Veiklos su kūdikiais Lietuvoje - Kelionės su vaikais
Veiklos su kūdikiais Lietuvoje
Veiklos su kūdikiais Lietuvoje
2023-03-31

Veiklos su kūdikiais Lietuvoje

Veiklos su kūdikiais Lietuvoje – kur naudingai ir prasmingai praleisti laiką? Šį klausimą girdėjome jau ne iš vienos mamos. Todėl „Kelionės su vaikais®“ dalinasi su Jumis įdomiausiais savo atrastais užsiėmimais ir veiklomis su kūdikiais visoje Lietuvoje.

Veiklos su kūdikiais Lietuvoje – sąrašas jūsų įdomiam laisvalaikiui.

Šilkaus pupa (Vilnius)

Ankstyvojo ugdymo studija “Šilkaus pupa” kviečia į užsiėmimus tėvams su vaikais – Teatras kūdikiams (5-12 mėn.) ir Teatras mažyliams (12-24 mėn.)

Aktorė, mama ir knygų vaikams autorė Kristina Savickytė savo autorinėje programoje labai mažiems vaikams ir tėvams kviečia džiugiai būti drauge. Mažyliams – tyrinėti ir saugiai socializuotis su bendraamžiais. Tėčiams, mamoms – atrasti kūrybiškų ryšio su vaikais mezgimo būdų, praplėsti pirštukų žaidimų, eilėraščių ir dainelių vaikams, pasakų repertuarą. Pajusti ir išbandyti, kaip mus supantys daiktai virsta personažais ar persikūnijimo priemonėmis. Išgyventi bendrystės jausmą su tuo pačiu kvėpuojančiais tėčiais ir mamomis. Labiau suprasti, kas vyksta su jų vaiku ir pripildyti kasdienybę mažais, bet reikšmingais ritualais, padedančiais susikalbėti, nusiraminti, keliauti, palaukti ar tiesiog išgyventi dieną. O svarbiausia – suprasti, kad kurti jie moka bei gali ir tėvai, ir vaikai. Tereikia labiau tikėti savimi, mėgautis procesu ir buvimu drauge – juk didžiausias tikslas yra ryšys, kuriamas per džiaugsmą, nuostabą ir smagumą.

Programą sukūrė ir veda Kristina Savickytė – trijų vaikų mama, aktorė, knygų vaikams „Kuriame pasaką“ ir „Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo“ autorė, edukacijų teatre kūrėja, radijo laidų vedėja.

Kūdikių SPA (Kaunas)

Kaune kūdikiams ir nėščiosioms skirtas medicinos centras siūlo šiltą kelią į harmoniją ir sveikatą. Baseino patalpose komfortiškai jaučiasi ir tėveliai ir kūdikėliai, nes šalia visada dirba kvalifikuoti kineziterapeutai. Spa centre vyksta kūdikių grupinis ir individualus plukdymas, individualios makštos ir masažai.

Taip pat čia vyksta ir individualūs užsiėmimai šeimos baseine, individualus plukdymas, joga, meditacijos, kvėpavimo sesijos vandenyje.

Kūdikių SPA baseino aplinka pritaikyta kūdikiams, būsimiems ir esamiems tėveliams. Jūsų patogumui yra mažylių vystymo stalai, minkštos lovelės vaikų perrengimui, žaislai, baseino inventorius pritaikytas mažylių mankštai ir plukdymui baseine.

Yra galimybė maitinti natūraliai, skamba raminanti muzika, tėveliai vaišinami arbata. Tik pas mus profesionalios kineziterapeutės pagalba plukdomi naujagimiai, kūdikiai, vaikai, nėščiosios baseine, kurio vandens lygis siekia suaugusiojo krūtinę, todėl nereikia būti sulenkta nugara, kaip braidymo baseinėlyje. Itin komfortiška baseino vandens temperatūra kuri siekia + 34 C, oro nuo + 29 iki 32C šilumos.

Modernus, su naujausia persipylimo sistema ir povandeninėmis masažo srovėmis įrengtas baseinas yra pirmas toks baseinas Kauno mieste pritaikytas mažyliams. Baseino ir vandens švarai taikomi itin aukšti higienos reikalavimai – vanduo valomas visą parą, įrengta automatinė medžiagų dozavimo ir švitinimo ultravioletiniais spinduliais įranga. Visada yra prižiūrintis personalas – profesionalūs kineziterapeutai, todėl mama ir jos mažylis čia išties gali jaustis saugiai.

Marmaluzi Bistro (Vilnius)

Kūdikių kavinė, restoranas, valgyklėlė? Reziumė – skambiai MARMALUZI BISTRO KŪDIKIAMS! Priešistorė natūraliai gyvenimiška iš trijų vaikų mamos realaus gyvenimo. Išeini su vienu vaiku į miestą palyginti senamiesčio šaligatvių, pajudėti ir vaikui miesto parodyti. Smagu iki to laiko, kol kūdikėliui laikas valgyti, o nešiotis tašytes, termosiukus atsibosdavo, o lėkti namo vėl nėra pats geriausias ir greičiausias sprendimas. O vėliau jau du vaikiukai, kurie valgyti nori, ieškai kavinukėse vaikiško meniu, o ten tik bulvytės fri ir dešrelės. Trečias vaikas, termosai užima didžiają dalį mamos krepšio ir ta mintis – kodėl nėra kūdikiams maitinimo vietos? Vilnius mūsų sostinė, vyresniems vaikams yra, paaugliams yra, suaugusiems apstu maitinimo vietų, o KŪDIKIAMS?

Labai džiaugiuosi, kad įmonės vadovai kuriant parduotuvę, geranoriškai sutiko mano mintį apie kūdikių „kavinukę“, kurioje kūdikiai, kaip lygiaverčiai mažieji piliečiai galėtų su tėveliais sau leisti pavalgyti jiems sukurto, kokybiško, pritaikyto ir šilto maistelio pagal amžių, norus, poreikius ir galimybes.

Marmaluzi BISTRO durys atvertos visiems Vilniaus kūdikiams, mažiems vaikams bei miesto mažiesiams svečiams, kuriuos aptarnausime, kaip suagusių restorane, kokybišku, šiltu ir jiems suderintu maisteliu. Marmaluzi BISTRO meniu, kuris tiks ne tik kūdikėliui, bet tėveliai turės galimybę pasigardžiuoti beržų sula, arbata ar pasimėgauti kava, kol vaikutis ar vaikučiai pusryčiaus, pietaus ar vakarieniaus.

Neišsirinkote iš meniu? Ne bėda, galite pasirinkti Jums norimo maistelio iš produktais nukrautų lentynų. Maistelis bus patiektas vaikiškuose dubenėliuose, vaikučiai pasodinti jiems skirtose kėdutėse, o aptarnavimas nieko nenusileidžia restoranui? Visada Jus lydės šypsena, malonus aptarnavimas.

Sakote ar užkandžiai, kol lauksite maistelio bus? TAIP, žinoma, kiekvieną savo mažąjį klientą vaišiname Marmaluzi trapukų užkandžiais. Tėveliai, leiskite vaikučiams pasidžiaugti šia naujo koncepto sukurta vieta. Mylime vaikus, tad visada jų laukiame savo Marmaluzi vaikų maisto studijoje!

Baby SPA VILNIUS (Vilnius)

Baby SPA Vilnius – ramybės oazė mažyliams ir jų tėveliams. Šiame moderniame ir šiuolaikiškame SPA centre siekiame kurti aplinką, kuri būtų pripildyta malonių patirčių visai šeimai. Todėl mažyliams drauge su tėveliais siūlome profesionalaus kineziterapeuto konsultacijas, unikalias hidroterapijos sesijas, kūdikių masažo bei mankštų seansus.

Hidroterapijos, masažų ir mankštų procedūrų nauda kūdikiams įrodyta daugybe mokslinių tyrimų. Judėjimas tiek mankštos, tiek hidroterapijos seanso metu prisideda prie mažylio fizinės ir psichinės raidos, o tiksliniai prisilietimai masažo metu kuria pasitikėjimo ir saugumo jausmą.

Centre dirba aukštos kvalifikacijos patyrusios vaikų kineziterapijos specialistės. Kiekviena jų, atsižvelgdama į individualius vaiko poreikius ir tėvų lūkesčius, pateikia naudingus patarimus ir taip padeda tėvams geriau pažinti savo mažylį ir kurti su juo gilesnį ryšį.

Pats centras labai modernus, ypatingai gražiai įrengtas ir jaukus. Labai rekomenduojame apsilankyti.

Veiklos su kūdikiais Lietuvoje – išbandykite, atraskite ir pasidalinkite su mumis savo įspūdžiais!

Dansema šokio teatras (Vilnius)

„Dansema“ – pirmasis šokio teatras Lietuvoje, 2007 m. pradėjęs kurti šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams. Šio teatro spektakliai ypatingi tuo, jog jų kūrėjai pagarbiai atsižvelgia į vaikų auditorijos amžiaus ypatumus ir spektaklius kuria taip, kad skatintų mažylių kūrybiškumą, vaizduotę ir suteiktų pirmąsias judesio, šokio patirtis. „Dansemos“ spektakliai yra sensoriškai draugiški, todėl tinka vaikučiams, turintiems įvairių negalių, sutrikimų ir padidintą jautrumą aplinkai.

„Dansemos“ spektakliai kūdikiams

NEREGĖTAS PASAULIS

Detalės sudaro visumą, kontrastai kuria dinamiką, judesiai veda į šokį. Šis interaktyvus spektaklis kupinas įvairiausių judesių, spalvų ir paviršių, žadinančių mažylių pojūčius ir ugdančių jų gebėjimą pastebėti detales, iš detalių jungti visumą ir kūrybiškai reaguoti į šokėjų siūlomas idėjas. Spektaklis kviečia vaikus tapti aktyviais veiksmo dalyviais ir palieka mažyliams sprendimo laisvę, kada ir kaip jie norėtų įsijungti į vyksmą. Skirtas 6-18 mėn. kūdikiams. Daugiau apie spektaklį šiame video.

MIŠKAS

Miškas – tai paslaptinga vieta, pilna netikėtų susitikimų su pažįstamais ir nepažįstamais augalais ar miško gyventojais, kurie medžių lapų mirgėjimo šviesoje gali virsti keistomis būtybėmis, kviečiančiomis mažylius naujiems nuotykiams ir atradimams. Tai interaktyvus spektaklis, kviečiantis mažuosius žiūrovus įsijungti į veiksmą pagal poreikį. Skirtas 6-18 mėn. kūdikiams. Daugiau apie spektaklį šiame video.

PIEVELĖ

Paslapčių pilna, spalvota ir minkšta pievelė, kurioje mažieji žiūrovai kartu su šokėja įsitraukia į nuotykių ir lobių ieškojimą, patiria atradimo ir bendravimo džiaugsmą, dalinasi įspūdžiais ir nuotaikomis. Spektaklio-instaliacijos forma leidžia vaikams tyrinėti šokį ir aplinką, neribojant laiko, reikalingo mažiesiems įsitraukti į vyksmą. Skirtas 6-18 mėn. kūdikiams. Daugiau apie spektaklį šiame video.

SPALVOTI ŽAIDIMAI

Spektaklis pilnas netikėtų, spalvotų daiktų, kurie skatina mažuosius žiūrovus kartu su šokėja tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplinką. Spektaklis apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2015 metų spektaklis vaikams. Skirtas 6-36 mėn. vaikams. Daugiau apie spektaklį šiame video.

MOZAIKA

Kaip atrodo mažo vaiko aplinkinis pasaulis? Jis apvalus geltonas ar kampuotas mėlynas? O gal pailgas žalias, tuščiaviduris, bet minkštas? Įvairias geometrines formas ir spalvas spektaklio kūrėjai dėlioja tarsi mozaiką, virsdami vaikams atpažįstamomis daržovėmis – morka, pomidoru, agurku, o kartais neatpažįstamais grybais, vaisiais, gėlėmis. Spektaklis 0–3 metų vaikams.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Baseinai kūdikiams, Ką veikti Kaune, ką veikti su kūdikiais, Ką veikti Vilniuje, kelionės su vaikais rekomenduoja, rekomenduojame, TOP lankytinos vietos, užsiėmimai kūdikiams, Veiklos su kūdikiais, veiklos su kūdikiais Kaune, Veiklos su kūdikiais Lietuvoje, veiklos su kūdikiais Vilniuje