Į Splitą su vaikais - Kelionės su vaikais
Į Splitą su vaikais
Į Splitą su vaikais
2023-04-22

Į Splitą su vaikais

Splitas – antras pagal dydį Kroatijos miestas ir, be abejonės, vienas unikaliausių savo istorija. Tai Dalmatijos regiono centras. Pasaulyje nėra jokio kito miesto, pastatyto buvusiuose Romėnų rūmuose. Juos IV amžiuje pastatė imperatorius Diokletianas. Šie rūmai laikomi vienais įspūdingiausių bei vienais geriausiai išsilaikiusių romėnų rūmų visame pasaulyje.

Kelionę į Splitą su vaikais „Kelionės su vaikais po pasaulį“ rekomenduoja rinktis visiems, kurie ieško gražių paplūdimių, istorinių pastatų ir skanaus maisto.

Į Splitą su vaikais – kodėl verta vykti

Splitas yra įsikūręs puikioje geografinėje vietoje ir turi ką pasiūlyti kiekvienam poilsiautojui. Istorinis senamiestis su siauromis ir jaukiomis gatvelėmis nepaliks abejingų. Miesto ribose yra net keletas paplūdimių, kurie pasiekiami pėstute. Aplink Splitą yra salos Brač, Hvar, Korčula, Vis ir kitos, kurios pasiekiamos keltais ar greitaeigiais katmaranais. Šiek tiek toliau nuo Splito yra miesteliai Trogir, Omiš, Brela ir lietuvių taip mėgstamą Makarska, kuriuos nesunkiai pasieksite automobiliu.

Visai šalia Splito (13 km atstumu) yra Klis tvirtovė, kurioje buvo filmuojamas serialas “Games of Thrones”. Įėjimas į tvirtovę suaugusiam 60 kn (8 eur), vaikui 20 kn (2,7 eur).

Į Splitą su vaikais – lankytinos vietos

Diokletiano rūmai

Pastarieji dabar tapo dalimi Splito senamiesčio, kuriame įsikūrė restoranai, parduotuvės, kavinės, o rūmų teritorija apima net 4 hektarus.

Beje, sukluskite serialo “Games of Thrones” gerbėjai, šiuose rūmuose buvo taip pat nufilmuota keletas serialo epizodų.

Tai lyg miestas – mieste. Geriausias būdas pažinti Splito senamiestį, tiesiog pasiklysti siaurų gatvelių ir praėjimų labirinte, ir netikėtai atrasti įspūdingus objektus.

Turas su gidu (anglų kalba) arba turas su gidus ne tik po rūmus bet ir po senamiestį labai gera kaina.

O jei norite apsilankyti rūmų rūsius, įsigykite nebrangų bilietą.

Peristil aikštė

Pagrindinė senamiesčio aikštė, šalia katedros, apjuosta granito kolonomis. Aikštė yra priešais Švento Dominyko katedrą, o jos varpinės bokštas – Splito simbolis, į kurį galite pasikelti ir apžiūrėti rūmų likučius iš viršaus (įėjimas mokamas, apie 3 eur), pasigrožėti miesto panorama bei Adrijos jūros supančių kalnų peizažais.

Beje, aplink aikštę, ant laiptų, yra daugybė pagalvėlių ant kurių galima prisėsti ir užsisakyti gėrimų, o vakarais mėgautis gyva muzika.

Iš šios aikštės laiptais nusileisite žemyn į Diokletiano rūmų rūsius, kuriuose įsikūrę suvenyrų prekeiviai.

Marjan kalva

Nuo kalvos viršūnės atsiveria nuostabus Splito pusiasalio grožis. Norint tai pamatyti, teks įveikti tikrai nemažai laiptelių. Pusiaukėleje į pačią viršūnę yra apšvalgos aikštelė ir restoranas “Vidilica” su vaizdu. O viršūnėje esanti apžvalgos aikštelė vadinama “Telegrin”. Ją pasieksite neskubėdami, su sustojimais, maždaug per 45 min.

Riva ir prieplauka

Splito promenada, vadinama Riva, – vieta, kur verda gyvenimas. Čia gausu restoranų ir kavos barų. Vietiniai ne sezono metu susitinka čia su draugais ir valandų valandas gurkšnoja kavą plepėdami.

Ši prieplauka – gražiai sutvarkyta krantinė su suoliukais ir kavinėmis, barais. O vasarą dažnai čia ateiname pasigrožėti prabangiomis jachtomis.

Sustipan

Itin žalias pušų prieglobstyje esantis parkelis, kuriame tvyro ypatinga atmosfera. Čia rasite buvusio benediktinų vienuolyno, pastatyto 1068 m, liekanas. Kadaise čia buvo pirmosios Splito kapinės. Iš rytinės Sustipano dalies atsiveria nuostabūs vaizdai, o nuo uolių aukščio virš kurių yra parkas, net akys raibsta.

Paplūdimiai

Bačvice

Smėlėtas paplūdimys Splito apylinkėse, esantis tik 10 min. pėstute nuo Rivos, galime sakyti miesto centre.

Ilga negili krantinė, ideali mažiems vaikams turkštis vandenyje. Reikia paminėti, kad smėlis ant kranto ne toks kaip Baltijos jūros, o tamsus ir, deja, dažnai nešvarus. Taip pat, sezono metu jame lankosi daug turistų, todėl gali tekti pasisprausti ir atsigulti šalia kitų poilsiautojų.

Einant betonine krantine, kur gausu barų ir restoranų, yra ir kitų paplūdimių, tačiau jie akmenuoti, bet jūros vanduo skaidresnis.

Šis paplūdimys taip pat įdomus tuo, kad jame žaidžiamas piciginis, žaidimas išrastas būtent Kroatijoje, būtent Splite ir būtent šiame paplūdimyje.

Firule

Labai nedidelis smėlėto kranto paplūdimys, esantis greta Bačvices paplūdimio. Smėlio pakrantė nedidelė, tačiau pats smėlis švaresnis. Itin populiarus tarp vietinių mamų, tad reiktų išsiruošti anksčiau, kad rasti laisvą vietelę.

Kasjuni

Mūsų nuomone pats gražiausias paplūdimys Splite. Toliau nuo centro 3.5 km nutolęs nuostabaus grožio akmenuotas paplūdimys, nuo kurio atsiveria graži Marjan parko panorama, o vakare galima pasigrožėti romantiškais saulėlydžiais.

Norint į jį patekti galima eiti pėstute, galima važiuoti ir autobusu nr. 12 nuo Rivos, galima ir Uber’iu.

Šiame paplūdimyje, kaip ir daugelyje kitų Splite, veikia baras, tačiau iš visų esamų paplūdimio barų šis yra pats brangiausias, todėl prieš vykdami į jį rekomenduotina gėrimus ir maistą įsidėti, jeigu nenorite išlaidauti. Orientacinės kainos: alus 40 HRK ~ €5.5, o gultas 150 HRK ~ €20

Šis paplūdimys yra unikalus tuom, kad į jį be jokio vargo galima įvažiuoti ir su automobiliu. Kitoje paplūdimio pusėje yra speciali maudynių vieta ir keturkojams augintiniams.

Žnjan

Didžiausias iš visų paplūdimių esančių Splite. Akmenuotas, gan toliau nuo miesto centro nutolęs paplūdimys patogus privažiuoti ir prisiparkuoti su automobiliu, taip pat galima jį pasiekti 8 numerio autobusu.

Paplūdimyje yra nemažai pramogų vaikams, tačiau pati pakrantė vietomis ganėtinai gili, todėl su vaikais reiktų ieškoti seklesnių vietų.

Vienintelis paplūdimys Split, kuriame rasite vandens pramogų, tokių kaip parašiutai, vandens motociklai ir kita.

Į Splitą su vaikais

Į Splitą su vaikais – kada geriausia vykti

Liepos ir rugpjūčio mėnesiai Kroatijoje yra sezono topas – turistų gausos, aukštesnių kainų ir karščio prasme. Kur kas daugiau malonumo turėsite, jei Kroatiją lankysite pavasarį ir rudenį. Balandžio, gegužės mėnesiais oras jau maloniai šiltas (dažniausiai), tik žinoma dar jūra ne tokia įšilusi. O rugsėjis ir spalis išvis idealus laikas. Šilta, turistų kur kas mažiau, jūra įšilusi – tiesiog pasaka!

Na o jei gulėjimas paplūdimyje prie jūros nėra jums pirmenybė atostogaujant ir labiau domitės architektūra, parkais ir kitais lankytinais objektais, galite apsvarstyti Kroatiją netgi žiemą. Temperatūra dažniausiai siekia +13-14 laipsnių, o šviečiant saulei atrodo ir dar šilčiau. Ir svarbiausia, nebus turistų minios ir paslaugų kainos kur kas mažesnės!

Kiek kainuoja kelionė į Splitą su vaikais?

Kroatija nėra pigi balkaniškų atostogų kryptis. Kasmet kainos turizmo sektoriuje kyla kaip ir daugelyje kitų šalių.

Tačiau bendrame Europos kontekste jos yra visiškai normalios. Maitinimo ir maisto produktų kainos yra gana panašios į Lietuvos. Keturių asmenų šeimai papietauti paprastoje konoboje vietinės virtuvės patiekalų kainuos maždaug 50-60 eurų. Kavos puodelis 1,20-1,50. Ledai 1,30 – 1,50.

Nuomos kainos

Kroatijoje autostrados yra mokamos. Kaina priklauso nuo nuvažiuoto atstumo. Žinoma, visada galima rinktis nemokamus kelius, kuriais kelionė trunka šiek tiek ilgiau nei autostrada.

Apgyvendinimo ir automobilių nuomos kainos aukščiausios, liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Vidutinė apartamentų nuomos kaina šiais mėnesiais 90 – 100 eur. Norintiems sutaupyti reiktų vengti šių mėnesių. Taip pat geriausia tiek apgyvendinimą, tiek automobilio nuomą rezervuotis iš anksto (~6 mėn prieš), tokiu būdu gausite šiek tiek žemesnes kainas.

Į Splitą su vaikais

Į Splitą su vaikais

Į Splitą su vaikais – „Kelionės su vaikais“ rekomenduoja

  1. Ekskursija Splite, kurios metu aplankysite visus žymiausius objektus. 
  2. Ekskursija laiku į Krka nacionalinį parką.
  3. Aplankykite Krka krioklius su pasiplaukiojimu laivu.
  4. Jei esate Game of Thrones gerbėjas – ši ekskursija kaip tik Jums. Taip pat rekomenduojame aplankyti ir muziejų. Arba galite rinktis Klis tvirtovės ekskursiją kartu aplankant ir alyvuogių muziejų.
  5. Iliuzijų muziejus.

Už nuotraukas, patarimus bei rekomendacijas bei patarimus ruošiant straipsnį dėkojame tinklaraščiui WeLiveInCroatia. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.

Daugiau apie keliones po Kroatiją – Kroatija su vaikais.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atostostos Splite, Į Splitą su vaikais, Kelionė į Kroatijos miestą Splitą su vaikais, kelionės su vaikais, Kelionės su vaikais rekomendacija, kelionės su vaikais rekomenduoja, Kroatija, Kroatija su vaikais, Splitas, Splitas su vaikais