Vencavas – dovanojančios laisvę nuotykių stovyklos -
Vencavas – dovanojančios laisvę nuotykių stovyklos
2023-05-10

Vencavas – dovanojančios laisvę nuotykių stovyklos

Prisimenate save paauglystėje? Kaip norėjosi laisvės, nuoširdžios draugystės, naktinių žygių ir nuotykių. Įsivaizduokite, kad turite galimybę visa tai padovanoti savo paaugliams – saugioje, patikimoje, nuoširdžioje aplinkoje. Vencavas tai daugiau nei nuostabi gamtos nuotykių stovykla, tai – gyvenimo džiaugsmo pamoka, trunkanti visą savaitę, o išliekanti širdyje visą gyvenimą.

Vencavas – kiekvienam jaunuoliui dovanojančios laisvę nuotykių stovyklos. Jei būtume 20 metų jaunesni, norėtume nors kartelį atsidurti kažkurioje Vencavo stovykloje – pagalvojome skaitydami aprašymus, naršydami Facebook ‘e ir grožėdamiesi ankstesnių metų stovyklų įspūdžius bei dalyvių atsiliepimus. Visur laimingi veidai, išsiterlioję drabužiai, naktiniai susibūrimai prie laužo, išsišiepę iki ausų jaunuoliai kabantys ant lyno kažkur tarp medžių ir merginos iki juosmens panirusios pelkėtame ežere.

Net širdis suvirpa iš džiaugsmo – yra tokia stovykla, kuri atliepia visus svarbiausius paauglių poreikius: išbandyti save, patirti rizikingų nuotykių, daryti tai, ko paprastai tėvai neleidžia, atrasti draugystę, būti laisvam, kalbėti apie VISKĄ, ypač apie tai, apie ką kalbėti nejauku.

Vencavas – dovanojančios laisvę nuotykių stovyklos

Vencavo stovyklos vadovai – kruopščiai atrinkti darbui su vaikais, bet asmeniškai šauniausi keliautojai ir nuotykių ieškotojai, kurie geriau nei kas kitas moka išmatuoti saugias rizikas, greitai reaguoja į situacijas, supranta jaunas veržlias sielas. Patys daug metų klaidžiojantys kalnų takais, Lietuvos miškais ir pelkėmis žino kaip organizuoti laiką taip, kad visa grupė spėtų ir nueiti, ir pašėlti, ir pavalgyt ir gerai numigti, bei ką daryti su nuospaudomis, nutrynimais ir visokio rašto turistiniais nubrozdinimais.

Dar vienas ypatingas privalumas – maitinimas. Jis VISOSE Vencavo stovyklose yra ypač aukšto lygio, nes stovyklų metu vaikų maitinimu rūpinsis šefė Asta Gruodė. Kai ką gali nustebinti, jog vaikai visą savaitę gaus tik vegetariškus patiekalus, bet organizatoriai tikina – visa mityba yra kruopščiai apgalvota, labai soti ir maistinga, tad garantuotai suteiks daugiau jėgų, nei standartiniai pietūs. Be to, tai bus papildomas naujas potyris ir jaunimui.

Vencavo stovykla, nors ir gavusi pavadinimą iš ežero ir kaimo Zarasų rajone, bet stovyklas rengia visoje Lietuvoje ir net užsienyje. Rengia jie ne tik vasaros, bet net ir žiemos stovyklas, kas iki šiol dar reta. Šįkart pristatome vasaros stovyklų programą ir kuo jos ypatingos. O ypatinga stovykla Slovakijos kalnuose gniaužia kvapą vien skaitant apie ją…

Vencavas vasaros stovyklos 2023

Stovykla ,,GIRIŲ KLAJOKLIAI”

Čia stovyklautojai eis ne tik į miškus ir pelkes, bet ir gilyn į save, susipažins, atpažins ir išreikš savo tikrąjį „aš“. Apjungs 5-ių dienų žygį pėščiomis ir kanojomis su kūrybiškais žaidimais, turistiniais, aplinistiniais iššūkiais, įvairiausiomis ugdančiomis užduotimis. Stovyklos organizatoriai teigia, jog būtent čia galima bus nusimesti kasdienes kaukes ir leisti sau būti pačiais tikriausiais, šiek tiek laukiniais gamtos vaikais.

Ko mokosi vaikai „Girių klajokliuose“?

 • Lyderystės, darbo komandoje ir paroje, kritiškai/savarankiškai mąstyti, atsakomybės.
 • Kurti nuoširdžius santykius draugystėje ir šeimoje.
 • Lavinti žmogiškas pamatines vertybes: atjauta, pagarba, draugystė.
 • Suprasti save įvairiose būsenose, patirti nepatogias situacijas.
 • Savarankiškai orientuotis miške su komanda, statyti palapinę, kurti laužą.
 • Susipažinimas su turistiniu inventoriumi (apraišai, karabinai, virvės, mazgai) ir jo panaudojimas praktikoje.

Kas šaunaus laukia „Girių klajokliuose“?

 • Daugiau nei 50 km. pėsčiomis bei kanojomis per miškus, pelkes, upes ir ežerus.
 • Auginami fiziniai sugebėjimai pasitelkiant kompleksiškas judėjimo formas.
 • Rytinės mankštos apjungiant jogos, kvėpavimo, „movement” bei akrobatikos vaikams pritaikytas praktikas žaidimo forma.
 • Asmenybės augimas ir komandinis darbas: kiekviena diena reikalauja komandinių sprendimų, kompromisų.
 • Įvairių užduočių ir sudėtingų žaidimų metu vaikas skatinamas palikti savo komforto zoną ir drąsiai atskleisti savo asmenybę.
 • Vadovai iš Lietuvos 8-10 vadų nedideliam būriui 30 vaikų užtikrina saugumą, padeda vaikams greičiau jaustis drąsiai ir laisvai.

Vieta: Aukštaitijos nacionalinis parkas

Pamaina: Liepos 9 – 16 d.

Vaikų amžius: nuo 13 m. iki 17 m.

Kaina – 420 eur, į kurią įskaičiuota:

 • 7 dienų programa;
 • maitinimas 4 kartus per dieną – pilnavertė ir subalansuota vegetarinė mityba, visos stovyklos metu vaikų maitinimu rūpinsis šefė Asta Gruodė;
 • apgyvendinimas – skirtingos nakvynės vietos: milijono žvaigždžių viešbutis (palapinė) šilti mediniai nameliai, sodyboje Ievalaukis.

Registracija į „Girių klajoklių” stovyklą.

Stovykla „ŠAMBALA“ – utopinė gamtos karalystė

Pamainoje dalyvauja lygiai 30 vaikų ir net 8 vadovai! Toks santykis leidžia užtikrinti asmeninį dėmesį kiekvienam vaikui ir padeda sukurti stiprų, šiltą tarpusavio ryšį, kurį organizatoriai ir dalyviai vadina ‘‘šeima‘‘.

Programoje: daug žaidimų, turistavimo po miškus/ežerus/upes, alpinistinių užduočių medžiuose, judėsio, daug nematytų kūrybinių užduočių, mąstymo, juoko ir poilsio nuo technologijų.

Apie ką ta Utopinė gamtos karalystė?

Dalyviai susikuria gyvenimo sąlygas stovykloje pagal žmogiškas/žemiškas pamatines vertybes, kurių trūksta šių dienų visuomenėje ir vaikų kasdienybėje. Skamba paprastai, bet už to slypi laimingesnis gyvenimas! Čia statomos į priekį vertybės kylančios iš širdies: pagarba gyvenimui, kitam žmogui, gamtai.

Kas smagaus laukia „Šambaloje“?

 • Didelius tikslus čia pavyksta siekti pasitelkiant žaidimo formą: pagarbos vienas kitam, pasitikėjimo savimi ir savo komanda, kūrybinio mąstymo sprendžiant įdomiausias užduotis.
 • Turistiniai iššūkiai gamtoje, žygiai. Jie ne tik stiprina mus fiziškai, bet ir leidžia žengiant iš komforto zonos augti kaip asmenybėms. Šioje stovykloje vaikai turės vieną ilgesnį žygį (su nakvyne palapinėse) bei kelis trumpesnius dienos žygius.
 • “Vencavietiškas” šeimos modelis kuriamas tarpusavio supratimo, pagarbos ir besąlyginės draugystės pagrindu. Čia visi gyvena kartu, tampa vieni kitų broliais ir sesėmis, vadovai per visas dienas tampa vaikų mamomis ir tėčiais.
 • Vadovai iš Lietuvos ir užsienio. Jaunų, energingų ir LAIMINGŲ žmonių komanda pasirūpins, kad visi vaikai jaustųsi čia kaip namie.
 • Ryšys su gamta – čia visi stovyklautojai pajunta patį tikriausią laisvės pojūtį, tai sugrįžimas ne tik į gamtą, bet ir į basą, šiek tiek purviną bei labai laimingą save. Stovyklautojų laukia slapti ritualai indėniškame tipyje, daug jaukių vakarų prie laužo, maudynės pirtyje su senovės lietuvių ritualais.

Vieta: Aukštaitijos nacionalinis parkas

Vaikų amžius: nuo 10 iki 15 metų.

Pamainos:

 • ’’Šambala’’ 1: Birželio 25 – Liepos 2d.
 • ’’Šambala’’ 2: Liepos 23- 30 d.

Kaina – 420 eur, į kurią įskaičiuota:

 • 7 dienų programa;
 • maitinimas 4 kartus per dieną – pilnavertė ir subalansuota vegetarinė mityba, visos stovyklos metu vaikų maitinimu rūpinsis šefė Asta Gruodė;
 • apgyvendinimas – šiltuose mediniuose nameliuose sodyboje Ievalaukis, priklausomai nuo oro sąlygų ir vaikų norų – milijono žvaigždžių viešbutyje (palapinėje) žygio metu.

Registracija į stovyklą „Šambala”.

Stovykla „KALNŲ MAGIJA“

Ši kalnų stovykla tampa vis populiaresnė vaikų tarpe, nes ši kelionė paauglio gyvenime palieka įspūdingus atsiminimus ir didelį patirčių bagažą.
Stovykla organizuojama jau 4 metus, o vaikų atsiliepimai ir geros emocijos stovyklos organizatorius įkvepia toliau kurti, planuoti įspūdingus maršrutus ir programą. Neslėpsime būtent dėl šios stovyklos drąsiai grįžtume į savo audringą paauglystę ir dalintume tėvams pažadus gerai mokytis.

Kas smagaus laukia „Kalnų magijoje“?

 • Kelionės Aukštųjų Tatrų pažintiniais takais. Kiekvienos dienos trasos ir maršrutai bus parenkami atsižvelgiant į bendrą vaikų fizinį pasirengimą ir oro sąlygas.
 • Net 6-ios dienos kalnuose! Kiekvieną dieną vis nauji maršrutai atveriantys vaizdus į gražiausias kalnų vietas!
 • Rytinės mankštos, žaidimai, kad būtų užtikrinta puiki energija, gera savijauta ir motyvacija visai dienai kalnuose.
 • Kiekvieną dieną vadovai apjungs kopimą į kalnus su asmenybę bei komandinę dvasią ugdančiais žaidimais.
 • Po kopimo kalnuose viena diena bus skirta maudynėms karštuose, natūraliuose Slovakijos baseinuose.
 • Susipažinimas su kalnų turizmu, maršruto planavimu, vaikai išmoks orientuotis kalnuose, sekti savo kelią žemėlapyje.
 • Viena nakvynė tikrame, autentiškame Slovakiškame kalnų namelyje (chatoje).

Vieta: Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose

Vaikų amžius: nuo 12 iki 18-os metų, o keturiolikos vaikų grupė bus lydima 3 patyrusių vadovų.

Pamainos:

 • Rugpjūčio 4 – 11 d.
 • Rugpjūčio 14 – 21 d.
 • Rugpjūčio 24 – 30d.

Stovyklos kaina – 680 eurų. Į kainą įskaičiuota:

 • Maitinimas 3 kartus per dieną – visos stovyklos metu vaikų pusryčiais ir vakarienėmis rūpinsis šefė Asta Gruodė, o pietų metu vaikai galės mėgautis vietinės virtuvės patiekalais.
 • Apgyvendinimas – labai gražus ir erdvus namas su vaizdais į kalnus. Namo viduje vaikai turės įvairias erdves žaidimams, o kieme yra tinklinio, teniso, futbolo ir kitų žaidimų erdvės.
 • Transportas.
 • Baseinai.

Registracija į stovyklą „Kalnų magija”.

Vencavas stovyklų kontaktai

Vencavas stovyklų svetainėje rasite visą Jus dominančią informaciją.

Sekite visas naujienas apie „Vencavas” stovyklas Facebook’e ir Instagram paskyroje.

Stovyklos organizatorių kontaktai: stovykla.vencavas@gmail.com, +37061639522

Apie visas mūsų rekomenduojamas stovyklas skaitykite Geriausios vaikų vasaros stovyklos.
Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Norite sužinoti apie stovyklas ir būrelius – prisijunkite prie mūsų grupės.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.