Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“ - Kelionės su vaikais
Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“
Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“
2023-07-11

Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“

Neoficialiai kurortu jau nuo seno vadinamų Anykščių žavesys įkvepia flirtui su gamtos persmelkta kultūra, su istorija ir iškiliomis asmenybėmis, su natūralumu ir kviečia įvairiausiais būdais ilsėtis. Literatūros pamokose analizuojami kūrėjai čia atgyja, o dažnas čia apsilankęs atranda ir naujo įkvėpimo savo gyvenimo kūrybai, jei tik leidžiasi aktyvios Anykščių bendruomenės įtraukiamas į spalvingiausias veiklas ir iniciatyvas.

Liepos 21–23 d. Anykščiai kviečia į pasimatymą su įspūdinga šio krašto gamta, kultūra ir geros nuotaikos nestokojančiais miestelėnais, drauge švęsiančiais 583-ąjį miesto gimtadienį. Jūsų laukia Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“ – trys dienos koncertų, susitikimų, sporto ir kūrybiško veiksmo jaunimui ir suaugusiems.

Penktadienio vakarą muzikos mėgėjai turės iš ko rinktis

Šventę pradės net keturi koncertai: „Vilniaus Sinfoniettos“ orkestras su solistais Rūta Ščiogolevaite ir Vladu Kovaliovu, „Open Up & Jazz“ (Lietuva–Suomija), „Džiazuojanti Sigito Gedos poezija“ bei „Dviese gondoloje“ su Liudu Mikalausku ir Egidijumi Bavikinu. Pagrindinė miesto aikštė, kaip ir kasmet, pasipuoš gėlėmis – startuos tradicinis tarptautinis floristinių kilimų konkursas.

Šeštadienį – kultūra, sporto turnyrai, varžybos, kūrybinės veiklos

Šurmuliuos miesto ir knygų mugės.  Sporto mėgėjus įtrauks krepšinio, mini golfo, teniso, šachmatų, šaškių turnyrai ir orientacinės varžybos, spalvotų dažų mūšis, atviras prisijungti šokio flashmobas. Veiks interaktyvios kūrybinės erdvės vaikams ir jaunimui. Antano Baranausko aikštėje vyks kurortinio brodvėjaus pristatymas – jungtinė kultūrinė-pramoginė programa buvusios Bažnyčios gatvės teritorijoje.

Literatūros ir šiuolaikinio meno mėgėjai turės puikią progą susipažinti su ryškiomis asmenybėmis. Rytis Zemkauskas pristatys savo knygą „Pasivaikščiojimai“. Įstabūs anykštėnai – matematikas, poetas ir kompozitorius Giedrius Alkauskas garsins poemą „Šiauriniai reliktai“. Šiuolaikinės muzikos kompozitorius Julius Aglinskas, žinomas ir kaip grupės „Freaks On Floor“ klavišininkas, pristatys savo naujausią vinilinę plokštelę.

Operos, romansų ir popmuzikos mylėtojus lepins jaukūs muzikiniai susitikimai su solistais ir kolektyvais. Vakarą vainikuos didysis koncertas miesto parke. Čia lauks audringas pasimatymas su Retro swing trio „Kartą Amerikoje“, R. Difartu ir A. Difartaite „Gražiausi pasauliniai pop-rock duetai“ ir grupe „The Roop“. Vakarą vainikuos profesionalių kūrėjų ir atlikėjų grupės „Vokalinio meno tinklas“ ir MB „Lazerių projektai“ kūrinys „Tarpžvaigždinė muzikos ir šviesos siuita“ Anykščių Šv. apaštalo Mato evangelisto bažnyčioje. Čia išradingai persipins bažnyčios architektūros, šviesos lazerių, vargonų muzikos ir vokalo elementai.

Sekmadienis mugių mylėtojams ir ne tik

Sekmadienį Anykščiuose skambės aukščiausios Lietuvoje dvibokštės Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios varpai kviesdami į Šv. Onos atlaidus, nuo seno žymėjusius rugiapjūtės pabaigą. Pakeliui pasitiks tradicinė atlaidų mugė. Po iškilmingų mišių vyks Anykščių kvarteto koncertas bažnyčioje, anykštėnų susitikimai sakralinėse erdvėse ir privačiose mažosiose bendruomenėse.

Parodos

Visomis šventės dienomis galėsite apžiūrėti parodas. Antano Baranausko ir Stanislovo Didžiulio paralelėms skirtą VU bibliotekos fondų retų dokumentų ekspoziciją. Mokytojo poligloto ir fotografo Jono Juknevičiaus 100-osioms gimimo metinėms skirtą žemės ir aplinkos meno parodą „Surask… Angelų kelias“. Anykštėnės Jovitos Uzdraitės, aktyviai fiksuojančios miesto gyvenimą, fotografijų parodą. Detalesnėje programoje sužinosite, kurie miesto restoranai į pasimatymą atėjusias poras džiugins staigmenomis.

Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“

Anykščių šventė 2023: „Kurortinis romanas“

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė Anykščių rajono savivaldybė. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų tinklalapio skiltyje Keliaujame Lietuvoje,  Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Anykščiai, Anykščiai su vaikais, Anykščiai vasara, Anykščiuose, Anykščiuose su vaikais, Ką veikti Anykščiuose su vaikais, Koncertai, Kūrybinės erdvės vaikams, Sporto varžybos vaikams, Vasaros sezonas Anykščiuose