Gardos ežeras su vaikais - Kelionės su vaikais
Gardos ežeras su vaikais
Gardos ežeras su vaikais
2023-09-12

Gardos ežeras su vaikais

Nors Lietuvoje vasara ir pasibaigė, tačiau yra vietų, kuriose šiluma susilieja su kerinčiais vaizdais, kuriais dar smagiau grožėtis nekepinant saulei. Jei ieškote idėjos smagioms ir šiltoms šeimos atostogoms vienoje vaizdingiausių vietų Europoje, siūlome rinktis Gardos ežerą.

Kodėl Gardos ežeras su vaikais yra puikus pasirinkimas ir ką galima čia nuveikti sužinojome iš mamos Linos.

Gardos ežeras su vaikais – kodėl verta rinktis?

Lina pažymi, jog renkantis kelionės kryptį jos šeimai svarbiausi kriterijai buvo skrydžio ilgis, galimybė pasigrožėti gamta ir nesėdėti all inclusive viešbutyje. Kitaip tariant, norėjosi aktyviai ir įdomiai pakeliauti su vaikais. Gardos ežeras su vaikais buvo puikus pasirinkimas, nes iki Milano skrydis tetrūko 2 val ir 10 min., o iš atsiliepimų ir pasidalintų keliautojų nuotraukų labai sužavėjo vaizdai. Be to, ir skrydžio kaina buvo gana patraukli.

Šeima keliavo su dviem mažamečiais vaikučiais, t.y. 2 ir 3 metukų. Kadangi skrydis nebuvo labai ilgas tai praėjo labai lengvai, panaudojant iš anksto paruoštas veiklas vaikuciams: lipdukų knygeles, pasakų knygutes, įvairius užkandukus, vandens žaidimus su rutuliukais, kurie telpa i mažas rankytes bei piešimo lentą su nutrynimo galimybe. Vaikai išliko ramūs ir susidomėję, o skrydis neprailgo.

Gardos ežeras su vaikais – kur apsistoti

Keliauti nuo oro uosto patogiausia vietoje išsinuomotu automobiliu – šeima jį rezervavo iš anksto ir atsiėme terminale. Kelionė automobiliu nuo Bergamo oro uosto iki Gardos ežero užtrunka apie valandą laiko, priklausomai, kur apsistojate.

Linos šeima pasirinko apsistoti Decenzano regione, Agriturismo 30. Tai labai šaunus italų ūkis, turintis nemažą teritoriją, su vaikų žaidimo aikštele ir čiuožykla, supynėmis, gyvūnėlių banda, kurioje gyvena asilas, ponis, ožkos, vištos, antys ir t.t. Teritorijoje yra ir baseinas, o geriausias čia yra vaizdas į ežerą. Į nakvynės kainą įskaičiuoti ir pusryčiai, kas ypač patogu su vaikais. Pasirinkta vieta su 2 mažais vaikais Linai labai pasiteisino, ir dėl visų vaikams smagių dalykų pačiame ūkyje, ir dėl lokacijos – tai ramesnis Gardos rajonas.

„Kelionės su vaikais” rekomenduoja net kelias vietas šiame regione su vaikais:

Vis dėlto Lina pažymi, kad jei keliautų prie Gardos antrą kartą, jau paagus vaikams, tai rinktųsi apsistoti šiaurinėje pakrantėje arba netoli jos: Riva del Garda, Limone, Malcesine. Kodėl? Nes ten daugiau veiksmo ir vietovė egzotiškesnė – miesteliai yra tarp didelių kalnų, taip pat ten dideli uostai, iš kurių organizuojama daug kelionių laivais ir kursuoja keltai, kuriais galima nusikelti į kitus miestelius prie ežero. O jeigu planuotumėte ilsėtis prie Gardos bent savaitę, tuomet verta pusę laiko gyventi šiaurinėje, o pusę pietinėje pakrantėje. Nes ir ten ir ten yra be galo gražių, labai jaukių miestelių, kurių kiekvienas savaip žavus.

 

Gardos ežeras su vaikais – ką verta aplankyti netoliese

Lina su šeima prie Gardos atostogavo savaitę ir buvo susiplanavę, kuriuos lankytinus objektus nori pamatyti – taip ir padarė. Be Gardos ežero, dar planuose buvo aplankyti Veroną, nes ji labai netoli ir lengvai pasiekiama, ypač turint automobilį, tačiau po dviejų dienų prie Gardos šeima nusprendė nebevykti į Veroną, o pasekti italų pavyzdžiu ir džiaugtis akimirka, nes ir prie Gardos visai savaitei su mažais vaikais apstu gražių vietų ir puikios atmosferos.

Keliaujant aplink Gardą Linos šeimos moto buvo: neskubėti, pajausti, pamatyti, atsipalaiduoti ir grožėtis. Šeima neturėjo tikslo apvažiuoti visą ežerą – norėjo aplankyti tiek objektų, kiek suspės neskubėdami. O suspėjo gana daug.

Lankytinos vietos prie Gardos ežero: mamos Linos patarimai

Strada della forra 

Tai vaizdingas kelias pro tarpeklius, olas, kalnus. Šiame kelyje taip yra ir keletas aikstelių sustojimui, kur galima pavaikštinėti, pasigrožėti, yra keletas kavinių.

Svarbu žinoti: kadangi gatvė yra siaura, ji yra vienpusė ir reikia atkreipti dėmesį, kad nuo 10 iki 19 val vienpusis eismas ta gatve vyksta iš pietinės pusės atvykus, o iš vakarinės pusės (atvykus nuo Limone) įvaziuoti galima tik nuo 19 val. Maršrutas yra nemokamas.

Papildoma atrakcija šiame ruože – baseinas! Lina su šeima vyko iš pietinės pusės, tad strados pabaigoje po dešine yra viešas baseinas iš kelių lygių (nuo gilaus iki negilaus vaikams), kavinė. Baseino kaina šeimai tai vos 30 eurų, laiko niekas neriboja. O vaizdas iš baseinų ir kavinės tiesiog stulbinantis – priekyje nuostabaus grožio kalnai, o tolumoje ežeras.

Lago di Tenno

Tai nuostabaus grožio, žalio/žydro vandens ežerėlis tarp kalnų. Privažiuoti prie jo nėra lengva – jo link veda siauri vienpusiai keliukai, tad reikia atidžiai rinktis kelius navigacijoje ir stebėti kelio ženklus, nes kai  kur navigacija siūlo važiuoti, o kelio ženklai leidžia tik leidimus turintiems automobiliams. Bet visi šie sunkumai yra verti pastangų – vaizdas tiesiog kerintis, o be to ežerėlyje galima ir maudytis, yra budintys gelbėtojai, daug žuvyčių šalia plaukioja, o pati atmosfera tarp kalnų tiesiog užburianti.

Cascate Del Varone

Tai absoliučiai nuostabūs kriokliai! Įėjimas suaugusiems kainuoja po 7 eur, mažiems vaikams (bent jau iki 3 metų) nemokamai. Labai gražiai sutvarkyta teritorija, dvi įspudingos vietos, kur galima prieiti gana arti prie paties krioklio, esančio kalne. Šiai vietai galite planuoti apie valandą laiko. Patogu yra tai, jog parkavimo aikštelės yra prie pat įėjimo.

Terazza del Brivido

Tai unikalus restoranas su nepakartojamu vaizdu i ežerą, turintis apžvalgos aikštelę ant kalno skardžio. Skanus maistas, puikus aptarnavimas, nėra eilių, tad lengvai galima gauti vietą prisėsti (Lina su šeima keliavo birželio pabaigoje).

Rocca di Manerba

Kalnas su apžvalgos aikštele netoli Decenzano regiono. Galima privažiuoti automobiliu iki parkavimo aikštelės kalno papėdėje ir belieka apie 10 min kopti pėsčiomis. Tačiau patikėkite – vaizdas vertas visų pastangų! Lina vertina, kad tai viena iš nuostabiausių nemokamų lankytinų vietų.

Sirmione

Tai labai jaukus miestelis su Sirmione Scaliger pilimi. Įėjus į pilį verda visas gyvenimas: daug kavinių, suvenyrų parduotuvių, vietinių ledainių Gelateria su nuooostabiais ledais, o tarp pilies sienų yra įvairių išėjimų į nuostabaus grožio krantus prie ežero. Čia tikrai verta skirti laiko pasivaikščiojimams!

Prie pat pilies įėjimo yra uostas, kur galima nusipirkti 45 min kelionę laiveliu – tikrai labai patogus laivelis, nedaug žmonių, o gidas pasakojo apie viską, ką keleiviai mato pakeliui. Plaukiama aplink pačią pilį, galima mėgautis vaizdais, muzika ir vynu. Kaina suaugusiam 25 eur, vaikams nemokamai.

„Kelionės su vaikais” labai rekomenduoja pasidomėti ypač nebrangiu plaukimu laiveliu.

Papildoma atrakcija: visai netoli Sirmione yra įspūdingas miestelis Peschera Del Garda. Per jį vingiuoja upė, tiltų turėklai nusėti gėlių žiedais, miestelį puošia arkiniai tiltai, pakrantėje daug kavinių, judesio, yra uostas, iš kurio taip pat organizuojamos kelionės laivais ir keltais.

Malcesine ir Monte Baldo kalnas 

Iš Malcesine galima pakilti keltuvais (Monte Baldo cableway park) į Monte Baldo kalną. Keltuvo bilietus Lina pirko internetu, nors birželio pabaigoje visai nebūtina to daryti iš anksto ir įsipareigoti tam tikru metu spėti į keltuvą. Kas, pripažinkim, su mažais vaikais būna nelengva, nes bilietai nekeičiami ir negrąžinami, o eilė prie bilietų kasos buvo minimali. Lina vis dėlto vertina, jog sezono įkarščio metu tikrai verta pirkti bilietus online ir iš anksto. Kylant į šį kalną verta pasekti orų prognozę ir rinktis giedriausią dieną norint pamatyti įspūdingą kalnų didybę.

Ant šio kalno Lina su šeima praleido visą pusdienį ir kaip teigia, ten yra kur pasivaikščioti. Šlaituose kyla parasparniai, ganosi karvės su skambančiais varpeliais ant kaklo, avys ir atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai tiek į ežerą, tiek į kalnus. Vienoje pusėje matosi žali, apaugę miškais, kitoje uolėti ir tolumoje snieguotomis viršūnėmis kalnai. Ten galima rasti net keletą barų, kavinių, daug gultų, kur tiesiog gali prisėsti ir „išgyventi” Gardos stebuklą. Prie kavinės yra vaikų kampas su čiuožykla ir karstynėmis, dėl ko Lina su vyru ir vaikais labai džiaugėsi: tėveliai ramiai valgė, žavėjosi vaizdais, o vaikai tuo metu žaidė nuostabioje kalnų apsuptyje. Tą pačią dieną šeima planavo aplankyti Malcesine pilį, tačiau tiesiog leido sau užtrukti ilgiau ant šio kalno, todėl taip ir liko neaplankę šios pilies ir paliko ją kitai kelionei.

Decenzano Del Garda

Paskutinis Linos šeimos aplankytas miestelis su nuostabia pakrante, fontanais, uostu, kuriame galima patiems išsinuomoti katerį (teisių nereikia) ir pasiplaukioti. Miestelis knibžda judesiu, suvenyrų parduotuvėlėmis, kavinėmis, centre prie fontano vyksta muzikiniai vakarai, kurių nemokamai gali klausyti atsisėdęs aplink išsidėsčiusiose kavinukėse.

„Kelionės su vaikais” rekomenduoja pasidomėti ir labai nebrangiu plaukimu palydėti saulę.

Kiti lankytini objektai su vaikais aplink Gardos ežerą

  • Caneva vandens atrakcionų parkas/Movieland – parkai, esantys šalia vienas kito Lazise miestelyje.
  • Džiunglių nuotykių parkas – San Zeno di Montagna miestelyje esantis parkas džiunglių nuotykių mėgėjams.
  • Gardaland Park – įspūdingas nuotykių parkas. Atraskite 40 atrakcionų, įskaitant 6 adrenaliną skleidžiančius kalnelius, kad galėtumėte smagiai praleisti laiką visa šeima. Šalia SEA LIFE parkas. Bilietus tiek į Gardaland, tiek į abu parkus galite įsigyti iš anksto.

Automobilio nuoma

Nuskridus i Milano Bergamo oro uosta šeima iš karto pasiėmė jau rezervuotą automobilį – jį nuomavosi per Discover Cars iš Rental Plus. Renkantis automobilį nuomai Lina rekomenduoja rinktis su galimybe atsiimti terminale. Nes tai patogiausias ir greičiausias būdas, kad po skrydžio su vaikais nereikėtų dar vargti važinėjant autobusu ar ieškoti nuomos punkto. Įdomu tai, jog šeima nusprendė į Italiją vežtis savo automobilines kėdutes vaikams, kurias pridavė į bagažą ir atvykus iškart pasiėmė į automobilį.  Kodėl? Lina aiškina, jog nuomotis dvi kėdutes kainuoja papildomai apie 90 – 120 eurų ir tokios nuomojamos kėdutės atitinka tik minimalius saugumo standartus.

„Kelionės su vaikais” labai rekomenduoja pasidairyti gerų kainų mūsų partnerių sistemoje. Mes nuomojomės jau kelis kartus ir pavyzdžiui kelionėje į Maroką radome pačias geriausias kainas ir sąlygas.

Maistas

Kaip skaniausią dalyką prie Gardos Lina įvardija vietinius itališkuosius ledus – gelato. Kaip teigia moteris, nuodėmė būtų neužeiti į Gelateria (kurių tikrai apstu visur) ir neparagauti gelato ledų. Nuostabūs, įvairių skonių, didelės porcijos… Kaip pastebi Lina, patys italai net 22 val. vakare tiesiog atvyksta, pasiima gelato vafliniame kaušelyje arba indelyje ir ramiai atsisėdę mėgaujasi. Linos šeima su vaikais šiais ledais mėgavosi kiekvieną dieną, kartais net kelis kartus per dieną.

Vis dėlto reikalas su rimtu maistu Linos šeimai buvo jau sudėtingesnis. Kadangi šeima nepriklauso picų ir makaronų mėgėjams, tai reikėdavo ieškotis kitų patiekalų. O tai pasirodė ne taip lengva regione, kur dauguma vietinių italų nekalba angliškai ir meniu dažniausiai yra tik italų kalba. Moteris pastebi, kad kur teko lankytis, pagrindinis patiekalas yra užsakomas atskirai nuo garnyro, tad užsisakius papildomų daržovių kaina didėja. Pagrindinis patiekalas dažniausiai Linos maršrute kainavo nuo 15 iki 28 eurų, be garnyro. Salotų sąvoka irgi gali būti skirtinga nuo vietinių – čia užsisakius salotas dažniausiai yra patiekiamas natūralus variantas – salotų lapai su keliais pomidorais, dar keliomis daržovėmis su alyvuogių aliejumi.

Juokingi nutikimai kelionės metu

Lina pastebi, kad dėl kalbos niuansų kartais būdavo juokingų nuotykių su maistu. Pvz. užsisakę ,,veal chop”, šeima gavo didžiulį karbonadą džiūvesėliuose, o kai vaikams iš Kids meniu užsakė ,,Frankfurt cutlet” tai gavo paprastą pagrilintą pienišką dešrelę.

Lina apibendrina, jog kiekviena diena buvo labai įsimintina ir aplankytos visos vietos buvo nuostabios. Kaip pastebi moteris, net sunku patikėti, kad atostogos prie ežero gali būti įspūdingesnės nei prie bet kokio vandenyno ar jūros!

Maudynės

Visi Gardos ežero paplūdimiai yra akmenuoti, pats ežeras taip pat, todėl Lina rekomenduoja turėti vandens avalynę. Sirmione rajono gale yra smėlio paplūdimys (Jamaica beach), į kurį, kiek suprato Lina,  galima patekti tik su laivu.

Gardos ežeras su vaikais

Gardos ežeras su vaikais

Orai

Linos šeimos kelionė buvo savaitės laiko, birželio pabaigoje, tad temperatūra siekė 30 – 32 laipsnius dienomis – buvo labai karšta, o visos dienos buvo saulėtos.

Dažniausiai skaičiuojama, kad karščiausias mėnuo prie Gardos tai liepa, kai vidutinė temperatūra siekia apie 28 laipsnius dieną ir 18 laipsnių naktį.

Jei nemėgstate karščių ir nuspręsite keliauti po Gardos apylinkes prasidėjus rudeniui,  pavyzdžiui rugsėjį, galite tikėtis maloniai šiltų dienų (vidutiniškai apie 23 laipsnius) ir nešaltų naktų (apie 14 laipsnių).

O jei išsiruošite pavasarį, pavyzdžiui gegužę, prisiminkite, jog tai yra kalnų vietovė ir naktys gali dar būti vėsokos, užtat dienomis temperatūra būna apie 20 laipsnių.

Poilsis prie ežerų – mažiaus įprastas, bet tikrai puikus pasirinkimas ieškantiems įdomaus ir smagaus poilsio. „Kelionės su vaikais” labai mėgsta ilsėtis Lenkijoje prie ežerų, todėl šį poilsį rekomenduojme išbandyti ir Jums.

Šis straipsnis yra autorinis. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.