Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais
Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais
2023-04-10

Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais

Disneyland ir Walt Disney Park Paryžiuje – ta vieta, į kurią svajoja nukeliati visi vaikai. Tai magiškas pramogų parkas, kuriam abejingų neliks nei tėvų nei vaikų.

Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais – „Kelionės su vaikais“ dalinasi praktiškai patarimais, kaip savarankiškai susiplanuoti kelionę į Disneyland, ką svarbu žinoti ir kaip sutaupyti.

Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais – svarbiausi patarimai

  1. Jei planuojate aplankyti ir Disneyland ir Walt Disney studios – kiekvienam parkui skirkite po dieną.
  2. Su savimi turėkite gėrimų ir užkandžių vaikams, nes kainos nėra mažas pačiame parke.
  3. Ypatingai rekomenduojame įėjus į parką eiti iki tolimiausių atrakcionų, nes dažniausiai visi tik įėję į parką pradeda nuo parko pradžioje esančių atrakcionų, tad ir eilės būna didelės.
  4. Norėdami išvengti didelių srautų rinkitės apsilankymui darbo dienas, venkite savaitgalių ar vaikų atostogų laikotarpio.
  5. Jei gyvenate pačiame Paryžiuje patogiausia Disneyland pasiekti RER A traukiniu. Geriausia iš Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon arba Nation traukinių stočių. Traukinys – Marne la Vallee/Disneyland. Kelionė trunka apie 40 min. Taip pat į parką galite pirkti ir bendrą jungtinį bilietą su autobusu, kuris nuveš Jus į Disney parką.
  6. Parsiųskite Disneyland apps’ą. Gyvai matysite laukimo laiką prie atrakcionų, parko žemėlapį ir kitą svarbią info!
  7. Internete verta pasidomėti ir pačiam Disneyland priklausančiais viešbučiais. Jie visi teminiai, į jų kainą jau būna įskaičiuoti ir pačio parko bilietai bei kitokie specialūs pasiūlymai.
Booking.com

 

Bilietus būtinai įsigykite internetu, taip bus ir greičiau ir pigiau! O jei keliaujate sezono metu – sutaupysite brangaus laiko ir nereikės stovėti eilėse. Labai gerų akcijų ir kainų Disneyland Paryžiuje bilietams būna mūsų partnerių internetinėje svetainėje. 

Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais – planas ir istorija

„Istorija prasidėjo prieš dvejus metus daugiau, iki pandemijos, kai turėjau planą padovanoti savo sūnui kelionę į Disneyland prieš pirmąją klasę. Mes planuojame, likimas planus pakoreguoja, tad šiais metais ši idėja atgimė ir realizavosi į nuostabią kelionę” – pradeda pasakojimą mūsų ištikimoji sekėja Ineta Bukelevičė.

Pirminis planas buvo kelionė dviese: sūnus ir mama, tačiau po keleto oro linijų skrydžių keitimų ir minčių, kad gal likimas siunčia ženklus ir pokalbis su geriausia drauge, gyvenančia Vokietijoje, sudėliojo nuostabų planą. Tad, pasiruoškime ir 1, 2, 3 – mes su sūnumi Viliumi skrendame iš Lietuvos, o geriausia draugė traukiniu iš Vokietijos į Paryžių ir ten mūsų pasakos nuotykis prasideda.

Skrydis ir kelionė iki Paryžiaus

Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais dažniausiai prasideda nuo pigaus ir gero skrydžio suradimo. Skrydžiui mes pasirinkome ekonomiškąsias oro linijas, skrydis iš Vilniaus į Paryžiaus Buvė oro uostą trunka apie pustrečios valandos. Kadangi skrydis buvo vakarinis, nusileidome jau vėlokai, apie 20:30 val. vietos laiku. Paprasčiausias ir pigiausias būdas: važiuoti su vadinamuoju „Shuttle bus“, galima įsigyti skrydį pirmyn ir atgal už 34 Eur asmeniui (vaikams nuolaidos netaikomos). Kelionė iki Paryžiaus trunka apie 1,5 val. ne piko metu, patogu, paprasta. Stotelė kodiniu pavadinimu Porte Maillot turi likti galvoje, nes iš čia reiks išjudėti atgal į oro uostą.

Tad patarimas: nusifotografuokite vietą, pasižymėkite, atsiminkite. Atminkite, jei Jūsų skrydis atgal vyks darbo dieną, kelionė iš Paryžiaus į Buvė gali trukti 2-3 valandas, nes transporto spūstys milžiniškos.

Grįžkime į kelionę – sėkmingai pasiekę Paryžių, turėjome lengvą kelionę iki viešbutuko, tik 15 minučių pėškute, pakeliui sustojome itališkoje kavinukėje ir ten skaniai sukirtome naktinę picą Margaritą.

Kelionė į Disneyland Paryžiuje su vaikais

Ryte buvome susitarę, kad pusryčių susitiksime ankstyvą septintą valandą, sočiai pasistiprinę kruasanais, miusliais, kiaušinienėmis ir kava, su vaikais iškeliavome į metro ir į traukinį. Čia antrasis patarimas skaitytojams: galite sutaupyti itin didelę pinigų sumą. Jei važiuosite su Disneyland autobusu – sumokėsite 40-50 Eur vienam asmeniui, o traukinys, kuris veža į Chessi miestelį, vos 2 km nuo Disneyland‘o – vos 6 -7 Eur. Vaikams viešajame miesto transporte taikoma 50 procentų nuolaida, teisingai pasirinkite bilietų kainas bilietų automatuose. Kelionė iš Paryžiaus į Chessi miestelį truko apie 45 minutes, tik šiame traukinyje vaikai sužinojo, koks mūsų kelionės tikslas.

Tad, mūsų 7 ir 8 metų vaikai ir mes, žaviosios mamos – draugės, su visa amunicija pasiruošėme keliauti į pasakų pasaulį. Viešbutuke palikę daiktus, nužingsniavome į Dysneyland‘ą. Jei rinksitės viešbučius netoli Dysneyland‘o – turėkite mintyje, kad čia galite nemokamai paprašyti pervežimo tiek į, tiek iš Dysneyland iki maždaug 01:00 val. nakties.

Praktiška informacija

Disneyland bilietus pirkite internetu, kainos nemažos, darbo dienomis bilietai pigesni. Prie įėjimo vyksta visų patikra, panašiai kaip oro uoste, skanuos Jūsų daiktus, patikrins ir Jus, ir vaikučius, bet visi mandagūs ir vyksta greit ir sklandžiai.

Patarimas: į Disneyland‘ą galima neštis kuprines, maistą, tad tikrai pasirūpinkite sumuštiniais, užkandžiais, gėrimais, nes maisto kainos čia „kosminės“, eilės restoranuose itin didelės. Beje, prie pasiruošimo: atsisiųskite specialią programėlę, joje bus viso parko žemėlapis, jame interaktyviai galima stebėti laukimo laikus prie kiekvieno atrakciono, rezervuoti vietas restoraniukuose. Tikrai pravers.

Praėję patikrą ir bilietų tikrinimą mes atsidūrėme pasakų pasaulyje. Amerikos bulvaras ir daug didelių pastatų, vieni eina į suvenyrų parduotuves, kiti fotografuotis su herojais. Nuotraukos su herojais nėra nemokamos, atsieis po 15 Eur ir dar eilėje teks pastovėti. Jei norėsite fotografuotis su Peliuku Mikiu – eilėje teks laukti pora valandų ir kainuos apie 80 Eur.

Disneyland viduje

Mūsų pirmasis teminis parkas – laukiniai vakarai, Indiana Jones, kur mes plaukiojome laivu aplink salą, drąsesni galėjo leistis kalnakasių traukinukais, mes pasirinkome siaubo kambarį Fantomo namas, kur iš pradžių vaikai gal ir bijojo, bet buvo taip įdomu, kad ėjome darkart. Apie laukimą: šiame parke kasdien vidutiniškai apsilanko 35000 lankytojų, tad prie kiekvieno atrakciono teks laukti nuo 30 minučių iki poros valandų. Mums buvo paprasta, nes vaikai dviese dūko, o mes plepėjome.

Prie kiekvieno atrakciono švieslentėse parašyta, kiek laiko reiks laukti. Famtomo kambaryje mus pasitiko mistiškas Fantomas, smengantis namas, šokantys vaiduokliai, raganos, nelaimingos meilės istorijos jausmai. Apsilankėme garsiojoje pilyje, su nuostabiais vitražais, pasivažinėjome traukinuku ,kurio posūkiai ir vaizdai aplink kėlė nuostabų jausmą viduje – juk mes visi vaikai. Čia rasite ir drabliuko karuseles, ir valteles plaukioti, ir Alisos labirintus.

Paradas

Kasdien bent 4 kartus per dieną vyksta šaunūs pasirodymai, kai tam tikrą valandą prasideda paradas, kurio metu Jums mojuos visi Disney herojai, šoksite kartu su jais ir mojuosite, labai verta ir jei turite galimybę, išlaukite kiekvieno. Viskas vyksta centrinėje aikštėje prie pilies.

Mes su sūnumi nusprendėme išbandyti vieną sudėtingesnių atrakcionų – skrydžio į kosmosą traukinį. Laukėme kone 1,5 val., pripažinsiu, maniau, kad nebus taip baisu, bet tai buvo vienas įspūdingiausių ir baisiausių atrakcionų mano gyvenime, išėjau rami rami.

Mūsų dienos tikslas buvo vakaro pasirodymas. 23:00 valandą visi, susėdę ant žemės (dienos metu buvo 35 laipsniai karščio) laukė stebuklo. Ir taip, kai girdi dainas, kartojančias nepaliauti svajoti, šypsotis, skrajoti, mylėti, akis džiugina nuostabios video projekcijos, instaliacijos, vandens fontanų šou, fejerverkai ir tai, ko neįmanoma nupasakoti žodžiais – pusantros valandos pasakos ir vaiko glėbyje juntamas dėkingumas. Po šio šou visa milžiniška minia traukia namo, saugokite vieni kitus, nepasimeskite, nes parkas uždaromas tvarkai ir pasiruošimui kitam rytui.

Antra diena Disneyland

Antra diena išaušo sunkiau, nuovargis ir įspūdžių kuprinė buvo jau pilna, bet mūsų laukė mažesnysis parkas, kuriame karaliavo filmų herojai. Čia nusprendėme praleisti laiką nuo 09:30 val. (atsidaro parkai) iki 15:00 val. Čia mus pasitikimo Elzos pasaulis, skridome parašiutų karusele, Aladino skraidančiais kilimais, dalyvavome nepakartojamame nuotykyje su peliuku ir restorano šefu Gusto (vienas nuostabiausių Disneyland atrakcionų), važiavome 66 keliu traukinuku, o pakelėje mus užklupo naftotiekio gaisras ir milžiniška upės srovė jai užgesinti. Žviegėme taip garsiai – nuostabūs efektai.

Popiet sulaukėme eilėje į dar vieną pasirodymą uždaroje salėje, kur Mikis ir Minė taisė laimės generatorių, dainavo laimės dainas, aplink skraidė nenusakomas kiekis muilo burbulų, kurie išsisklaidydavo į dulkeles, o mes tik šypsojomės. Vainikavo suvenyrai, lauktuvės artimiesiems ir iškeliavome, atsisveikinę su parku kitiems kartams.

Šis straipsnis yra autorinis. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.