Vienoje su vaikais - Kelionės su vaikais
Vienoje su vaikais
Vienoje su vaikais

Vienoje su vaikais

Dar nuo mokyklos laikų pamename istorijas apie karalius ir imperijas, tačiau gyvendama Lietuvoje niekada nepatyriau jausmo, koks ištiko apsilankius didingoje Austrijos sostinėje Vienoje. Patikinu, kad kelionės metu mintyse daug kartų ištarsite „karališka ir didinga“. Įspūdį kuria nuostabūs ir milžiniški pastatai, istorija alsuojanti architektūra, istorija ir prabanga. Vienoje nestebina elegantiško karietos, traukiamos grakščių arkliukų, muziejai ir net šokoladinis Zacherio tortas atrodo itin elegantiškas.

Mūsų ištikima sekėja Ineta Bukelevičė su mumis dalijasi, ką pamatyti ir veikti Vienoje su vaikais.

Vienoje su vaikais – praktiniai patarimai

Vieną pasieksite lengvai- skrydis iš Vilniaus į Vieną tetrunka vos daugiau nei pusantros valandos. Oro uostas Vienoje už 18 km, miestą pasieksite tiek viešuoju miesto transportu, tiek taxi, tiek išsinuomotu automobiliu.

Apgyvendinimui mūsų šeima pasirinko jaukų viešbutuką pačiame miesto centre, vos už 5 minučių nuo pagrindinės katedros. Nors Vienoje keliavome liepos mėnesį, skyrėme laiko ir parkams mieste, ir tam, kuo Viena didžiuojasi labiausiai – muziejams, rūmams, galerijoms.

 

„Kelionės su vaikais” pataria: pasidomėkite Vienna pass kortele, su kuria nemokamai galėsite patekti į svarbiausias Vienos lankytinas vietas, tokias kaip Šionbruno rūmai ir sodas, milžiniškas apžvalgos ratas, muziejus. Be to, galėsite neribotai važinėti ekskursijų autobusais, kurie yra puikus būdas nuvykti nuo vieno lankytino objekto iki kito. Vienna PASS galima įsigyti 1, 2, 3 arba 6 dienoms iš eilės. Jaunesni nei 6 metų vaikai, lydimi suaugusiojo, turinčio Vienna PASS, gali nemokamai naudotis „viskas įskaičiuota” pasiūlymais.

Vienoje su vaikais

Vienoje su vaikais

Vienoje su vaikais – ką pamatyti, užuosti ir paragauti Vienoje?

Miesto įžymybės

Žavus Vienos miestas įsikūręs ant Dunojus kranto. Pats miestas kupinas istorijos – pastatai konkuruoja vienas su kitu savo puošnumu, gatvelėse daug jaukių restoranėlių, kavinukių, muziejų. Jei norite tiesiog pasigrožėti miestu ir jo architektūra, pasivaikščiokite – pro jūsų akis tikrai nepraslys žavi Šv. Stepono katedra, Šv. Mykolo rūmai, miesto centre esantis Hofburgas – XIII a. pastatyti, vėliau išplėsti buvę pagrindiniai Habsburgų dinastijos imperatoriškieji rūmai, Vienos opera.

Šv. Stepono katedra – istoriniame Vienos centre esantis miesto simbolis. Čia apžiūrėkite nuo XIV a. esančias katakombas, kuriose saugomi Habsburgų dinastijos palaiki. Užlipkite 343 laipteliais į pietinį bokštą, iš kurio atsivers nuostabūs vaizdai. Šv. Stepono katedros stogas dekoruotas spalvingomis čerpėmis, kurios sukuria didžiulę mozaiką su imperatoriškuoju dvigalviu ereliu.

Kunsthistorisches muziejus – skirtas tokių žymių žmonių kaip Bruegelio, Raphaelio, Titiano, Bellini, Caravaggio ir Vermeer paveikslams eksponuoti vyrauja vėlyvo itališko renesanso, baroko ir flamandų tapybos kolekcijos. Vienos miesto rotušė – Rathaus – įspūdingas pastatas, užimantis 14,000 kv. m. Tai miesto administracinis centras, turintis 98 metrų bokštą, kiemeliuose vasaros metu vyksta koncertai, ekskursijos, kurių metu galima pamatyti heraldines sales, rūmus. Įsigykite bilietus į muziejų iš anksto.

Vaikščiodami po miestą tikrai pamatysite Donnerio fontaną su išraiškingomis skulptūromis, Austrijos parlamento pastatą, nacionalinį teatrą, Šv. Petro kolegiją ir parapijos pastatus ir daug kitų, į kuriuos verta užsukti, užlipti, patyrinėti ir atrasti.

Na o jei neįsivaizduojate gyvenimo be muzikos – Vienos operos rūmai – Jūsų svajonės išsipildymas. Tai nuostabaus grožio kompozitorių, muzikų, solistų, šokėjų buveinė, kurioje bent 300 kartų per metus galite pamatyti operos ir baleto spektaklius. Pirmoji opera čia atlikta dar 1625 metais tęsia gilias klasikinės muzikos tradicijas, čia vienu metu pasirodymus gali stebėti 2200 svečių.

Vienos rūmai ir sodai

Hofburgo rūmai – oficiali Austrijos vadovo rezidencija, čia galite apžiūrėti imperatoriškuosius apartamentus, nacionalinę biblioteką, bažnyčią, Ispanijos jojimo mokyklą, ginklus, meno, gamtos, etnografijos muziejus. Čia sukauptos karališkosios regalijos ir brangenybės, saugomos ižde. Kompleksas apima 59 hektarus su 18 pastatų grupėmis, įskaitant 19 kiemų ir 2600 kambarių. Jo pagrindinės lankytinos yra Imperatoriški apartamentai, Sisi muziejus, Sidabrinė kolekcija, Schönbrunno rūmai ir sodai. Šiuos rūmus verta aplankyti ne tik dėl didingos architektūros, bet ir dėl savo gražaus parko formos. Viename iš didžiausių Vienos turistų lankomų vietų šiuose baroko rūmuose yra daugiau kaip 1441 kambariai ir apartamentai, įskaitant tuos, kuriuos naudojosi imperatorė Maria Theresa. Šenbrunno parkas ir sodai įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, tik čia pamatysite nuostabius baroko sodus, pasivaikščiosite labirintais.

Įsigykite bilietą net į kelis paminėtus objektus ir sutaupykite!

Belvedere rūmai – skirstomi į „Aukštesniuosius rūmus“ ir „Žemutinę pilį“. Nuostabios statulos, freskos, marmurinės salės, galerijos ir nugludintas ir išpuoselėtas interjeras. Lauke Jūsų laukia nepriekaištingai sutvarkyti sodai, fontanai, kurie priverčia širdeles šokti.

Išsirinkite sau įdomiausias eksursijas ir būtinai aplankykite bent dalį karališkos Vienos.

Pramogos su vaikais Vienoje

Vienos zoologijos sodas – dar imperatoriaus 1752 m. įkurtas zoologijos sodas, kurio baroko stiliaus pastatuose gyvena drambliai, zebrai, pandos, veikia Rainforest House ir akvariumas. Čia įkurtos ir kavinukės, suoliukai prisėsti ir pasigrožėti gyvūnija, vaikai gali išsidūkti aikštelėse ir vėl lėkti grožėtis žaviosiomis žirafomis ir flamingais.

Įsigykite bilietus į Vienos zoologijos sodą.

Mieste rasite garsųjį Prater Park – milžinišką gamtos ir atrakcionų parką. Tai buvę imperatoriaus medžioklės plotai, kurie šiuo metu paversti į populiariausias miestiečių poilsio erdves. Šiame parke galite bėgioti, sportuoti, važinėtis dviračiais, vaikščioti, piknikauti, suktis atrakcionuose, suktis milžiniškame apžvalgos rate, apsilankyti planetariume, pasivažinėti mini geležinkeliu.

Gamtos istorijos muziejus patiks ir mažiems, ir dideliems. Čia aplankysime didžiausią meteoritų ekspoziciją, dinozaurų sales, per įvairias ekspozicijas keliaujant pamatysite žmogaus kilmę ir vystymosi etapus. Vienas rečiausių eksponatų – Willendorfo Venuse keramikos figūrėlė, kuri maždaug 28000-25000 metų senumo. čia veikia ir skaitmeninis planetariumas.

Klausiate, ką verta paragauti šiame mieste?

Be abejo – bent kartą paragaukite tradicinio Vienos Šnicelio, mėsos dešrelių, patiekiamų su kopūstais, ypatingųjų šonkauliukų, kuriuos valgydami pirštus apsilaižysite, stipriosios kavos su šokolado tortu, kuris ilgam paliks poskonius ir išraiškingus skonius burnoje ir širdyje. Tad trumpai apie gurmaniškus potyrius.

Famous Demel kavinė – seniausia Vienos kavinė ir kepykla. Tai išskirtinė kavinė, patiekianti patiekalus ir pyragaičius, kurie buvo kuri smaguriui imperatoriui Franz Juozapui.

Originalus Zacherio tortas (Sachertorte), yra garsiausias pyragas Vienoje ir visoje Austrijoje – o gal net pasaulyje. Šis purus šokoladinis pyragas su abrikosų uogiene ir šokolado glazūra yra gaminamas legendiniame viešbutyje „Sacher“, esančiame už Vienos valstybinės operos. Tikras Sachertorte patiekiamas su gausia tirštos grietinėlės kompanija, padedančia kompensuoti sausą jo tekstūrą.

Rasite daug kavinių ir vietelių, kuriose ragaukie ir atraskite savąją mylimiausią Zacherio torto versiją Vienoje po visų tortų ir karališkai atrodančių pyragėlių, dominuoja – dešrelės. Tobulas šiltas ir greitas užkandis lakstant tarp miesto įžymybių ir lankytinų vietų. Dešrainių kioskų yra beveik visur, tad ieškoti ilgai jų neteks. Pasirinkimas platus: nuo frankfurto dešrelių su saldžiomis ir aštriomis garstyčiomis bei krienų padažu, äsekrainer dešrų, prikimštų sūrio, kvepiančių rūkytų Debreziner dešrelių su paprika iki Burenwurst pjaustytų dešrelių.

Visame pasaulyje garsus Vienos šnicelis, tai minkštas, plonas veršienos arba kiaulienos kepsnys, apvoliotas kiaušinio ir džiuvesėlių mišiniu bei keptas svieste. Kepsnys dažniausiai užima 90 procentų lėkštės ploto, o šalia patiekiama bulvių ir žalumynų salotos kartu su krienų padažu.

Vienos Naschmarkt turgus

Vienos Naschmarkt turguje užsukite pasižvalgyti, padegustuoti patiekalų ir produktų ir neišeikite be klasikinių pyragėlių su obuoliais, varške ar sočiu riešutų įdaru. Turgus dirba nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį. Be šnicelio, austrai nepaprastai myli dar vieną mėsos patiekalą – Tafelspiz, arba ypatingai minkštai virtą jautieną su sultiniu.

Austrijos sostinėje gausu tarptautinių skonių ir įvairiaspalvių kulinarinių tradicijų, čia yra tūkstančiai restoranų nuo pačių egzotiškiausių iki visame pasaulyje pamėgtų kinų, japonų, turkų virtuvių. Itališkas maistas Vienoje labai populiarus, ir picas austrai kepa tikrai labai gardžias. Įsitikinsite, jog net aptarnaujantis personalas – kaip Italijoje – šypsosi, kviečia, kalbina ir svetingai laukia Atvykus, telieka atsipalaiduoti ir pasiduoti skonių ir architektūrinėms vilionėms.

„Kelionės su vaikais” rekomenduoja: apsilankykite garsiuosiuose Vienos Šionbruno rūmuose ir pasimėgaukite originaliu štrudelių šou dvaro kepyklėlėje „Café Residenz”.

Austrijoje su vaikais – daugiau patarimų apie keliavimą po Austriją.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.