Molėtai su vaikais - Kelionės su vaikais Keliaujame
Molėtai su vaikais

Molėtai su vaikais

Keliautoja ir besižavinti nuotykiais mama Inga su mažuoju keliautoju sūnumi ir šeima išsiruošė pažinti Molėtų kraštą ir papasakoti apie jį mūsų skaitytojams.

Molėtai su vaikais.  Ar pamenate savo pirmąsias žvaigždėtas naktis ir jų stebėjimą, o maudynes ežeruose ir pasivaikščiojimus parkais? Regis kaip sapne, o tikrovėje – visa tai galite netikėtai rasti Molėtų krašte.

Jurkiškio takas

Jurkiškio takas labai populiarus, žmonių daug, jie keičiasi, įrengta net papildoma aikštelė automobiliams. Važiuojant link pažintinio tako, bus nuoroda, kad dešinėje rasite automobilio aikštelę, bet internete informacija skelbia, kad ji nuo tako nutolusi apie pora kilometrų, tad skirta jau didesniems keliautojams.

Pavažiavus toliau – rasite kitą aikštelę, kur patogiai prisiparkuosite. Su vežimėliu čia nepatogu, prireiks rankų arba nešyklės – daug stačių laiptų, o vasaros metu nepamirškite apsaugos nuo uodų, nes jų be proto daug.

Tako pradžioje įrengtas žemėlapis, galite pasižiūrėti, kokia laukia trąsa. Šiuo metu vienoje tako atkarpų remoentas, tad maršrutas sutrumpėja. Prisėdimui rasite keletą stalų, suoliukų, tik pritrūks šiukšliadėžių, tad atsakingai reiks nešti su savimi.

Kaip dalijasi Inga „Po uodų sukandžiojimo nusprendėme pasukti jau link Dubingių miesto, kuriame tikslas buvo aplankyti Asvejos regioninio parko lankytojų centrą, Dubingių piliavietę ir bažnyčią“.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Dubingių miestelis ir lankytojų centras

Pirmiausia užsukite  į lankytojų centrą. Jei tikitės užsukti trumpam ir tik pasiimti lansktinuką, nustebsite – centras įrengtas labai inovatyviai.

Pirmame aukšte pasitiks inovatyvus žemėlapis, kuriame  galima pasirinkti dominantį objektą, ir parodys kurioje vietoje jį rastii ir šiek tiek vietos aprašymo.  Antrame aukšte įrengti ir edukaciniai žaidimai, kuriuos galima pažaisti su vaikais, turint daugiau laiko. Pasitiks labai maloni darbuotoja, kuri papasakos šiek tiek apie Dubingių kraštą, taip pat buvo galima pasiimt lankstinukų, kur galite rasti informacijos ne tik apie lankomus objektus, bet net ir kur valtį išsinuomoti.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Jei išalkote ir baigėsi maisto ištekliai, pačiame miesto centre yra vietinė parduotuvė ir netoli bažnyčios labai gražiai dekoruotas maisto vagonėlis, kuriame galėsite įsigyti puikios kavos. O jei mažylio maistui reiks karšto vandens – pasirūpins ir juo.

Šalia lankytojų centro pamatysite ir bažnyčią, kuri taip pat nustebins, kaip ir viskas Dubingių miestas. Bažnyčia visiškai netipinė, neseniai renovuota, labai šiuolaikiška konstrukcija.

Dubingių piliavietė

Dubingių piliavietė – netoli lankytojų centro ir bažnyčios, teks  keliauti kelio pakrašte, nes neįrengti šaligatviai. Ech tie maži miesteliai. Jei miestelyje būtų daugiau žmonių, vietą automobiliui sunkiai rasite. Pati piliavietė vaikams gal ir ne tokia įdomi, bet gamta sužavi ir smagu tiesiog pasivaikščioti takais. Jei užsinorėsite į tualetą – reiks naudoti tualetu, įrengtu prie miško.

Šlaitais ir takais

Po Dubingių miesto apžiūros, sukame link Liudgardo šlaito ir Gurakalnės pažintinio tako.

Atrasti šiuos du objektus labai lengva, nes visur nurodytos nuorodos ir vienas šalia kito -tik priešingose pusėse. Automobilį pasistatyti galima patogiai arba vienoje vietoje ir nueiti pėsčiomis į abu objektus arba pasisatyti automobilį šalia Liudgardo šlaito ir paskui važiuot jau link Gurakalnės pažintinio tako.

Su vežimu ar kita transporto priemone nelabai privažiuosite, nes vietovė kalnuota ir pasitaikys vietomis laiptų ir takelių, kurie bus sunkiai pravažiuojami.

Jei būsite vasaros metu, čia rasite ir mėlynių, ir žemuogių, vaikais pilnomis saujomis galės prisiragauti.

Pats takas nėra ilgas, bet jis – nuostabioje vietoje, pelkėje, kur aplink labai daug augmenijos. Aišku vabzdžių čia begalybė –   apsirūpinti apsauga šiltuoju metų laiku.

Edukacinė erdvė Molėtuose

Virtuali edukacinė erdvė įsikūrusi pačiame miesto centre, pasiekti tikrai lengva. Šalia yra nemokama parkavimo aikštelė, kurioje patogiai pasistatysite automobilį. Pati erdvė moderni, susimokėję įėjimo mokestį galėsite naudojantis VR akiniais , pamatyti Molėtų istoriją, kaip kūrėsi iki šių dienų. Patiems mažiausiems tokia pramoga nelabai aktuali, bet vaikai nuo 8 metų tikrai bus susidomėję. Taip pat galima išbandyti dar du interaktyvius žaidimus.

Šalia edukacinės erdvės yra įsikūrusi biblioteka, kurioje galima rasti tualetą ir taipogi, netoli veikia kepyklėlė, picerija, kurioje rasite ir karštų gėrimų ir užkąsti. Liksite labai sužavėti aplankyta vieta, nes čia galima pamatyti istoriją kitaip, moderniai, kas ypač aktualu augantiems vaikams.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Skulptūrų parkas

Maždaug 500 m atstumu – kitas lankomas objektas – skulptūrų parkas. Atėjimas iki jo labai patogus, visur privažiuosite su vežimėliu. Pats parkas įsikūręs ant ežero kranto, netoli parko įkurtas paplūdimys, šalia vaikų žaidimo aikštelė. „Labiausiai patiko pastatyta apžvalgos aikštelė, kuri pritaikyta pasiekti ir vežimėliu ir galėjome pasigrožėti gražiu vaizdu. Pats skulptūrų parkas labai nesužavėjo, bet aplinka tikrai patiko ir vaikams bus ką veikti“ – pasakoja Inga.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Liesėnų piliakalnis

Pasistiprinę ir apsižvalgę po Molėtų miestą, važiuokite į Liesėnų piliakalnį , kuris įsikūręs netoli, maždaug už 9 km nuo miesto.
Privažiavimas patogus, bet jei karštesnė vieta ir lankytojų daugiau – vietos automobiliui gali tekti paieškoti. Į patį piliakalnį užlipsite tik laiptais, vežimėlį teks palikti automobilyje.

Pakilę ant viršaus, pamatysite atsivėrusią laukų panoramą. Šalia aikštelės rasite stalą piknikui ar poilsiui – bet atsisės tik pirmieji spėję 😊 Kitiems teks mėgautis minkštos žolės kilimu.

Mindūnų apžvalgos bokštas

Pavingiavę siauriais miško takiukais pasieksite antrą aukščiausią apžvalgos bokštą – Mindūnų. Apsilankymas apžvalgos bokšte labai sužavės, pakilę pamatysite nuostabią panoramą, kur vienoje pusėje svyruoja pušys, kitoje – Baltųjų Lakajų ežeras su salomis ir pusiasaliais. Šalia bokšto įkurtas stalų ir suolelių kompleksas, kempingas, visur šiukšliadėžės ir lauko tualetas.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Ežerų žvejybos muziejus

Ežerų žvejybos muziejus ir A. Truskausko gamtos ir medžioklės muziejus yra įsikūręs toje pačioje teritorijoje. Šalia muziejų yra didelė aikštelė automobiliams, aplink galima rasti krepšinio aikštelę, futbolo aikštelę , tik jau patiems lankytojams reiktų pasirūpinti kamuoliais. Taip pat nedidelę žaidimų aikštelę vaikams, su ne pirmos jaunystės inventoriumi, net pakabintas skelbimas, kad už vaikų saugumą atsakote patys.

Ežerų žvejybos muziejuje išvysite įvairiausių gyvūnų iškamšų. Paroda išdėstyta per du aukštus, pastarąjį patogiai pasieksite lifto pagalba. Po to, keliaukite į kitus pastatus, kuriuose pamatysite žvejybos priemones, valtis, įvairiausias žuvų iškamšas. Po apsilankymų galima pasivaišinti įvairiausių vaistažolių arbata ir įsigyti natūraliai pagamintos kosmetikos ar arbatos. Čia galite iš anksto užsisakyti šviežiai virtos žuvienės, bet tai reikia derinti iš anksto ir geriausia keliaujant grupelėmis.

Aplinkui muziejus yra pakankamai erdvi teritorija, parkas, kuriame galima papiknikiauti ar tiesiog praleisti laiką, kol miega mažyliai, yra vietos ir prisėsti.

Molėtų observatorijos, etnografijos ir etnokosmologijos muziejus

Etnografinė sodyba ir šviesulių stebykla šiuo metu uždaryta, tad vykdami pasidomėkite informacija. Keliaujant į Molėtų observatoriją ir norint dalyvauti ekskursijoje – susisiekite iš anksto ir rezervuokite vietas. Naktinė ekskursija paliks daug didesnį įspūdį nei dieninė, nes jos metu aplankote teritoriją, iįgirsite kaip dirba mokslininkai, ką stebi, kaip skaičiuodavo laiką pagal mėnulį ar žvaigždes, kilsite į vieną bokštą, kuriame pastatytas didžiausias teleskopas. Čia išgirsite pasakojimą apie teleskopą ir kaip jis veikia. Pati ekskursija vyksta apie 50 minučių. Laikas tikrai neprailgs, tačiau patys mažiausieji gali pradėti nekantrauti.

Po ekskursijos skubėkite į Molėtų etnokosmologijos muziejų, kur kaip ir observatorijoje, yra privaloma registracija. Galima registruotis internetu, bet jei pamiršite – galite tai padaryt ir vietoje.

Šis muziejus patiks visiems – mažesniems ir dideliems. Ekskursijos metu pasakos kosmoso ryšį su žmogumi, kilsite per 6 aukštus, ir galiausiai pateksite į apžvalgos aikštelę. Norint patekti iš aukšto į aukštą, bus keletas laiptelių, kuriuos nesunkiai galima įveikt ir vežimu, o į apžvalgos aikštelę pakilti liftu.

Visas muziejus įkurtas labai inovatyviai ir moderniai, o apžvalgos aikštelėje mėgausite panorama iš visų pusių.

Jei keliausite su mažiausiais ir prireiktų pervystyti kūdikį, kaip nutiko Ingai, darbuotoja Jus įleis į atskirą kambarį, kur su mažyliu galėsite ramiai susitvarkyti.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Labanoro girios pažintinis takas

Takas nėra ilgas, laikas tikrai neprailgs juo pasivaikščioti. Pats takas veda prie Labanoro ežero, prie kurio įkurtas medinis lieptelis, prisėsti, pailsėti. Nors takas veda per miškus ir yra grįstas medinėmis lentelėmis, vežimu galima pravažiuoti, bet tai nėra labai patogu. Per visą taką sužymėtos nuorodos, informaciniai stendai.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Antano Truskausko medžioklės trofėjų muziejus

Molėtuose atsirado Molėtų savivaldybės inciatyva, buvusioje Mindūnų pagrindinėje mokykloje.

Šiame muziejuje gyvūnai įspūdingi, atrodo lyg būtų gyvi. Eksponatus ruošė vienas geriausių Lietuvos specialistų – Kęstutis Bybartas, ne sykį laimėjęs pirmąsias vietas taksidermistų parodose. Šiame muziejuje galėsite apžiūrėti tobulai pagamintas meškos, liūto, begemoto, raganosio, bizono ir kitas egzotinių gyvūnų iškamšas. Čia rasite apie 400 eksponatų, apdovanojimų, meno dirbinių, suvenyrų iš viso plačiojo pasaulio.

Daugiau informacijos su tiksliomis šios vietos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Jums gali būti naudingas mūsų straipsnis Kelionės į Molėtus su vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.