Dviračių takai su vaikais Vilniuje - Kelionės su vaikais
Dviračių takai su vaikais Vilniuje
Nakvynė ir pramogos su vaikais Palangoje
2022-09-02

Dviračių takai su vaikais Vilniuje

Kartais pirmoji vaiko pažintis su dviračiu prasideda jam dar nevaikštant – sėdint kėdutėje tėvų dviratyje ar priekaboje. Antroji pažintis kuomet vaikas gauna pirmąjį savo dviratuką. Sutiksite, kad visi tėvai nori, kad jų vaikai augtų sveiki, stiprūs ir laimingi. O dviratis yra puiki ir labai tam tinkanti priemonė, kuri padės pasiekti šių tikslų! Daugelis vaikų išmokę važiuoti dviračiu jį labai pamėgsta. Tad tėvams belieka tik sudaryti geriausias sąlygas vaikams juo važinėti. Tai yra parinkti geriausią dviratuką ir geriausius maršrutus, kuriais galima saugiai važinėti.

Dviračių takai su vaikais Vilniuje. Mūsų visa šeima tiesiog dieviname dviračius ir važinėjame jais visur ir visada. Todėl dalinamės mūsų mėgstamiausiais dviračių takais ir pasivažinėjimo vietomis Vilniuje. Ir atsakome į klausimą, kurie dviračių takai tinkami Vilniuje su vaikais.

Vingio parkas

Vingio parkas – puiki vieta praleisti laiką su šeima. Čia gausu įvairių pramogų, kavinių. Tačiau čia ir ideali vieta su vaikais pasivažinėti dviračiais. Vingio parke – šiuo metu daugiau nei septyni kilometrai sutvarkytų dviračių takų. Mums čia patinka, nes tikrai saugu važiuoti su vaiku. Nėra automobilių eismo. Be to dviračių takais iš Vingio parko galima nuvažiuoti ir į kitus dviračių takus.

Birutės Vingio takas

Jį galima pasirinkti pravažiuoti kartu su Vingio parko takais, arba atksirai. Dviračių takas tęsiasi nuo Vingio parko iki verslo centro „Green Hall“. Ramus, sutvarkytas. Pakeliui yra suoliukų pailsėti, žaidimų aikštelė.

Vileišio gatvės dviračių takas

Greičiau galėtume sakyti takelis, nes tikrai neilgas, tik daugiau nei kilometras. Tačiau puikiai tinka su vaikais. Šį taką galite rasti Antakalnyje, Neries pakrantėje nuo Šilo tilto iki Vilniaus miesto klinikinės ligoninės. Nėra labai apkrautas, pakankamai ramus, daugiau mėgstamas šeimų.

Neries pakrantės

Neries pakrantėse šiuo metu sutvarkyti tiek dviračių, tiek ir pėsčiųjų takai. Todėl važinėti tikrai malonu. Be to galima pasirinkti sau patinkantį maršrutą. Galima važiuoti viena, o grįžti kita puse.

Žaliųjų ežerų maršrutas

Šis smagus maršrutas prasideda nuo Santariškių žiedo arba paprasčiau Verkių rūmų. Iki čia patogu atvykti automobiliu. Jį čia vietoje galite ir palikti. Šis takas – penkių kilometrų, asfaltuotas, eina kairiąja Žaliųjų ežerų gatvės puse, per Verkių mišką iki sankirtos su Gulbinėlių gatve. Nuo Gulbinėlių gatvės jau žvyro danga. Labai smagu numinti iki Balsio ežero ir esant puikiam orui išsimaudyti.

Pasakų parkas

Apie pasakų parką jau ne kartą buvome pasakoje įvairiuose straipsniuose. Tačiau pasivažinėti su dviračiu su vaikais – jis taip pat puikiai tinkamas.

Šiuo metu Vilniuje yra tikrai nemažai sutvarkytų dviračių takų – Laisvės prospekte, Justiniškių, L. Asanavičiūtės, Architektų, Naugarduko ir kitose gatvėse. Tačiau visuomet pasirinkdami bet kokį maršrutą su vaiku įvertinkite vaiko galimybes juo važiuoti. Nes vaikų saugumas – svarbiausia.

Daugiau maršrutų po Vilnių galite rasti čia.

KET, kurias svarbu žinoti patiems ir su kuriomis būtina supažindinti vaikus

Dviračiu, keliu galima važiuoti
  • Ne jaunesniems nei 14 metų asmenims;
  • Ne jaunesniems nei 12 metų asmenims, išklausiusiems specialų kursą ir turintiems pažymėjimą;
  • Ne jaunesniems nei 8 metų asmenims, kartu važiuojant su suaugusiu asmeniu.
  • Gyvenamojoje zonoje ir daugiabučių namų kiemuose, dviračių ir pėsčiųjų takuose – dviratininkų amžius neribojamas.
Kur leidžiama važiuoti dviračiu?
  • Dviračių taku, t.y, jei prie kelio ar kelkraštyje yra dviračio takas, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi ar kelkraščiu neleidžiama. Dviračių taku dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako dešiniojo krašto.
  • Dviračių eismo juostomis (pažymėtomis skiriamosiomis linijomis bei dviračio simboliais).
  • Kelkraščiu galima važiuoti jei jis yra tinkamas važiavimui (su asfalto arba betono danga). Važiuodamas kelkraščiu, dviračio vairuotojas neturi trukdyti ar kelti pavojaus juo einantiems pėstiesiems.
  • Važiuojamąja kelio dalimi galima važiuoti tik tuomet, jei prie kelio neįrengtas dviračio takas, o kelkraštis netinkamas važiavimui dviračiu.
  • Pėsčiųjų takais dviračiu galima važiuoti tik tuomet, kai nėra dviračių tako, dviračių juostos ar kelkraščio arba jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai).

Svarbu! Dviračio vairuotojui dviračio juosta arba kelkraščiu leidžiama važiuoti tik ta pačia kryptimi, kuria vyksta kitų transporto priemonių eismas gretima eismo juosta.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.