Jūros šventė 2024 su vaikais - Kelionės su vaikais
Jūros šventė 2024 su vaikais
Jūros šventė 2024 su vaikais
2024-07-25

Jūros šventė 2024 su vaikais

Jūros šventė – vienas svarbiausių ne tik Klaipėdos miesto, bet ir Lietuvos renginių, įprasminęs jūros galybę ir svarbą, iškėlęs jūrinės valstybės vertę. Šiemet – Jūros Šventės 90 metų jubiliejus.  Šventės metu laukia gausybė muzikos, kurią atliks gerai žinomi Lietuvos atlikėjai: „The Roop“, Julija Redko, „Baltic Balkan“, „G&G Sindikatas“ ir kt. O šeštadienio vakaro dangų nušvies fejerverkai. Jūros šventė 2024 su vaikais taip pat bus įspūdinga, nes vaikų laukia ypatinga programa. O taip pat Jūros šventės metu vaikų lauks ir netoli Klaipėdos įsikūręs Dino parkas.

Jūros šventė 2024 su vaikais

2024-ųjų liepos 26-28 d. Jūros šventė minės garbingą – 90-čio jubiliejų. Klaipėdos kraštui tapus Didžiosios Lietuvos dalimi ir susigrąžinus uostą, jūra ypatingą reikšmę įgavo ne tik ekonominiame ir politiniame lygmenyje. 1934-aisiais gimsta galingas jūrinės kultūros sklaidos įrankis – Jūros šventė. Jūrinei kultūrai nuo pirmosios savo gimimo dienos dedikuotas renginys, kasmet garbingai saugo devynis dešimtmečius skaičiuojančias tradicijas ir programos elementus, atliepiančius šventės misiją – prie jūros pakviesti visą Lietuvą. Tad Jūros šventė 2024 su vaikais ne tik puikus ir įdomus renginys, bet ir proga aplankyti Lietuvos pajūrį.

Istoriniai šaltiniai liudija, kad 1934-iais įvykusi pirmoji Jūros šventė, į Klaipėdą sukvietė daugiau nei 60 tūkst. (antra tiek, kiek gyveno visame mieste) žmonių iš visos Lietuvos. Šventės organizatoriai tikėjosi taip skatinti tautiečius pažinti uostamiestį ir priimti jį kaip neatskiriamą šalies dalį.

Jūros šventė 2024 su vaikais

Jūros šventė 2024 su vaikais

Jūros šventė 2024 su vaikais. Programa vaikams

Penktadienį, šeštadienį, sekmadienį

  • 12.00–20.00 Kelionė laiko mašina į Jūros šventės karnavalus. Šventinės eisenos-karnavalai – vienas spalvingiausių kasmetinės Jūros šventės akcentų. Devynis dešimtmečius menantis renginys savo karnavalais į miestą plukdydavo undines, Neptūną, dešrų gaminimo aparatus, pragaro katilus, saulės dukras, matematikus ir tautų draugystę. Karnavalų kaukės ir eisenos – puikus istorinių laikmečių ir vertybių veidrodis. Projekto rengėjai – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir VšĮ „Klaipėdos šventės“, kviečia nusikelti laiku net tris Jūros šventės dienas.
  • 12.00–20.00 „Salsa Duo“ pristato – pramogos vaikams. Paslauga mokama (Žvejų g. 16)

Šeštadienį, liepos 27 d.

  • 10.00 Klaipėdos baleto mokykla dovanoja – atviras baleto pamokas (ant Biržos tilto)
  • 12.00–13.00 ŠEIMOMS. Klounados spektaklis vaikams „Kaip atsiranda drugeliai“. Spektaklis sukurtas pagal Džokondos Beli to paties pavadinimo knygą. Tai pasakojimas apie kūrybą, atkaklumą ir svajones. Drugeliai – tai paukščiai panašūs į gėles, būtent taip juos įsivaizdavo kai jų dar nebuvo… Du klounai įkuria dirbtuves ir eksperimentuodami su skaidriais objektais bando sukurti kažką tokio gražaus kaip gėlė ar paukštis. Jų nepailstančios pastangos, noras peržengti ribas, atkaklumas, bandymai žiūrovų akivaizdoje sukelia daug šypsenų ir gerų emocijų. VIETA: Dienovidžio skveras, Tomo g. 10
  • 13.00–18.00 ERDVĖ ŠEIMOMS „VAIKYSTĖS UOSTAS“. Jaukiame, žaliuojančiame skvere – azartiškos, smagios, dryžuotos pramogos šeimoms:
  1. 12.00 Edukacinės veiklos, kurias parengė „KRATC“ bei „112“
  2. 13.00 Kūrybinės dirbtuvės vaikams 14.00 Muilo burbulų ir slaimo laboratorija su BURBULŲ FĖJA
  3. 15.00 Sportinės šeimos estafetės 16.00 Žongliravimo ir poi užsiėmimai su „Smaragdo uostu“
  4. 17.00 Komandiniai žaidimai šeimai
    VIETA: Priešpilio g. 2 – pievutė prie Klaipėdos Piliavietės
  • 16.00, 17.00 VERTIKALUS ŠOKIO PASIRODYMAS „B O L E R O“. Unikalus VERTIKALUS ŠOKIO pasirodymas ant istorija dvelkiančio Klaipėdos kultūros fabriko sienos. Pasirodymą dovanoja šokio mokykla CODA ir šį šokio žanrą palaikantys žmonės! „B O L E R O“. Penkios drąsios šokių mokyklos CODA ir M. K . Čiurlionio menų mokyklos moksleivės šokdamos su virvėmis ant pastato leis jums pasinerti į nuostabią bei ekstremalią šokio magiją ir jos skrydį. Šį pasirodymą papildys nuostabi „Bolero“ muzikos interpretacija. Tai šiuolaikiška Thomo Roussel prancūzų kilmės muzikos kūrėjo versija. Šiuo metu Thomas Roussel ruošiasi Olimpinių žaidynių Paryžiuje atidarymui. VIETA: Kultūros fabriko (Bangų g. 5A) languose ir ant fasadinės pastato sienos prie fontanų

Sekmadienis

  • 10.00–16.00 ERDVĖ ŠEIMOMS „VAIKYSTĖS UOSTAS“. Jaukiame, žaliuojančiame skvere – azartiškos, smagios, dryžuotos pramogos šeimoms:
  1. 10.00 Šeimų ZUMBA su Ingrida Viršuliene
  2. 10.30 Komandiniai vandens žaidimai šeimai
  3. 11.00 Interaktyvi mušamųjų instrumentų improvizacija visai šeimai su Večeslav Kranopiorov
  4. 12.00 Sportinės šeimos estafetės
  5. 13.00 Šakių cirko pasirodymas
  6. 14.00 Kūrybinės dirbtuvės vaikams
  7. 15.00 Komandiniai žaidimai šeimai

Jūros šventės istorijai – himnas ir vaizdo klipas

Įprasminant ilgaamžę Jūros šventės istoriją, renginio organizatorius – viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ pristato renginio himną – „Aš namie“ ir muzikinį jo video klipą. Dainos sumanytojų ir autorių siekis buvo sukurti kūrinį, kuris skambėtų kiekvienoje Jūros šventėje ilgus metus.

„Pagrindinė dainos ir klipo žinutė: Klaipėda yra mūsų fiziniai ir dvasiniai namai,  kuriuos kuriame ir puoselėjame kartu. Mes „auginame“ miestą, o miestas „augina“ mus. Mes – klaipėdiečiai – esme tikrieji miesto skambesio kūrėjai, tikrosios žvaigždės. Kur mes bebūtume, kokius sunkumus bepatirtume, kur bepasiklystume – visada būsim laukiami čia, savo širdies ir bendrabūvio namuose, į kuriuos burės pačios parneš, kur kelią nepaliaudamas rodys švyturys“, – sako dainos žodžių autorius Virgis Pupšys.

Himno vaizdo klipas buvo filmuojamas gražiausiose Klaipėdos lokacijose – miesto, miestiečių, jūros, laivų, švenčių vaizdai yra pinami su himno atlikėjų siužetinėmis linijomis, kur Liepa Mondeikaitė tampa banglenčių sporto trenere, Darius Meškauskas – uosto dokeriu, Virginijus Pupšys – žveju, Gintautas Litinskas – muzikos prodiuseriu, Kristupas Kerulis – namo sugrįžtančiu studentu.

Jūros šventės himną kūrė: Virgis Pupšys, Gintautas Litinkas (žodžiai, muzika). Atliko: Liepa Mondeikaitė, Darius Meškauskas, Virginijus Pupšys, Gintautas Litinskas, Kristupas Kerulis. Klipo režisierės: Jūratė Klumbienė, Eglė Miškinytė. Už suteiktas filmavimo aikštele dėkojame: jachtos VIKTORIJA kapitonui Mariui Petrošiui, banglenčių ir irklenčių mokyklai SURF STYLE, jūrų krovinių krovos kompanijai BEGA, keltų bendrovei DFDS, burlaiviui MERIDIANAS ir kitiems geros valios žmonėms.

Jūros šventės atidarymo ceremonija

Reikšmingu Jūros šventės programiniu akcentu taps neeilinė Jūros šventės atidarymo ceremonija, kurią režisuoja Rūta Bunikytė. Liepos 26-ąją, pirmąją Jūros šventės dieną, primins 1934-uosius metus, šventės gimimą ir su tuo susijusias svarbias asmenybes.

„Jūros šventės penktadienį pakviesime į simbolinę, koncentruotą pirmosios Jūros dienos istorinę retrospektyvą, kurios centre žmogaus figūra. Pirmoji Jūros Diena buvo siekis žmogų atvesti prie jūros, supažindinti jį su ja, sukelti patirtis su ja, užmesti meilės jai tinklus. Scenoje, naudojant istorinius 1934 metų simbolius, bus sukurtas pirmosios Jūros dienos istorinės retrospektyvos atvaizdas. Jos fone – žmogaus susipažinimo su jūra (atradimo) tema“, – pristatydama Jūros šventės atidarymo ceremoniją sakė režisierė R. Bunikytė.

Scenoje išvysime aktorius Donatą Stakėną bei Joną Baranauską įkūnijančius istorines Kazio Pakšto bei Antano Smetono asmenybes. O mariose, nuo Kurhauso kur vykdavo žvejų laivų regata, nusidrieks Dangės flotilės laivynas. Būtent pirmoji proga minioms lietuvių pirmą kartą susipažinti su kurėnais ir žvejų regatų tradicijomis pasitaikė 1934 m. rugpjūčio 11–12 d. Klaipėdoje vykusių Jūros dienos renginių metu.

Jūros šventės eisena

Nepamirštamas ir vienas laukiamiausių Jūros šventės akcentų – Jūros šventės eisena. Šį kartą ji išsiskirs drąsiais ir kūrybingais kolektyvų sumanymais, ne tik muzikos garsu, bet ir muzikinių skonių amplitude. Mat 2024 m. eisenos dalyviai pakviesti save pristatyti pagal vieną iš pasiūlytų potemių: „Back to 90s/ Atgal į 90-uosius“, „Tą kartą prie jūros“, „Pirmyn  į ateitį –Jūros šventė po 90-ies metų“, „Švęski jūrą, Lietuva“.

Liepos 26-ąją, penktadienį, 18 val. jūrinė eisena startuos iš tradicinės vietos – J. Janonio gatvės. Toliau eisenos dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g., į Kruizinių laivų terminalą. Eisenai finišavus, Kruizinių laivų terminalo scenoje vyks oficiali Jūros šventės atidarymo ceremonija.

Šviečiantys švyturiai ir šokantys fontanai

Klaipėda neatsiejama nuo jūros, tad ir nuo švyturių. Būtent dėl to sumanyta Jono kalnelyje iškelti įspūdingą 18 metrų švyturį (dar vienas švyturys bus iškeltas Kruizinių laivų terminale, kur bus dalis koncertų, veiks kitos pramogos), o šalia jo laukia dar vienas stebuklas – tai šokantys fontanai, kurie nuo milžiniškos platformos pakils net iki 25 metrų aukštį.

„Fontanai tapo iššūkiu sukurti kažką įsimintinesnio, nei jau yra buvę. Kuo gi dar fontanai galėtų nustebinti? Proga, 90-oji Jūros šventė diktavo temą, lygiai taip pat ir fontanai turėjo atliepti žymią, garbią datą ir išpildyti tą pačią 90 metų retrospektyvą kvies su šūkiu „Jūra – visa Lietuva“. Atspindėsime fontanų pasirodyme visus laikotarpius, kuriuos lydi įvairių žmonių prisiminimais ir perduodami liudijimai įvairiomis, skirtingomis tarmėmis“, – pasakoja šokančių fontanų režisierė Eglė Miškinytė.

Vieni įsimintiniausių fontanų pasirodymo akcentų – pasaulio vicečempionės šokių studijos „Aušrinė“ šokio kompozicijos. Beveik pusšimtis profesionalių šokėjų kiekvieno pasirodymo metu – net keturis kartus per vakarą pakeis kostiumus ir atributus, pritaikytus vienam ar kitam Jūros šventės laikmečiui.

Projektas bus rodomas du Jūros šventės vakarus, liepos 26-27 d., 22.30, 23.30, 00.30, 01.00 val. Pasirodymo trukmė – 17 min.

Išskirtinė scena Kruizinių laivų terminale su „Sigmaris Group“

 Pagrindine koncertine erdve pastarąjį dešimtmetį tapęs Kruizinių laivų terminalas, savo misiją tęs ir šį kartą. Populiariausių Lietuvos atlikėjų koncertine platforma tapsianti Kruizinių laivų terminalo scena šį kartą – viena įspūdingiausių per visą renginio istoriją. Tai bus 40 metrų ilgio ir 18 metrų aukščio konstrukcija, kuriai bus panaudota net apie 70 tonų pastolių!

Hiperbolės legendos ir specialus A. Raudonikio projektas

Liepos 26-ąją pagrindinėje Jūros šventės scenoje Kruizinių laivų terminale muzikinę programą pradės Jūros šventės – jūrinei bendruomenei dedikuotas projektas – „Vienmečiai: Algimantui Raudonikiui ir Jūros šventei 90!“. Kompozitorius Algimantas Raudonikis – vienas žymiausių ir populiariausių visų laikų Lietuvių pramoginės muzikos kūrėjų.

Koncerte dalyvaus Šiaulių bigbendas ir V. Čepinskio vadovaujamas kamerinis ansamblis „Camerata Solaris“, o taip pat, solistai: Liudas Mikalauskas, Dainius Puišys, Aistė Pilibavičiūtė, Kęstutis Alčauskis, Judita Leitaitė, Romas Bubnelis, Aistė Pilvelytė, Valdemaras Frankonis. Koncertą komentuos muzikologas Viktoras Gerulaitis. Jūros šventėje skambės populiariausi kompozitoriaus kūriniai, kurie papildys jubiliejinio renginio muzikinius akordus.

Koncertą 21.30 val. pratęs populiariosios muzikos atstovai – „Grupė 2 – Karolis ir Donatas“. Po jų, 22.30 val. scenoje pasirodys viena klausomiausių šių metų atlikėjų – GJAN. Po jos – didžioji muzikinė dovana – HIPERBOLĖS legenda su Viktoru Prapru, Arvydu Šnaru ir Igoriu Berinu. 1974-aisiais susibūrusi grupė per savo gyvavimo metus išleido ne vieną albumą, o koncertinio turo po Lietuvą metu skambės patys ryškiausi jų karjeros hitai – ,,Vandens ženklai“, ,,Sugrįžk“, ,,Kai nieko neturi“, ,,Tu grok“, ,,Išgalvotas gyvenimas“, ,,Pamiršk mane“, ,,Aš dar dainuosiu“ ir daug kitų kūrinių, kuriuos daugelis žino kone atmintinai.

Silvestras Belt koncertas

Didžiajame šeštadienio koncerte Kruizinių laivų terminale 20.30 val. scenoje pasirodys charizmatiški „The Roop“. 22.00 val. – viena autentiškiausių atlikėjų Lietuvos pop muzikos scenoje – Evgenya Redko. 23.00 val. vakarą vainikuos „G&G Sindikatas“ – viena sėkmingiausių ir ilgiausiai gyvuojančių Lietuvos hiphopo muzikos grupių. Po vidurnakčio susirinkusiems gros elektroninės muzikos meistras SUN.

Jūros šventė 2024 su vaikais

Jūros šventė 2024 su vaikais

Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.