Austrijoje su vaikais - Kelionės su vaikais
Austrijoje su vaikais
Austrijoje su vaikais
2023-08-31

Austrijoje su vaikais

Austrija puiki ir populiari kryptis visais metų laikais. Austrijoje su vaikais tikrai rasite ką veikti – čia ir nuostabi gamta ir gražūs miestai ir daugybė pramogų vaikams. O žiemą čia tikras rojus slidinėtojams. 

Dažnai keliautojai Austrijoje su vaikais sustoja keliaudami į pietų Europą. Tačiau Austrija gali tapti ne tik puikia tarpine stotele, bet ir nuostabia atsotogų kryptimi. Savo kelionių įspūdžiais ir maršrutu su mumis pasidalino Guoda Žilienė, kuri Austrijoje keliavo su šeima.

Kelionės Austrijoje su vaikais maršrutas

Austijoje su vaikais šeima praleido savaitę. Pirmoji šeimos nakvynė buvo Lenkijoje Lodze mieste, kitą dieną šeima atvyko į Vieną. Vienai skyrė dvi dienas.

Tuomet leidosi toliau, judėjo link nakvynės vietos, pakeliui aplankė Hallstatt. Trims dienoms apsistojo Bad Ischl miestelyje, nes iš jo buvo labai patogu važinėti po apylinkes, kurias supa begalės ežerų ir kalnų. Kitas šeimos kelionės taškas buvo –  Himmelspforte Schafberg. Paskutinė vieta Austrijoje – Altaussee ežeras. Kelionė namo vyko be tarpinės nakvynės. 

Austrijoje su vaikais

Austrijoje su vaikais

Austrija su vaikais prasideda nuo Vienos

Viena – Austrijos sostinė, itin gražus miestas, kupinas kultūros, istorijos ir nuostabios architektūros. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų, nes miestas tikrai vertas dėmesio. Nors daugiausiai į Vieną atvyksta meno ir muzikos gerbėjai, tačiau čia daugybė pramogų ir įdomių vietų ras ir keliaujantys su vaikais.

Lankytinos vietos Vienoje

Lankytinos vietos Vienoje

Žilių šeima Vienai skyrė dvi dienas. Pirmąją dieną aplankė zoologijos sodą. Bilietai į zoologijos sodą nėra brangūs, o juos patogiausia pirkti internetu. Mes rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto iš išvengti eilių prie kasų. Bilietus galite įsigyti internetu mūsų partnerių sistemoje.

Austrijoje su vaikais. Vienos zoologijos sodas

Austrijoje su vaikais. Vienos zoologijos sodas

Keliaujantys su vaikais tikrai turėtų aplankyti pramogų parką Prater. Tai didelis pramogų kompleksas, kuriame bet kuris atrakcionas kainuoja 5 eurus žmogui. Pramogų ir atrakcionų begalybė, čia tikrai įdomu bus ir vaikams ir suaugusiems. 

Prater pramogų parkas

Prater pramogų parkas

Skirkite laiko ir būtinai pasivaikščiokite po Vieną bei aplankykite Schönbrunn Palace ir parkus aplinkui. Labai rekomenduojame pasivažinėti traukinuku po rūmų sodus, o bilietus įsigykite iš anksto internetu. Bilietus į rūmus, be laukimo eilėje galite įsigyti taip pat internetu.

Norite sutaupyti keliaudami Vienoje? Įsigykite Flexipass mūsų partnerių sistemoje.  Būtinai apsilankykite didžiajame apžvalgos rate. Bilietus be laukimo eilėje pasikėlimui ratu galite įsigyti internetu.

Hallstatt – ikoniškas Austrijos miestelis

Aplankę Vieną Guodos šeima aplankė Hallstatt. Tai nedidelis, bet labai gražus mažas miestelis. Jis mums atrodo taip, kaip ikoniškas Austrijos miestelis iš paveikslėlio – kalnų papėdėje prie ežero mažas miestelis su nuostabiu bažynios bokštu. Miestelio atsiradimo priežastis yra druskų kasyklos. Šiuo metu tai labai populiarus turistų traukos objektas. Kai kuriuose šaltiniuose minima, kad Hallstatt esančios druskų kasyklos yra seniausios pasaulyje. Iki jų galima nueiti pėstute arba pakilti funikulieriumi. 

Labai rekomenduojame aplankyti ir  apžvalgos bokštą 5 Fingers, juo kurio atsiveria fantastiški vaizdai. Beje jis yra prie druskų kasyklų, tad patogu aplankyti kartu. 

Hallstatt yra įtrauktas į UNESCO Pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. 

Jei lankysitės čia – būtinai iš anksto pasidomėkite dėl parkavimosi. Turistų čia nemažai, o miestelis labai nedidelis. Daugiau informacijos rasite Hallstatt turizmo informacijos puslapyje.

 Austrijos gamtos grožis

Trims dienoms Žilių šeima apsistojo Bad Ischl miestelyje, nes iš jo buvo labai patogu važinėti po apylinkes, kurias supa begalės ežerų ir kalnų.

Kelionė į Austriją su vaikais

Kelionė į Austriją su vaikais

Kelionė į Austriją su vaikais

Kelionė į Austriją su vaikais

Bad Ischl labiausiai garsėja kaip SPA paslaugų miestelis ir Austrijos-Vengrijos monarchų vasaros rezidencija. Čia esančioje Kaiserviloje apsistodavo imperatoriai. Šiuo metu čia galima apsilankyti su gidu. 

Apsistojus Bad Ischl pirmas lankytinas taškas buvo Himmelspforte Schafberg. Žilių šeima kėlėsi į kalną traukinuku. Visai šeimai bilietai kainavo apie 100 eurų. Kelionė ilga ir lėta, bet vaizdai atperka, nuo kalno viršūnės atsivėrė begalė ežerų ir kalnų. “Kadangi buvome su vaikais tai pasirinkome nulipti žemyn iki tarpinės traukinuko stotelės, lipome apie valandą, tikrai nebuvo sunku ir tada traukinuku nusileidome žemyn. Visą trasą nuo kalno žemyn įveikėme per 3 valandas” – rekomenduoja Guoda. “Kadangi buvo labai karštą apie +30, likusią dienos dalį skyrėme maudynėms ir pramogavome vasaros rogučių trasoje prie Wolfgangsee” – pasakoja Guoda.

Austrija su vaikais

Austrija su vaikais

Vieną dieną šeima skyrė ramiam pasiplaukiojimui Bad Ischl ežere (valtelės su motoriuku nuoma 1 val. kainuoja 21 eurą) maudynėms ir pasivaikščiojimams. 

Austrija kalnai

Austrija kalnai

Praktiniai patarimai keliaujant Austrijoje

Guoda ragina atkreipti dėmesį, kad darbo dienomis nuo 9-22 val. visoje Vienoje parkingas yra mokamas, tačiau nėra jokių ženklų.

Nakvynės kainos Austrijoje didelės, patogiausia rezervuoti iš anksto per didžiausią pasaulyje viešbučių rezervavimo sistemą booking.com

Booking.com

Austrijoje dyzelino kaina nuo 1,90 Eur iki 2,43 Eur ir tokie kainų skirtumai gali būti net tame pačiame miestelyje. Tad rekomenduojame paieškoti kur pigiau.

Vakarienė paprastoje kavinėje šeimai vidutiniškai kainuoja 70-80 eurų. Guoda pasakoja, kad tiek sumokėdavo už maistą tose vietose, kurios jau būdavo nebrangios.

Šalis labai graži ir brangi – tad susiplanuokite kelionės biudžetą atsakingai. 

Prieš kelionę su vaikais rekomenduojame paskaityti mūsų paruoštą straipsnį – Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.