Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje - Kelionės su vaikais
Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje
Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje

Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje

Atostogaujate ar žiemojate Tenerifėje, tikrai rasite visko, ko Jums reikia ir net daugiau. Maistas čia kokybiškas ir kartais net pigesnis nei Lietuvoje. Kaip jau minėjau ankstesniame straipsnyje apie apsipirkimą ir parduotuves Tenerifėje, PVM Kanarų salose nėra, tačiau yra vietinis vartotojų mokestis, žinomas kaip IGIC (Impuesto General Indirecto de Canarias – Kanarų bendrasis netiesioginis mokestis), taikomas keliais skirtingais tarifais, kuris be kuriuo atveju yra mažesnis už mūsų PVM ir dažniausiai yra 7 proc.

Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje – išsamus gidas Jūsų patogumui. Jūsų patogumui, parduotuvės yra ir „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Maisto prekių parduotuvės

Pagrindinės maisto prekių parduotuvės saloje yra šios LIDL, Mercadona, Dino (pagal dydį hiper, super), neseniai į rinką atėjusi Aldi. Mažesnės – Dialprix, Tu Trebol ir kitos.

Sostinėje – Carrefour, Alcampo ir Corte Ingles.

Maisto turgūs Tenerifėje

Laikinieji maisto turgūs miesto aikštėse

Laikinieji, kaip aš vadinu – tai tokie mobilūs turgeliai, kurie vyksta dažniausiai miesto centrinėse aikštėse kiekvieną savaitę numatytu laiku. Produkcija yra ūkininkų, dažnai tie patys savaitgalį būna ir uždaruose turguose. Sąrašas tikrai nebaigtinis, dalinamės mūsų lankomais:

 • Alcala pirmadieniais nuo 9 iki 13 val.
 • Playa san Juan trečiadieniais 9-13 val.
 • El Medano trečiadieniais 8-13 val.
 • Guimar sekmadieniais 7-13 val. ir ketvirtadieniais 16-20 val.

Ūkininkų turgūs (mercado del agricultor)

Tai tokie, kaip aš vadinu, uždari turgūs prekybiniuose angaruose. Dažniausiai jie vyksta savaitgaliais iki pietų ir ten galite rasti didžiausią pasirinkimą vietinių ūkininkų užaugintų vaisių, daržovių, sūrio, mėsos ar net žuvies. Sąrašas nebaigtinis, dalijamės mūsų lankomais ir aplankytais:

 • El Medano šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
 • Las Chafiras šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
 • Adeje šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val. ir trečiadieniais 15-19 val.
 • Fasnia šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
 • La Guancha šeštadieniais – sekmadieniais 8-13:30 val.
 • Tacoronte šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
 • Tegueste šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
 • La Oratava šeštadieniais 8-14 val.

Senasis sostinės turgus La Recova

Atskiro dėmesio vertas didysis senasis sostinės turgus La Recova turgus arba „Nuestra Señora de África Market“, atidarytas 1944 m. Dirba jis kasdieną nuo 7 val. iki 15 val., sekmadienį iki 14 val. Tai autentiškas maisto turgus Santa Cruz. Turguje yra virš 200 prekystalių su maisto produktais – mėsos, žuvies, sūrio, medaus, daržovių ir vaisių, prieskonių, konditerijos. Taip pat rasite virš 20 kioskelių, siūlančių kitus daiktus, kaip rankdarbiai, vietiniai suvenyrai. Būtinai paskanaukite šviežių ir čia pat Jums pagamintų jūrų gėrybių – žuvies skyriuje apačioje, jūs galite išsirinkti, ko tik norite ir jums čia pat pagamins ir patieks. Ir būtinai su vaikais nueikite į naminius ledus gaminačią ledainę Gelato del Mercato. Nebijokite paprašyti paskanauti visų, nes skonių rasite gana neįprastų – kaktusų vaisių, obuolių su imbieru, figų, su šafranu, raudonų paprikų ir dar įvairiausių skonių ledų. Išduosime paslaptį, kad jų galite nusipirkti tokiu pačių pavadinimu besivadinančioje ledainėje Los Cristianos.

Apie sostinės turgų jau rašėme straipsnyje Ką ir kur valgyti Tenerifėje.

Tikslios koordinatės „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Žuvies turgūs

Žuvį ir vietos jūros gėrybes mes perkame Las Chafiras turguje.

Vietiniai ypatingai mėgsta pirkti šviežią žuvį Las Galletas žuvies turgelyje-kioskeliuose, kurie yra priešais uostą. Čia žvejai parduoda tos dienos laimikį.

Žuvies kioskeliai yra šalia Los Cristianos uosto.

Patarimas: visada pasikalbame su šeimininku/pardavėju, ar šviežias laimikis, būtinai pasakome, kaip gaminsime ir kokiam patiekalui perkame – labai pasiteisinęs reikalas – jei pasakau, kad gaminsiu taip mūsų šeimoje mėgstamą tartarą, man atpjauna iš tinkamiausio gabalėlio arba netgi nerekomenduoja šiandien pirkti ir sako neturintys tartarui tinkamos žuvies.

Vaisių ir daržovių specializuotos parduotuvės bei turgelis

Vaisius ir daržoves galite pirkti ir specializuotose parduotuvėse, vadinamose Fruteria, prekybos centruose (jei norite pirkti prekybos centruose ir valgyti vietines daržoves ir vaisus, atkreipkite dėmesį į kilmės šalį). Daugiausiai pasirinkimo ir geriausią kokybės bei kainos santykį mano akimis siūlo Las Agaves fruteria.

Didelį pasirinkimą rasite ir Finca del Caldera – Tenerifės lenko parduotuvėlė-turgelis, kur galite įsigyti jo ir kitų salos ūkininkų užauginto derliaus. Patogumas – turgelis dirba kiekvieną dieną, nuo 8 val. iki 17:30 val.

Ką perkame turguose?

Vaisiai ir daržovės – dauguma jų, kurias parduoda čia yra auginamos Kanarų salose.

 • Papajos, bananai (platanas), pomidorai, avokadai, bulvės, moliūgai, morkos, kukurūzai, citrinos bei žalumynai (salotos, aromatinės žolės) neturi sezoniškumo ir visais metų laikais galite jų nusipirkti šviežių.
 • Tenerifėje auginamos cukinijos, baklažanai, brokoliai, kalafiorai ir kitos daržovės – todėl galite mėgautis skaniomis ir šviežiomis daržovėmis visais metų laikais. Čia gausite net ir mums įprastų burokėlių bei ridikėlių.
 • Apie rugsėjo/spalio mėnesį sulaukiame saldžiųjų sultingų mangų sezono. Man asmeniškai Kanaruose augantys mangai prilygsta Azijoje ragautiems.
 • Figos ir migdolai – žydi vasario mėnesį, o derlių ragaujame rugsėjo mėnesį. Vynuogių sezonas taip pat prasideda rugsėjo mėnesį.
 • Vasario/kovo mėnesiais prasideda vietinių arbūzų, melionių bei braškių sezonas.
 • Auga Kanarų salose (Gran Kanarijoje ir El Hierro) ir ananasai.
 • Ragaukite ir neįprastų vaisių – kriaušės meliono hibrido (peramelon), trijų spalvų drakono vaisių (baltu vidumi, raudonu vidumi ir geltonu vidumi), kaktuso vaisių, karambolų (jos čia saldžios), anonų (chirimoyo), nisperų.

Naminis ožkų sūris – baltas, rūkytas, brandintas, užtepėlės pavidalu (almagrote).

Patarimas: nesate tikri, prašykite paragauti (probar). Taip išsirinksite jums labiausiai patinkantį.

Kur perkame mėsą?

Geriausia mėsa, mano manymu, yra specializuotose mėsos parduotuvėse (carniceria). Jų tikrai galima rasti beveik visuose miesteliuose.

Nepabijokite mėsinėse paprašyti paruošti mėsą kaip jums norėsis gaminti – supjaustyti file gabaliukais, ar mažais gabaliukais, sumalti, supjaustyti triušį ar vištą.

Kokybiška mėsa yra ir prekybos centruose – Mercadonos šviežios mėsos linija ypatingai vertinama ir vietinių.

Viena didžiausių mėsinių pietinėje salos dalyje – PASTO Y BELLOTA CHAFIRAS.

Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje

Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje

Šaldytos produkcijos parduotuvės

Ieškote didesnio nei įprastai šaldytos produkcijos pasirinkimo? Šaldyta mėsa, žuvis, jūrų gėrybės, daržovės, vaisiai…

Rekomenduojame 5 Océanos parduotuves, kelios iš jų:

Taip pat kartu su Pasto y Bellota Chafiras esanti Coimcaavenida 7 Islas Canarias 30, Las Chafiras Santa Cruz de Tenerife.

Specializuotos kitų šalių virtuvių parduotuvės

Ieškote rankomis gamintos mocarelos? Naminės fokačios? Skaniai pamarinuotų alyvuogių? Ieškokite italų parduotuvėlių.

Kelios mūsų rekomendacijos:

Ieškote Azijos virtuvės ingridientų ir prieskonių?

Mūsų mėgiamiausios parduotuvės:

Specializuotos sveiko maisto parduotuvės

Neretai sulaukiu klausimų, kur pirkti sveiką maistą, maistą vegetarams, veganams ir pan. Visada rekomenduoju pasidairyti įprastose maisto prekių parduotuvėse – čia gausu pilno grūdo, be gliuteno, be laktozės produktų. Tikrai didelis pasirinkimas yra didesnėse Dino parduotuvėse.
Dar yra tokios parduotuvėlės kaip „herbarium“, „herbolario“, „organinio maisto parduotuvės.

Kelios rekomendacijos:

Lietuviški ir panašūs produktai

Tikrai galite įsigyti lietuviškų ar analogiškų lenkiškų, latviškų produktų: grikių, grietinės, kefyro, varškės, lietuviškų varškės sūrelių, raugintų kopūstų, marinuotų agurkų ir kitų mums įprastų produktų.

Saloje yra net kelios parduotuvės Kalinka (teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tai Vokietijos įmonės projektas) bei kelios lenkų parduotuvės Delicias de Polonia Playa san Juan bei Delicias de Polonia Los Cristianos.

Kalinka parduotuvės:

Keli pastebėjimai, kad kefyro galima įsigyti ir prekybos centruose (Mercadona, Lidl, Super Dino ir kituose) ir vadinasi jie tiesiog KEFYR. Grietinės galite rasti Mercadona parduotuvėje ir ieškoti reiktų oranžinės pakuotės su užrašu „fresca nata“.

O grikių kartais galite rasti ir daržovių bei vaisių parduotuvėje (fruteria) Las Agaves Las Americas.

Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje

Maisto prekių parduotuvės ir turgūs Tenerifėje

Šventinio „lietuviško stalo” paruošimas

Aguonos, silkė (ir net silkė su galvomis), krienai, grybai, kisielius ir kiti šventėms skirti specifiniai produktai – visko galite gauti Delicias de Polonia parduotuvėse ir Kalinkoje. Aišku, viskas gerokai brangiau nei Lietuvoje, todėl aguonos, sausos mielės, kisielius kartais keliauja ir su šventiniais artimųjų palinkėjimais-siuntinukais iš Lietuvos.

Beje silkės stiklainiukuose kaip pigesnio analogo galima nusipirkti ir LIDL. Tiesa, visi sako, kad čia ne tas pats ir net nėra ką lyginti, bet variantas toks yra. Šviežių mielių irgi rasite ir LIDL, ir Mercadonoje.

Norite švęsti jaukiai šeimoje, tačiau nenorite patys gaminti? Ilgitės lietuviškų Kūčių ir Kalėdų patiekalų? Pageidaujate skanaus naminio torčiuko Naujiesiems? Tas irgi įmanoma. Jūsų maistu ir netgi pagal Jūsų norus pasirūpins Maistas Tenerifėje.

O jei norite išskirtinio sveikuoliško tortuko šventėms – kreipkitės į pastelverde.tenerife.

O jei norite ypatingo dekoro torto, kuris nustebintų ne tik vaikus – kreipkitės į Anna Tartas.

Taigi ką gi vežti lauktuvių iš Tenerifės?

Pirmiausiai tai raudonas ir žalias mojo padažai – jų būna pirkti mažuose indeliuose lauktuvėms.

Medų – Tenerifėje yra daugybė unikalių gėlių, todėl ir medus čia kitokio išskirtinio skonio.

Palmių sirupas – panašus į medų, bet vertinamas ir panašumu į klevų sirupą.

Prieskoniai – jų rasite prekybos centruose ir jie labiausiai laukiami mūsų draugų iš Lietuvos. Pasirinkimas didelis, pakuotės įvariausios, o išduosime paslaptį, jog „adobo canario“ laukiamiausi Lietuvoje.

Džiovinti vaisiai – mangai, figos ir pan.

Išsirinkę alyvuogių aliejų, serano kumpį ar ožkos sūrį taip pat nesuklysite. Tenerifė gamina aukštos kokybės sūrius. Kanarų salos yra autonominis regionas, kuris kiekvienais metais sunaudoja daugiausiai sūrio vienam asmeniui. Tenerifės sūriai: vyrauja ožkos sūris arba mišrus ožkos ir avies sūris. Rūkytas ar vytintas sūriai puikiai atlaikys kelionę Jūsų lagamine – tik geriau pirkite įlaminuotą arba jei įsigijote turguje naminio – supakuokite gerai, kad kvapas neįsigertų į kitus daiktus.

Ką ir kur valgyti TenerifėjeApsipirkimas ir parduotuvės Tenerifėje.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.