Įdomiausios edukacijos šeimai Jurbarko rajone Kelionės su vaikais
Įdomiausios edukacijos šeimai Jurbarko rajone
2022-10-06

Įdomiausios edukacijos šeimai Jurbarko rajone

Ruduo – puikus metas skirti laiko Lietuvos regionų pažinimui. Kai kurie iš jų turi tiek įdomių ir netikėtų veiklų bei edukacijų, kad net sunku patikėti. Todėl šiandien keliaujame po Jurbarką.

Įdomiausios edukacijos šeimai Jurbarko rajone – ką veikti ir pamatyti Jurbarko rajone su vaikais?

Medaus degustacija kempinge „Medaus slėnis” Šilinėje

Tai labai „saldų“ pavadinimą turintis objektas bei jame esanti edukacija. Tai kempingas „Medaus slėnis“ ir jame vykdoma medaus degustacija. Juk nuo seno lietuviai medų vartojo kaip vaistą saugantį nuo ligų ir padedantį nesusirgti, tad siūlome nepralenkti Šilinės, kur rasite šią edukaciją ir kempingą.

„Medaus slėnio“ šeimininkas Ovidijus Jasinskas ne tik valdo daug turistų pritraukiantį kempingą, bet ir siūlo labai saldžią edukaciją – medaus degustaciją. Trumpai apie edukaciją: edukacinės programos organizuojamos įvairaus amžiaus moksleivių ir suaugusiųjų grupėms. Jų metu, gamtos apsuptyje, bitininkas išsamiai pasakoja apie bitininkavimą, bičių gyvenimą ir bičių produktus. Edukacijos metu pasakojama apie skirtingas medaus rūšis, siūloma paragauti įvairių rūšių medaus ir pajusti skonio, kvapo bei spalvos skirtumus. Taip pat skanaujamas kitas bičių produktas – bičių duonelė. Pasakojama apie bičių pikio naudą sveikatai. Degustacijos svečiai vaišinami karšta žolelių arbata, medaus pyragu – meduoliu.

Įvertinkite sunkų bičių darbą ir užsukite į šį rojaus kampelį ne tik išbandyti edukaciją, bet ir paturistauti su savo nameliu ant ratų, o jei tokio neturite, kempingo šeimininkas jau yra paruošęs jaukius namelius apsuptus nuostabios Jurbarko krašto gamtos.

Nemuno alpakos

Čia galite susipažinti su iš Pietų Amerikos kilusiais gyvūnais – alpakomis. Šie „pūkuoti“ gyvūnai garsėja išskirtine vilna. Važiuojant Jurbarko rajono „Rojaus keliu“ ir atvykus prie Skirsnemunės, esant automobilyje galima pamatyti šiuos neįprastus gyvūnus.

Tradiciškai pavadintas ūkis „Nemuno alpakos“ veikia Skirsnemunėje nuo 2013 m. Ūkio šeimininkai kviečia užsukti apžiūrėti alpakų, sužinoti apie jų auginimą ir vilną. Ūkyje taip pat galima pamatyti, kaip vilna šukuojama ir verpiama senoviniu rateliu, o esant galimybei, net ir įsigyti alpakų vilnos siūlų, mezginių ar antklodžių. Pažinkite šiuos nuostabius gyvūnus bei jų vilnos produktus iš arčiau!

Požeminė Lietuvos ,,prezidentūra“ Šimkaičių miške

Žygio dalyviai, vedlio lydimi, Jurbarko rajone, Šimkaičių miške aplanko buvusius partizanų bunkerius ir žemines. Klausomasi pasakojimo apie legendinę keletą mėnesių trukusią Pietų Lietuvos partizanų vadų Adolfo Ramanausko-Vanago ir Aleksandro Grybino-Fausto kelionę į 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio Deklaracijos pasirašymo vietą. Žygio dalyviai aplankys ir vietą kur buvo rasti paslėpti autentiški partizanų dokumentai. Dalyviai susipažins su atstatytu ketvirtojo Lietuvos Prezidento Jono Žemaičio-Vytauto bunkeriu. Ekskursijos pabaigoje ,,Giliuko“ poilsiavietėje dalyviai vykdo kūrybines užduotis.

Įdomiausios edukacijos šeimai Jurbarko rajone

Įdomiausios edukacijos šeimai Jurbarko rajone

Pilies lobio paieška Panemunės pilyje

Atvykus į Panemunės pilį pasinerkite į intriguojančią lobių paiešką! Tai smagi pramoga, tinkanti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kelią padės rasti užuominos, prireiks ir pilies istorijos žinių bei sumanumo.

„Šiokiadieniai tuometėje pilyje“ Panemunės pilyje

Jurbarko krašto pasididžiavimas – Panemunės pilis – yra vienas iš labiausiai turistus traukiančių objektų. Panemunės pilis turtinga ne tik peizažu, bet ir pilies išore bei vidaus grožiu.

Todėl jei norite pajusti tuos laikus, vykite į Panemunės pilį, kur galite aplankyti ekskursiją su vaidinimu „Šiokiadieniai tuometėje pilyje“. Ekskursijos metu dalyviai gali mėgautis vaizdais iš realaus gyvenimo pilyje, pvz.: kaip gyveno pilies šeimininkai ir jiems tarnavę žmonės, kaip bendravo, ką valgė, kuo rengėsi, kas juos džiugino ar liūdino, ką jie vadino delijomis, klepkomis ar latrinomis – į šiuos ir panašius klausimus padės atsakyti ekskursiją papildantis pilies vaidinimas.

Jurbarkas Panemunės pilis

Jurbarkas Panemunės pilis

„Siesta po Raudonės liepomis“

Raudonės pilis apipinta legendomis nuo kurių čia pilies kieme yra vedamos edukacijos.Čia galima pasirinkti Elenos Elzbergienės vedamą edukaciją „Siesta po Raudonės liepomis“. Edukacijos metu išgirsite kaip nepaprasta portugalo Žozė de Faria de Kastro meilė Sofijai Vaksel amžiams sujungė Madeirą ir Raudonę. Kaip jų meilę iki šiol saugo parko alėjos, tvenkiniai, pasakojamos legendos… Dar daugiau sužinosite, kodėl siesta, išgirsite pilies istoriją, ragausite dvaro ,,gaspadinės“ Juzefos kepto ypatingo pyrago, atsigaivinsite su Žozė ir Sofijos meilės arbata bei išgirsite nepaprastų legendų ir nutikimų apie vaiduoklius ir ne tik. Kai orai geri, siūlome atvykti į Raudonę ir išbandyti šią kupiną įdomių pasakojimų edukaciją.

Panemunių regioninio parko lankytojų centro edukacijos „Senieji Nemuno amatai“, „Nepastebimi miško skirtumai“, „Žydintys miškų augalai“, „Grybų pasaulis“, „Ar atpažįsti Lietuvos medžius?“, „Atrask gyvenimo prie Nemuno ypatumus“, „Viena – Lietuva – penki skirtingi pasauliai“ (Šilinė)

Šis lankytojų centras įdomus ne tik tuo, kad yra įsikūręs neįprastame pastate – Šilinės buvusioje smuklėje, bet ir turi, bene gausiausiai, šio krašto gamtą pristatančias edukacijų, kuriomis kiekvienam padeda pažinti gamtą ir nepalieka abejingų tiek mažų tiek didelių. Tik šiame lankytojų centre susipažinsite su Nemuno ir jo slėnio augalais ir gyvūnais, pasiklausysite jų balsų.

Viduramžiškas sutikimas prie Panemunės pilies

Jurbarko rajone, Kartupėnuose, jau daugiau kaip 15 metų yra įsikūręs Arūno Rukšnaičio žirgynas. Atvykus į šį žirgyną galima patirti nepamirštamą nuotykį viduramžių pasaulyje. Šio žirgyno šeimininkas gali pasiūlyti įvairias pramogas: nuo jodinėjimo žirgais iki dalyvavimo teatralizuotuose renginiuose ir šventėse. Tik čia galima pajusti viduramžių ir renesanso dvasią apsirengus senoviniais kostiumais. Arūno Rukšnaičio žirgus taip pat galima sutikti prie Panemunės ir Raudonės pilių. Šis žirgynas taip pat turi unikalią edukaciją „Viduramžiškas sutikimas prie Panemunės pilies“, kurios metu pilies sargybiniai užtveria kelią turistams, o atjojęs pilies valdytojas aiškina, jog norint patekti į pilies kiemą, reikės atlikti įvairias užduotis priepilyje: jodinėjimą, šaudymą iš lanko, pažinti viduramžių ginklus. Šio žirgyno gyvūnija nepaliks abejingų nei mažų nei didelių.

Alpakų spalvos

Ar žinojote, kad Jurbarko rajone yra net du alpakų ūkius? Dar vienas alpakų ūkis „Alpakų spalvos“ randasi netoli Seredžiaus, Motiškių kaime. Šiame ūkyje jų nuostabi vilna paverčiama siūlais, rankų darbo mezginiais, veltinukais ir šilčiausiomis antklodėmis. Tai vienintelis gyvūnas Pasaulyje, kuris turi tiek daug skirtingų spalvų, būtent todėl ūkis pavadintas „Alpakų Spalvos”.

Iš anksto sutarus laiką, galima atvykti į ūkį susipažinti ir pasivaikščioti tarp alpakyčių. Išgirsite ir pamatysite kaip perdirbama jų nuostabi vilnelė bei galėsite įsigyti minkščiausių ir švelniausių vienetinių gaminių iš vilnos.

Smalininkai – amžinasis pasienis

Mažosios Lietuvos pasididžiavimas, ilgiausią ąžuolų alėją turintis miestelis – Smalininkai yra vienas iš vertingiausių Jurbarko krašto miestelių. Tad atvykus į šį miestelį visada kviečiame užsukti į Mažosios Lietuvos kultūros centrą ir pas šaunų jo vadovą Arvydą Griškų, kuris nukels į tuos laikus.

„Smalininkai – amžinasis pasienis” – tai pilna rimtų ir linksmų netikėtumų 2 val. kelionė laiko mašina į praeitį. Jūsų laukia pažintis su Mažosios Lietuvos arba Rytų Prūsijos pasienio miestelio gyvenimu ir istorija. Atvykęs čia nežinai ką sutiksi, ką pamatysi, kas sustabdys ir gal net į daboklę uždarys.

Viešvilė: nuo civilizacijos iki laukinės gamtos

Tarp didelės Karšuvos girios ir Nemuno įsispraudęs Viešvilės miestelis yra sykiu ir seniai žmogaus apgyvendinta, ir tuo pačiu nuošali vieta su greta esančiais natūralios gamtos turtais. Iš girios pelkynų ištekantis Viešvilės upelis išsaugojo savo laukinį grožį, todėl ne veltui pateko į gamtinį rezervatą. Viešvilėje ir jos apylinkėse galima pamatyti, kaip žmogus šiandien atitaiso gamtai padarytas skriaudas.

Čia galima pamatyti vieną pirmųjų ir vieną gražiausių Lietuvoje žuvims įrengtų praėjimo takų per užtvanką. Pamatysite kaip sparčiai pasikeičia gamta nuo sukultūrintos miestelio aplinkos iki žmogaus veiklos beveik neliesto miško. Vos per keletą minučių galėsite persikelti iš Vakarų Europai įprastų bukų miškų į taigos tipo spygliuočių girią, kurioje randa prieglobstį retieji augalai ir gyvūnai. Susipažinsite su įdomesniais miško, pievos ir vandens gyventojais. Šioje savarankiškoje išvykoje Jūsų laukia gaivus girios šaltinių vanduo, o gal susitarus su Viešvilės bendruomene arbata ar net tradicinė Viešvilės krašto žuvienė.

Jurbarkas Viešvilė

Jurbarkas Viešvilė

Nuotraukos ir informacija – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro.

Jums gali būti naudingas šis anksčiau mūsų ruoštas straipsnis Atraskime Rojaus kelio sostinę – JurbarkąTOP10 idėjų po Jurbarko rajoną su vaikais

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.