Tenerifės Karnavalas: vienas didžiausių pasaulyje -
Tenerifės Karnavalas: vienas didžiausių pasaulyje
Tenerifės Karnavalas: vienas didžiausių pasaulyje
2023-02-16

Tenerifės Karnavalas: vienas didžiausių pasaulyje

Tenerifės Santa Kruzo karnavalas artėja prie kulminacijos! Ateinančiomis dienomis vyks didžiausi Karnavalo renginiai, į kuriuos rinksis vietiniai ne tik iš Tenerifės salos, bet ir aplinkinių salų, atvyks daugybė turistų.

Tenerifės Karnavalas: vienas didžiausių pasaulyje – antras pagal populiarumą karnavalas pasaulyje po Rio de Žaneiro Brazilijoje dėl savo žavesio, konkursų, gatvės vakarėlių ir koncertų kokybės bei autentiškumo.

Tenerifės Karnavalas – istorija

Karnavalo ištakos Kanarų salyne siekia XVI amžių. XVIII amžiuje tai tapo jau tradicija – žmonės mėgavosi šokiais ir šventėmis gatvėse. Istorikai teigia, kad tai buvo šventė, kuri prieštaravo iš anksto nustatytoms taisyklėms ir socialiniams standartams ir tapo laisvės, džiaugsmo išraiška.

Anot to meto keliautojų ir metraštininkų, XVIII amžiaus karnavalai buvo šventė ir aukštesniųjų sluoksnių baliams ir pokyliams, ir paprastiems žmonėms. Žmonės visi šventė karnavalą, nepaisant religinio ir pilietinio draudimo rengti balius ir dėvėti kaukes viešojoje gatvėje.

XIX amžiuje, be tradicinių šokių, atsirado ir naujos rūšies šventiniai renginiai – gatvės lenktynės, parodos ir konkursai.

Įdomu, tai jog 1980 m. Tenerifės Santa Kruzo karnavalas buvo paskelbta tarptautiniu turistiniu festivaliu, o 1987 m. įtrauktas į Gineso rekordų knygą, kai daugiau nei 200 tūkst. žmonių sudalyvavo bendrame atviroje vietoje vykusiame šokyje.

Tenerifės Karnavalas 2023 – programa ir renginiai

Karnavalo programoje rasite detalią informaciją apie kiekvienos dienos renginius, jų vietas, laikus:

Karalienė 2023. Nuotrauka iš https://carnavaldetenerife.com/

Karalienė 2023. Nuotrauka iš https://carnavaldetenerife.com/

Kuriuos renginius mes rekomenduojame

  • Vasario 21 d. vyks PAGRINDINIS karnavalo paradas
  • Vasario 22 d. Sardinės laidojimas
  • Vasario 24 d. Vaikų paradas
  • Vasario 25 d. visos dienos karnavalas su šokiais iki ryto visame mieste
  • Vasario 26 d. Karnavalo užarymo renginys ir senovinių automobilių paradas

Atskiro dėmesio vertas Sardinės laidojimas – tai akimirka, kai Tenerifės sostinės gatves užplūsta ašaros ir verksmas, “našlių” ir “gedinčiųjų” eisenos, kurie su puikiu humoro jausmu atsisako atsisveikinti su karnavalu… Mums tai kažkiek asocijuojasi su Morės deginimu, nes Sardinė deginama Pelenų dieną, t.y. kitą dieną po Užgavėnių.

Pramogos vaikams karnavale

Atrakcionų parkas su daugiau nei 80 atrakcionų veiks šalia Marítima alėjos iki vasario 26 d.

Tenerifės sostinės Marítima alėjoje įrengtoje mugėje nuo pirmadienio iki šeštadienio bus galima lankytis nuo 17 val., o sekmadieniais – nuo 12 val. Tomis dienomis, kai gatvėje bus švenčiamas karnavalas, vaikų ir jų šeimų pamėgta vieta veiks iki ankstyvo ryto.

Na ir žinoma, vasario 24 d. Vaikų paradas. Jau išrinkti finalininkai ir tą dieną eisenoje visi pasirodys su savo gražiausiais kostiumais.

Ko galite tikėtis karnavale?

Žinoma daugybės žmonių, pasipuošusių kostiumais – puošiasi kanariečiai ir karnavalo svečiai tikrai spalvingai, rengia vaikus, derina kostiumus šeimomis… Tikrai išgirsite daug muzikos, pamatysime daug eisenų, gražių kostiumų, gatvės mugių. Jei pasiilgote triukšmingų švenčių – laikas lėkti pirkti kostiumo.

Kai mūsų klausia, ar verta – atsakau verta, tik sau viduje nusiteikite daugybei žmonių, triukšmo, muzikos. Kartą gyvenime tai verta patirti, ypač kai dėl tokio lygio karnavalo nereikia vykti iki Brazilijos.

Kur pirkti kostiumus?

Mūsų rekomenduojamos vietos, kur galite įsigyti kostiumus tiek vaikams, tiek sau:

Kelionės su vaikais pataria

Ieškokitės nakvynės atokiau nuo sostinės (viešbučiai ženkliai pakelia kainas).

Jūsų patogumui į sostinę galite vykti ir viešuoju transportu (nereikės sukti galvos kur palikti automobilį, ar kur galima važiuoti, o kur eismas šiam savaitgaliui bus uždarytas). Viešojo transporto grafikus rasite TITSA puslapyje.

O patarimus dėl parkavimo vietų ir kitų svarbių karštųjų taškų, rasite šioje schemoje.

Karnavalo muziejus

Lankydamiesi sostinės karnavalo renginiuose, aplankykite ir Karnavalo muziejų.

Muziejuje yra nuolatinė ekspozicija su kostiumais ir išskirtiniais karnavalo elementais. Be jokios abejonės, apsilankymas Casa del Carnaval bus unikali patirtis dėl įvairių skaitmeninių programų, leidžiančių lankytojui pajusti, kaip švenčiamas Karnavalas Tenerifėje.

Karnavalo muziejaus internetinė svetainė ir registracija apsilankymui. Muziejaus lankymas nemokamas. Būtina išankstinė registracija internetu. Dirba kasdieną nuo 9:00 iki 19:00 val. Tikslias koordinates rasite „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Karnavalas kituose Tenerifės miestuose

Karnavalas Tenerifės sostinėje Santa Cruz nesibaigia ties šiuo miestu. Vėliau karnavalas keliauja per kitus salos miestus ir sumažintą formatą galite pamatyti ir kituose miestuose.

Los Gigantes jau paskelbė Karnavalo programą. Karnavalas vyks Kovo 3-10 dienomis. Sekite informaciją Los Gigantes Karnavalo FB Paskyroje.

Granadilla de Abona taip pat paskelbė Karnavalo programą. Karnavalo renginiai prasidės kovo 1-ąją ir tęsis iki kovo 12-osios. Sekite informaciją savivaldybės FB Paskyroje.

Granadilla de Abona Karnavalo programa

Granadilla de Abona Karnavalo programa

Los Cristianos šiais metais taip pat stebins Karnavalo renginių gausa. Šventė prasidės penktadienį, kovo 17 d., karnavalo paradu Auksinėje Playa de las Américas mylioje. Viską vainikuos Sardinijos laidotuvės pirmadienį, kovo 27 d.

Į gatves grįžta tarptautinis Los Cristianos karnavalas, kurio tema – Japonija.

Detali renginių programa.

Los Cristianos Karnavalas

Los Cristianos Karnavalas

Viršelio nuotrauka – VAIKŲ KARNAVALO LAIMĖTOJA. Nuotrauka iš https://carnavaldetenerife.com/
Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.