Kelionė su vaikais į Juodkalniją - Kelionės su vaikais
Kelionė su vaikais į Juodkalniją
Kelionė su vaikais į Juodkalniją
2024-06-24

Kelionė su vaikais į Juodkalniją

Juodkalnija – tai nuostabaus grožio šalis centrinėje vakarų Balkanų dalyje. Dinarų kalnai, Adrijos jūros skalaujamos pakrantės, romantiški miesteliai ir saulėti paplūdimiai, čia kasmet traukia vis daugiau turistų. Galbūt kelionė su vaikais į Juodkalniją – sekantis jūsų šeimos nuotykis?

Labai graži gamta, skanus maistas, daug lankytinų vietų ir neaukštos kainos – štai tokia kelionė su vaikais į Juodkalniją 3 vaikų mamai Julijai.

Kelionė su vaikais į Juodkalniją

Esame šeima iš Šalčininkų miesto, auginame 3 vaikus 6, 10 ir 18 metų. Dažnai kartu keliaujame automobiliu, o sūnus, pabaigęs mokyklą nori būti lakūnu, taigi, galbūt ateityje pavyks paskraidyti ir jo pilotuojamu lėktuvu. Kartu esame aplankę ir Ispaniją ir Kroatiją, Kanarų salas, Malijorką, Graikiją, nemažai kitų Europos šalių. Be kelionių, turime mylimą šeimos verslą – daugiau negu 10 metų pučiam balionus.

Kelionės Juodkalnijoje

Kelionės Juodkalnijoje

Juodkalnijoje teko būti net keletą kartų. Pirmą kartą pakeliui į Kroatiją, o sekančiais metais, kadangi visiems taip patiko pirmą kart, jau apsistojome ilgesniam laikui ir aplankėme daugiau vietovių.

Pirmoji kelionė į Juodkalniją

„Pirmąjį kartą, Juodkalnijoje atsidūrėme 2022 metais, automobiliu keliaujant į Kroatiją. Labai patiko gamta, daug kalnų ir graži jūra“ – pasakoja Julija. Važiavome su 2 sustojimais ir nakvynėmis, kadangi namus palikome tik apie 14 val. Pirmas sustojimas buvo Lenkijoje, nakvynę pasirinkome važiuodami. Kitas sustojimas buvo Bosnijoje (nežinojome, jog turime važiuoti pro šią šalį), ten ir likome nakvoti. Visur keliai mokami, ar reikia vinjetės, ar yra automatai, kur reikia susimokėt. Ir kitą dieną apie pietus atvykome iki viešbučio.

Nakvynė ir maitinimas

Viešbutis Iberostar Bellevue, randasi Budva miestelyje, užsakinėjome per booking.com, su įskaičiuotu maitinimu. Pasirinkome šį viešbutį dėl gerų atsiliepimų. Viešbutis labai geras, maistas mums labai patiko, visko yra, beveik kas vakarą valgėme jūros gerybes, daug įvairių gėrimų, sulčių, kokteilių vaikams, yra užkandžiai, ledai, kava. Kambariai tvarkingi, tvarkomi kasdien. Yra animacija (stipri), vaikų klubas, kur vaikai gali būti beveik kasdien. Prižiūrėta teritorija. Ir daug Lietuvių. Daug atvyksta su kelialapiais, yra skrydis iki Tivat miesto. Viešbutis ant jūros kranto, tik nenuosavas pliažas, tai už gultus reikia mokėti apie 10 eur, už 2 gultus dienai.

Mums labai graži gamta Juodkalnijoje, šiek tiek trūksta švaros, galima pamatyti iš statybinių šiukšlių palei kelius, bet gamtos grožis viską užpildo. Šalia viešbučio yra turizmo agentūra, ten daug karo migrantų, ir ukrainiečiai daug kur įsidarbino. Šiaip ir jų kalba (Juodkalnija, Kroatija, Serbija) turi vieną kalbą, bet kiekvienas vadina ją savo šalies (kroatiška, serbiška). Taip pat ji labai panaši į lenkų, rusų kalbas. Kadangi mes žinome ir lenkų, ir rusų kalbas, tai nesunkai juos suprasdavome. Bet angliškai irgi puikai galima susikalbėti.

Lankytini objektai

Vykome į vienos dienos ekskursiją su laivu. Vaikams labai patiko. Nuvykome su autobusu iki Kotor miesto, ten nedidelė ekskursija, toliau su laivu per Kotoro įlanką, laive veikė kavinė, galima ir pavalgyti. Aplankėme kitus miestelius, buvo laiko ir pasiplaukuoti jūroje. Aplankėme ir bažnyčias, vienuolynus, visur lydėjo gidas. Vakare grįžome į viešbutį. Vaikai pavargo, bet buvo patenkinti. Patiko plaukti ir su laivu, ir maudynės.

Kadangi buvome su nuosavu automobiliu, tai vakarais tiesiog „mapsuose“ rasdavome „place to visit“ ( o jų ten labai daug) ir keliaudavom. Aplankėme ir šalia esančius miestelius, visur labai gražu. Turėjom ir šeimos fotosesiją. Prieš vykstant radome fotografę, kuri sutartą dieną anksti ryte, kol turistai dar miega, surengė mums fotosesiją, čia vaikai buvo nelabai patenkinti – juokiasi Julija.

Antroji kelionė į Juodkalniją

2023 m. metai nusprendėme vykti į tą patį viešbutį, tik ilgesniam laikui (10 d.), iškart ir užsakėm viešbutį dar išvykstant pirmą kartą. Jame rinkomės „viskas įskaičiuota“ paketą, jog nereikėtų papildomai rūpintis gėrimais ir užkandžiais.

Šį kartą važiavome kitu keliu, nes norėjome aplankyti Juodkalnijos šiaurę. Vykome per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Serbiją. Labai graži gamta ir Serbijoje. Turėjome 2 nakvynės Žabljak miestelyje, aplankėm Durmitoro parką, ten laaabai gražu, yra kur pasivaikščioti ir kuo pažiūrėt. Ir vėliau nuvykome per visą Juodkalniją iki jūros, į tą patį viešbutį. Ten praleidome 10 dienų, irgi buvo nemažai turistų iš Lietuvos, net visą įmonė buvo atvykusi kelioms dienoms.

Vietos, kurias verta aplankyti

Ir šį kartą važiavome ten, kur rasdavome „Place to visit“ ir taip netikėtai radome vienuolyną uoloje „Ostrog Monastery“, užburiantys vaizdai, aukštai virš jūos, dabar jau neprisiminu kiek metrų. Bet reikės šiek tiek pakilti viršun. Šventa vieta, rekomenduočiau visiems nuvykti.

Taip pat verta nuvažiuoti iki vyndarių, jų yra labai daug per visą šalį. Galima užsakyti kelionę per agentūrą, mes tiesiog radome internete, paskambinome ir nuvažiavome. Lankėmės Plantaze vyno degustacijoje, jie randasi buvusioje NATO karinėje bazėje. Įdomiai papasakoja kaip ir koks vynas gaminamas, ir degustacija. Vaikai degustavo namines sultis. Jiems įdomu buvo palakstyt po buvusią karinę bazę.

Paklausus, ar buvo pramogų, kurių šeima nekartotų, mama teigė, jog nevažiuotų plaukioti valtelėmis po Skadarų ežerą – pasak jos, vieta nėra itin įspūdinga, taip pat plaukiojant labai karšta.

Juodkalnijos virtuvė

Maistas visur skanus, man primena europietišką, nes Turkijoje man maistas nelabai patinka, o čia viskas tvarkoje. Rekomenduočiau paragauti Griliuje keptus kalmarus, jie tiek Kroatijoje, tiek Juodkalnijoje labai skanūs.

Taip pat būtinai rekomenduojame apsilankyti austrių ūkiuose, juos rasite įlankoje, kur jos auginamos. Ten siūlo ir krevečių, ir žuvies, viskas šviežia, gaminama vietoje prie jūsų. Taip visada turi naminio vyno, o vaikams naminių sulčių. Mano vaikai valgo krevetes, tai jiems buvo labai skanu.

Bendrai kainos panašios kaip Lietuvoje, kažkas šiek tiek pigiau, bet nėra esminio skirtumo.

Kaip suplanuoti kelionę į Juodkalniją?

Jei ir jūs planuojate keliauti į Juodkalniją, labai rekomenduojame kreiptis į mūsų patikimą partnerį – Pasirink sparnus. Jie pasirūpins puikiais, kiekvieno poreikį atitinkančiais viešbučiais ir kitais kelionės organizavimo rūpesčiais. Taip pat ten dažnai rasite ir paskutinės minutės pasiūlymų neplanuotoms kelionėms. Jų internetinėje svetainėje viskas patogiai aprašyta ir lengva rasti viešbučių tinkamų šeimoms su vaikais. O kilus klausimams, jie pagelbėja ir konsultuoja, todėl kelionę planuoti tampa išties lengviau.

Juodkalnija su vaikais

Juodkalnija su vaikais

Kelionė į Juodkalniją su vaikais – tai dar vienas mūsų paruoštas gidas apie šią šalį.

Straipsnis „Kelionė su vaikais į Juodkalniją ” yra autorinis, kopijuoti ir naudoti be „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Balkanai, Juodkalnija, Juodkalnija kelionės, Juodkalnijos virtuvė, Ką verta aplankyti Juodkalnijoje, Ką verta pamatyti Juodkalnijoje, kelionė automobiliu, kelionė Juodkalnijoje, Kelionė su vaikais į Juodkalniją, kelionės su vaikais, kelionių rekomendacijos, Lankytinos vietos Juodkalnijoje, Pasirink sparnus, reklama