Migdolų žydėjimas Tenerifėje - aplankykite su vaikais
Migdolų žydėjimas Tenerifėje – aplankykite su vaikais
Migdolų žydėjimas Tenerifėje - aplankykite su vaikais
2023-01-23

Migdolų žydėjimas Tenerifėje – aplankykite su vaikais

Nuo sausio pabaigos iki kovo vidurio Santiago del Teide gatvės nusidažo baltais ir rausvais atspalviais. Miestelis laukia atvykstančių turistų ir vietinių gyventojų, norinčių pasivaikščioti įvairiais migdolų žiedų maršrutais.

Migdolų žydėjimas Tenerifėje – aplankykite su vaikais. Santiago del Teide miestelyje daugybė migdolų takų ir maršrutų. Šeimos maršrutai, takai skirti žmonėms su judėjimo negalia, turistiniai ir pėsčiųjų maršrutai. Apie migdolų medžius yra net gastronominiai maršrutai, o jų vaisiai yra pagrindinis skanių vietinių patiekalų ingredientas.

Santiago del Teide – migdolų medžių savivaldybė

Salos šiaurės vakaruose esančios Santiago del Teide savivaldybės viešosios aikštės kampe įsikūręs istorinio miesto turizmo informacijos biuras. Migdolų žydėjimo sezono metu Santiago del Teide turistų centras dirba nuo pirmadienio iki sekmadienio ir teikia išsamią informaciją apie visus maršrutus, kurie prasideda nuo Santiago, taip pat apie įvairius su tuo susijusius renginius.

Santiago del Teide pagrindinėje aikštėje prie bažnyčios savaitgaliais vyks migdolų žydėjimo festivaliui skirti renginiai, veiks turgus.

Reikėtų nepamiršti, kad ne visi migdolų medžiai žydi tuo pačiu metu, kad dėl oro sąlygų, pavyzdžiui, vėjo, kai kuriose vietovėse medžiai gali būti netekę lapų ir žiedų ir kad juos gali būti pažeidę kenkėjai. Todėl visada rekomeduojama užsukti į Turizmo informacijos centrą ir draugiški biuro darbuotojai visada suteikia naujausią informaciją.

Migdolo medį, užaugantį iki 3-5 metrų aukščio, nesunku rasti atvykus į Santiago del Teide miestą. Ant plonų migdolų medžių šakų išauga būdingi žiedai su penkiais žiedlapiais, iš kurių maždaug po aštuonių mėnesių bus renkamas derlius.

Turtingi Kanarų salų vaisiai – migdolai – naudojami Kanarų gastronomijoje, daugiausia gaminant skanius tradicinius desertus, įskaitant bienmesabe – gana saldų desertą (rekomenduojamas tiems, kurie mėgsta saldumynus), gaminamą iš migdolų, cukraus, kiaušinio ir citrinos.

Šiuo metų laiku ypač rekomenduojama pasivaikščioti po Santjago del Teidės miestą ir paragauti skanių Kanarų regiono patiekalų viename iš savivaldybės centre esančių restoranų. Į migdolų šventę žiūrima labai rimtai, todėl Santjago barai ir restoranai kelias savaites siūlo specialius patiekalus su migdolais.

Migdolų takai

Migdolų takai

Migdolų žydėjimo takai su vaikais

Geriausia važiuoti La Placeta gatve (už bažnyčios), kol rasite tako į Chinyero pradžią (čia yra nedidelė vaikų žaidimų aikštelė, kuri tarnauja kaip orientyras). Beje jei nuspręsite niekur nežygiuoti – tai čia rasite tikrai ne vieną migdolų medį ir kol vaikai žais aikštelėje pasidarysite nuostabių asmenukių ir nuotraukų.

Kairėje pusėje link Chinyero ugnikalnio veda kelias PR TF-43.3, o link Arguayo apylinkių – kelias PR-TF 65. Tai du variantai, iš kurių galite rinktis, jei norite pamatyti migdolų medžius ir pasigrožėti vienu įspūdingiausių ir svarbiausių vulkaninių kraštovaizdžių Tenerifėje.

Chinyero pavadinimas yra svarbus, nes šis ugnikalnis buvo paskutinio Tenerifės ugnikalnio išsiveržimo vieta (1909 m.). Eidami link Chinyero, priartėsite prie naujausios salos vulkaninės kilmės uolienų. Tą dieną pradėjo drebėti žemė ir 10 dienų ugnikalnis nuolat liejo lavą, kuri pasiekė teritoriją, kuri šiandien vadinama Calvario de los Baldíos.

Norint pasiekti Chinyero, nereikia didelių pastangų, tačiau takas gana ilgas. Todėl rekomenduojame juo eiti jau su didesniais ir pratusiais prie žygių vaikais. Šis takas yra maždaug 8 km ilgio ir jį galima įveikti per maždaug 3,5-4 val. ėjimo. Jis vertinamas kaip vidutinio sudėtingumo takas.

O mes su vaikais rekomenduojame trumpiausią maršrutą, apie 2 km ilgio. Eikite iki El Calvario vietovės ir grįžkite atgal. Pasivaikščiojimas gana malonus ir lengvas. Visgi takas gana uolėtas, todėl būtina apsiauti patogius uždarus batus, pasiimti striukytę nuo vėjo. O su vaikais visada smagiau žygiuoti, jei turėsite pasiruošę ir užkandžių mini piknikui.

Migdolų takų pradžios koordinates rasite „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Daugiau apie žygius su vaikais ir tinkamus takus Tenerifėje.

Migdolų žydėjimo žygiai 

Puiki galimybė žygiuoti drauge su profesionaliais gidais. Daugybė žygių variantų, netgi tinkamų neįgaliesiems ir šeimoms su vaikais. Siūlomi netgi žygiai su augintiniais.

Tiesa, svarbu žinoti, jog žygių gidai veda ekskursijas ispanų kalba.

BENDROSIOS SĄLYGOS:

  • Norint dalyvauti, būtina turėti rezervaciją. Kiekviename maršrute vietų skaičius ribotas.
  • Kiekvieno maršruto kaina – 5 € asmeniui.
  • Visiems maršrutams paprastai reikia sportinės aprangos ir avalynės (geriausia žygio batų), šilto drabužio, kuprinės, užkandžių ir vandens. Dėl nelygaus reljefo rekomenduojama naudoti vaikščiojimo lazdas.
  • Daugiau informacijos rasite organizatorių interneto svetainėje.
Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.