Atostogos - kaip užkirsti kelią nagų grybeliui? - Kelionės su vaikais
Atostogos – kaip užkirsti kelią nagų grybeliui?
Atostogos - kaip užkirsti kelią nagų grybeliui?
2023-03-20

Atostogos – kaip užkirsti kelią nagų grybeliui?

Net idealiausias atostogas gali apkartinti iš pažiūros beveik nematomas priešas – pėdų ir nagų grybelis. Žiemą pasislėpęs uždaroje avalynėje, per atostogas nagų grybelis mus pasitinka atvirose basutėse, pliažuose ir baseinuose. Bet ar įmanoma užkirsti kelią nagų grybeliui, ypač atostogų metu?

Atostogos – kaip užkirsti kelią nagų grybeliui? O ką daryti, jeigu nagų grybelis jau užvaldė pėdas? Dalinamės, ką išbandėme ir kas padeda mums!

Kaip per atostogas užsikrečiama nagų grybeliu?

Atostogos – kaip užkirsti kelią nagų grybeliui? Nes būtent per atostogas ženkliai padidėja galimybė juo užsikrėsti. Pėdų grybelį pasigauti per atostogas tikrai nesunku – jei vaikštote basomis pėdomis viešoje saunoje, baseine, sporto salėje, tampate potencialiu grybelio draugu. Ypač rizika padidėja keliaujant šiltuose kraštuose (Egiptas, Turkija, Vakarų Europos kurortai). Grybelis tyko ir, atrodytų, kamerinio pobūdžio viešojo naudojimo erdvėse, pvz. viešbučio kambaryje esančiuose kiliminėse dangose, dušuose.

Visų pirma, nagų grybelis yra gana paplitęs susirgimas. Tyrimų duomenimis, juo serga nuo 3 iki 13 proc. populiacijos, nors toli gražu ne kiekvienas pastebėjęs grybelį kreipiasi į gydytoją. Itin lengvai pasigauti grybelį gali asmenys su nusilpusiu imunitetu, sergantys diabetu. Vaikai, jaunimas nagų grybeliu serga retai. Įdomu, jog nors moterys labiau jaudinasi dėl nagų grybelio sukeltų pakitimų, tačiau būtent vyrai šia liga serga dažniau nei moterys. Nagų grybelis gali atsirasti iš jau turimo pėdų grybelio.

Grybeliu labai lengva užsikrėsti Azijos kraštuose. Pirmoji priežastis – itin didelis karštis ir drėgmė. Antroji priežastis – Azijoje labai populiaru vaikščioti basomis. Avalyne reikia nusiauti einant į šventyklas, lankytinus objektus, kavines, o ir netgi į kai kurias parduotuves. Dėl šios priežasties, Agnė iš „Kelionės su vaikais” gyvendama Tailande profilaktiškai naudojo NAILNER priemonę. Šiame puslapyje galite pasitikrinti, kur NAILNER galite įsigyti pigiau. Ir džiaugiamės, kad nagų grybelio pavyko išvengti.

Infekcija prasideda tarpupirščiuose ir gali plisti per visą pėdą, ji pasireiškia odos sudirgimu, niežėjimu, pleiskanojimu ir nemaloniu kvapu.

Perdėtą grybelio dauginimąsi taip sukelia tam palanki aplinka. Sportuodami, prakaituodami ar dėvėdami sintetinio audinio kojines, neleidžiančias pėdų odai kvėpuoti, rizikuojate pėdų grybeliu.

Nuo pėdos grybelis pereina ir į nago plokštelę. Infekcija sukelia nago skilinėjimą, pageltimą ir sluoksniavimąsi. Nagų grybelis gali atsirasti tiek ant rankų, tiek ant pėdų nagų, bet dažniausiai užsikrečia būtent pėdų nagai dėl nuolatinio buvimo batuose, prakaituojant.

Atostogos – kaip užkirsti kelią nagų grybeliui?

Padėti gali keleto paprastų taisyklių laikymasis:

  • bendro naudojimo zonose avėkite tinkamą avalynę – pliažo šlepetes prie baseino, saunoje, dušuose;
  • nevaikščiokite basomis viešbučio kambariuose ir vonios kambariuose;
  • grįžę iš bendro naudojimo erdvių dezinfekuokite pėdas;
  • esant padidėjusiai rizikai, galite naudoti apsauginį nagų laką, kad grybelis nepaveiktų nagų.

Jei pastebėjote, kad jau turite pėdų ar nagų grybelio požymių:

  • neavėkite kitų žmonių avalynės, venkite „svečių šlepečių“ pas draugus ir gimines;
  • dezinfekuokite dažnai avimus batus;
  • kojines skalbkite 60 laipsnių temp.;
  • stenkitės nevaikščioti basomis namuose, kad neperduotumėte grybelio namiškiams.

Kaip gydyti nagų grybelį per atostogas?

Nagų grybelis yra gydomas kremais ir serumais nuo grybelio bei specialiomis nagų dildėmis, padedančiomis pašalinti pažeistą nagą.

Tačiau net ir grybeliui išgijus, pažeista nago vieta gali išlikti net iki metų laiko, iki kol seną nagą pakeis naujas.

Būtent todėl labiausiai pasiteisina tos priemonės, kurios ne tik gydo nagų grybelį, bet ir maskuoja pegeltusius, deformuotus nagus. Mūsų rekomendacija – NAILNER priemonės, kurias pačios išbandėme ir pamatėme efektą.

NAILNER galite rasti trijų tipų: pieštuko pavidalu (Nailner 2in1) bei spalvos suteikiantį variantą (Nailner Treat&Color).

NAILNER pieštukas 2in1:

  • veikimo principas paprastas – efektyviai gydo ir užkerta kelią grybelinei nagų infekcijai;
  • unikali sistema prisotina nagą ir kovoja su grybeliu iš pagrindų – pakeičia nago aplinką, kuri tampa nebepalanki grybeliui;
  • kai nagas jau atauga sveikas, apsaugo jį nuo infekcijos ir stiprina;
  • pašviesina infekcijos pažeistą nagą – papildoma šviesinamoji medžiaga leidžia nagui atgauti dailesnę išvaizdą vos per savaitę(!);
  • tūrio užtenka (dėmesio!) net 400 užtepimų, tad praktiškai METAMS! Toks efektyvumas, mūsų vertinimu, pilnai pateisina kainą (priklausomai nuo vaistinės, apie 21 EUR).

Abi NAILNER gydomosios priemonės pirmąjį mėnesį turi būti naudojamos du kartus per dieną, o vėliau kartą per dieną. Ir pieštuko, ir teptuko atveju, priemonių užtenka praktiškai metams, tad pilnam gydomąjam nagų kursui, kol ataugs sveikas nagas.

Patarimas: artėja atostogos, tad norint užkirsti kelią nagų grybeliui rekomenduojame juos tepti prevenciškai NAILER priemonėmis – ne tik išvengsite infekcijos, bet ir sustiprinsite nagus.

Atostogos – kaip užkirsti kelią vaikų nagų grybeliui?

Kadangi vaikai mėgsta lakstyti basomis, ypač atostogų metu, pasirūpinkite ir jų pėdučių higiena – po pasibūvimo viešojo naudojimo zonose nuplaukite/nupurškite pėdutes, dezinfekuokite avalynę, kojines skalbkite aukštoje temperatūroje.

Agnei iš „Kelionės su vaikais” labai pasiteisinęs dalykas kuomet gyveno Tailande – vandens batukai. Motiejus su jais būdavo prie baseino, tai apsaugodavo ir nuo užsikrėtimo grybeliu ir nuo paslydimo ar nugriuvimo ant šlapių paviršių. Be to vandens batai labai greitai džiūsta, todėl kojytės ilgai nebūna drėgmėje.  

Jolita iš „Kelionės su vaikais” laikosi ir kitų taisyklių – kadangi daug keliauja su vaikais po Kanarų salas, išbando įvairias pramogų vietas ir viešbučius poilsiui su vaikais – visada su savimi turi namų ir baseino avalynę – šlepetes, vandens batus ir pan. O po paplūdimio ir bėgiojimo po smėlį, kaip taisyklė visada pasinaudoja paplūdimiuose esančiais kojų praustuvais ir dušais.

Apie lietuvišką natūralią kosmetiką, kuri puikiai tinka kelionėms galite paskaityti straipsnyje „Lietuviškos natūralios BIOCOS kosmetikos krepšelis atostogoms“.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.