savimi ir ko prireikė

Tarp higienos priemonių NETURĖJAU ir man jau pirmąją dieną po gimdymo prireikė spenelių kremo ir kompresų. Kadangi žindymo kelionė su sūnumi buvo itin sklandi, šių priemonių neprireikė ligoninėje, tad jomis ir nepasirūpinau. Po šio gimdymo jų skubiai pirkti į vaistinę vyko mano vyras.

Žindymo pradžia su Paule buvo sunki, speneliai tapo itin jautrūs, skausmingi, atsirado įtrūkimų. Kol Paulė mokėsi teisingai žįsti, man asmeniškai kūdikio maitinimas nebuvo malonumas. Po žindymo mane gelbėjo vienintelis dalykas – „Multi-Mam“ kompresai. Turbūt apie juos yra girdėjusi kiekviena besilaukianti ar krūtimi maitinanti mama. Nuoširdžiai pasakysiu, kad tikrai netikėjau, jog jie gali taip padėti.

Man ypač šie kompresai padėjo kelios dienos po gimdymo, kai nedidelius priešpienio kiekius pakeitė gausiai besigaminantis pienas, o pieno gamybai į krūtis priplūdo skysčių. Jos tapo karštos, skausmingos ir būtent šie „Multi-Mam“ kompresai man padėjo numalšinti skausmą ir patinimą. Akušerė minėjo, kad jie kaip profilaktinė priemonė apsaugo ir nuo mastito. Ir svarbiausia kompreso likusių nereikia nuvalyti prieš žindymą. Nuėmus kompresą iškart galima glausti kūdikį prie krūties, maitinti ir nebijoti, kad kompreso likučiai bus žalingi kūdikiui.

Kvalifikuotas personalas

Taip pat gimdymas Santariškėse man itin patiko dėl labai geros priežiūros po gimdymo. Ypač labai kvalifikuoto personalo, kurie tikrai negailėjo patarimų ir rekomendacijų. Kadangi privačioje palatoje buvo šaldytuvas su kamera, labai džiaugiausi, kad akušerės parūpino ledo kompresą. Jį naudojau po maitinimo. Išvykusi namo tokio ledo kompreso pirkti neradau, todėl įsigijau „Lansinoh Thera°Pearl 3 in 1“ kompresus. Jie man atliko tą pačią funkciją. Juos visuomet naudojau šaltus. Dabar jų po dviejų mėnesių jau nebereikia, tačiau turiu atsargai dėl visa ko.

„Multi-Mam“ spenelių kremas, tai priemonė, kurią naudojau nuo pirmųjų dienų po gimdymo ir kurią naudoju iki šiol. Pirmosiomis dienomis po gimdymo, drauge su spenelių kompresais ji padeda numalšinti skausmą. O dabar jį naudoju, kaip apsauginį kremą, kuris neleidžia speneliams skilinėti, palaiko minkštą, elastingą ir sveiką odą.

Spenelių kremas Multi Mam

Spenelių kremas Multi Mam

Man ypač svarbu ir labai patinka, kad prieš maitinimą spenelių kremo nuvalyti nereikia.

Mano atradimas ir asmeninė rekomendacija

Kaip ir minėjau straipsnyje prieš tai žindymo kelionės pradžia buvo sunki. Nes kamavo itin didelis spenelių skausmas. Tad išbandžiau visas įmanomas priemones spenelių skausmui sumažinti (kremai, gydantys kompresai, ledo kompersai). Nes net ir nežindant diskomfortą jaučiau tuomet kai speneliai lietėsi liemenėle ar įklotais. O juk būti nuogomis krūtimis neišeidavo visą laiką. Tačiau man jauna akušerė parekomendavo krūtų apsauginius gaubtelius. Kai visuomet vyras skubiai važiavo į 9 mėnesiai parduotuvę ir nupirko Medela apsauginius gaubtelius krūtims. Tai buvo mano išsigelbėjimas. Nes juos dėvint speneliai neturėjo jokio sąlyčio su liemenėle, tačiau vėdinimo angos leido odai kvėpuoti, skatino spenelių gijimą. Rekomenduočiau juos išbandyti kiekvienai mamai. Dabar šiuo gaubtelius naudoju pieno surinkimui maitinimo metu ir šaldau pienelį Paulės pirmosioms košytėms.

Mano nuoširdus patarimai po gimdymo išbandykite visas įmanomas priemones ir prekes, kurios kaip įmanoma greičiau padės Jums pasveikti ir atsigauti po gimdymo. Nors šios priemonės nėra pigios, tačiau tai geriausia investicija. Kuo greičiau atsigausite ir geriau jaustitės – tuo labiau džiugins motinystė ir galėsite maksimaliai mėgautis pačiais gražiausiais kūdikio mėnesiais, nes jie labai labai greitai prabėgs.

Krepšelis į palatą mamai – rūbai ir kiti daiktai

  1. Naktiniai, tinkami žindyti (priekyje susagstomi, kurie tiktų kontaktui „oda prie odos“ (turėjau vienus į gimdyklą ir vienus į palatą, jų užteko);
  2. Žindymo liemenėlės (turėjau dvi, jų ir užteko). Liemenėlę bent jau po gimdymo rekomenduočiau rinktis besiūlę ir tą, kuri lengvai  prisitaikys prie krūtinės dydžio pokyčių, nespaus. Ši liemenėlė mano favoritė. Vėliau jau galėsite rinktis iš puošnesnę, kai tiksliai bus aišku, kokio dydžio žindymo metu bus krūtinė. Rekomenduočiau turėti bent jau dvi žindymo liemenėles, nes bus ir pienelio pratekėjimų ir jas reikia skalbti higienos sumetimais dažnai. Aš turiu keturias. Visas jas įsigijau iš 9 mėnesiai parduotuvės. Man asmeniškai labai pasiteisino ir parduotuvėje rekomenduotos miego liemenėlės, kurių neturėjau ir nebuvau išbandžiusi su pirmuoji sūnumi Motiejumi;
  3. Chalatas;
  4. Rankšluostis kūnui ir atskiras rankšluostis tarpvietei;
  5. Apatinės palaidinės su atsegamom petnešelėmis (ligoninėje turėjau dvi, užteko). Šios palaidinės yra visiškas mano favoritas. Jų turiu keturias. Jos man yra rūbas numeris vienas. Jas naudoju ir kaip apatines maikutes po džemperiu ar megztuku, kaip miego palaidinę. Su jomis itin patogu žindyti. Iš tiesų pasakius, be jų neįsivaizduoju kaip žindyčiau;
  6. Palaidinė maitinimui. Rekomenduočiau turėti bent vieną palaidinę žindymui, kurią dėvėdama galėtumėte patogiai pamaitinti kūdikį. Ji leis be vargo ir patogiai pamaitinti kūdikį poliklinikoje (kur beje teks lankytis mažiausiai kartą per mėnesį), kitose viešose vietose;
  7. Treningai ar tamprės (svarbiausia patogumas), džemperis (jei palatoje būtų vėsiau) ar tiesiog rūbai, su kuriais jaučiatės patogiai ir įprastai nešiojate namuose;
  8. Kojinės;
  9. Vanduo, vanduo, vanduo. Nors vandenį reikia gerti nuolat, tačiau po gimdymo ypač svarbu. Žindymo pradžioje vandens pakankamas kiekis vandens itin svarbu;
  10. Užkandis. Aš jų neturėjau, o po gimdymo labai norėjau užkąsti ir kuo greičiau atgauti jėgas. Ligoninės kavinė jau neveikė, tad artimiesiams teko vykti į parduotuvę;
  11. Pledas. Man jis suteikė jaukumo, buvo reikalingas apsigaubti „oda prie odos“  kontakto metu.

Nuostabiausias gydytojas Romoaldas Juršėnas

Dar viena priežastis, kodėl net negalvodama pasirinkčiau gimdyti Santariškėse tai jose dirbantis gydytojas. Tiek Motiejų, tiek Paulę gimdžiau pas nuostabiausią pasaulyje gydytoją Romoaldą Juršėną. Gydytojo atjauta, skleidžiama ramybė, nuolatinis padrąsinimas ir aišku profesionalumas – neįtikėtini. Visą gimdymą jaučiausi rami, žinojau, kad esu geriausiose įmanomose rankose. Po gimdymo gydytojas kasdien aplankydavo, pasiteiraudavo kaip sekasi, pakonsultuodavo. Tiek po pirmojo, tiek po šio gimdymo negalėjau rasti tinkamų žodžių, kaip atsidėkoti šiam gydytojui už du nuostabiausius pasaulyje vaikus. O atsisveikindama su gydytoju nesulaikiau ašarų. Esu jam be galo dėkinga, kad gydytojas padėjo ir pasirūpino, kai po kelių dienų po paleidimo iš ligoninės teko grįžti su gimdos uždegimu.

Paulės gimdyme dalyvavo ir fantastiška akušerė Oksana, kurios deja pavardės nepamenu. Net sunku patikėti, kaip žmogus gali dirbti su tokiu atsidavimu ir meile. Su jos tiek fiziniu, tiek moraliniu palaikymu jaučiausi lyg be vyro gimdyme dalyvavo ir mano mama.

Gimdymas Santariškėse – tikrai puiki patirtis

Per penkias dienas, kurias teko praleisti ligoninėje visas personalas buvo itin kvalifikuotas ir profesionalus. Itin sužavėjo jaunos pogimdyvinėse palatose dirbusios akušerės.

Apie Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gimdyklų ir palatų modernumą turbūt jau ir nereikia pasakoti. Palatos naujos, moderniai įrengtos. Prie lovų planšetės, veikia internetas.

Vienareikšmiškai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centrą rekomenduočiau rinktis dėl gydytojų profesionalumo, modernumo, pogimdyvinės mamos ir naujagimio priežiūros. Ir aišku dėl gydytojo Romoaldo Juršėno. Nuoširdžiai linkėčiau, kad kiekviena mama pagimdytų tokio nuostabaus gydytojo priežiūroje. Gimdymas Santariškėse buvo geriausias sprendimas tiek man, tiek visai mūsų šeimai.

O kiekvienai mamai tikrai nuoširdžiai rekomenduočiau apsilankyti 9 mėnesiai parduotuvėje. Ypač jei turite galimybę – fizinėje Vilniuje, nes gausite tikrai nuoširdžių patarimų pasirenkant daiktus reikalingus nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu. O jei neturite tokios galimybės – be problemų viską galite užsisakyti internetu prieš tai pasikonsultavus telefonu. 9 mėnesiai paruoštas krepšelis į gimdymo namus turi viską ko prireiks Jums ligoninėje. Esu tikrai, kad geras pasiruošimas gimdymui leis Jums jaustis ramesnei ir saugesniai prieš laukiantį gimdymą.

Net ir po gimdymo ir nėštumo lankausi 9 mėnesiai parduotuvėje, čia perku rūbus žindymui ir įklotus į liemenėlę.

Gimdymas Santariškėse

Gimdymas Santariškėse

Gimdymas Santariškėse buvo ir yra nuostabi patirtis, kokios linkėčiau kiekvienai mamai.

Taip pat rekomenduojame paskaityti ir mūsų paruoštą straipsnį „Mamos krepšelis į gimdymo namus“.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
9 mėnesiai, Gimdymas, Gimdymas pas Juršėną, Gimdymas pas Romoaldą Juršėną, Gimdymas Santariškėse, Gimdymas Santariškėse 2023, Gimdymas Santariškėse atsiliepimai, Gimdymo namai, Gimdyvės krepšelis, Kur geriausia gimdyti, Mamos krepšelis į gimdymo namus, Multi mam priemonės, Multi mam spenelių kompresai, Nėštumas, Pasiruošimas gimdymui, reklama, Žindymas