Sunny Nights Camping&Homestead (Saulėtųjų naktų sodyba) -
Sunny Nights Camping&Homestead (Saulėtųjų naktų sodyba)
„Sunny Nights Camping & Homestead" (Saulėtųjų naktų sodyba)

Sunny Nights Camping&Homestead (Saulėtųjų naktų sodyba)

Sunny Nights Camping&Homestead (Saulėtųjų naktų sodyba) – tai šimtametė sodyba, kadaise buvusi pašto stotis (Karaulka), įkurta 1910 metais. Stotis aptarnavo arklių pašto maršrutą tarp Rygos ir Karaliaučiaus (dabar Kaliningradas).

Sunny Nights Camping&Homestead (Saulėtųjų naktų sodyba) dabar

Dabar sodybos svečių laukia išskirtinė kūrybiška aplinka, istoriniai svečių namai bei nuostabus obelų sodas, pritaikytas poilsiui, šventėms ar piknikui. Be to, šalia yra puikus tvenkinys su smėlio paplūdimiu, tinklinio aikštele ir kita infrastruktūra. Bohemiška atmosfera, kurią sukuria hipiškais ir tradiciškais lietuviškais elementais išpuošti pastatai, rankų darbo dekoracijos ir ošianti gamta, neleis nuobodžiauti.

Edukacijos, renginiai, dirbtuvėlės

Saulėtųjų naktų sodyboje šiltuoju metų laiku vyksta įvairios muzikos, meno, kultūros, šeimos ir laisvalaikio šventės. Čia minimos kasmetinės Rasų bei Žolinės šventės, rengiami koncertai, organizuojamos Gamtos menų dirbtuvėlės. Privačios dirbtuvėlės rengiamos suderinus ir užsirezervavus datą iš anksto. Minimalus grupės skaičius – 8 asm., maximalus – 13 asm.

Mūsų siūlomos Gamtos menų dirbtuvėlės:

  • Lino raižiniai: asmeninio spaudo raižymas, spauda, atvirlaiškių ar kitų akcentų gamyba. Suaugusiems ir vyresniems vaikams. 3-4 val. 15 eur/asm.
  • Dilgėlių pluošto gavyba/ dekoratyvių virvelių gamyba ir praktinis jų panaudojimas. Tik Birželio – Spalio mėn. Suaugusiems ir vyresniems vaikams. 3-4 val. 15 eur/asm.
  • Juvelyrinių žolių krepšelių pynimas. Suaugusiems ir vyresniems vaikams.2-3 val. 15 eur/asm.
  • Sėklų mandalos – meditatyvus užsiėmimas. Tinka tiek suagusiems, tiek įvairaus amžiaus vaikams. 30min. – 1 val. 5eur/asm.
  • Saulės spauda (cianotipija) ant popieriaus ir tekstilės. Suaugusiems ir vyresniems vaikams. 2 val. 10 eur/asm.
  • Popieriaus gamyba iš žolynų. . Suaugusiems ir vyresniems vaikams. 3-4 val. 15eur/asm.
  • Popieriaus perdirbimas ir dekoravimas sodyboje augančiais augalais. Suaugusiems ir vyresniems vaikams. 2 val. 10 eur/asm.

Visų dirbtuvėlių metu galima užsakyti užkandžių arba maitinimą. Visus dalyvius taip pat vaišiname savo augintų ir surinktų žolelių arbata, obuoliais ir kitomis sodybos gėrybėmis.

Teritorijoje kiekvieną sezoną vyksta įvairios vaikų stovyklėlės, organizacijų mokymai, edukacijos. Teritorijoje stengiamės palaikyti jaukią, žalią ir švarią aplinką, ir padarysime viską, ką galime, kad jūsų apsilankymas čia būtų atpalaiduojantis ir įsimintinas.

Stovyklavietė – kempingas

Stovyklavietė ir sodyba yra įsikūrę netoli vieno mėgstamiausių keliautojų maršrutų Baltijos šalyse. Čia rasite įvairių lankytinų objektų, kuriuose galėsite pasiekti pėsčiomis, dviračiais ar kitomis transporto priemonėmis. Gausiai turistų lankomas Kryžių kalnas, Mūšos Tyrelio pelkė, Joniškio miesto sinagogos, Žagarės senamiestis ir kitos mažiau žinomos vietos, apie kurias noriai papasakosime.

Stovyklavietėje rasite šiuolaikiškai įrengtą administracijos pastatą, kuriame kempingo svečiai gali naudotis virtuve, bendromis erdvėmis, bibliotekėle, Wi Fi ryšiu bei kitais patogumais. Taip pat stovyklavietėje yra įrengti dušai bei tualetai. Sode bei stovėjimo aikštelėje yra įrengti elektros pajungimai, stalai, supynės vaikams, poilsio ir žaidimų erdvės. Yra bendri nuotekų išmetimo įrengimai, vandens stotelės. Stovyklavietė yra draugiška gyvūnams. Sodybos namuose yra keletas privačių numerių, šeimos kambarių bei bendros nakvynės kambarių. Turime nuomai paruoštų dviračių (būtina rezervuoti iš anksto).

Svetinga sodyba visiems

Nuo 2019 m. tapome Alberge (albergue) piligrimams keliaujantiems Camino Lituano maršrutu.

Mėgstantiems iššūkius kviečiame prisijungti prie Saulėtųjų naktų bendruomenės. Sodyboje laukiami savanoriai, norintys išmokti įvairių amatų, įgyti įgūdžių bei gyvenimiškos patirties, prisidėti prie organiškos sodybos aplinkos kūrimo, maisto auginimo ir apdirbimo. Tai puiki galimybė norintiems pasprukti iš miesto į kaimą, išbandyti save.

Laukiamos ir šeimos su vaikais.

„Sunny Nights Camping & Homestead" (Saulėtųjų naktų sodyba)