Neries regioninis parkas su vaikais Kelionės su vaikais
Neries regioninis parkas su vaikais

Neries regioninis parkas su vaikais

Visai netoli Vilniaus esantis Neries regioninis parkas – puiki vieta aktyviai leisti laiką su vaikais. Tai ir mūsų taip visų mėgstami pažintiniai takai ir piliakalniai. O taip pat regyklos, kurios dovanoja gražiausius panoraminius vaizdus.

Neries regioninis parkas su vaikais. Tad susipakuokite užkandžių kuprinę, susiraskite patogią avalynę ir leiskitės į nuotykius su visa šeima gamtoje.

Šilėnų pažintinis takas

Keliaudami su vaikais Šilėnų pažintiniu taku galėsite juos susipažindinti su unikaliu Šilėnų kaimu. Atvykite į Šilėnus ir čia palikite automobilį. Nes kelionę patogiausia pradėti nuo bažnyčios aikštės Šilėnuose. Tako ilgis ~6 km ilgio maršrutu.

Pirmoji tako dalis iki Naujosios Rėvos piliakalnio. Antroji dalis – iki Šilėnų kaimo. Antrąją dalį teks įveikti miško keliuko. Visą maršrutą įveikti užtruksite tris – keturias valandas.

Maršrutas tinka pėstiesiems, taip pat įveikiamas ir vaikams su dviratukais. O jei nebijote panešti ir vežimėlio, vykite drąsiai. Vienintelė sudėtinga atkarpa – tik prie Naujosios Rėvos kaimo. Čia stati įkalnė ir siauras miško takelis.

Dūkštos pažintinis takas

Tai vienas sudėtingiausių, daug fizinių jėgų reikalaujantis, tačiau pats įdomiausias Neries regioninio parko maršrutas, kuriuo tikrai verta keliauti. Todėl jį rinkitės su vyresniais vaikais.

Ar rekomenduojame – tikrai taip. Tačiau su vežimėliais – tikrai ne. Ilgis apie 5 kilometrai. Užtruksite tris – keturias valandas.

Saidės pažintinis takas

Šio pažintinis takas – vos vieno kilometro ilgio. Jį lengvai įveiksite per valandą apr šiek tiek daugiau. Takas tikrai gražus, puikiai tinkamas lankyti visais metų laikais. O labiausiai žavi tuo, kad jo kraštovaizdis mums labai neįprastas.

Neries regioninis parkas. Pažintiniai takai su vaikais.

Grabijolų pažintinis takas

Norite su vyresniais vaikais ekstremalių pojūčių. Labai puiku. Šis takas, kaip tik Jums. Tikri netiks su vežimėliu ar mažais vaikais. Nėra jokių medinių laiptelių ar žvyruotų takelių. Pats takas veda per pievas, kaimo keliukus, miškus ir šlaitus. Takas neilgas – 4 kilometrai, jį įveiksite per 2 valandas.

Karmazinų pažintinis takas

Tai dar vienas pažintini takas, kuris tiks su vaikais, kurie jau savarankiškai gali nueiti didesnius atstumus. Šiame keturių kilometrų ilgio take nėra nutiestų medinių ar asfaltuotų kelių. Takas visą laiką vingiuoja per mišką. Jame galite rasti 4 poilsiavietės su pavėsinėmis smagiam piknikui.

Paneriškių regykla

Paneriškių regykla – viena ypatingiausių Neries regioninio parko vietų. Iš čia atsiveria fantastiškas vaizdas ir stulbinanti panorama. Ši vieta tikrai nepaprasta: puikiai matosi platus Neries vingis, kelios salos upės vagoje, o pro medžius ir Paneriškių kaimas. Skardžio aukštis net virš 70 metrų!) . Čia yra pastatytas puikiai visiems žinomas vientiso metalinio karkaso stalas su kėdėmis. Neabejoju jį atpažinsite iš nuotraukų, nes kiekvienas apsilankęs būtinai ten įsiamžina.

Verkšionių regykla

Dar viena puiki ir įspūdinga regykla, kurią tikrai verta aplankyti. Ir dėl pačios panoramos ir tikrai dėl labai gražių nuotraukų. O be to čia ir puiki kavinė, kurioje galite po visų žygių ir ekskursijų pasistiprinti.

Buivydų piliakalnis

Šiuo metu tiek privažiavimas, tiek pačio piliakalnio prieigos labai gražiai sutvarkytas. Puikus privažiavimas. O nuo pačio piliakalnio atsiveria puikūs panoraminiai vaizdai. Užlipę į patį viršų pamatysite Dūkštos upelio slėnį link Bradeliškių ir Karmazinų piliakalnį.

Atrandame Vilnių: Gražiausios vietos Vilniuje su vaikais rudenį.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.