Stančikų tiltai - aukščiausi tiltai Lenkijoje - Kelionės su vaikais
Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje
Stančikų tiltai - aukščiausi tiltai Lenkijoje
2024-05-16

Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje

Stančikų tiltai – išskirtinis ir labai įdomus lankytinas objektas vos 30 km nuo Lietuvos/Lenkijos sienos. Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje, kuriuos labai rekomenduojame aplankyti jei planuojate vykti į Europą, lankote Suvalkus su vaikais ar Jūsų kelionės tikslas atostogos Lenkijoje prie ežerų. 

Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje

Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje, yra labai įdomus ir daug turistų susidomėjimo sulaukiantis objektas Šiaurės Lenkijoje. Stančikų tiltai – tai du išardyto geležinkelio tiltai, prie buv. Stačiausių kaimelio, dabar Stančikai, šiaurės rytų Lenkijoje. Tai labai įdomus lankytinas objektas vos 30 km nuo Lietuvos/Lenkijos sienos. 

Tiltai atrodo įspūdingai! Abu tiltai penkių arkų, abiejų ilgis 180 m, aukštis 31,5 m. Tai aukščiausi tiltai Lenkijoje. Pastatyti pagal Senovės Romos akveduko prie Pont du Gard pavyzdį.

Stančikų tiltai - aukščiausi tiltai Lenkijoje

Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje

Stančikų tiltai - aukščiausi tiltai Lenkijoje

Stančikų tiltai – aukščiausi tiltai Lenkijoje

Tiltų lankymas 

Tiltų lankymas mokamas. Kainuoja 10 zlotų asmeniui nuo penkių. Sezono metu veikia nedidelė kavinė su gėrimais ir užkandžiais. Šiek tiek tolėliau yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Pačiame Stančikų miestelyje yra didelis restoranas.

Kelionės į Lenkiją su vaikais

Kelionės į Lenkiją su vaikais

Šalia tiltų yra Stančikų apžvalgos bokštas, nuo kurio matosi puiki apylinkių ir tiltų panorama.

Tiltus labai patogu aplankyti važiuojant poilsiauti į Gižycko ar Mikolaikas su vaikais. Esame tikri, kad tikrai nesigailėsite šiek tiek nusukę į šoną nuo pagrindinio maršruto, nes Stančikų tiltai tikrai įspūdingi.

Stančikų tiltai

Stančikų tiltai

Kelionės į Lenkiją

Kelionės į Lenkiją

Stančikų apžvalgos bokštas

Stančikų apžvalgos bokštas yra visai netoli Stančikų tiltų, važiuojant link jų pakeliui pagrindiniu keliu. Labai verta sustoti ir užlipti bei apsidairyti, nes nuo apžvalgos bokšto atsiveria puiki apylinkių panorama bei Stančikų tiltai iš aukštai.

Ką aplankyti Lenkijoje netoli Lietuvos sienos

Ką aplankyti Lenkijoje netoli Lietuvos sienos

Stančikų tiltų istorija

Stančikų tiltai pastatyti tiesiant geležinkelio linijos Rytų Prūsijoje atkarpą Geldapė-Žydkiemis. Šiaurinis tiltas pastatytas 1912–1914 m., darbai nutrūko prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui. Pietinis tiltas pastatytas 1923–1924 m. Tiltus projektavo vokiečių inžinieriai, manoma, kad jie pastatyti betoną klojant be armatūros. Bėgiai buvo pakloti tik ant šiaurinio tilto, nes 1927 m. baigta tiesti geležinkelio linija buvo vienbėgė, antrasis vaidino tik strateginį ir propagandinį vaidmenį. 1945 m. geležinkelio linija, kurioje yra šie tiltai, buvo išardyta.

Kurį laiką tiltai buvo naudojami ekstremalaus sporto mėgėjų, tačiau šiuo metu tiltas priklauso privačiai valdai.

Netoli Stančikų tiltų yra ir keletas kitų panašių tiltų, kurių lankymas nemokamas, tačiau jie daug labiau apleisti.

Šis straipsnis  yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Nuotraukos yra autorinės. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Lenkijoje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. LENKIJA. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Lenkijoje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atostogos Lenkijoje prie ežerų, Automobiliu į Lenkiją su vaikais, Kelionė automobiliu į Lenkiją, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, Lankytinos vietos Lenkijoje, Lenkija su vaikais, Lenkijos ežerai, Mozūrijos kraštas, Poilsis Lenkijoje, Savaitgalio kelionė į Lenkiją su vaikais, Stančikų tiltai - aukščiausi tiltai Lenkijoje