Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti - Kelionės su vaikais
Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti
2022-07-01

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Su kuo jums asocijuojasi vasara? Nuo vaikystės vasara mums siejasi su saule, jūra, ežerais ir DVIRAČIAIS! Tik atšilus orams, dviračius išsitraukiam ir vakaro pasivažinėjimams po darbo, ir savaitgaliams su draugais, ir vasaros žygiams su šeima. Todėl šiandien kalbiname tikrus dviračių mylėtojus ir entuziastus Cycle Stories internetinės dviračių parduotuvės įkūrėjus, kad šie papasakotų viską, ką būtina apie dviračius žinoti kiekvienam tėveliui: nuo ko pradėti, kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį.

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti? Dviračiais važinėjo mūsų proseneliai, važinėjome mes ir greičiausiai ir toliau važinės mūsų anūkai. Tačiau kas pasikeitė per 100 metų? Jei vaikystėje iš vyresnio brolio paskolintu, dviem dydžiais didesniu dviračiu, plačiai išsišiepę dardėjome žvyrkeliais, šiandien kiekvienas net ir mažytis miestelis gali pasigirti puikios kokybės ilgais dviračių takais, vingiuojančiais tiek parkuose, tiek miesto centre. Šiandien dviratis yra hobis, investicija ir transporto priemonė viename, o pasirinkimų ir skambių vardų galybė, tai kaip nepaklysti renkantis?

Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?

Pati svarbiausia dalis renkantis dviratį atsakyti į keletą klausimų sau:

Kas: dviratis reikalingas suaugusiam, paaugliui ar vaikui?

Kur: Leisitės į ilgus turistinius žygius, važinėsite miškais, o gal ketinate važinėtis tik mieste ir dviračių takais?

Kaip: svajojate apie mėgėjiškas varžybas, o gal trokštate tik malonaus laiko su dviračiu po darbo?

Kad rezultatas tikrai džiugintų, į klausimus rekomenduojame atsakyti nuoširdžiai ir objektyviai – tai yra ne tai, kaip aš norėčiau, kad būtų „…noriu apvažiuoti visą Lietuvą“ , bet įvertinę aplinkybes ir esamą situaciją, kiek iš tikro tai užims vietos jūsų gyvenime.

Biudžetas: Visuomet rekomenduojame nusimatyti kiek norėtumėte skirti tam pinigų. Mūsų patirtis rodo, kad šią sumą reikėtų dauginti iš 1,5, nes greičiausiai patyrinėję rinką suprasite, kad norite smagesnio/geresnio, o ir dviračio neužteks. Kartu būtina įsigyti ir tam tikrus priedus pvz. priekinę ir galinę lempą, spyną, šalmą ir t.t.

Atsakius šiuos klausimus sau, tuomet rekomenduojam kreiptis į specializuotas dviračių parduotuves, kur galės padėti išsirinkti ko jums iš tikrųjų reikia.

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Kokį dviratį rinktis?

Kaip ir minėjome prieš tai, suaugusiems dviračių pasirinkimas, priklausys tik nuo individualių poreikių ir daugybės detalių, kurias įvertinus patiems, specializuotoje dviračių parduotuvėje galės padėti išsirinkti specialistai.
Tačiau, renkantis dviračius vaikams, jums reikės priimti nemažai sprendimų, ne tik objektyviai įvertinti savo, bet ir vaiko poreikius ir galimybes. Mūsų patarimas, jei norite išugdyti meilę ir norą važinėti dviračiu vaikams, dviračio pasirinkimui skirkite tiek pat dėmesio kaip ir rinkdamiesi sau.

Pirmoji vaiko pažintis su dviračiu

Jei esate tikri dviračių entuziastai, tai pirmoji jūsų mažylio pažintis su dviračių pasauliu bus greičiausiai kėdutė.

Pirmosios kūdikių kėdutės

Skirtos vežti, visai mažyčius tik pradėjusius sėdėti mažylius. Šios kėdutės montuojasi ant priekio, jų pagrindiniai minusai: labai apsunkina vairavimą jums, o remiantis mūsų patirtimi, galime pasakyti, kad kūdikiai šias kėdutes labai greitai išauga. Taip pat reikėtų paminėti, kad mūsų šalyje dviračiai nėra tokie populiarūs, kad reikėtų taip skubėti važiuoti dviračiu su neseniai gimusiu kūdikiu. Todėl paprastai net ir patiems entuziastingiausiems dviratininkams siūlome palūkėti ir nepaskubėti su kūdikių kėdutėmis.

Vaiko kėdutės gale

Skirtos jau didesniems mažyliams (nuo 9 mėn. iki 6 metų/22kg). Šios kėdutės vaikams yra parenkamos pagal svorį, todėl svarbiausia atsižvelgti į gamintojo nurodytus parametrus.
Šiuolaikinės mažylių kėdutės yra itin patogios, su patikimai užsegamais diržais, kurių neišnarplios net ir patys mažiausi pirščiukai. Naujos kartos kėdutės yra ne tik minkštos ir patogios, bet sukurtos taip, kad net griuvimo metu, smūgis būtų maksimaliai amortizuotas ir apsaugotų jūsų mažylį. O atsimenate, vaikystėje svarbią taisyklę, neužsisapnuoti ir į ratus neįkišti savo pėdučių? Tai jau praeitis ir mūsų vaikai, tokių “pamokų“ nesimokys. Naujos vaikų kėdutės sukurtos taip, kad tai padaryti praktiškai neįmanoma. Jei norite kartu su vaiku važiuoti taip patogiai, kad vaikas net snūstelėtų, kol jūs mėgaujatės dviračio mankšta ir geru oru investuoti į patikimą ir gerą kėdutę BŪTINA.

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Prikabinami vaikų vežimai

Dar vienas iš būdų, kaip vežtis paaugusius ar net kelis vaikučius su vienu dviračiu. Šių vežimų pagrindinis privalumas – patogu vežti, galima įsodinti kelis vaikus, šunį ar net įsidėti daiktų. Tačiau keletas pagrindinių minusų – jie kur kas brangesni, važiuojant su jais, būtina gerai įsivertinti maršrutą ir dangą, be abejonės, dėl pločio tam tikrose vietose mažėja pravažiavimo galimybės.

Dviračiai vaikams

Kai vaikai išauga kėdutes ir vežimus, laikas tapti savarankiškas dviratininkais. Turbūt visi pamename vaikystę, kai mokėmės važinėti visai ne mums pritaikytais dviračiais, kiek kelių nudaužyta ir kokių tik istorijų patyrėm, gal šiandien ir galime pasijuokti, bet tikrai nenorėtumėm į tokias situacijas pastatyti savo mažylių. Mes visuomet akcentuojame, jei norite išugdyti vaikų meilę važinėti dviračiais, svarbu tai daryti nuosekliai ir palaipsniui – kuo saugesnės pamokos, tuo greitesnis progresas. Rekomenduojamas laipsniškas vaikų mokymas važiuoti dviračiais – balansiniai dviratukais, vaikiški dviratukai ir galiausiai didesniems skirti dviračiai.

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Balansiniai dviračiai vaikams

Pirmieji rekomenduojami dviratukai vaikams (nuo 1,5 metų). Šie dviratukai leidžia vaikams saugiai ir patogiai susipažinti su dviračių pasauliu. Net jei vaikas tik ką pradėjo vaikščioti, šie padeda pajusti pusiausvyrą, o kuo vaikas mažesnis tuo greičiau ir lengviau mokosi. Galime patvirtinti, kad pasivažinėję balansiniais, vaikai dažnai be jokių problemų net ir pirmą dieną sugeba pradėti važiuoti normaliu dviratuku, be jokių papildomų ratų.

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Dviračiai vaikams: kaip išsirinkti

Renkantis balansinį labai svarbu atkreipti ne tik į svorį (kurį gana tiksliai nurodo gamintojas), bet ir į detalių kokybę: ratai turi suktis lengvai ir neklibėti. Remdamiesi ilgamete patirtimi, dažnai rekomenduojame klientams šiek tiek luktelti iki 2-2,5 metų, kuomet vaikas savarankiškesnis ir supranta daugiau ir nepirkti pačių mažiausių dviratukų kuriuos išaugs akimirksniu.

Renkantis vaikiškus dviratukus (nuo 3 metų)

Svarbiausia yra parinkti tinkamą dydį (dydžiai matuojami pagal rato dydį), tačiau atkreipiame dėmesį, kad skirtingų gamintojų dviratukai šiek tiek varijuoja, todėl reikėtų atsižvelgti ne į bendrus nurodymus, o būtent pasirinkto gamintojo rekomendacijas. Nors dydis yra labai svarbu, tačiau, ne mažiau svarbu ir detalių kokybė: reikėtų atkreipti į lengvą ratų sukimąsi, veikiančius stabdžius, mažiausiai mažuose vaikų dviračiuose yra reikšmingos pavaros.

Vyresnių vaikų dviračiai su pavaromis

Yra pasirenkami tik gerai įvaldžius važiavimą ir augant šeimos poreikiams. Šia dviračiai yra brangesni, todėl juos renkamės, tik augant vaiko savarankiškumui ir poreikiams.

Bendri patarimai ieškantiems dviračių vaikams

  • nerekomenduojame pirkti dviračių su amortizuojančiomis šakėmis, kurios vaikiškose dviračiuose nėra efektyvios, o ir patogumo/lengvumo neprideda;
  • Dviračių su diskiniais stabdžiais, nerekomenduojame vaikams iki 14 metų.

Dviračių priedai

Įsigyti dviratį neužteks, bus reikalingi priedai.

Privalomi dviračių priedai

Šalmai

Pagal LR įstatymą visiems suaugusiems rekomenduojami, o vaikams iki 18 metų šalmai yra PRIVALOMI. Rūpestingi tėvai, neturėtų sodinti ar leisti savo atžalos sėsti pačiam ant dviračio be šalmo. Net jei jūsiškis važiavimą dviračiu įvaldė puikiai, nepamirškite, kad aplinka gali būti visai nenuspėjama. Svarbu paminėti, jei nenorite, kad šalmas būtų diskusijų ir ginčų objektas, jūs patys turėtumėte rodyti pavyzdį ir visa šeima važiuoti su šalmais. O tam, kad vaikas pamiltų šalmą, žinoma, jis turėtų būti patogus. Tėveliams ieškantiems šalmų vaikams, visuomet rekomenduojame atkreipti dėmesį į šalmus turinčius papildomą pakaušio apsaugą, snapelį (kaktos apsaugą), papildomą magnetinę jungtį, gerą ventiliaciją, keičiamas pagalvėles ir reguliuojamą dydį. Šiai dienai vieni mylimiausių mūsų klientų yra gamintojo WOOM šalmai . Nepigūs, tačiau verti savo kainos, todėl ypač mėgstami.

Dviračių priedai

Dviračių priedai

Garso ir šviesos signalai

Garso signalas būtinas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Iš pradžių ypač daug džiaugsmo teikia mažiausiems, tačiau galiausiai visą šeimą išmoko tokios bendravimo kalbos. Taip pat ypatingai rekomenduojame įsigyti tiek sau, tiek vaikams šviesos signalus. Šie, ypač efektyviai apsaugo suaugusius net ir prieblandoje, o taip pat labai ryškiai įspėja visus aplinkinius apie kartais neprognozuojamus mažuosius vairuotojus.
Užraktai. Deja, dviračių vagystės klesti visame pasaulyje, todėl užraktą įskaičiuoti į išlaidas PRIVALOMA. Nemeluosime – visi užraktai ir spynos yra atrakinami, pagrindinis klausimas, kiek laiko tai trunka. Vagys paprastai vengia rinktis pusvalandžio reikalaujančių spynų, todėl jei prirakinote dviratį grupėje kitų, stenkitės, kad jūsiškis atrodytų stipriausiai. Orientacinės gerų užraktų kainos apie 50 eurų.
Rekomenduojami kiti dviračių priedai

Kojelė

Šį priedą rekomenduojame visiems tėveliams, kurie perka dviračius jau paūgėjusiems vaikams. Mes suaugusieji paprastai įpratę saugoti savo turtą ir galime išsiversti be kojelės, deja, vaikai paprastai linkę, bet kaip numesti dviratį. Dėl tokio nesirūpinimo, dviratis gali greitai prarasti prekinę išvaizdą. Šią problemą geriausiai sprendžia kojelė – dviratis ilgiau tarnauja ir išlaiko savo puikią išvaizdą.

Krepšiai

Šis priedas dažniausiai aktualus ne vaikams, o suaugusiems, nes važiuojant su visa šeima, nepamirškite, jūs būsite tie, kurie turės vežti visą turtą. Patogūs ir patikimi krepšiai ypač ilgesnėse kelionėse labai svarbūs. Mūsų mėgstamiausi ir pačių naudojami APIDURA krepšiai – gerą vardą užsitarnavo dėl savo kokybės ir dėl to kad šie krepšiai pritaikomi bet kuriems dviračiams.

Dviračių priedai

Dviračių priedai

O koks skirtumas?

Dažnai susiduriame su klausimu kam pirkti dviratį už 800 eurų, jei prekybos centre nutaikius savaitgalio akciją, toks pat kainuoja 200, tai tik ratai ir pedalai, kas gali būti kitaip? Paprastai mažiau su tuo susidūrusiems skirtumai ypač išryškėja susitikus su kitais dviratininkais. Turbūt teko pajusti, kai važiuojantis draugas šalia atrodo net nemina ir lekia pro šoną, o jūs iš paskutinių mindami vos jį prisivejate.

Didesnė kaina, tai ne tik žymus vardas, mes išskirtumėme šiuos pagrindinius privalumus:

  • kokybiškesnės, ilgiau tarnaujančios detalės, ilga garantija ir specializuotas patikimas servizas;
  • lengvas ir malonus važiavimas, kai dviratis “gerai rieda“ kelionė Klaipėda- Nida, gali būti labai malonus ir lengvas pasivažinėjimas, net ir ne profesionalams;
  • Investicija – brangesnis ir kokybiškas dviratis visuomet bus parduodamas greičiau ir lengviau jei pasikeistų jūsų planai
    Apmaudu, kad kartais žmonės sutaupo kelis šimtus eurų, bet praranda daug malonumo, o su tuo ir noro apskritai važiuoti dviračiu.

Naujas ar padėvėtas dviratis?

Mes paprastai siūlome sumokėti brangiau ir žiūrėti į dviratį kaip ilgalaikę investiciją, kuri tarnaus ir 10 metų, o pasikeitus norams ar gyvenimui, šį parduosite kur kas greičiau ir brangiau.

Ne nauji dviračiai galbūt puiki alternatyva vaikams, kurie greit auga, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo nurodymus, kad tas “pigesnis“ atitiktų jūsų vaiko gebėjimus ir amžių. O taip pat visuomet rekomenduojame atkreipti dėmesį ir pirkti tik iš patikimų rankų reikalaujant pirkimo dokumentų, tai net tik garantija ir galimas servizas, bet ir nepalaikysite vagysčių verslo. Turbūt nenorėtumėte, kad jūsų vaiko dviratukas, būtų kokio kito vaiko prarasta gimtadienio dovana?

Cycle Stories

Cycle Stories

Pabaigai, už ilgą ir išsamų pašnekesį dėkojame Evald Griškevič ir Tomui Arvasevičiui ir jų dviračių parduotuvei Cycle Stories . O pritardami tikriems dviračių mylėtojams ir entuziastams, dar kartą pakartojame, būkite sveiki, laimingi, atsakingi dviratininkai ir auginkite tokiais savo mažylius.

Nuotraukų šaltiniai: oficialūs dviračių gamintojai.

„Kelionės su vaikais ®“  Jums atrinko kelionėms su vaikais dviračiais – Dviračių takai su vaikais Vilniuje.

Kopijuoti ir naudoti be autorių ar „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.