Kelionė į Laplandiją pas Kalėdų senelį - Kelionės su vaikais
Kelionė į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Kelionė į Laplandiją pas Kalėdų senelį
2022-12-07

Kelionė į Laplandiją pas Kalėdų senelį

Kelionė į Laplandiją pas Kalėdų senelį – nuostabi pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems! Sutikime pamatyti Kalėdų senelį ir Laplandiją yra tarsi tikra magiška kelionė.

Kelionė su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį – puiki idėja šeimos išvykai! O mes, remdamiesi ten keliavusių su vaikais patarimais, paruošėme Jums gidą! Šis gidas padės Jums susiplanuoti savarankišką kelionę su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį. Atsakyti į klausimą kaip savarankiškai nuvykti į Rovaniemi į Laplandiją pas Kalėdų senelį O taip pat padės sutaupyti bei aplankyti įdomiausias vietas.

Kada vykti į Laplandiją

Daugelio ten buvusių teigimu svarbiausia pasirinkti tinkamą laiką kelionei. Kelionę su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį galima supalnuoti ir vasarą. Nes Kalėdų senelio rezidencija veikia visus metus. Tačiau geriausia keliauti lapkričio mėnesio pabaigoje – gruodžio mėnesio pradžioje. Tuomet dar nebūna itin didelio žmonių srauto, kaip Kalėdiniu laikotarpiu. Tačiau tuo metu jau beveik užtikrintai bus sniego. O sniegas ir šaltukas – juk neatskiriama Laplandijos dalis.

Kaip vykti į Laplandiją

Kelionės su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį būdas priklauso nuo Jūsų norų ir finansinių galimybių. Taip pat kelionėje planuojamo užtrukti laiko.

Pats patogiausias ir brangiausias – lėktuvu iš Vilniaus į Rovaniemi su persėdimu Helsinkyje arba Taline.

Taip pat galima kombinuoti skrydį iš Vilniaus į Helsinkį ir nuo Helsinio vykti nuomuotu automobiliu.

Galima skristi iš Vilniaus į Helsinkį ir nuo Helsinkio vykti naktiniu traukiniu.

Jei norite vykti savo automobiliu taip taip turite net keletą galimybių. Galima vykti nuo Vilniaus iki Rovaniemi automobiliu su tarpinėmis nakvynėmis. O taip pat galima vykti nuo Vilniaus iki Helsinkio automobiliu, o nuo Helsinkio iki Rovaniemi naktiniu traukiniu. Įdomiausia, kad šiuo traukiniu kartu su Jumis keliauja ir automobilis. Taip taip, kol Jūs šiltai ir saugiai nakvojate kupė, Jūsų automobilis vyksta kartu su Jumis.

SVARBU! Jei planuojate rinktis kelionę traukiniu – bilietus įsigykite iš anksto, nes bilietų automobiliams artėjant šventėms ir gruodžio mėnesį gauti beveik neįmanoma.

Tad nors Rovaniemi nutolęs nuo Lietuvos beveik 1500 kilometrų kelionė su vaikais į Laplandiją pas kalėdų senelį gali vykti daugybe skirtingų būdų!

Temperatūra ir tinkama apranga

Lapkričio gruodžio mėnesiais temperatūra gali svyruoti nuo nedidelio minuso iki -30 laipsnių. Tad būkite pasiruošę. Tokiai kelionei yra tinkamiausia slidinėjimo apranga. Nepamirškite ne tik šiltų striukių, bet ir kelnių. Taip pat labai pravartu turėti ir termo rūbus.
Tinkamas rūbais pasirūpinkite prieš kelionę Lietuvoje, nes Suomijoje jie tikrai brangesni.

Santa Village arba Kalėdų senelio miestelis

Tai vieta dėl kurios čia atvyksta didžioji dalis turistų. Tai oficiali Kalėdų senelio būstinė. Ir kelionės su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį tikslas. Atvykę į Santa Village gaunate bilietą su laiku, kada galėsite patekti į jo valdas. Tuomet kitas laikas – kada maždaug susitiksite su pačiu Kelėdų seneliu. Susitikimas su juo trunka 10 minučių, bet garantuojame įspūdžiai lieka visam gyvenimui tiek vaikams, tiek suaugusiems. Pats Kalėdų senelio namas – įspūdingas, tarsi iš pasakos. Fotografuoti savo telefonu negalime, o už nuotrauką su kalėdų seneliu reikia mokėti.

Santa Village tikrai didelis. Be Kalėdų senelio rezidencijos čia pilna įvairių pastatų – paštas, suvenyrų parduotuvės, čiuožykla, kavinės. Čia taip ir viešbučiai bei įvairūs apartamentai, bet jų kainos tikrai didelės.

Jei norite sutaupyti rekomenduojame pasidomėti bendrais bilietais į Santa Village, Santa Park su paėmimu iš viešbučio, pietumis ir pasivažinėjimu elnių kinkiniu.

Ką verta pamatyti ir aplankyti

Haskių ferma

Netoli nuo Santa Village yra haskių ferma. Pasivažinėjimas haskių kininkiniu kainuoja priklausomai nuo pasirinktos trasos ilgio. Pasivažinėti 800 m. ilgio trasa, kuri veda per nuostabiai gražius snieguotus miškus kainuoja 30 eurų žmogui. Tačiau jei tik galimybės leidžia – rinkitės ilgesnę trasa, nes pramoga tikrai išskirtinė ir unikali. Prieš ar po pasivažinėjimo darbuotojais Jums daugiau papasakos apie haskius. O po kelionės pavaišins sausainiais ir arbata. Rekomenduojame pasidomėti šia kelione haskiais.

Elnių ferma

Ji įsikūrusi netoli haskių fermos. Čia taip pat galima rinktis norimą trasos ilgį, nuo kurios ir priklauso kaina.

SVARBU! Jei oras labai šaltas, rinkitės trumpesnę trasą.

Elnių fermos aplankymas ir pasivažinėjimas.

Jei norite sutaupyti pirkite bendrą bilietą į elnių, haskių fermas bei Santa Village.

Snow man world

Jis įsikūręs tame pačiame Kalėdų senelio kaimelyje. Tai vieta, kur visiškai viskas padaryta iš sniego ir ledo. Kaina 28 eur žmogui. Vaikams iki 2 metų nemokamai. Nuo 2 metų kaima ta pati kaip ir suaugusiems. Čia rasite ir ledo barą ir kavinę. Vaikams didžiausia ir smagiausia pramoga – nusileidimas su padangomis.

Santa Park

Santa Park nuo Santa Village nutolęs apie 2 kilometrus. Nesunkiai galima pasiekti pėsčiomis. Čia bilietas galioja 2 dienas, tad neskubėdami galite išbandyti viskas pramogas! Jos beje yra po uždaru stogu, tad esant šaltam orui – puikus išsigelbėjimas. O ir sušilti po lauko pramogų – puiki vieta. Čia gausu pramogų visiems. Atvykę rasite traukinuką, kuris veža tuneliai su gyvūnų personažais. Čia veikia elfų mokyklėlė, įvairūs pasirodymai.

Jei norite – galite išsiųsti ir laišką, nes veikia kalėdinis paštas. Taip pat veikia ir suvenyrų parduotuvės bei smaližių krautuvėle.

Skirtingai nuo Santa Village su čia esančiu Kalėdų seneliu galite nusifotografuoti ir savo telefonu. Bet aišku galite nuotrauką ir nusipirkti.

SVARBU! Parkas veikia tik sezono metu, nuo lapkričio mėnesio, skirtingai nei Santa Village.

Ruana Zoologijos sodas

Čia vaikai turės galimybę susipažinti su daugybę šiaurės gyventojų – elniais, baltosiomis meškomis. Parkas nėra didelis – tačiau puikiai sutvarkytas.

Pasidomėkite galimybė vykti į parką su nuvežimu iš viešbučio ir gidu.

Arktikum muziejus

Tikrai įdomus muziejus apie Laplandijos ir už poliarinio rato esančių teritorijų istoriją. Itin didelis dėmesys skiriasmas ir globalinio atšilimo temai. Daugelio apsilankiusiųjų muziejų nuomone įdomiausia dalis – Arkties Sodas. Tai didelė stiklintą muziejaus erdvė. Iš jos galima žiemą grožėtis šiaurės pašvaiste, o vasarą stebėti vidurnakčio saulę.

Safari sniego rogėmis

Pramoga patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems! Galite rinktis ar norite vairuoti patys ar būti keleiviai. Rekomenduojame šį safarį su sniego rogėmis.

Praktiški patarimai

Kelionė su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį nėra pigi, tad jei vykstate iš Lietuvos automobiliu įsidėkite negendančių maisto produktų. Maistas Suomijoje nėra pigus, be to daugelyje nakvynės vietų yra virtuvėlės.

Turėkite omenyje kad populiariausią apsilankymo mėnesį (gruodį) anksti temsta (~14.00/15.00 val.), tad ekskursijas ir pramogas pradėkite anksti ryte.

Suomijoje beveik visuose viešbučiuose ar nakvynės vietose yra sauna, tad turėkite su savimi maudymosi aprangą.

Kelionė su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį nėra pigi pramoga – tad su vyresniais vaikais iš anksto suplanuokite išlaidas. Ar pirksite suvenyrus ar dovanas. Čia jums gali padėti ir MyTU elektroninė bankininkystė.

Keliavusių į Laplandiją su vaikais pas Kalėdų senelį patarimai

Justė Ridikaitė Lipsė keliavusi į Laplandiją su 6 ir 9 metų vaikais pataria nebijoti keliauti su savo automobiliu. Jie į Laplandiją vyko su Mini Cooper. Jų šeimos nuomone kelionė su vaikais į Laplandiją pas Kalėdų senelį gali tapti puikia dovana visai šeimai.

Justė visiems keliaujantiems ir norintiems pamatyti šiaurės pašvaistę rekomenduoja parsisiųsti programėlę AURORA NOW.

4 asmenų šeimai be maisto ir pramogų kelionės išlaidos buvo tokios: kuras 440 eurų, keltas 139 eurų, 4 nakvynės 80 km nuo Rovaniemi 585 eurai (dviems šeimoms), nakvynė vykstant pirmyn ir atgal Helsinkyje 110 eurų. Justės šeima patyrę keliautojai, 6 šaltuosius sezonus žiemoję Tenerifėje ir išmaišę didžiąją dalį Europos.

Jau rašėme, jog galite aplankyti Kalėdų senelį su vaikais ir ne tik Laplandijoje: Kelionė pas Kalėdų senelį į Lapland.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atrandame pasaulį, elniai, Elnių ferma, gyvūnai, Haskiai, Kalėdinė nuotaika, Kalėdinės kelionės, Kalėdų senelio miestelis, Kalėdų senelio rezidencija, Kalėdų senelis, Keliaujančios šeimos, Kelionė į Laplandiją, kelionės su vaikais, Laplandija, Laplandija su vaikais, Laplandijoje su vaikais, muziejus, patariame, safari sniego rogėmis, zoologijos sodas