Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais - Kelionės su vaikais
Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais
Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais
2023-07-25

Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais

Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais – puiki kelionės idėja tiems, kas nenori vykti toli, bet nori daug pamatyti, smagiai papramogauti ir pabūti gamtoje.

Norime Jums papasakoti, mamos Linos ir jos vyro bei keturių dukrų kelionės istoriją. Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais – buvo jų šių metų tradicinė kasmetinė šeimos kelionė. O mes su Jumis dalinamės detaliu kelionės maršrutu, lankytinomis vietomis, rekomendacijomis ir patarimais ką pamatyti ir aplankyti Čekijoje su vaikais bei ką smagaus nuveikti Lenkijoje su vaikais.

Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais

1 diena. Krokuva, mes ir vėl čia!

Anksti ryte išvykstame link Lenkijos. Trumpam sustojome prie Tikocino pilies šalia Bialystoko pramankštinti kojas. Joje yra gyvenęs ir Žygimantas Augustas. Apėjom tik iš išorės. Vakarop pasiekėme Krokuvą. Su vaikais čia esam buvę prieš 6 metus. Ir nors vaikai atsimena Veličkos druskų kasyklas, Krokuvos neprisiminė. O mažoji net ir nebuvusi. Smagiai pasivaikščiojome, pavažinėjome karieta. Net Izabelė sakė, kad nors ir nemėgsta po miestus vaikščioti, šįkart ir jai patiko. Nakvynė viešbutyje.

Booking.com

2 diena. Vaikų rojus ENERGYLANDIA

Visą dieną praleidome ENERGYLANDIA atrakcionų parke. Amerikietiško tipo parkas, tiks vyresniems vaikams, jaunimui. Ten yra aukščiausi kalneliai Europoje ir didžiausi mediniai kalneliai pasaulyje! Į daug atrakcionų įleidžia tik nuo 140cm ūgio, pas mus dar tik dvi tokią ribą pasiekusios. Bet ir mažesniems pilna veiklos. Parkas didžiulis, yra ir akvaparkas, per daugiau nei 11 valandų visų atrakcionų nespėjom apeiti.

„Mano įspūdžiai iš parko – o, siaubeli. Greit nenorėsiu pakartoti” – pasakoja Lina, bet priduria, kad vyras, sakė, iš viso nebevažiuos į tokias pramogas. „Atrodo, kad jau šitas tai tikrai bus ramus atrakcionas, plauki sau valtele, bet ir tą užkelia kažin kur ir, aišku, paleidžia žemyn”- juokdamasi pasakoja Lina. „Nuėjome į 7D kino teatrą, galvojau, čia bent ramiai pasėdėsiu. Kur tau! Vos išėjau. Vaikai, tai aišku, kaifavo.”

Bilietus į parką įsigykite iš anksto.

3 diena. Labas Čekija

Kol dar buvome Lenkijoje, aplankėme šalia Energylandijos esantį Oswencimą. Kadangi pagrindinėje Oswencimo/Aušvico koncentracijos stovykloje jau esame buvę, o šįkart ir nebūtų pavykę nueiti, tai lankėmės šalia esančioje Birkenau koncentracijos stovykloje. Man net autentiškiau viskas šioje stovykloje atrodė. Vaikai taip pat su istoriniu kontekstu jau susipažinę, ir filmų matę, knygų skaitę.

Pirmas sustojimas Čekijoje Ostrava mieste. Nors pats miestas nežavi, bet jame yra daug veiklos ir lankomų objektų, galima ir visai dienai čia užstrigti. Mes aplankėme Dolni Vitkovice buvusią didžiulę metalurgijos gamyklą, o dabar lankomą objektą. Kaip puikiai įveiklintos erdvės! Čia yra ir Mokslo ir technologijų muziejus, mokslinė vaikų žaidimų aikštelė, apžvalgos bokštas.

Mes pasirinkome aplankyti technikos angarą U6. Galvojom, kad čia trumpiau užtruksim. Bet vaikai, pratę į muziejus ir visokias parodas vaikščioti, pasijautė pažįstamoje erdvėje ir jau prie antro eksponato pasidžiaugė, kad čia jiems labai patinka. Na, ir prasidėjo visko išbandymai. Čia daugiausiai buvo technikos ir fizikos eksponatai, bet viską buvo galima išbandyti. Net pažaisti su pirmaisiais kompiuteriais pirmuosius kompiuterinius žaidimus. Truputį užstrigom šiame objekte, bet vaikams patiko. Paskui toje pačioje gamykloje kėlėmės į industrinį apžvalgos bokštą, į kurį buvo pakilęs ir Useinas Boltas, todėl ir vadinasi Bolt Tower.

Vakarop kilome į Čekijos kalnus, surengėme mini žygį nuo parkingo iki kalno viršūnės.

4 diena. BRNO miestas

Visą dieną praleidome BRNO mieste.

Iš pačio ryto Lina viena aplankė Mendelio muziejų. Mendelis pats pirmasis suformulavo jo vardu pavadintus Mendelio paveldėjimo dėsnius ir yra laikomas genetikos mokslo pradininku ir tėvu. „Specialiai nevažiavome į Brno dėl šio muziejaus, bet kai jau taip arti buvome, negalėjau nenueiti” – pasakoja Lina.

Po šio muziejaus visi patraukėme į Vida! Mokslo muziejų. Nėra labai išskirtinis, bet labai vaizdžiai paaiškinta Pitagoro teorema. Ir veikė atliekų dirbtuvės. Vaikams, tai aišku, patiko.

Popietę praleidome Riviera Aquatic atvirame baseine. Pats nuostabiausias atviras baseinas, visiems poreikiams – nuo visiškai negilių aikštelių kūdikiams iki ilgo ir gilaus baseino suaugusiems. Buvo ir nusileidimo kalneliai vaikams.

Pailsėję, atsigaivinę vakare pasivaikščiojome Brno mieste, apžiūrėjome centrą.

5 diena. Urvai

„Aplankėme vieną iš Brno urvų. Jų čia gal koks 15, prieinamų turistams. Mes lankėme Balcarka urvą ir jis visas buvo labai labai įspūdingas. Aš ir pati pirmą kartą tokį urvą lankiau” – pasakoja Lina.

„Po pietų atvykome į Kutna Hora miestelį. Jo senamiestis įtrauktas į Unesco paveldą ir tikrai vertas aplankyti. Gražiausias šios kelionės miestas. Taip pat mieste aplankėme įžymiąją Sedlecės Kaulų koplyčią. Tikrai norėsime čia dar sugrįžti. Nes ir muziejų dar liko čia neaplankytų” – šypsosi Lina.

Booking.com

6 diena. Gražuolė Praha

„Ši diena skirta Prahai. Daugiausiai vaikščiojome po miestą ir suvaikščiojome nemažai kilometrų. Praha labai graži, bet ir labai turistinė, labai daug visur žmonių.

Vidury dienos, per patį karštį, užėjom į Nacionalinį Čekijos muziejų. Jis labai didelis ir įvairus – nuo gamtos evoliucijos iki šiuolaikinės čekų istorijos, dailės, muzikos.

Pietavome geležinkelių kavinėje, kur maistą ant stalo atveža maži traukinukai. Pramoga vaikams.

Pažaidėme upėje esančioje saloje, skirtoje vaikams – Childrens island.

Vaikams atskira atrakcija buvo pasivažinėti metro, nes jos dar niekada nebuvo važiavusios metro” – paprastais kelionių džiaugsmais dalinasi Lina.

7 diena. Adršpach uolos

„Šios dienos pagrindinis ir man gražiausias šios kelionės lankytas objektas buvo Adršpach uolos. Jos tokios nuostabios, kad čia net „Narnijos kronikos“ buvo filmuotos. Uolos, smaragdinis ežeras, iš aukštai atsiveriantys vaizdai” – dalinasi kelionės įspūdžiais Lina.

„Pakeliui į uolas buvom sustoję Škoda muziejuje.

Po Škoda muziejaus išvykome iš Čekijos, kurioje praleidome 5 dienas, bet daug pamatėm. Čekija labai įvairi: nuo gražių miestų iki kerinčios gamtos, nuo kalnų, uolų iki urvų, nuo tradicinių muziejų iki netikėtų ekspozicijų buvusiose gamyklose. Aprėpėm tik pačius perliukus. Norėsime dar sugrįžti į Čekiją” – sako Lina.

8 diena. Labas, Lenkija!

„Ši diena skirta Vroclavui. Lankėmės seniausiame ir didžiausiame Lenkijos zoo sode. Vietomis buvo matyti, kad seniausias – senoviniai narvai, bet daug kur jau atnaujinta, erdvūs aptvarai, pritaikyti gyvūnams, meškų aptvaras su kriokliu. Daug nematytų, retesnių gyvūnų rūšių. Bet svarbiausia – šis zoo turi naujai pastatytą akvariumą, kuris, mano nuomone, pralenkia Lietuvos jūrų muziejų. Labai įspūdingas zoo sodas, tikrai rekomenduojame” – pasakoja Lina.

Kadangi zoo praleidome daug laiko, tai po pietų pasivaikščiojome po Vroclavą, pastatytą ant salų. Atrakcija – ieškoti visame mieste nykštukų. Pats miestas Linai priminė Kauną.

Booking.com

9 diena. Hydropolis ir kelionė namo

„Iš ryto aplankėme muziejų Hydropolis, skirtą vandeniui. Vienas įspūdingiausių muziejų iš visų. Muziejus naujas, šiuolaikiškas, interaktyvus” – džiaugiasi Lina. „Smagiai praleidome laiką ir su geriausiais ir įsimintiniausias įspūdžiais keliavome namo…”

Linos šeima sutinka, kad kelionė Čekija ir Lenkija automobiliu su vaikais buvo iš ties puikus pasirinkimas.

Linos ir jos šeimos praktiniai patarimai

  1. Pirmiausia eiti į lankomus objektus, o miestų centrus pasilikti vakarui. Nes viskas Čekijoje gana trumpai dirba, dažniausiai tik iki 17 val.
  2. Jei nuspręsite lankyti bokštus, būtinai pasidomėkite jų darbo laiku iš anksto. Apžvalgos bokštai, kitaip nei Lietuvoje, mokami (ir ne pigiai) bei taip pat turi savo darbo laiką. Mes taip ir nespėjome į Stezka Valaška apžvalgos bokštą su aikštele stiklinėmis grindimis. Todėl pasitenkinome šalia esančia viršukalne kalnų panoramai.
  3. Jei žinote kokį Brno urvą norite aplankyti- registruokitės iš anksto, kitu atveju teks pasikliauti sėkme. Prie Brno yra daug urvų – Brno caves. Daug kur reikia išankstinės registracijos. Mes nebuvome iš anksto užsiregistravę, rinkomės mažiau įspūdingą urvą (bet mums labai patiko), tiesiog nuvažiavome prie urvo ir gavome vietas į artimiausią ekskursiją… čekų kalba (kurios laikas internete net nebuvo skelbtas). Bet gidas, pamatęs, kad mes ne vietiniai, daug ką mums išversdavo į anglų kalbą.
  4. Iš anksto pasidomėkite lankytinų objektų darbo laiku, kad spėtumėte visus juos aplankyti. Hora, įtrauktas į Unesco miestas, labai labai gražus, šalia Prahos. Gaila, kad per tą jų trumpą darbo laiką nespėjome aplankyti ten esančio Sidabro muziejaus (tikrose sidabro kasimo šachtose ir antžeminėje dalyje), meno muziejus atrodė įspūdingai.
  5. Suplanuoti daugiau laiko pramogoms ir veikloms. Ostrava taip pat verta dėmesio. Toje gamykloje Dolni Vitkovice yra daugiau veiklų, mes lankėme Bolt Tower (į kurio bilietą įskaičiuota ir kava ar pyragas viršuje esančioje kavinėje) ir U6 technologijų muziejų. Bet yra ir vaikų erdvė, angliakasių šachtos, koncertų salė. Į pačią Ostravą nebeužsukom, gaila. Palikome kitam kartui.
  6. Jei norite smagios atrakcijos šeimai, užsukite į kavinę. Prahoje yra puiki kavinė „Railway restaurant“, kur maistą ant stalų atveža traukinukai (ir paskui išveža indus), netoli Nacionalinio muziejaus. Iš ties smagu!

Dėkojame Linai ir jos šeimai už pasidalintus kelionės įspūdžius ir patarimus.

Jei ieškote daugiau idėjų, kur nuvykti pramogauti, poilsiauti su vaikais Lenkijoje – visą informaciją rasite mūsų Lenkijos apžvalginiuose straipsniuose ir giduose.

Šis straipsnis yra autorinis. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Lenkijoje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. LENKIJA. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Lenkijoje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.