Islandija su vaikais - Kelionės su vaikais
Islandija su vaikais
Islandija su vaikais
2023-06-16

Islandija su vaikais

„Kelionės – mūsų šeimos aistra! Kartais kelionės būna gražios, kartais įspūdingos, kartais nepakartojamos, o kartais viskas viename. Tokia ir buvo mūsų kelionė į Islandiją praeitų metų rugpjūtį – per patį atostogų įkarštį, kai greitkeliai ir paplūdimiai būna prikimšti automobilių ir žmonių, kai nakvynės vietas reikia užsisakyti prieš gerą pusmetį, kad tik būtų kur pernakvoti” – sako Rūta Jakubauskienė, keliavusi su šeima su vaikais į Islandiją.

Ir nors tikrai jautėsi turistinis sezonas pačiame pike, tačiau tai mūsų kelionės ir įspūdžių nė kiek negadino. Kadangi mūsų kelionės tikslas buvo ne vien tik aplankyti šią įspūdingo grožio salą, bet ir išpildyti vyro Gražvydo svajonę – įveikti Reikjaviko maratoną, todėl kelionę planavome taip, kad spėtume apvažiuoti aplink visą salą iki maratono dienos. Ir mums pavyko!  Islandija su vaikais pavyko! Ne visus gražiuosius salos taškus aplankėme, tačiau pakankamai.

Gamtos grožis užburiantis! Kur tik važiavom, ten gražu! Greitkeliu važiuojant horizontai keitėsi, bet vis nenustojom grožėtis ir aikčioti nuo kalnuotų slėnių, samanotų, lavos laukų…

Islandija su vaikais – kas labiausiai patiko vaikams ir ne tik vaikams

Vaikams didžiausią įspūdį paliko geizeriai, trykštantys iš žemės gelmių. Tas laukimas, kai visa minia žmonių nutyla ir sulaikę kvapą laukia geizerio pasirodymo užburiantis, o tuomet kartu su pasirodžiusia čiurkšle nuvilnija emocijų banga! Reikėjo labai susikaupti kad palikti tą įspūdingą vietą…

Mane itin sužavėjo Hverir’o geoterminė sritis, kurios spalvos, burbuliuojančios, kunkuliuojančios duobės (išskyrus kvapą :)) nukėlė į kitą planetą.

O deimantų paplūdimys mūsų ilgai nepaleido – nors lijo, vėjas, nors mūsų neperšlampami rūbai buvo šlaput šlaputėliai, tačiau vis tiek nesinorėjo išvažiuoti… o tik grožėtis ir grožėtis… magija – ne kitaip!

Visos kelionės metu mus lydėjo vaivorykštės – atrodo, ranka pagaunamos!

O jau sienų piešiniai kokio grožio ir tinkamai įkomponuoti! Ypač sostinėje Reikjavike.

Ir kaip gi be lietaus! Gavome gerą dozę adrenalino važiuodami į vieną nakvynės vietą temstant per lietų, vėją ir rūką kalnuose neasfaltuotu keliu. Tik Gražvydo vairavimo įgūdžių dėka laimingai pasiekėme tikslą. Kempingo registratorė juokėsi, kad jau dabar galėsim ramiai važiuoti namo, įveikę kalnų kelius tokiu tradiciniu islandišku oru :))

Mažų nuotykių nuotykėlių buvo daug. Juk tokios ir turi būti kelionės! Grįžome pripildyti grožio, įspūdžių ir prisiminimų!

„Kelionės su vaikais“  patarimai ir rekomendacijos

Viena iš įkūrėjų Jolita taip pat lankėsi Islandijoje, tiesa, dar be vaikų. Jolita tvirtina, jog tai buvo viena iš įspūdingiausių kelionių jos gyvenime.

Ir kaip smagu, kad keliaujant Tenerifėje ar Lanzarotėje nejučia išsprūsta, kad vietos labai panašios į Islandijos. Vulkaninių salų grožis visgi arba žavi, arba ne.

Islandija su vaiku ar vaikais – žinoma, taip! Tik pasiruošti reikia tinkamai. Keliauti rekomenduočiau su šiek tiek didesniais vaikais – bent jau nuo 7-8 metų. Vaikai tikrai bus dėkingi už nuostabią kelionę ir prisiminimus.

Taigi, Jolita dalijasi savo praktiniais patarimais ir rekomendacijomis dėl TOP lankytinų vietų Islandijoje. Islandija kelionei su vaikais tikrai turi, ką pasiūlyti.

Islandija su vaikais – „Kelionės su vaikais“ TOP15 vietų

Auksinis ratas

Turite mažiau laiko ir norite visus Islandijos grožius pamatyti per vieną dieną? Ekskursija Auksinis ratas kaip tik Jums. Apžiūrėkite geriausius pietvakarių Islandijos kampelius per 8 valandų trukmės kelionę autobusu iš Reikjaviko.

Mes juo keliavome kaip įžangai į kelionę aplink salą – ir tikrai nepasigailėjome. Įspūdingiausi geizerių išsiveržimai buvo būtent čia.

Apsilankykite įspūdingoje Geisyro vietovėje ir nueikite prie Gullfoso krioklio kaskadų. Atraskite Šiaurės Amerikos ir Eurazijos tektoninių plokščių susitikimo vietą nacionaliniame parke. Keliaukite į Geisyro geoterminę vietovę. Aktyvi Strokkuro karštoji versmė kas 8 minutes šauna į orą 30 metrų aukščio garuojantį vandenį. Nukeliaukite prie vieno iš ikoniškiausių Islandijos objektų – Gullfoss krioklio („Auksinis krioklys”). Pajuskite upės vandens purslus, krentančius į 32 metrų gylio plyšį.

Įsigykite ekskursijos bilietus patogiai ir saugiai.

Zip line 

Stiklo upės kanjonas eina tiesiai per Akureiri, perskirdamas miestą per pusę. Per upę galima persikelti tiltu arba „Zipline”.

Nuotykių trasa, kurią sudaro penkios „Zipline” linijos ir lengvi žygiai pėsčiomis, veda per kitaip neprieinamą kanjono dalį. Visos „Zipline” trasos veda per upę, tačiau skiriasi jų ilgis, greitis ir vieta. Turai tinka visai šeimai, vaikams nuo 8 metų jau irgi leidžiama mėgautis šiais nuotykiais.

Įsigykite turą.

Įspūdingoji Mėlynoji/žydroji lagūna

Net jei ir žinojome, jog ten turistų visada daug, nes tai viena iš must see vietų Islandijoje, nors ten važiuoja visi selfių gerbėjai – bet man asmeniškai tai iki šiol viena iš gražiausių vietų, matytų Islandijoje.

Kompleksas apima 8700 kvadratinių metrų geoterminio jūros vandens, jame yra sauna, garinė pirtis, masažo krioklys. Mėgaukitės mineralų turtinga Žydrosios lagūnos šiluma.

Natūralus baseinas

Natūralus baseinas

Banginių stebėjimas

Pati įspūdingiausia ir įsimintiniausia pramoga visos mūsų kelionės po Islandiją metu. Pirma, tai nei Azijoje, nei Kanaruose tokio dydžio banginių neteko matyti. Patikėkite kai iš vandens išnyra beveik laivo dydžio banginis ir visai šalia išleidžia vandenį ir garsiai „pasisveikina” – tai praradandi amą ir pakerta kojas. Antra, įspūdžio pridėjo plaukimas atgal – užklupo audra ir tas vandenyno šėlsmas iki šiol sukelia gerų emocijų pliupsnį. Verta ir net labai!

Nenuostabu, kad daugelis šiauriečių mano, jog Hjalteyri yra viena iš geriausiai saugomų Šiaurės Islandijos paslapčių. Eyjafjörður yra palanki terpė jūrų gyvūnijai.

Patarimas – nenusivėlinkite, nes mes atvykę po pietų gavome paskutinį plaukimą ir prieš pat audrą. Banginių stebėjimo ekskursiją galite įsigyti iš anksto. Dėl didelio norinčių plaukti skaičiaus gali tekti pasidairyti net keliose vietose bilietų.

„GeoSea” geoterminiai baseinai ir Myvatn natūralūs baseinai

Po šlapios kelionės stebėti banginių, mes čia pat susiradome, kur vykti pasišildyti.

Vienas variantas – aplankykite GeoSea geoterminius baseinus. Plaukiosite su nuo uolos šlaito matomu vaizdu į Skjálfandi įlanką. Įsigykite bilietą ir mėgaukitės Žydrosios lagūnos atitikmeniu, kurį labiau mėgsta vietiniai nei turistai.

Kitas variantas – Myvatn natūralūs baseinai.

Natūralus baseinas

Natūralus baseinas

Pufinų stebėjimas

Po įspūdingos kelionės stebėti banginius mes grįžome dar vienai kelionei – pufinų stebėjimui.

Charizmatiškieji pūkiniai paukščiai jau daugelį metų traukia vietinių ir turistų dėmesį visoje Islandijoje. Šią intrigą kelia jų prizminė išvaizda ir smalsus elgesys. Veisimosi sezono metu akivaizdžiausias jų bruožas – ryškiai nuspalvintas snapas, dėl kurio, kartu su įspūdingų spalvų plunksnomis, jie vadinami „vandenyno klounu” arba „jūrų papūga”.

Priklausomai nuo potvynių ir atoslūgių bei oro sąlygų, plauksite į Akurey, Engey arba Lundey 1,5 val. trukmės kruizą. Šios salos gerai žinomos dėl gausios paukščių populiacijos, todėl, turėsite galimybę stebėti ir kitus paukščius, pavyzdžiui, ančiasnapius, arktines žuvėdras, giesmininkus, kormoranus, strazdus, žąsis ir austres.

Salų krantai uolėti, tačiau kapitonai žino geriausias vietas, kur galima priartėti prie pufinų jų natūralioje aplinkoje. Jei oras tinkamas, jis gali net išjungti variklius, kad galėtumėte pasiklausyti paukščių balsų.

Labai rekomenduoju šią ekskursiją ir susitikimą su šiais nuostabiais paukštukais – ekskursiją galite įsigyti iš anksto.

Galite keliauti ir su greitaeige valtimi – adrenalino pasikrausite ir dėl kelionės ja.

Beje ar žinote, kad su šiais paukštukais galite pasimatyti ir Loro parke Tenerifėje?

Pasivaikščiojimas ledynu

Žygis po vaizdingą Falljökull ledyną – didžiausio Europos ledyno Vatnajökull ištakų ledyną. Ekskursija prasideda pervežimu 4×4 SuperJeep automobiliu per ledyno slėnį, kuriuo būsite kuo arčiau ledyno pagrindo, todėl sutrumpės laikas, sugaištamas priėjimui prie ledyno, ir maksimaliai sutrumpės laikas, skirtas tyrinėjimui.

Iš viso žygio ilgis – apie 1,5 km, o ant ledo praleisite apie 1 valandą. Iš viso žygis trunka nuo 2,5 iki 3 valandų.

Vök Baths

„Vök Baths” – tai dar viena geoterminė vieta prie nuostabaus Urriðavatno ežero Islandijos rytuose. Vök Baths yra vos už 3,1 mylios į šiaurės vakarus nuo Egilsstaðir, didžiausios gyvenvietės rytuose, todėl čia būtina sustoti lankantis šioje šalies dalyje. Palyginti su likusia šalies dalimi, Rytų Islandijoje yra palyginti nedaug karštųjų versmių, todėl Vök Baths būtina aplankyti.

Bilietai į baseinus.

Natūralus baseinas

Natūralus baseinas

Gamla Laugin

1891 m. pastatytas „Gamla Laugin” yra pirmasis Islandijos baseinas. Natūralus karštasis šaltinis maitina lagūną 38-39 °C temperatūros vandeniu, kuris iš žemės gelmių trykšta 10 litrų per sekundę greičiu ir nuolat atsinaujina, todėl baseine bet kuriuo metu yra nuolatinis šviežio švaraus vandens kiekis.

Mėgaukitės visiškai naujais „Secret Lagoon” įrenginiais: persirengimo kambariais, dušais, poilsio kambariais, baru ir restoranu. Slaptoji lagūna įsikūrusi nuošalioje Fluðiro vietoje, vos už valandos kelio nuo Geysiro, 1 valandos ir 20 minučių kelio nuo Reikjaviko ir 2 valandų kelio nuo Viko.

Bilietus įsigykite iš anksto.

Ekskursija su gidu po senovinius žmogaus sukurtus urvus

Ši istorinė vietovė neabejotinai yra seniausios Islandijoje išlikusios archeologinės liekanos. Urvus gaubia paslaptis, ir žmonės šimtmečius stebėjosi jais – ar urvai yra keltų rankų darbas, ar urvai buvo senovės garbinimo vieta?

Urvai yra prie Hellos miesto, prie pat 1 kelio (žiedinio kelio), maždaug valandos kelio atstumu nuo Reikjaviko ir puikiai papildo kelionę po pietinę Islandijos pakrantę.

Ekskursiją susiplanuokite ir užsakykite iš anksto.

„FlyOver Iceland” patirtis

Leiskitės į jaudinančią kelionę virš įspūdingiausių pasaulio kraštovaizdžių – nuo Amerikos vakarų iki Kanados uolinių kalnų ir kai kurių žymiausių Islandijos vietų – neišvykdami iš Reikjaviko.

Naudojant pažangias technologijas, „FlyOver” užfiksavo jaudinančius, autentiškus realių vietovių kadrus, kad galėtumėte patirti tas vietas tokias, kokios jos yra iš tikrųjų. Priešais 20 metrų sferinį ekraną su specialiaisiais efektais, įskaitant vėją, rūką ir kvapus, kartu su judėjimu.

Bilietai į nepamirštamus įpūdžius,

Islandijos lavos šou

Pamatykite, kaip išsilydžiusi lava, kurios temperatūra siekia 1100 °C, liejasi į salę ir liejasi ant ledo. Tai epinė stichijų kova ir unikali galimybė priartėti prie įkaitusios lavos, pamatyti, kaip ji teka, išgirsti, kaip ji šnypščia, ir pajusti nuo jos sklindantį stiprų karštį.

Bilietai į šou.

Perlano muziejus „Islandijos stebuklai”

Čia pažinsite Islandiją – salą, kurioje gimė ugnis ir ledas. Pajusite gamtos jėgas ir sužinosite, kaip susiformavo Islandija. Tyrinėkite jūros paukščius tikroviškame skardyje ir leiskitės į kinematografišką povandeninę kelionę po Islandiją.

Interaktyvioje parodoje apžiūrėsite pirmąjį pasaulyje tikrą uždarą ledo urvą ir sužinosite viską apie ledynus. Galiausiai planetariume leiskitės į virtualią kelionę po dangų bei stebėkite nuostabią Šiaurės pašvaistę.

Bilietai į muziejų.

Reikjevikas

Būtinai nepraleiskite Islandijos sostinės. Sostinė yra ir didžiausias šalies miestas. Ji yra labiausiai į šiaurę nutolusi sostinė pasaulyje ir labiausiai į vakarus nutolęs miestas Europoje. Gyventojų skaičius siekia 120.000.

Čia aplankykite mūsų rekomenduojamus muziejus, pasivaikščiokite spalvotais nameliais apstatytomis gatvelėmis, užsuktite į restoraną paragauti vietinių patiekalų – ryklio užkandėlės, banginio ar pufino kepsnio.

Įsimintiniausios ir rekomenduojamos vietos nakvynei su vaikais

Jei keliausite kaip ir mes – vasarą, žinokite kad tuomet yra pats sezonas ir nakvynes rezervuotis reiktų iš anksto. Mes keliavome dviese ir galvojome, jog kiek nukeliausime tiek – tada ir spręsime dėl nakvynės vietos. Deja, teko skaudžiai nusivilti – gavome tikrai ne pačias patogiausias nakvynės vietas, kambarius su bendrais dušais, o ir kainos tuo metu gerokai „kandžiojosi”. Teko vieną vakarą svarstyti ir nakvynę mašinoje, kol šiaip ne taip radome nakvynę gerokai nusukę nuo pagrindinio kelio ir tiesiog mokyklos bendrabutyje…

Iš visos kelionės labiausiai įsiminė šios nakvynės vietos:

 1. Būtinai praleiskite naktį ar dvi pačiame Reikjevike – nueikite į renginį, pasimėgaukite kulinariniais šedevrais ir patiekalais, kurių niekur kitur turbūt negausite.
 2. Rekomenduoju bent naktį pasilikti Akureyri arba Husavik miesteliuose – taip galėsite lanksčiau reaguoti į banginių ir pufinų turų korekcijas dėl oro sąlygų.
 3. Viena keisčiausių vietų, bet ją prisimenu iki šiol – viešbutis Edda, kuris vasarą virsta viešbučiu, o neturistiniu sezonu yra tiesiog mokykla. Tie ilgi koridoriai, nakvynė klasėje tikrai įsimintina patirtis. Galite užsakyti iš anksto.
 4. Viena įdomiausių vietų, kurią esu radusi, tik deja per vėlu buvo jau užsakyti – Islandijos jurta su sodu ir vaizdu į upę. Akureiri mieste. Visi patogumai.

Mūsų rekomendacijos sostinėje Reikjevike:

 1. Reykjavik Natura – Berjaya Iceland Hotels – turi baeiną ir šeimyninius kambarius.

 2. Reykjavik Marina – Berjaya Iceland Hotels – turi kino salę, šeimyninius kambarius, galima prašyti lovelės kūdikiui.

Rekomendacijos Akureyri:

 1. Glæsibær 2 svečių namai ir žirgynas – apgyvendinims su vaizdu į jūrą, nemokamas belaidis internetas, nemokama privati automobilių stovėjimo aikštelė. Viešnagės metu galite grožėtis žirgais.
 2. Akureyri – Berjaya Iceland Hotels – šeimyniniai kambariai, galima prašyti lovelės kūdikiui.
 3. Ice Apartments Akureyri – įsikūrę Akureyri mieste. Labai populiari vieta, šeimyniniai kambariai, galima prašyti lovelės kūdikiui.

Rekomendacijos Husavike:

 1. Kaldbaks-kot kotedžai – vaikų žaidimų aikštelė, vandens sporto įranga ir nemokama privati automobilių stovėjimo aikštelė. Nameliuose yra lauko židinys ir sūkurinė vonia. Nedvejokite užsakykite iš anksto, nes nameliai itin gražioje vietoje.

Rekomendacijos netoli Selfosso miesto:

 1. Borealis hotel – žiemą tai ideali vieta stebėti Šiaurės pašvaistę. Turi šeimyninius kambarius, galite užsakyti vaikišką lovelę.
Booking.com

Automobilio nuoma

Kitas iššūkis sezono metu yra automobilio nuoma. Tikai nepalikite to paskutinei minutei. Be to atsižvelkite, ar planuojate keliauti pagrindiniu keliu aplink salą ar nukrypti į šoną – tokiu atveju Jums prireiks didesnio pravažumo automobilio.

Būtinai pasitikrinkite ar veikia valytuvai, šildymas mašinoje – pravers tikrai.

Islandija su vaikais – praktiniai patarimai

 • Pirmiausiai – keliaukite į Islandiją su vaikais TIK vasaros mėnesiais. Baltosios naktys, šiek tiek švelnesnis oras nei kitais metų laikais Jums užtikrins komfortišką keliavimą. Mes keliavome liepą ir aukščiausia temperatūra, kurią „sutikome” buvo vos 14 laipsnių.
 • Apranga – net jei keliaujare vasarą pasiruoškite šiltų drabužių, gerus neperšlampamus batus, kepurėmis, pirštinėmis. Mes keliavome su slidininko striukėmis, o į kuprines įsimetėme ir neperpučiamas plonesnes striukes – persirengimui, kai šilčiau, arba kai po kelionės vandenyne striukė džiūdavo.
 • Drėkinantis kremas veidui ir rankoms nuo vėjo, kremas nuo saulės, lūpų balzamas – kitos kosmetikos Jums greičiausiai čia ir neprireiks.
 • Taigi, keliaujant Islandijoje (ir ne tik) mes rekomenduojame Blistex priemones lūpoms. Ypatingai Islandijoje, kur oro sąlygos atšiaurios – mums išsigelbėjimas BLISTEX PROTECT PLUS apsauginis lūpų balzamas. „Blistex ProtectPlus“ su penkių elementų sistema suteikia neprilygstamą apsaugą net atšiauriausiomis sąlygomis… Sausuma, saulė, karštis, šaltis ir vėjas.
 • Taip pat mūsų rekomendacija saulės kremui Lietuviškos natūralios BIOCOS kosmetikos krepšelis atostogoms – kuris puikiai tiks Islandijoje.
 • Kadangi kelionės metu teks daug vaikšcioti, lipti, kopti, bus dėgna, slidu ir yra nemaža tikimybė gauti traumą – turėkite su savimi Icepower purškalą ar gelį. Tai greita ir veiksminga pirmosios pagalbos vėsinamoji priemonė patyrus minkštųjų audinių sužalojimus, tokius kaip patempimai, išnirimai ir trūkiai.
 • Maudymuisi skirti kostiumėliai taip pat turi užimti garbingą garderobo vietą – mes praktiškai kiekvieną vakarą ieškodavome vietinių geoterminių baseinų, kuriuos turi praktiškai kiekvienas miestelis – ir puikus atsipalaidavimas, ir kūnas sušyla, ir žinoma pramoga.
 • Islandija su vaikais tikrai įmanoma misija – patikėkite tai labai aktyvi ir nenuobodi kelionė.
Kopijuoti ir naudoti be autorių ir „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.