Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais? - Kelionės su vaikais
Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?
Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?
2024-02-03

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais? Patarimais dalijasi mūsų ištikima skaitytoja Giedrė, kuri su šeima keliauja labai daug. Giedrė prisistato: „Mes esame iš tų šeimų, kurios dažnai išsiruošia į kelionę. Su savo dukromis, kurioms 2 ir 4 metai aplankėme ir daugelį Europos tolimųjų kraštų, kaip Azorai ar Madeira, taip pat buvome išvykę du kartus į po mėnesį trunkančią kelionę Azijoje.”

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais? – praktiškais patarimais Giedrė dalinasi labai išsamiai, o svarbiausia, kad tai realiai išbandyti tips&tricks.

Mūsų tikslas – keliauti su kuo mažiau daiktų, nes taip:

  • turime daugiau laisvų rankų. Kelionėje tenka panešti tas, kurioms „skauda kojelę, nebeturi jėgų” ir pan.
  • ženkliai greičiau susipakuojame daiktus kraustydamiesi iš vienos vietos į kitą. Taip pat sumažėja tikimybė viešbučiuose kažką užmiršti, palikti.
  • kadangi dažnai tenka turėti ir papildomus skrydžius kelionės metu, sutaupome bagažo išlaidoms, nes keliaujame tik su rankiniu bagažu.

Taigi, mūsų keturių asmenų kelionė į Aziją mėnesiui susideda iš keturių kuprinių. Ką pakuojame:

  • 5 apatinių komplektai kiekvienam
  • Maudymosi kostiumėliai
  • Kepurės nuo saulės (tik vaikams)
  • Vaikams – 5 aprangos variantai, pvz. 2 suknelės, 3 maikutės, 1 sijonas
  • Suaugusiems – 4 aprangos variantai, pvz. 2 šortai ir 5 marškinėliai arba 2 suknelės, 1 šortai, 3 marškinėliai
  • Kojinės – po 2 poras (imam tik vaikams)
  • Miego apranga
  • Higienos reikmenys ir tik būtiniausi vaistai (dažnai vežuosi purškalą nuo slogos ir vaistų nuo temperatūros, būtinai įsidedu termometrą).

Apsvarstome, kaip važiuosime apsirengę ir kaip ta apranga galėtų būti naudinga kelionės metu vėliau, pvz. važiuojame su marškinėliais, kurie įsiskaičiuoja vėliau į 5 vnt. arba megztinis turi būti tinkamas apsigaubti šaltesniais vakarais.

Stengiuosi, kad rūbai būtų iš medvilnės, lino, jog greitai džiūtų, mažai glamžytųsi ir pan. Patirtis Azijoje rodo, kad neverta imti pačių gražiausių ir prabangiausių savo rūbų, nes skalbyklose juos kartais sugadina.

Vidutiniškai kas keturias dienas rūbus išskalbiame – arba butuose, jei yra skalbimo mašina, ar viešose skalbyklose (užtrunka 1 val. – per tą laiką suvalgome ledų ar papietaujame), arba skalbyklose, kur per parą gauni visus rūbus išskalbtus ir išlygintus (vidutiniškai 3 eur).

Į kelionę vaikai gali pasiimti vieną minkštą žaislą (tada ir turi juo rūpintis visos kelionės metu), paimame spalvinimo knygeles ir spalvas, taip pat ir mažas figūrėles, kurias jie vėliau gali naudoti savo sugalvotiems žaidimams.

Kad būtų patogiau keliauti, daiktus suorganizuojame:

  • viena kuprinė žieminiai šilti rūbai ir batai (ją pernai palikome Kuala Lumpūre, kol keliavome po Indoneziją ir pasiėmėme tik grįždami)
  • lengvų rūbų kuprinė
  • taip pat turime po mažą kuprinę kompiuteriui, kurioje vietą randa ir vaikų žaislai, gertuvė, megztiniai (labai dažnai Azijos šalyse restoranuose, viešajame transporte – tikrai vėsu).
Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?

Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?

Planuojate tolimą kelionę? Trys patarimai, kaip pasiruošti vaikų jet lagui (laiko skirtumui)?

Atrodo viskas puiku, jau išsiruošėte į kelionę, prieš akis – nuotykiai ir atradimai, tačiau po ilgojo skrydžio per vandenyną, vaikams galvoje susimaišo laikas ir kelionės startas būna mažų mažiausiai suknistas.

Per pirmąjį skrydį į Karibų salas – Curacau – galvojau, kad mirsiu, nes vaikų miego ritmas buvo skirtingai sutrikęs, jos kėlėsi klykdamos vidurį nakties ar paryčiais skirting metu, o po kelių tokių naktų jau ir patys buvome normaliai išėję iš veido.

Tai dabar – keletas patarimų, kuriuos taikome rinkdamiesi ilgus skrydžius:

  1. Jau skrydžio metu valdyti miego laiką, pvz. (priklausomai nuo skrydžio krypties) stengtis, kad vaikai kuo vėliau užmigtų, nes tokiu būdu, jiems bus lengviau susidoroti su laiko skirtumu atvykus.
  2. Turint du vaikus, stengiamės, kad būtinai turėtume du atskirus kambarius tik atvykus, kol susibalansuos laikas. Taip mažiname rizikas, kad vienam pabudus, iškart nubunda ir antras. Stengiamės pirmas tris naktis atskridus nekeisti lokacijos, kad susikalibruotų vaikų laikrodis.
  3. Būti pasiruošus maisto – jei vaikai pabunda viduryje nakties ir sako, kad nori valgyti – turėkite jogurto, dribsnių ar kažkokių užkandžių (kuo mažiau saldžių, kad pavyktų vėl užmigti).

Na ir visada padeda ramybė – tiesiog kai žinai, kad laiko skirtumas vis tiek atsispindės vaikų elgesyje, nuotaikoje ir miego ritme, tai pirmoms kelioms dienoms nedėlioji daug lūkesčių ir lauki, kol visi keliautojai sustos į bendrą ritmą.

Trys patarimai, kaip pasiruošti vaikų jet lagui?

Trys patarimai, kaip pasiruošti vaikų jet lagui?

Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Aktyvios kelionės su vaikais, Egzotiškos kelionės su vaikais, jet lag, Kaip susikrauti daiktus kelionei su vaikais?, Keliaujame su vaikais, keliaujame taupiai, Keliaujančios mamos patarimai, kelionės bagažas, kelionės daiktai, Kelionės su šeima, kelionės su vaikais, laiko skirtumas kelionėje, patogios kelionės, taupios kelionės